Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-07-2013, 15:09
la la la la la la isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Kimliklerdeki dîn hanesi kalkmamalıdır.
Alt 08-07-2013, 23:02
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ben geçenlerde nüfuz müdürlüğüne gittim.
Kimliğimdeki İslam ibaresini sildirmek istediğimi söyledim.
Bir dilekçe imzaladım talebime yönelik.
6 TL yeni cüzdan kartı için ödedim

ve İslam yazısını sildirdim.
ve rahatladım.
Alt 09-07-2013, 03:15
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ben din hanesinin kimlik kartında yer almamasından yanayım. Çünkü bu ayrımın yada belirtimin açık bir ifadesini ayrımcılık ve seküler-laik sistemde sorun yarattığını, bu sorunun bireyin sosyal çevresine yansımasının iş ve ilişki bazında farklı algılar doğurduğunu görüyorum.

İnanç temelinde düşünüldüğünde, bu olgunun yaratan ile yaratılan birey arasında özel bir inanç ve ilişki olması gerektiğini aksi taktirde gösterişe dönüşeceğini düşünüyorum. İnanç olacaksa bu, kişisel bir durum olmalıdır.

Yani inanan inanmak istiyorsa inansın.

İnanmayan da devam etsin. Fakat bireyinn inancını açıklamama gibi bir hakı da vardır. Din hanesi işte bu inanç ve insani hakkını ihlal eden bir durum olarak ortaya çıkıyor.
Alt 09-07-2013, 03:20
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben din hanesinin kimlik kartında yer almamasından yanayım. Çünkü bu ayrımın yada belirtimin açık bir ifadesini ayrımcılık ve seküler-laik sistemde sorun yarattığını, bu sorunun bireyin sosyal çevresine yansımasının iş ve ilişki bazında farklı algılar doğurduğunu görüyorum.

İnanç temelinde düşünüldüğünde, bu olgunun yaratan ile yaratılan birey arasında özel bir inanç ve ilişki olması gerektiğini aksi taktirde gösterişe dönüşeceğini düşünüyorum. İnanç olacaksa bu, kişisel bir durum olmalıdır.

İnanmayan da devam etsin. Fakat bireyinn inancını açıklamama gibi bir hakı da vardır. Din hanesi işte bu inanç ve insani hakkını ihlal eden bir durum olarak ortaya çıkıyor.
Evet, din bir inanctir ve sadece kisiyi ilgilendirir, yani kisiye ozeldir.

Eskiden soyle bir deyim vardi.

"Ibadet te gizli, kabahat de"

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 09-07-2013, 12:23
la la la la la la isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben din hanesinin kimlik kartında yer almasından yanayım. Kadın ile erkek tuvaletleri de ayrı. Buradan hareketle de "cinsiyet ayrımcılığı yapılıyor" diye mi şikayet edeceksiniz?
Alt 09-07-2013, 12:38
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

la la la´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben din hanesinin kimlik kartında yer almasından yanayım. Kadın ile erkek tuvaletleri de ayrı. Buradan hareketle de "cinsiyet ayrımcılığı yapılıyor" diye mi şikayet edeceksiniz?
Benim dinim ne?

Kimliğinizde cinsiyetiniz ne olarak yazılmış? Aksi yazılsa neden kabul edersiniz? Eder misiniz?

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 09-07-2013, 13:02
Audaz Audaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bemde sildirmeyi düşünüyorum
Alt 23-07-2013, 13:49
DEMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DEMAN DEMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

DEMAN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

SİNAN IŞIK'IN, 2 ŞUBAT 2010 TARİHLİ AİHM KARARINA RAĞMEN KİMLİKLERDEN DİN HANESİ KALDIRILMADIĞI İÇİN, BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE ANA MUHALEFET LİDERİ KEMAL KILIÇTAROĞLU'NA KARŞI BAŞLATMIŞ OLDUĞU HUKUK MÜCADELESİNDE GÖNÜLLÜ AVUKATLARA İHTİYAÇ VARDIR.
BU NEDENLE BİR İİMZA KAMPANYASI BAŞLATILMIŞTIR!
BİR İMZADA SEN VER!

http://www.change.org/tr/kampanyalar...talep-ediyorum

TÜRKİYE VE YURT DIŞINDAKİ AVUKATLAR: GÖNÜLLÜ AVUKATLIK DESTEĞİ TALEP EDİYORUM.

Petition by
Sinan IŞIK
İzmir, Turkey

Anayasa Mahkemesinde inceleme safhasında olan şikayetimin konusu AİHM TARAFINDAN VERİLEN BİR KARARIN 4 SENEDİR BAŞBAKAN TARAFINDAN KASTEN UYGULANMAMASI VE KEMAL KILIÇDAROĞLU TARAFINDAN DA GÜNDEME GETİRİLMEMESİ.
AİHM tarafından verilen karar KİMLİKLERDEKİ DİN HANESİ KALDIRILSIN şeklinde ve uygulaması mecburi olan bir karardır...

Aradan 4 sene gibi bir zaman geçmiiş olmasına rağmen bu karar yukarıda adları geçen iki devlet yöneticisi tarafından kasten yok sayılıyor... Bu nedenle ilk önce Cumhuriyet Başsavcısına şikayet ettim... Oradan gelen KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA DAİR KARAR üzerine bir üst yargı mercii olan Sincan 2. Ağır Ceza Mahkemesine başvurdum...

Oradan da beklediğim şekilde bir cevap geldi ve ititazım reddedildi... Bu aşamadan sonra vatandaşlara tanınan hak üzerine Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru hakkımı kullanarak dosyayı tüm belge ve delilleriyle oraya gönderdim... İlk aşama olan evrakların incelenmesi safhası tamamlandı...

Şimdi sıra bu şikayetin KABULEDİLEBİLİRLİK AŞAMASI-na geldi... Bu girişimimin başından beri bana gerçek anlamda yardım edecek avukat ve avukatlar bulamadım... İşte bu nedenle bu kampanyayı başlatmak istedim... Bu davanın önemini anlatmayı gereksiz görüyorum...
Saygılarımla
Sinan IŞIK
Sinan Işık: "BAŞBAKAN VE KILIÇDAROĞLU-NUN İŞBİRLİĞİ/SUÇBİRLİĞİ YAPARAK KASTEN UYGULATMADIKLARI ALEVİLİĞİ RESMEN TANIYAN VE KİMLİKLERDEKİ DİN HANESİNİN KALKMASINI EMREDEN AİHM KARARI NEDENİYLE HAKLARINDA ANAYASA MAHKEMESİNE GÖNDERDİĞİM ŞİKAYET DOSYASI KİMLERİ İLGİLNDİRİYOR???
ALEVİLER ( ABF+AABF)
DİĞER GAYRİ MÜSLİMLER
LAİKLER
A-TEİSTLER
GNOSTİKLER
KOMÜNİSLTLER
SOSYALİSTLER
SOLCULAR
DEVRİMCİLER
DEMOKRATLAR
SOSYAL DEMOKRATLAR
LİBERALLER.....
ANAYASA MAHKEMESİNDE BEKLEYEN BU DAVA İÇİN 20 GÜN ÖNCE BAŞLATTIĞIM GÖNÜLLÜ AVUKAT ARIYORUM KAMPANYASINDA SON DURUM...
iMZALAYAN DESTEKÇİ SAYISI 116
DAVAYA SAHİP ÇIKAN AVUKAT SAYISI 0 ( SIFIR )
NE YAZIK Kİ BU KOSKOCA BİR UTANÇ TABLOSU...
İMZA ATARSAM BAŞIM DERDE GİRER DÜŞÜNCESİYLE DESTEK VEREMEYEN DOSTLARA HİÇ BİR DİYECEĞİM YOK...
ÇÜNKÜ BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ...
DERDİM BAŞKALARIYLA...
ONLAR KENDİNİ ÇOK İYİ BİLİYOR..."

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

https://www.facebook.com/AleviAsimilasyonunaHayir

"Ben senin yalanlarınla ve hilelerinle baş edemedim, bu bana dert oldu. Ama bende senin önünde diz çökmedim, bu da sana dert olsun"...Pir Sêy Rıza

4 MAYIS: DÉSIM JENOSİDİNİ ANMA GÜNÜ

https://www.facebook.com/Alevism

https://www.facebook.com/BirAlevininKimlikMucadelesi
Alt 18-09-2013, 12:26
Üye

DEMAN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

SİNAN IŞIK'IN, 2 ŞUBAT 2010 TARİHLİ AİHM KARARINA RAĞMEN KİMLİKLERDEN DİN HANESİ KALDIRILMADIĞI İÇİN, BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE ANA MUHALEFET LİDERİ KEMAL KILIÇTAROĞLU'NA KARŞI BAŞLATMIŞ OLDUĞU HUKUK MÜCADELESİNDE GÖNÜLLÜ AVUKATLARA İHTİYAÇ VARDIR.
BU NEDENLE BİR İİMZA KAMPANYASI BAŞLATILMIŞTIR!
BİR İMZADA SEN VER!

http://www.change.org/tr/kampanyalar...talep-ediyorum

TÜRKİYE VE YURT DIŞINDAKİ AVUKATLAR: GÖNÜLLÜ AVUKATLIK DESTEĞİ TALEP EDİYORUM.

Petition by
Sinan IŞIK
İzmir, Turkey

Anayasa Mahkemesinde inceleme safhasında olan şikayetimin konusu AİHM TARAFINDAN VERİLEN BİR KARARIN 4 SENEDİR BAŞBAKAN TARAFINDAN KASTEN UYGULANMAMASI VE KEMAL KILIÇDAROĞLU TARAFINDAN DA GÜNDEME GETİRİLMEMESİ.
AİHM tarafından verilen karar KİMLİKLERDEKİ DİN HANESİ KALDIRILSIN şeklinde ve uygulaması mecburi olan bir karardır...

Aradan 4 sene gibi bir zaman geçmiiş olmasına rağmen bu karar yukarıda adları geçen iki devlet yöneticisi tarafından kasten yok sayılıyor... Bu nedenle ilk önce Cumhuriyet Başsavcısına şikayet ettim... Oradan gelen KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA DAİR KARAR üzerine bir üst yargı mercii olan Sincan 2. Ağır Ceza Mahkemesine başvurdum...

Oradan da beklediğim şekilde bir cevap geldi ve ititazım reddedildi... Bu aşamadan sonra vatandaşlara tanınan hak üzerine Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru hakkımı kullanarak dosyayı tüm belge ve delilleriyle oraya gönderdim... İlk aşama olan evrakların incelenmesi safhası tamamlandı...

Şimdi sıra bu şikayetin KABULEDİLEBİLİRLİK AŞAMASI-na geldi... Bu girişimimin başından beri bana gerçek anlamda yardım edecek avukat ve avukatlar bulamadım... İşte bu nedenle bu kampanyayı başlatmak istedim... Bu davanın önemini anlatmayı gereksiz görüyorum...
Saygılarımla
Sinan IŞIK
https://www.change.org/petitions/t%C...share_petition

"Ben senin yalanlarınla ve hilelerinle baş edemedim, bu bana dert oldu. Ama bende senin önünde diz çökmedim, bu da sana dert olsun"...Pir Sêy Rıza

Alt 31-12-2013, 16:07
Üye

GÖNÜLLÜ AVUKATLIK DESTEĞİ TALEP EDİYORUM!

Anayasa Mahkemesi'nde inceleme safhasında olan şikayetimin konusu AİHM tarafından verilen bir kararın 4 senedir başbakan tarafından kasten uygulanmaması ve Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gündeme getirilmemesi.

AİHM tarafından verilen karar kimliklerdeki din hanesi kaldırılsın şeklinde ve uygulaması mecburi olan bir karardır. Aradan 4 sene gibi bir zaman geçmiş olmasına rağmen bu karar yukarıda adları geçen iki devlet yöneticisi tarafından kasten yok sayılıyor.

Bu nedenle ilk önce Cumhuriyet Başsavcısı'na şikayet ettim. Oradan gelen kovuşturmaya yer olmadığına dair karar üzerine bir üst yargı mercii olan Sincan 2. Ağır Ceza Mahkemesine başvurdum. Oradan da beklediğim şekilde bir cevap geldi ve itirazım reddedildi.

Bu aşamadan sonra vatandaşlara tanınan hak üzerine Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru hakkımı kullanarak dosyayı tüm belge ve delilleriyle oraya gönderdim. İlk aşama olan evrakların incelenmesi safhası tamamlandı. Şimdi sıra bu şikayetin 'kabuledebilirlik aşaması'na geldi.

Bu girişimimin başından beri bana gerçek anlamda yardım edecek avukat ve avukatlar bulamadım. İşte bu nedenle bu kampanyayı başlatmak istedim. Bu davanın önemini anlatmayı gereksiz görüyorum.

Saygılarımla

Sinan Işık

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil