Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-09-2009, 15:04
sinner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sinner sinner isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sinner - MSN üzeri Mesaj gönder
Wink Ölümsüzlüğe 20 yıl kaldı!

Bilimkurgu filmleri gerçek oluyor. Yeni teorisini açıklayan gelecek teknolojileri ABD’li Ray Kurzweil, insanoğlunun yavaş yavaş robotlaşacağını ve bu sayede ölümsüzlüğe ulaşılabileceğini iddia etti.

“Hızlanan Dönüşler Kanunu” adını verdiği teorisini açıklayan gelecek teknolojileri uzmanı bilimadamı Ray Kurzweil(61), “Ben ve benim gibi pek çok bilim insanı, vücutlarımızın taş devrinden kalma yazılımını yeniden programlayabileceğimize ve yaşlanmayı önce durdurup ardından da tersine çevirebileceğimize inanıyoruz” diye konuştu. Genlerin çözümlenmesi ve bilgisayar teknolojilerinin anlaşılması konusunda hızlı bir gelişme gösterildiğinin altını çizen bilim adamı, nanoteknolojinin sonsuza dek yaşamın anahtarı olduğunu iddia etti. Kurzweil’e göre nanoteknoloji, 20 yıl içinde hayati organların yerini tutabilecek kadar ilerlemiş olacak.

http://haber.mynet.com/detay/dunya/o...l-kaldi/471633

Ray Kurzweil... Bir gelecek kâhini.
Alt 25-09-2009, 18:06
serdar-yildirim serdar-yildirim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu müthiş birşey ama ölüm olmassa eğer dünya nufusu malum hızla ilerliyor ee ülkelerin buna yetecek ekonomik ve siyasi değerleri varmı.bunların hepsi iyi düşünülmesi lazım.ölümsüzlüğü herkes ister ama bedeli çok ağırdır.

ve bu buluş bence çok tehlikelidir
Alt 25-09-2009, 20:56
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Neden insanlar başka gezegenlerde yaşayacak kadar gelişebilirlerde.Sonuçta dünyadaki nüfus ve yaşam alanlarının zorlamnmasıyle insan yeni alternatifler üretecektir,yeni arayışlar.

Fakat yakın gelecekte heleki 20 senede böyle bir şey olması çok zor.

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 25-09-2009, 21:02
Molloch Molloch isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Asparagas...

Ahmet Altan (s.a.v.) olmasa ne yapardık! Geceleri yatmadan önce Ahmet Altan'a (s.a.v.) dua ediyorum. Bir de Ahmet Altan'a (s.a.v.) hakaret eden faşistler var ki, o kâfirlerin hepsi tasfiye edilmeli! Düşündükçe gözlerim kararıyor, nefret içinde çırpınıyorum! Bir gün hepsini yok edeceğiz. Bir gün herkes Taraf okumak zorunda kalacak. Elhamdüllaltan!
Alt 07-10-2009, 00:44
Wand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Wand Wand isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

öncelikle merhaba..

ben hep bunu anlamamışımdır..ölümsüzlük bi insana ne kazandırır ? neden bi insan bunu ister..bence ömrümün bi sonu olması herşeyi bana daha çekici kılar..mesela truva filminden bi alıntı..hiçbi zaman şimdikinden güzel olmayacaksın..yani ölümsüz olsam 20 yaşının güzelliğinin farkında olmiycam.bu bi örnekti yani hiçbişeyin sonu olmaması onu bu hayatta değerli kılmaz bence.
Alt 14-01-2010, 23:56
new age'ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
new age'ci new age'ci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

diyelim ki 80 yaşında bi dedeniz var ve bayağı yaşlı ve sağlık sorunları var ve ona bu haberi şöyle veriyorsunuz:''dayan dede 20 sene kalmış ölümsüzlüğe bak sakın öliyim deme'' muhahaha
Alt 04-02-2010, 03:43
ShadowSong ShadowSong isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İnsanlara ölümsüzlükten bahsedince,ölmeyeceksem yaşamaktan ne zevk alıcam ki diyorlar;paradox bir ifadeylede öldükten sonra sonsuz bir hayat istiyorlar.Kim sonsuza kadar yaşamak ister ki?
Alt 06-02-2010, 11:02
gematria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gematria gematria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

DNA nın sonundaki telomer kısmını kes al sana öllümsüzlük

"Gerçek, inanmayı bıraktığında, çekip gitmeyendir."
Alt 08-02-2010, 22:20
YIWALY YIWALY isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kanser hücrelerinin de ölümsüz olduğu bir gerçek. tüm yaşam koşulları sağlanırsa kanser hücreleri ölmezler. çünkü hücreye ölüm emrini veren sistemlerde bozukluklar vardır. ancak dış etki ile öldürülebilirler. eğer bu hücreler kontrol altına alınabilirse insan vücudu deforme olmadan ömrünü tamamlayabilir belkide. ömrünü tamamlar diyorum çünkü insan her zaman dış etkenlere açık kalacaktır ve sonsuz bir yaşam sürmesi olasılığı çok düşüktür.
Alt 20-06-2012, 18:51
x13 x13 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Arkadaşlar merhabalar.

Bu benim forumdaki ilk mesajım. Öncelikle şunu anlayamıyorum. Ölümsüzlük söz konusu olunca insanlar hayatın sıkıcı olacağından falan bahsediyorlar. Benim 40 yıla yaklaşan hayatımda farkına vardığım şey şu ki; insan beyni muazzam kapasitesine rağmen sınırsız değil. İç gözlemime göre yaklaşık 1 aylık bir deneyimi tutabilecek kabiliyette. Yani hayatınızdan hatırladığınız saniyeleri, dakikaları uç uca eklerseniz ancak 1 ay ediyor. Bu bir ay benim iç gözlemime göre hissettiğim süre. Hatalı olabilir. Ancak 1 gün kadar kısa ya da 1 yıl kadar uzun olmadığına kesinlikle eminim. Ve bu süre yaşınızla değişmiyor. Yani 10 üzeri 100 yıl da yaşasanız 1 ay ve halen ölmek için çok erken. Üstelik inanıyorum ki ölüm korkusu olmayınca hayat çok daha eylenceli olacaktır. Korkularımız nedeniyle kaçındığımız deneyimlere ulaşabileceğiz. Sınırlı zamanda emellerimize ulaşma azrularımızın bize verdiği hırs, kin, nefret, şiddet gibi duygu ve eğilimlere ihtiyacımız kalmayacak. Savaş gibi organize olanlar dahil tüm suçlar azalacak ya da yok olacaktır. En azından suç işlemek için ortada mantıklı bir neden kalmayacaktır. Nasıl olsa spor otomobil sahibi olabilmek için 1 milyon yıl bekleyebilecekseniz, yolsuzluğa gerek kalmamıştır.

Gelelim dünya kaynakları meselesine. Dünya 10 milyar civarında insana bugünkü tarımsal üretim yöntemleriyle bakabilir. İnsanların ölmeyeceği bir dünyada bireylerin üreme hakkı kesinlikle olmamalıdır. Bunu sağlamak kolaydır. Örneğin insanı ölümsüzlüğe kavuşturacak teknolojiler yan etki olarak insanları kısırlaştırabilir. Yani ya ölümsüzlük ya çocuk. Çocuk sahibi olma hakkı bunun dışında who tarafından lotaryayla verilebilir. Ötenazi isteyen insanların yerine eksikliği tamamlayıp nüfusu stabil tutmak için. Ya da ileride evrene yayıldığımızda nüfus artışı tekrar arzulanan bir durum olduğunda.

İnsanın sahip olduğu bilince bakılınca bugünkü üreme sistemi bana çok saçma geliyor. Yani bir çocuk dünyaya getiriyorsunuz. Nihai hedefiniz o çocuk büyüsün dünyaya faydalı olsun sonra da ölsün. Acı çekerek ölmesine neden olarak bir bilince ettiğimiz kötülüğü düşünün. Biz onu dünyaya getirmeseydik ölümü de yaşamayacaktı. Üsteli sakat doğum, genetik hastalık riski de bonus. İşsizlik riski. Kaza geçirip 20 yaşında sakat kalıp 80 ine kadar acılar içinde yaşama olasılığı. Alınan hazlar, çekilen acılar yanında ihmal edilebilir. Sonunda yok olacaksınız zaten. Ölüm en büyük acı.

Benim genetik rahatsızlığı olan bir oğlum var. Ona her bakışta kendimi suçluyorum. Bu günkü iğrenç dünya düzenine onu getirmeye ne hakkım vardı diye. Ancak, olan oldu. 21. yüzyılın ortaçağ tıbbından hiç umudum yok. Gelişmiz ülkelerde çok cılız araştırmalar var. Orda kalp dokusu, burda dna sentezi. Diğer tarafta yapay mesane. Bu araştırma ekiplerinin hükümetlerden koparabildikleri fonların miktarına baktığımda içim sızlıyor. 3-5 milyon dolar.

Arkadaşlar, 50 trilyon dolarlık dünya ekonomisinde sizce toplumun %10 unu ilgilendiren süregelen sakatlıklar ve kronik hastalıklarla, toplumun tatamını ilgilendiren yaşlanma ve ölümle savaşmak için bu miktarlar ironik değil mi? Her insan yıllık gelirinin %1 ini bil bu işlere ayıramaz mı?Ben inanıyorum ki insanlık, tüm bu sorunları tarihin karanlık sayfalarına gömebilecek yetidedir. Hayal ediyorum; her yıl 1 trilyon dolar bu savaşa ayrılsa belki 20 yıla kalmaz ölüm ve yaşlanma tamamen tedavi edilebilir. Tüm organlar yenilenebilir. Tüm hastalıklar non-invaziv bir şekilde tedavi edilebilir. Belki insanlar kısa bir süre daha kazalarla ölmeye devam ederler. Ancak bu durumda bile insan ömrü 10000 yıllara çıkmış olur. Zaten zaman sorunu yoksa kazalar da azalacaktır. Örneğin süper otobanlarda hız sınırı 50km/h e düşürülebilir. Uçak tamamen kalkabilir. vs. vs.

Arkadaşlar, pozitif düşünen insanlar sayesinde bahse konu fonların araştırmalara yönlendirilebileceğini umuyorum. Öncelikle bu konuda insanlar bilinçlendirilebilir. Gerçek düşmanın savaş, terör vs değil hastalıklar olduğunu ve en büyük kaynağın buraya aktarılması gerektiği konusunda. Türkiye'de bir günde kalp-damar hastalıklarından ölen insan sayısı 309. Herhalde büyük depremler ve çanakkale savaşı dığında bu kadar insan başka hiçbir nedenden ölmemiştir. Hükümetlere seçmenler olarak bu hususta baskı yapabiliriz. Vergilerimizin daha çok uçak, daha çok tank, daha çok otoyol, daha çok okul, hastane, ibadethane, park yerine bir kısmının da hastalık, sakatlık, yaşlanma ve ölümle savaşa aktarılmasını sağlayabiliriz. Benim bahsettiğim kesinlikle hastane doktor değil. Bu balık vermek. Önemli olan balık tutma teknolojisini geliştirmek.

Hükümetler yine de kaynak aktarmakta isteksiz davranırlarsa dünya çapında vakıflaşılarak fon yaratılabilir. Bu fonla ekipler desteklenebilir. Ancak hareketin kesinlikle dünya çapında olması gerekir. Sefiller gibi ölmek, sevdiklerimizin ölümlerini seyretmek istemiyorsak bunu başarmak zorundayız. Ölmek kötüdür.

Katkılarınızı ya da eleştirilerinizi bekliyorum.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil