Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Multimedya

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-06-2020, 21:48
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart İslam'ın Ortaya Çıkışı

Alt 07-06-2020, 21:48
Üye

2.Bölüm;
Alt 07-06-2020, 23:35
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bunların hepsi iddia ve yorum
Iddialara Kanıt yok.
Alt 08-06-2020, 07:56
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şöyle de bir idda var. Muhammed bu işte kullanıldı. Orada Hiristiyanlar la Yahudiler bir rekabet yaşarken Yahudiler araya bir din sokup (kendi tarihleri ile uyumlu) Hiristiyanlığı tasfiye etmek istemişler.
Muhammedin hayat hikayesi bu teoriyi destekliyor. Sanki. Daha sonraları Muhammed ve ailesi de tasfiye oluyor zaten.
Alt 08-06-2020, 12:31
Üye

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bunların hepsi iddia ve yorum
Iddialara Kanıt yok.
Kanıt göstersek kabul edecek misin?
15 gün önce Amerika Kansas üniversitesinin bir araştırmasına dair bir tweette,727 yılından önce cami diye kabul edilen yapılarının hiçbirinin Mekke'ye bakmadığı ortaya çıkarılmış ama şimdi baktım da,tweetin gösterdiği çalışmanın linki açılmıyor..
https://twitter.com/ilkadimokumak/st...51146122182658
Müslümanlar anında linki uçurmuşlar..
Bu ne demek?
''İslam adına yazılan hiçbir şeye güvenemeyiz'' demek..
''Yazılan bütün kitaplar,yapılan bütün araştırmalar boşa gitti'' demek..

Muhammed ölmüş,aradan yaklaşık 100 yıl geçmiş ama sözde camiler daha Mekke'ye bak(a)mıyor..Böyle bir şey olabilir mi?!

Başka bir bilimsel kanıt,sikkeler..
https://turandursun.com/forumlar/sho...mevi+sikkeleri
Muhammed'in ölümünden 60 yıl sonra basılan sikkede Muhammed kelimesi var AMA AYNI SİKKEDE HAÇ VAR..!
Bu veri de,tıpkı kıble gibi şoke edici bir bilimsel veridir ama anlayana işte..
Bu veriye rağmen Muhammed'in ashabı varmış ya da Muhammed bir dinin peygamberiymiş filan dersen,ben seni dinlemem ki..
Bu ne biliyor musunuz?
Bilimsel anlamda binlerce veri ile bizlerin bir primat türü olduğu kanıtlanmasına rağmen,insanın bir güç tarafından yaratıldığını iddia etmektir..
Muhammed'in ölümünden uzun bir zaman sonra cami göremiyoruz,sikkelerde de Muhammed kelimesini HAÇ ile birlikte görüyoruz..Yani ben bir dinsiz olarak Müslümanlara KANITINIZ YOK derim..Onların bana bir şey demeye hakları filan yok,çünkü ellerinde hiçbir şey yok..!
kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şöyle de bir idda var. Muhammed bu işte kullanıldı. Orada Hiristiyanlar la Yahudiler bir rekabet yaşarken Yahudiler araya bir din sokup (kendi tarihleri ile uyumlu) Hiristiyanlığı tasfiye etmek istemişler.
Muhammedin hayat hikayesi bu teoriyi destekliyor. Sanki. Daha sonraları Muhammed ve ailesi de tasfiye oluyor zaten.
Bu tarz yüzlerce farklı iddia/yorum var ama bunlar roman yorumculuğundan başka bir şey değildir..
Ayrıca Kuran'la da alakasız şeyler..Kuran papazları,hristiyanları filan alenen över,havarilerin müslüman olduğunu söyler,İsa ve Meryem konuları sürekli işlenir..Haliyle bu iddia da abuktur..
Alt 09-06-2020, 00:23
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kanıt göstersek kabul edecek misin?
Göster ama yorum olmasın.
Düz dunyacılar gibisiniz .

Muhammed yaşamış birisi gibi görünüyor. Muhammed adına yazılıp çizilenlerin % 90 nı uydurma bunun farkındayız. Muhammed
Bir dediyse birileri on katmış bunu tartışmıyoruz.
Muhammed tanrı var dediyse bana inandırıcı gelmiyor bile demiyorum. Tanrı diye yücelttiklerinin olma olasılıgı bile yok.

Ama adam bir siyasi oluşum ortaya koymus ve bu oluşum bu gün ister begenelim ister begenmeyelim milyarları etkiliyor. Muhammed başlattıgı siyasi oluşumun buralara gelecegini düşünmemistir bile.

Muhammed denilen insan, var yada yok yasadı yada yasamadı , kimin umurundaki.
Karşında bir din var. Inanları var. Muhammed ayakta işeddi yok çömerek işedi diye o inananları sosyal yaşamlarına yön veriyorlar.

Deki muhammed yaşamadı diye kanıt getirdin. Kanıtını kime anlatacaksın. Bizemi!
Onlaramı ? Montaj der geçerler.

Hikayeye göre muhammed geliniyle evlenmiş kendileri hem kutsal kitaplarında hem tarihi hikayelerinde bunu çekinmeden yazıyorlar.

Bu hikayenin inanırına bu nasıl iştir diyorsun. Adam KUTSAL iştir diyor.

Bak muhhammed denilen insanın bir mezarı var. O mezar onun en net delili olması gerekli .
Bu mezarı açsalar ve içinden hiç bir şey çıkmasa dahi islam inanırları peygamberimizin naaşını allah gökyüzüne cekti diyip sıyrılırlar . Ve o mezarda birsey olmasa dahi o mezara hörmet ederler.

Lafı uzatıyorumda

Deki gerçekten bir tanrı var ve tamda muhammed denilen kişinin kitabında yazdığı gibi şayet insanlar onun dediğine itaat etmesse öldükten sonra bu itaat etmeyenleri cayır cayır büyük sobasına atıp yakacak.

Yahu böyle bir durum olacagını bile bile ve kesinken , bu inanıyorum diyenler A sından Z sine kadar neden bu kadar rahatlar. ? Normalde korkudan nefes bile almamaları gerekli. Hiç bir garantileride yok. Risk ço büyük ama yinede gayet rahatlar niye ?

Tabiki inanmadıkları için. Ama neden inançları dinleri konusunda bu kadar tutucu taraflılar? Tabikide aidiyet duygusundan. Baksan alayı hurilerin oldugu tarafa gitmeyi garanti etmişcesine Dunya gelip geçiciliğine pençelerini takmış bırakmıyorlar.

Son zamanlarda neden oruç tutmadıgım ve camiye neden gitmediğimi soran insanlar çogaldı.

Onlara hırsızları neden camiye sokuyorsunuz diye takılınca yutkunup kalıyorlar. Cevap veremiyorlar. Benim o camiye gitmemi istemesi sadece bir taraftar daha olsun diye , hırsız da gelsin katilde gelsin canide gelsin ki taraftar çoğalsın. Maksat allah dediklerinden korkmak degil. Sadece kalabalık olup güçlü görünmek.

Hani tanrı var diyelim dedik ya !

Şöylede düşünülebilir.
Cumhur başkanının karşısına fi tarihinde çıkacağın kesin ve karşısına çıkmadan evvel cumhur başkanı hüküm veriyor.
" karşıma çıkacağın gün kravat ceket ve ütülü pantolonla geleceksiniz"

Şimdi bu gerceklikte cumhurbaşkanının yanına fi tarihinde çıkacağın kesinken hükümde belirtilenler dışında bir ugraşla vakit kaybedermisin? Hiç sanmam. Ne yapar ne eder hükümdeki şartları kişisel olarak yerine getirirsin .

Yoook ben kendi ceket kravat pantolon derdimle degil yan komşunun ceket kravat pantolonu ile ilgilenicem.

Heyyy sen , fi tarihinde cumhurun önüne çıkacaksın niye kravat ceket ve pantolununu hazır etmedin diye uğraş verirsem ve o komsuma kafirrrr hainnn dersem benim yaptıgım ne oluyor?

Cumhurun karşısına ceketsiz kravatsız pantolonsuz çıkarsam cumhur beni sobaya atacak cayır cayır yakacak korkusunu bir kenara bırakıp komşuyla ugrasıyorsam benim cumhurun emri hükmüyle pek bir alakam olmadıgı hatta cumhurun beni fi tarihinde karşısına alacağı ile alakalı bir inancımda yoktur.

Laf uzuyorda uzuyor.

İşte bu tiplere muhammed yok yaşamadı desen ne demesen ne , kanıt sunsan ne sunmasan ne .

Bu insanlar bir aidiyetin mensuplarından başka bir şey değiller. Onlar ya aidiyetin içinde olursun yada ölürsün diyen acayipler. Kendi inançları ile bile alakaları bilgileri yok.. o insanlara bilmedikleri dinlerini sen anlatırsan YALAN söylemiş olursun. Onların seyhi aynı şeyi anlatsa DOGRUCU olur.

Seninle aynı taraftayız ama senin bu insanlara hobi bile olsa bu durumu anlatmaya ( muhammed yaşadı-yaşamadı) calışman beyhude.

Ahlaksız hani bir kanıt bulursan ve yorumdan uzak olursa emin ol itiraz etmem ama etmesem ne olur inançlıların gerçeği değişirmi.

İspanyadaki emevi camilerinin kıblesi alakasız yere bakıyor olmasının yada başka mescidlerin kıblesinin petrayı göstermesi muhammed yaşamadıya kanıt degil. Sadece oradan bir yorum yapılabilir.

.
Alt 09-06-2020, 11:27
Üye

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Muhammed yaşamış birisi gibi görünüyor..
Burada Müslümanları ciddiye alan,onlara bir şey anlatmaya çalışan filan yok..

Din denilen şey,esasında bir problemdir..Bu problemi anlamaya/çözmeye çalışıyoruz sadece..

Bu kurduğun cümlenin dayanağı hadislerdir..Hadislerden etkilenip böyle bir cümle kurarsan eğer,''bu kişi müslüman mı acaba?'' derim ben..

Hadisleri at kafandan..Geriye Kuran kalıyor işte..Kuran'da,kafandaki Muhammed'e dair en ufak bir şey yok..Haliyle ''yaşamış biri gibi'' diyemezsin..Olmaz yani..

Sikke dedim,kıble dedim..Bunlara rağmen ''yaşamış gibi'' denemez..Bunu demeniz için,elinizde bir şey/veri olması lazım ama böyle bir şey yok..

Bunların dışında başka şeyler de söylenir..Kağıt mesela..
Kağıt yok ama Kuran yazılmış filan deniyor..Kağıt yoktu da,ağaç kabuğuna ya da deve derisine yazıldı diye,adeta maytap geçiliyor bir de..

Muhammed ölmüş,aradan 100 sene geçmiş,ne KURAN var,ne de CAMİ..!
Kanıt bu değil de,nedir?
Sikkelerde de bir şey yok..
Suudi Arabistan'da,arkeolojik çalışmalar yapılmasına müsaade etmiyor..
Anlaşılmayan neresi?
Alt 09-06-2020, 12:40
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Suudi Arabistan'da,arkeolojik çalışmalar yapılmasına müsaade etmiyor..
Anlaşılmayan neresi?

Gerçekten etmiyorlar mı. Bir şeyler mi gizliyorlar yoksa dini inançları yara alacağından mı korkuyorlar.
Alt 09-06-2020, 13:08
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hadisleri at kafandan..Geriye Kuran kalıyor işte..Kuran'da,kafandaki Muhammed'e dair en ufak bir şey yok..Haliyle ''yaşamış biri gibi'' diyemezsin..Olmaz yani..
Hadislerle kuran arasında bir fark yok.
Akcay ın etkisinde kalma ikiside aynı şeyler.

Muhammed e dair fiziksel bir kanıt olmaması bu kisinin yasamadıgı anlamına gelmez.

Muhammed in bedenine ait oldugu söylenen bir yer var . Mezarı . Otopsi yapsınlar. Yaparlarmı ? Belkide kimse yok mezarda.

İslam dini diyorsunuz ya ! Din falan degil aleni siyasi bir oluşum. Her eline geciren icine birseyler koymus koymayada devam ediyor. Kullananın çıkarına nasıl hizmet ederse artık.

Siyasi olarak incele islamı . Din olarak degil çünkü din degil. Din kişiyi baglar. Devletleşmişse din falan degildir.
İslam başından beri siyasi bir faaliyet. Tarafı olursan olursun olmazssan pis kakasın hainsin öldürülmelisin

Böyle bir sey işte. Tarihi olarak bir seyler ortaya koymak istesen bile her gelen icine bir şeyler koymuş neyini ciddiye alıpta niye öyleydide böyle oldu diyeceksinki?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil