Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Önerdiğimiz Başlıklar

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-02-2011, 14:21
Ascendent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ascendent Ascendent isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Evren34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Dostum ;Peygambere savaşda ayrıcalık tayınıp korumamış ve dişi kırılmış, Herşeye Ve herkerse eşit davranması ince adaletindendir,yok korkumamış yok boğmuş yok güvenmiyo diye laflar zaten bir yaratıca tersde düşer herkese dünya üzerinde eşit olmalıki Yüceliği çıksın ortaya .
Hayır. İslam'a göre Allah insanları farklı yaratmıştır. Kimini zengin kimini fakir, kimini noksan (özürlü), kimini sağlam, kimini güzel, kimini çirkin bunun sebebi de aşağıda yazıyor:

http://tr.fgulen.com/content/view/580/152/

http://www.forumankebut.net/forum/te...ratmistir.html

Daha kendi savunduğun şeyi bilmiyorsun be.
Alt 21-02-2011, 14:42
EciRna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
EciRna EciRna isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ascendent´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şimdi biraz düşünelim arkadaşlar. Allah doğa olayları için bir melek atamıştır ve bu meleğin adı Mikail'dir. Mikail doğa olaylarını düzenlemekle sorumludur ve bu Kuran'da birebir geçer.

Gelelim Yıldırımlara. Yıldırımlar da bir doğa olayıdır ve bulutların sürtünmesinden dolayı ürettikleri elektrik akımını toprağa vermeleridir basitçe. Doğa olayı oldukları için Mikail'in kontrolündedir.

Camilerin tepesine neden paratoner takılır? Mantık yürütüyoruz:
a) Mikail'in yanlışlık yapıp bir camiyi vurmasına karşılık önlem.
b) Camidekilerin Mikail'in gücüne karşı "naniiik" yaparcasına, senin yıldırımın varsa bizim paratonerimiz var demesi,
c) Camidekilerin suçlu olduğunu otomatikman kabullenmesi ve Allah tarafından cezalandırılmaktan kaçmak için önlem alması.
d) Allah'ın camilere kıl olması ve yıldırımla vurmak istemesi

Her şık İslam'daki Allah'ın olmadığını sonucuna götürecektir bizi.
Islamda tedbir ve tevekkül kavramlari vardir. Tevekkül Allaha güvenmek ve bütün carelere basvurulduktan sonra Allaha havale etmektir. Tevekkül isi gücü birakip hic bir tedbir almadan herseyi Allah'dan beklemek degildir.

Peygamberimiz Hz. Muhammed zamaninda bir cöl arabi devesini basibos salivermis. Hz. Peygamber napiyorsun diye sormus Adamda "Allaha güveniyorum (tevekkül ediyorum) o yüzden saliverdim deveyi" demis. Bunun üzerine Peygamberimi sav "önce deveni bagla (tedbirini al), sonra Allaha tevekkül et" cevabini vermis.

Yukarda vermis oldugunuz $iklara sizin kendinizin bile inandigini sanmiyorum ....sadece birazcik alayli bir yaklasim tarzi olmus, kaldiki bunlarin hic biri Allah'in olmadiginin delili zaten olamaz ve degildir buna müslümanlari birakin en koyu ateistler bile güler....Saygilarimla.

''BİLİMSİZ DİN TOPAL,DİNSİZ BİLİM KÖRDÜR ,, ( A. EINSTEIN)
Alt 21-02-2011, 15:35
calvuss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
calvuss calvuss isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Bir koyun sürüsünün kusursuz bir üyesi olmak için her şeyden önce koyun olmak gerekir.

Sizin adınıza gerçekten üzüldüm...
Alt 21-02-2011, 15:50
Ascendent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ascendent Ascendent isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

EciRna´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Islamda tedbir ve tevekkül kavramlari vardir. Tevekkül Allaha güvenmek ve bütün carelere basvurulduktan sonra Allaha havale etmektir. Tevekkül isi gücü birakip hic bir tedbir almadan herseyi Allah'dan beklemek degildir.

Peygamberimiz Hz. Muhammed zamaninda bir cöl arabi devesini basibos salivermis. Hz. Peygamber napiyorsun diye sormus Adamda "Allaha güveniyorum (tevekkül ediyorum) o yüzden saliverdim deveyi" demis. Bunun üzerine Peygamberimi sav "önce deveni bagla (tedbirini al), sonra Allaha tevekkül et" cevabini vermis.
Madem Allah herşeye gücü yeten neden mucize yaratması için bizden araya girip, elimizi taşın altına sokmamızı bekliyor?

Yukarda vermis oldugunuz $iklara sizin kendinizin bile inandigini sanmiyorum ....sadece birazcik alayli bir yaklasim tarzi olmus, kaldiki bunlarin hic biri Allah'in olmadiginin delili zaten olamaz ve degildir buna müslümanlari birakin en koyu ateistler bile güler....Saygilarimla.
Gülen ateist gördünüz mü burda bu konuya? Ben görmedim. Bu şıkların hepsi mükemmel tanrının varlığı savını ortadan kaldırdığı için tanrının olmadığını ispatlar.
Alt 21-02-2011, 17:14
Üye

Madem Allah herşeye gücü yeten neden mucize yaratması için bizden araya girip, elimizi taşın altına sokmamızı bekliyor?
Evet sizin dediginiz gibi Allah C.C herseye gücü yetendir, ama zahmetsiz, emeksiz lokma olmaz, Dünya bir imtihan yeridir her insan kendi capinda imtihan olur, Siz hic ders calismadan sinavlara girmeden sinif atlayan Universiteden mezun olan insan gördünüzmü..?

Gülen ateist gördünüz mü burda bu konuya? Ben görmedim. Bu şıkların hepsi mükemmel tanrının varlığı savını ortadan kaldırdığı için tanrının olmadığını ispatlar.
Illa burasi olmasi gerekmiyor degilmi...?, ama siz bu şıklara mükemmel diyor ve Allah'in var olmadigini ispat etmis görüyorsaniz kendinizi ozaman Siz bir hayal dünyasinda yasiyorsunuz kusura bakmayin bununla ancak kendinizi kandirirsiniz, cünkü bu yazdiklarinizi akliselim insanlar argüman olarak kabul etmezler...

Alt 21-02-2011, 17:29
flipper flipper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

EciRna´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet sizin dediginiz gibi Allah C.C herseye gücü yetendir, ama zahmetsiz, emeksiz lokma olmaz..
İyide camiye paratoneri koyduktan sonra, Allahın nasıl bir tevekkülü olabilir..Mesela yıldırımın hızınımı yavaşlatır?
Alt 21-02-2011, 17:36
Üye

flipper´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İyide camiye paratoneri koyduktan sonra, Allahın nasıl bir tevekkülü olabilir..Mesela yıldırımın hızınımı yavaşlatır?
Hayir Camiye paratoneri koymak bir insanlik tedbiridir, sonucta doga olaylari felaketleri vs birer gercektir, Allah C.C doga afetlerinde dindar, dinsiz ayrimi yapmiyor, yasanan depremlerde hem inancli hem inancsiz insanlarda ölmüslerdir. Allah bize tedbir almamizi gerisini'de kendisine birakmamizi emrediyor. Eger sizin kaderinizde yildirimdan ölmek var ise zaten bundan kacamazsiniz. Bir örnek vereyim isterseniz...farzedinki Arabanizi Hirsizliga karsi sigortaladiniz ve birgün geldi Arabaniz calindi, sigorta ilk etapta arastiracaktir, eger Arabayi emniyet altina almadiysaniz mesela kilitlemediyseniz, anahtari üstünde biraktiysaniz vs. size bir kurus bile ödemiyecektir...yani ilk önce tedbir sonra tevekkül.

Camiye paratoner koyulmasi o kadarda siradisi bir olay degildir, günümüzde cogu binalarda paratoner var bu sadece dünyalik bir tedbirdir, bizi koruyabilirde korumiyabilirde orasini Allah bilir, bize düsen sey tedbiri elden birakmamak.

Alt 21-02-2011, 17:45
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şimdi şurda bir sorun çıkıyor ortaya. Her şeye gücü yeten,her şeyi önceden bilen tanrı kavramı, levh-i mahfuzda her şeyin kayıtlı olduğunu ve asla değişmeyeceğini kuranda söylüyor.Şimdi bu durumda tanrı dahi geleceği değiştiremez ve o kitaptaki kadere harfiyen uymak zorundadır.

Eğer tanrının kaderide önceden belli oluyorsa, yani istesede onun dahi ne yapıp yapamayacağı önceden biliniyor ve değiştiremez, değiştirirse kuran ve önceden her şeyin yazılı olup bilindiği ve değişmeyeceği hikayesi güme gider.Paratoner koymazsan mikail vurur.mikail vurursa kader, tanrı müdahil olamıyor çünkü yazılan değişmez, müdahil olup değiştiremiyorsa bu nasıl tanrı , değiştirebilirse bu nasıl değişmezlik iddiası bulunan kutsal kayıt defteri. Defter değişebiliyorsa kuran yanlışlanır, değişmezse tanrı kaderine razı olur. Yani sonsuz güç, geleceği bilme hikaye olur.

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 21-02-2011, 17:57
Estiva Estiva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

baris´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kabenin korunmaması yada diğer kutsal mekanların korunmaması ise imtihan sırrının bozulmaması içinmiş.
Hep bir cevap var hocam. 1400 sene alimlerimiz nerden ekmek yedi sanıyorsunuz. Oturup cevaplar yazdılar, masallarla desteklediler, olmadı kafa karıştıracak şeyler yazdılar.

İlk saldırıyı kuşlarla püskürten Allah, bunu da gururla Kur'ana koyuyor, sonraki saldırılara ve doğa olaylarına karşı ise birşey yapmıyor. Neden? imtihan sırrının bozulmaması için. İlk saldırının püskürtülmüş olması imtihan sırrını bozmuyor mu?

Bir arkadaşla bu konuyu konuşurken, o da Allah'ın peygamberin ricasıyla helakı kaldırdığını ve bu yüzden Kabe'ye saldıranların helak edilmediğini anlatmıştı. Saldıranlar helak edilmedi ama müslümanlar Kabe'nin kendilerini koruyacağını umup, örtülerine tutunurken kılıçtan geçirildiler, telef oldular.

Tevekkülün işe yaramadığı herhalde ilk bu tür olaylarla anlaşıldı. Bir iş için gerekli tedbiri alırsanız zaten başınıza genelde kötü birşey gelmez. Şöyle birşey deseniz anlarım. Tedbirini alan bir kişi, tevekkül de ederse artık Allah garantisindedir ve başına birşey gelmesi imkansızdır. Ama onu da demiyorsunuz ki. Tedbirinizi alın, gerisini Allah'a bırakın. Hala başınıza bir bela gelebilir veya gelmeyebilir. Eee burada Allah'a bırakmanın anlamı ne ki? Tevekkül etmesem de aynı iki ihtimal var.
Alt 21-02-2011, 18:03
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Kuran i kerim de cami insaa edin orasi benim evim olsun diye bir emir varmi?ben sünnet olun a rastlamadigim gibi,cami insaa edin gibi bir ayet ede rastlamadim,ayrica insan camiden daha degerli oldugu halde insani korumayan Allah,camiyi niye korusun?.

Önerilen Siteler