Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-12-2013, 02:44
Erdem Alaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Erdem Alaca Erdem Alaca isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart On kaplan gücünde

İlhan Arsel hocanın "Şeriat ve Kadın" adlı eserini okumaktayım. Bir-iki yerde Hz.Muhammed'in şehvetine binaen şöyle deniyor:

Muhammed, sabah ve ikindi namazlarından sonra karılarını sırayla dolaşırdı. Öyle ki, zaman zaman dokuz (veya onbir) karısını bir saat içerisinde tek tek ziyaret edip, cinsi münasebette bulunurdu.
Bu, kitapta birden fazla yerde geçiyor, ve İlhan hocanın bunun aksini iddia ettiğine rastlamadım; muhtemelen güvenilir kaynaklardan aktarıyor bu durumu.

Şimdi şu da var, Hz.Muhammed'in bu "performansı" tahminen 55 yaş civarlarına rastlıyor, zira çok eşli hayat sürmesi Hatice'nin ölümünden sonra mümkün oluyor.

Yani; 55 yaşında bir adam, bir saat içerisinde dokuz veya onbir karısıyla tek tek cinsel ilişki yaşayabiliyor.

Ne yalan söyleyeyim, bunu okuduğumda aklıma direk Kızılmaske geldi:

Ormanda, "Fantom on kaplan gücündedir" derler.
Hz.Muhammed için, o yaşta, böyle bir şeyin imkanı var mıdır?

1930'lar: Uçak ihraç ediyoruz, 2010'lar: Saman ithal ediyoruz...
Alt 25-12-2013, 17:22
Rafizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Rafizi Rafizi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Erdem Alaca´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İlhan Arsel hocanın "Şeriat ve Kadın" adlı eserini okumaktayım. Bir-iki yerde Hz.Muhammed'in şehvetine binaen şöyle deniyor:

Bu, kitapta birden fazla yerde geçiyor, ve İlhan hocanın bunun aksini iddia ettiğine rastlamadım; muhtemelen güvenilir kaynaklardan aktarıyor bu durumu.
"Muhtemelen" ne demek ? İhtimal demek. İhtimal ise hakikat degildir.

Hem İlhan Arsel hangi "guvenilir kaynaklardan" aktarmış acaba ?
Alt 25-12-2013, 18:00
EcemRng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
EcemRng EcemRng isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Zamanın çöl yaşantısında seksten başka enerji harcayacak fazla birşey yoktu herhalde, olabilir.

agnostik-deist
Alt 25-12-2013, 18:06
Uriel Uriel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Rafizi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
"Muhtemelen" ne demek ? İhtimal demek. İhtimal ise hakikat degildir.

Hem İlhan Arsel hangi "guvenilir kaynaklardan" aktarmış acaba ?

Muhammedin kaç karısı vardı kaç cariyesi vardı bu sorunun yanıtını biliyormusun?
Alt 25-12-2013, 21:49
Üye

Uriel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Muhammedin kaç karısı vardı kaç cariyesi vardı bu sorunun yanıtını biliyormusun?
Biliyorum. Siz sordunuz ben cevap verdim.

hem tartışdığımız konu bu degil ki. Tartışdığımız konu "dokuz karısını bir saat içinde tek tek ziyaret edip cinsel ilişkide bulunması"dır.

Bunun için "kaynak" istemişdim. Fark etmez. Siz de kaynak göstere bilirsiniz. Göstere bilirmisiniz ?
Alt 26-12-2013, 00:58
Üye

Sayın Rafizi, öncelikle hoşgeldiniz demek istiyorum...

İlhan Arsel'in aynı adlı kitabının 460. sayfasından alıntılıyorum:

(...) Ebu Nuaym'ın Hilye'sinden müfessir Mücahid'in sözlerini nakleden Buhari'ye göre Muhammed'e "her biri 100 erkek kuvvetinde olan cennet erkeklerinden 40 erkek gücü verilmiştir."

Enes'in anlattıklarına göre Muhammed "gecenin veya gündüzün belirli bir zamanında dokuz eşiyle cinsel ilişkide bulunurdu."

Buhari Şarihi Ayni de Muhammed'in her gün sabah namazını kıldıktan sonra kadınlarının (ki sayılarının 9 veya 11 olduğu kabul edilir) birer birer hücrelerine girip, yoklamak ve onlarla cinsi münasebette bulunmak gibi bir geleneği olduğunu açıklamıştır.(461)

Ayşe'nin rivayetine göre ise:

"Resulullah... ikindi namazından döndüğü zaman kadınlarının yanına girerdi..."(462)
Kaynaklara gelince:

(461) Feyzü-Kadir ve M. Zevaid kaynaklarından alınma bu sözler için bakınız: Ali Rıza Demircan, İslama Göre Cinsel Hayat, Eymen Yayınları, İstanbul, 1986, c.1, s.223
(462) (aynı eser), c1., s.222 vd. Ayrıca bkz. Sahih-i..., c.1, s.208-209

...

Bu olayın bu anlatımında "1 saat" ifadesi geçmiyor, ancak bir sonraki anlatımında bu var. Ama zannederim bu yazdıklarım yeterli olması lazım...

Alt 26-12-2013, 01:23
Üye

(...) Ebu Nuaym'ın Hilye'sinden müfessir Mücahid'in sözlerini nakleden Buhari'ye göre Muhammed'e "her biri 100 erkek kuvvetinde olan cennet erkeklerinden 40 erkek gücü verilmiştir."

Enes'in anlattıklarına göre Muhammed "gecenin veya gündüzün belirli bir zamanında dokuz eşiyle cinsel ilişkide bulunurdu."

Buhari Şarihi Ayni de Muhammed'in her gün sabah namazını kıldıktan sonra kadınlarının (ki sayılarının 9 veya 11 olduğu kabul edilir) birer birer hücrelerine girip, yoklamak ve onlarla cinsi münasebette bulunmak gibi bir geleneği olduğunu açıklamıştır.(461)

Ayşe'nin rivayetine göre ise:

"Resulullah... ikindi namazından döndüğü zaman kadınlarının yanına girerdi..."(462)
1.Buhari sahkekardır. Hazreti Muhammedin adından bir çok uyduruk bilgileri hadis diye aktarmış. Bir çok hadislerde de bazı kelimeri hakikatları saklamak amacıyla çıkartmış. Delil göstere biliriz.

2. Enes de guvenilir birisi degildir.

3. Aişe de guvenilir birisi olmamasıyla bebaber, söylediyi şeyde bir problem yokdur. İkindi namazından döndügünde her insan kadınlarının yanına gide bilir. Cinsel ilişkiden bahs edilmiyor bile.

Bu olayın bu anlatımında "1 saat" ifadesi geçmiyor, ancak bir sonraki anlatımında bu var. Ama zannederim bu yazdıklarım yeterli olması lazım...
hayır kardeşim, gösterdiyim sebeplerden dolayı yeterli degildir.

İkincisi, bir sonrakı anlatımında "1 saat" ifadesinin geçdiyi bir kaynak varmı , yoksa, İlhanin kendi görüşümü ? Umumiyyetle, "bir sönrakı anlatımına" kaynak gösteriyormu?

Konu Rafizi tarafından (26-12-2013 Saat 01:30 ) değiştirilmiştir.
Alt 26-12-2013, 01:54
Üye

İkincisi, bir sonrakı anlatımında "1 saat" ifadesinin geçdiyi bir kaynak varmı , yoksa, İlhanin kendi görüşümü ? Umumiyyetle, "bir sönrakı anlatımına" kaynak gösteriyormu?
Ona yarın bir bakayım, öyle cevap yazayım sn. Rafizi... Zira kitap kalın (700 sayfa civarı), arayıp bulmam çok vakit alacak.

Alt 26-12-2013, 02:39
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Rafizi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1.Buhari sahkekardır.

2. Enes de guvenilir birisi degildir.

3. Aişe de guvenilir birisi olmamasıyla bebaber,
Tamam da siz kimsiniz?

İslam'ı literatürü bir mesajla yok sayamazsınız..!

Hadis konusunda şu videoya bakabilirsiniz;
Alt 26-12-2013, 03:53
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

Erdem Alaca´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

(...)

Hz.Muhammed için, o yaşta, böyle bir şeyin imkanı var mıdır?
Benim de aklıma aynısı geldiydi sevgili Erdem.
Şeyh uçmaz, mürit uçurur.

Alıntı Sahih-i Buhari'den.

Ona Arabistan'da 30 Erkek Gücünde Derler!

Cinsî Münâsebet Yaptıktan Sonra Tekrarlayan Ve Bir Tek Yıkanma İle Kadınlarını Dolaşan Kimse

12- Bâb: Cinsî Münâsebet Yaptıktan Sonra Tekrarlayan Ve Bir Tek Yıkanma İle Kadınlarını Dolaşan Kimse(Nin Hükmü Nedir?)

20-.......Bizeİbnu Ebî Adiyy ile Yahya ibn Saîd, Şu'be'den; o da İbrâhîm ibn Muhammed ibni'l- Münteşir'den; o da babası Muhammed'den tahdîs etti. O şöyle demiştir:

İbn Umer'in ("Ben ihramlı olup da koku neşretmemi sevmem") sözünü Âişe'ye zikrettim. Bunun üzerine Âişe: Allah EbûAbdirrah-mân'a (yânî îbn Umer'e) rahmet etsin. Ben Rasûlullah(S)'a koku sürerdim, o da gece kadınlarını dolaştıktan sonra sabahleyin koku neşrederek (yânî koku izleri üzerinde iken) ihrama girerdi, dedi.

21-.......Bize Muâz ibn Hişâm tahdîs edip şöyle dedi:Bana babam Hişâm, Katâde'den tahdîs etti. O şöyle demiştir: Bize Enes ibn Mâlik tahdîs edip şöyle dedi: Peygamber (S) gece yâhud gündüzün bir saatinde kadınlarını devrederdi; kadınlar da on bir tane idiler, dedi. Katâde dedi ki: Ben Enes'e: Rasûlullah buna takat getirir miydi? diye sordum. Enes: Biz aramızda O'na otuz erkek kuvveti verilmiştir, diye söyleşirdik, dedi. Saîd ibn Ebî Arûbe de Katâde'den, Enes'in onlara dokuz kadın diye tahdîs ettiğini söylemiştir.

bunlar sahihi buhariden.
insanın aklına peygamber ya da din büyüğü deyince dünyadan elini ayağını çekmiş kimse figürü gelir. islam peygamberini yakından tanıyana kadar biz de öyle bilirdik. nedense bize kimse ne camide, ne televizyonda, ne de din kültür dersinde peygamberin evliliklerinden ve akıllara zarar cinsel yaşamından bahsetmedi. oysa muhammed tipik din büyüğü imajını yerle bir etmişmiş vakti zamanında. daha doğrusu muhammede rağmen sonradan böyle yanlış bir imaj çıkmış ortaya.

neyse, araplardan peygamber çıkarsa ancak kendilerine benzeyen bir peygamber çıkar. muhammed figürü aslında arap toplumunun anlayışının, hayata bakışının yansımasıdır. tıpkı kuranın allahının arap gibi düşünmesi ve olan biteni arap gibi algılaması gibi.
NOLAN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tamam da siz kimsiniz?

İslam'ı literatürü bir mesajla yok sayamazsınız..!

(...)
Adamın nicki Rafizi iken o video biraz tuhaf kaçmış.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!

Konu murted tarafından (26-12-2013 Saat 04:02 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil