Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-11-2006, 11:40
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Re: Tecavüzcüler cennete gider mi?

Kütüb-ü Sitte'de TECAVÜZle ilgili sadece iki hadise rastladım. Anlaşılan o ki TECAVÜZ ve ZİNA ayrı suçlar olarak kabul edilmiyor. Ki Kur'an'da da Tecavüz'ü yasaklayan bir madde yok. Zina ile eşdeğer tutulmuş, verilen ceza da her ikisi için de Recm. Kur'an'da olmayan Recm! Herkesin o dönemde ayetini ezberleyip fiiliyatta uygulanan ama bir keçi yüzünden Kur'an girememiş Recm!

Fasil : HUDUD BÖLÜMÜ
Konu : Zina Haddi
Ravi : Vail İbnu Hucr İbni Rebia
Hadis : Resulullah (sav)`ın sağlığında, namaz kılmak maksadıyla bir kadın evinden çıkmıştı. Yolda ona bir erkek rastladı. Kadına çullanıp ihtiyacını giderdi. Kadın bağırdı, adam ise sıvıştı gitti. (Çığlığı üzerine) kadına bir erkek uğramıştı. Ona başından geçeni anlatıp, bir adam bana böyle böyle yaptı dedi. Sonra, bir grup muhacire rastladı, başından geçeni onlara da anlatıp: "Bir adam bana böyle yaptı!" dedi. Hep beraber yürüyüp, kadının kendisine tecavüz ettiği kimseyi yakalayıp kadına getirdiler. Kadın: "Evet bu odur?" dedi. Sonra adamı Hz. Peygamber (sav)`in yanına götürdüler. Resulullah adamın recmedilmesini emrettiği sırada, kadına tecavüz etmiş olan kimse kalkıp: "Ey Allah`ın Resulü, suçlu benim!" diye itirafta bulundu. Resulullah (sav) kadına: "Git. Allah günahlarını affetti" dedi. Zan altında kalmış olan kimseye de güzel sözler söyleyip (gönlünü aldı). Mütecavizin recmedilmesini emretti ve recmedildi. Sonra Resulullah şunu söyledi: "Bu adam öyle bir tevbe ile tevbe etti ki, böyle bir tövbeyi Medine ahalisi yapsaydı kabul edilirdi." (Tirmizi şu ziyadede bulunmuştur: Vail (ra) Hz. Peygamber (sav)in kadına mehir takdir edip etmediğini zikretmedi.")
HadisNo : 1596

Fasil : HUDUD BÖLÜMÜ
Konu : Zina Haddi
Ravi : İbnu Abbas
Hadis : Hz. Ömer (ra)`e, zina yapmış olan deli bir kadın getirildi. (Recm edilip edilemeyeceği hususunda) halkla istişare ederek recmedilmesine hükmetti. Kadına Hz. Ali (ra) uğradı. (Hazırlığı görünce): "Bunun hali nedir?" diye sordu. Kendisine: "Falanca kabileden deli bir kadındır, zina yapmıştır. Hz. Ömer (ra), recmedilmesine hükmetmiştir" dediler. Hz. Ali (ra): "Kadını geri götürün!" dedi, sonra Hz. Ömer`e uğrayıp: "Ey müzminlerin emiri! Bilirsin ki, Resulullah (sav): "Kalem üç kişiden kaldırılmıştır (artık onlar yaptıklarından sorumlu değildirler): Buluğa erinceye kadar çocuktan, uyanıncaya kadar uyuyandan, şifa buluncaya kadar bunamıştan." Bu biçare kadın falanca kabilenin bunağıdır. Ona tecavüz eden, muhakkak ki akli noksanlığı sırasında tecavüz etmiştir" dedi. HadisNo : 1597

Şu ikinci hadisi ben mi yanlış anlıyorum çözemedim. Kadın bunak olmasaydı tecavüze uğradığı için recmedilecek miydi? İlk hadisle bir çelişki durumu var galiba. İkinci hadisde bunak kadına tecavüz eden kişinin durumu açıklanmamış.

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 04-11-2006, 11:48
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder

kc kendi yazdıklarını iyi okumalısın.

"Anlaşılan o ki TECAVÜZ ve ZİNA ayrı suçlar olarak kabul edilmiyor. Ki Kur'an'da da Tecavüz'ü yasaklayan bir madde yok. Zina ile eşdeğer tutulmuş, verilen ceza da her ikisi için de Recm. Kur'an'da olmayan Recm"

recm zaten ölüm cezası,adam tecavüz *etse veya zina etse ne farkeder öldürülüyor sonuçta.iki defa mı öldürülsün.

tecavüze uğrayan kadına ise birşey yok işte.1.hadis gösteriyor bunu.öyle *bir yazmışsın ki,sanki tecavüz edilen kadına ceza veriliyormuş gibi.

2.hadiste de sana daha evvelce yazdımişte,irade dışı bir fiile mazhar kalana kimne cezası vesin.hem ikinci hadisteki tecavüz değil zina.
Alt 04-11-2006, 12:17
Kıdemli Üye

Yazdıklarımı okuyorum soro, herhangi bir yanlışlık da göremiyorum yazdıklarımda.
Kur'an tecavüzü ayrı olarak düzenlememiş Zina ile eşdeğer tutmuş diyorum. İki kez ölüm mümkün mü? Bu yoruma nasıl vardın anlayabilmiş değilim gerçekten. Rıza varsa Zina'dır, yoksa Tecavüzdür. Aynı anda hem rıza hem zor kullanma olabilir mi ki iki ayrı recm söz konusu olabilsin.

Benim dikkat çekmek istediğim husus, kadının rızası aleyhine yapılan bir fiile kur'an yer vermemiş. Onu rızayla yapılan bir zanilikle eşdeğer tutmuş. Sizce bunlar aynı cezayı hak eden davranışlar mı? Veya rızaen biriyle birlikte olmak tecavüzden daha ağır bir suç mu ki birine kur'anda yer verilirken (ki sopadır sadece) diğerine yer verilmesin?

Neyse, vazgeçtim. Kur'an elbette tüm suçları bünyesinde toplamaya kalksaydı ciltler dolusu ederdi. Bu yüzden her suçu saymamış, bazı cezalar kıyasen uygulanmıştır.

tecavüze uğrayan kadına ise birşey yok işte.1.hadis gösteriyor bunu.öyle *bir yazmışsın ki,sanki tecavüz edilen kadına ceza veriliyormuş gibi.
Hiçte bile öyle birşey yazmıyorum. Sondaki yorumumu okusana. Orada iki hadis arasında sanki bir çelişki varmış gibi görünüyor diyorum. Yani ilkinde kadına ceza verilmediğinin farkındayım, merak etme. Okumam ve az buçuk algılamam var sanırım.

İkinci hadisteki tecavüz mü zina mı belli değil soro. Çünkü zina ile tecavüzü aynı kefeye koyuyor bunlar. Daha önce de söyledim. Aynı hadiste bile hem zina hem tecavüz diyerek bu görüşümü teyit ediyor gördüğün gibi.

Alt 04-11-2006, 12:21
Kıdemli Üye

soro bey,
ilk hadisi okuduğunda şöyle bir cevap bekliyordum aslında:

"Bu adam öyle bir tevbe ile tevbe etti ki, böyle bir tövbeyi Medine ahalisi yapsaydı kabul edilirdi."
Bu cümleden de anlıyoruz ki tecavüzcü tövbe de etmiş olsa tövbesi kabul olunmamaktadır.

Alt 04-11-2006, 19:12
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Muhammed savaş esiri kızlara, kadınlara daha dönüş yolunda Tecevüz ediyormuydu, ediyordu. Muhammed Cennete gitmişmidir. İnananlara göre gitmiştir. O zaman Herkez cennete gidebilir.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 04-11-2006, 20:38
istavrit istavrit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sevgili walla,

burada sorgulamak istedigim, tecavuz veya tecavuzcunun cennete gitmesi degil aslinda..

islam her kosulda insanlari affederek cennet rusveti ile insani sucu tesvik etmesi..

kim olursa olsun, ister, hirsiz,ister tecavuzcu,ister cocuk katili her kosulda cennette gidecek...insanliga hic bir katkisi olmayan, hatta yasadigi topluma zararlari olan mahlukat allah birdir, muhammede onun elcidir dedigi icin cennete gidecek.

hayatini insanliga adamis bir bilim veya dusun adamida, allah birdir, isa veya musa onun elcisidir dedigi icin *cehennemde sonsuza kadar yanacak..

bu dunyada sinava tabiyiz..neyin sinavi var..allah birdir muhammede onun elcisidir..tek sorulu bir sinav..
cennet yedi kat..soruyu cevapladiginda bir katinda muhakkak yer var..

hirsiz oldugu,yetimin hakkini yedigi, cocuklara tecavuz ettigi, insanlara ve hayvanlara kotu davrandigi, insanlari oldurdugu icin cehennemde yanacak olan varmi ...yok

beline bombayi baglayip masum insanlari olduren bombacilari bulmak neden bu kadar kolay...
cunki firdews cennetlerinde hurilerine *kavusacaklar..

kosulsuz musteri memminiyeti gibi bir seydir bu..

musluman olana her kosulda cennet...

bunun adinada ilahi adalet diyorlar!

yalancılar,maymunlar,domuzlar,eşekler,pislikler!aş ağılıklar!canı çıkacasılar,Köpekler,Alçaklar,yabani eşekler,merkepler,susamış develer,geberesiciler,reziller,sapik Kişiler,beyinsizler,kofkütükler,zorbalar,soysuzlar ,Kahrolasılar,yalancılar,
HZ.ALLAH
Alt 04-11-2006, 20:41
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 05-11-2006, 00:42
tmehmet_kk tmehmet_kk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

istavrit";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili mehmet
evet insan kelimei şahadet getirince müslüman olur fakat aynı hızla dinden çıkabilir bu kesinlikle cennete girmek için yeterli değildir demissiniz..

bunlari soylerken dayanaklariniz nelerdir...sizi fetva makami olarak kabul edebilirmiyiz..?

hadislere degilde sizin soylediklerinize inanmamizi mi bekliyorsunuz?

siz islami degil, gonlunuzden gecen bir baska dini anlatiyorsunuz..sizin anlattiginiz turdeki dinin adina bundan sonra ben "islame" diyecegim

asagiya kutub-i sitte'den alinti hadisler koyuyorum..

6 - Muâz İbnu Cebel el-Ensârî (radıyallahu anh) hazretleri anlatıyor. Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Kimin (hayatta söylediği) en son sözü Lâ ilâhe illallah olursa cennete gider"
Ebu Dâvud, Cenâiz 20, (3116).

bebek katili farzedelimki dinsiz imansiz biri..hatta ateist.bu olaydan sonra idam cezasi aldi..son istegi soruldugunda kelimei sahadet getirdi..yallah cennete.. (bir miktar kisik ateste yandiktan sonra)

7 - Ebu Zerr (Cündeb İbnu Cünâde el-Gıfârî) (radıyallahu anh) hazretleri anlatıyor: Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Bana Cebrâil aleyhisselam gelerek "Ümmetinden kim Allah'a herhangi bir şeyi ortak kılmadan (şirk koşmadan) ölürse cennete girer" müjdesini verdi" dedi. Ben (hayretle) "zina ve hırsızlık yapsa da mı?" diye sordum. "Hırsızlık da etse, zina da yapsa" cevabını verdi. Ben tekrar: "Yani hırsızlık ve zina yapsa da ha!" dedim. "Evet, dedi, hırsızlık da etse, zina da yapsa!"Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) dördüncü keresinde ilâve etti: "Ebu Zerr patlasa da cennete girecektir".
Buhârî, Tevhid 33; Müslim, İman 153, (94); Tirmizî, İman 18, (2646).

karinca incitmeyen ama allaha ortak kosan ölunce cehennemde sonsuza kadar yanacak, 18 aylik bebege tecavuz edende, hirsiz dursun uyar'da cennete gidecek..

"Kim Allah'a herhangi bir şeyi ortak kılmış olarak ölürse bu kimse ateşe girecektir. Kim de Allah'a hiçbir şeyi ortak kılmadan ölürse o da cennete girecektir" cevabını verdi."
Müslim, İman 151, (93).

islame ne der bilmem ama islam bunlari diyor arkadasim..
bunlar hadisti..siz sahih degil demek hakkinizi kullanabilirsiniz

boyle bir dine mensup olmaktan nasil gurur duyabilirsiniz!
selamlar
sevgili istavrit elbette ben fetva vermeye yetkili değilim zaten bilgimde buna müsait değil.hadislerin sahihmi değilmi olduğuna hiç değinmeyeceğim.şu son sözü kelimei tevhid olan cennete girer hadisi farklı yorumlanabilir.sonsözü kelimei tevhid olunca insan müslüman olur ve bu hal üzere ölürse işi ALLAHCC ye kalmıştır.fakat tüm ömrünü kötülük yapmakla geçirmiş bir insanın son sözünün kelimei tevhid olması ve böylece cennete gitmesi adil değil bu konuda kuşkun olmasın ALLAH CC sonderece adeletlidir gereğini yapar.mesela firavun sular altında kalınca iman ettim musanın rabbine dedi fakat bu imanı ona bir kar sağlamadı ve reddedildi.islam bu kadar kolay değil.sana pek çok ayet söyleyebilirim kolay olmadığına dair.mesela bir ayette şöyle der siz evvelkilerin başına gelenler sizin başınıza gelmeden cennete gireceğinizimi sandınız.müslüman oldunmu asıl sınavlar başlar.başına türlü türlü belalar gelir her konuda sınanırsın bu esnada pek çok kişi dinden çıkar.sizler ülkemizin %90 ı müslüman dendiğine bakmayın bu rakam olsa olsa %5 tir o da en iyimser tahminim.yani yok öyle beleş cennet.
Alt 05-11-2006, 01:19
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Mehmet doğru söylemiş. Yok öyle beleşe cennet..Kimi hadislerde bir hardal tanesi kadar imanı olanların dahi cennetlik olduğu yazılı olsa da bunlar sevapları çok olanlar için.
Üstelik te hadislerin güvenirliliği yok. Oysa kapı gibi Kur'an ayetleri açık;

Müminun/103. Kimlerin de tartıları hafif gelirse, işte onlar da kendilerini ziyana uğratanların ta kendileridir. Onlar cehennemde ebedi kalacaklardır. *

Demek ki tartıda günahları 51, sevapları 49 geldi müslümanın. Yandı, ebediyen kurtuluş yok ona.
Değil bir kez, binlerce kez kelime-i şahadet getirmiş olsun. Bu ağır gelebilir size ama hüküm böyle..
Kimi İslamcılar, bu ağır hükmü yumuşatmak amacıyla şefaat olayını, Allah'ın affedici olduğunu vs. gündeme getirirler. Ama Allah öyle demiyor. Bakın neyi müjdeliyor size ;

Yunus/64 – Dünya hayatında da âhirette de müjde vardır onlara.Allah’ın hükümlerinde olsun, verdiği sözlerde olsun, asla değişiklik olmaz.İşte bu müjdeler en büyük mutluluktur.

Evet, bu müjdeler en büyük mutluluktur. " Allah'ın hükmü ve sözü değişmez"
Alt 05-11-2006, 01:19
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Iyi de firavun kelimei sahadet getirmedi, getirseydi, her ne kadar henuz muhammet ortada olmasa da allah icabina bakardi.
* Hangi asirda yasiyorsunuz yahu, yok firavunmus, yok muhammetmis. Sanki yanlarindaymissiniz gibi anlatiyorsunuz olaylari. Hani sahit nerede? Oyle yaziyor yeterli cevapsa, ben sana oyle yazmiyan binlerce kitap ismi verebilirim. Kitap, adi ustunde, insanlar tarafindan derlenip toplanmis, yazilmis.
*Cesitli cinsleri vardir kitaplarin; Konularina gore, roman, mizah, siir, hikaye masal. dini kitaplarin hepsi masal cesidine girer.Ancak cogu masallarda oldugu gibi, cinler ve periler, melekler seytanlarla dolu bir masal. Bunda, akli basinda, beyni muhurlenmemis hicbir kimse, kotu yazilmis bir masal kitabindan baska birsey goremez.
* Ruya aleminde yasayanlarin ulkesine bir bakin, uyumaktan bir turlu ilerliyememisler. Obur taraftan ati alan Uskudari gecmis.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil