Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-10-2009, 16:49
Soda Soda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Bu rapor çok tartışılacak

'Güneydoğu Sorunun Sosyolojik Analizi' başlığıyla yayınlanan araştırmaya göre
"T. C.vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum" diyenlerin oranı %81, Türklerle "Kürtlerin/Zazalar/Arapların ortak bir geleceği vardır" diyenlerin oranı ise %76,80 olurken; Bölge insanının sadece % 26,34'ü "Abdullah Öcalan Kürt halkının önderi (lideri)’dir" dedi.

Link
Bu rapor Pkk'nın Kürtleri temsil ettiğini söyleyenlere iyi bir tokat vurmakta.

Pkk =Kürt halkı diyenlerin bu rapordan öğreneceği çok şey vardır.

İşte bakın. AKP %47 aldı kendisini millet olarak sundu. Halbuki milletin diğer yarısı AKP'ye karşı idi ama AKP ve onun güdümlü yazarları AKP'ye karşı çıkan herkesi "millet düşmanı" ilan ettiler.

Şimdi soruyorum: %47 millet ise %81 nedir?

Hem de bu oran sadece G.Doğu'da yapılan araştırmanın oranı.

Bu bütün Türkiye'de yapılsa %95'lerde Türk olmaktan gurur duyanların oranı bulunacaktır.

Gelin marjinal söylemlere prim vermeyelim.

Değmez. Vallahi değmez billahi değmez. 3-5 marjinali sevindirecem diye bütün bir Türk milletinin nefretini toplamaktadır AKP ve şürekası.

Ayrıca o marjinallere bile yaranamamaktadır.

Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmak diye ben buna derim.

Bağımsızlık benim karakterimdir.
Alt 08-10-2009, 18:10
Wand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Wand Wand isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sayın soda araştırma için saol

fakat zaten PKK kürtleri temsil ediyor denilmiyorki..PKK biz kürtleri temsil ediyoruz diyor..benim doğu ve güneydoğu da arkadaşlarım var..bu gruba girmedikleri için kürtten sayılmıyor ve dışlanıyorlar 3 üde vatani görevini doğuda yaptı 2 si gazi olarak döndü..

diyeceğim şuki %81 ininde % 26,34 ününde kim olduğu belli zaten olan bişeyi ortaya çıkaran bi araştırma olmuş.

saygılarımla.

Tanrı biliyor..Tanrıdan değil yarattıklarından nefret ettim.
Alt 08-10-2009, 18:50
Kıdemli Üye

Sayın Wand, "Pkk bir realitedir" diyenler bize ne demek isterler?

Pkk'nın %26 gibi bölgede kitle desteği olması hiç azımsanacak bir rakam değildir ve üzerinde ciddi ciddi düşünmek gerekir.

Lakin Pkk=Kürt halkı düşüncesi (bilinçüstü veya bilinç altı) bütün "açılım" siyasetinin belkemiğini oluşturmaktadır. Pkk Kürt halkının temsilcisi gibi gösterilerek legal ve yasal siyasete davet edilmektedir ve Kürtlerle ilgili geliştirilecek politikalar Pkk'ya danışılarak onun görüşü alınarak gerçekleştirilmektedir.

Örneğin, koruculuk sistemini kaldırma talebi Pkk'nın talebidir ve bu hükümet efradında dillendirilmektedir. Halbuki G.doğuda 23 bin GÖNÜLLÜ köy kocusu vardır ve kimse bunlar neden gönüllü ve nedir bunların talebi diye sormamaktadır.

Çünkü biliçaltı Pkk=Kürtler olarak şekillenmiştir.

Pkk'ya karşı kahramanca mücadele eden Kürtler adına konuşan bir Kürt siyasetçi yoktur.
Bir sivil toplum kuruluşu yoktur.

Bu köyleri basılan, aileleri katledilen insanlar Pkk'nın kucağına itilmekte ve uğradıkları saldırılar yetmiyormuş gibi Pkk onların da temsilcisi gibi gösterilmeye çalışılmaktadır.

Halbuki asıl realite başkadır.

Asıl Kürt realitesi başkadır ama kim daha fazla yaygara koparırsa o dikkate alınmaktadır.

Bu ülkede adam gibi bir hükümet olsa idi Pkk karşıtı Kürtleri organize eder ve seslerinin daha gür çıkmasını sağlardı. En az DTP kadar gür çıkarırdı bu sesleri.

Ama çoğunlukta olan dağınık; azınlıkta olan örgütlüdür. Sorun buradadır.

Yoksa Diyarbakır'dan Şırnak'a Pkk G.doğuda değil Apo posterli gösteri yapmak, adım atacak yer bulamazdı.

Pkk ile sadece asker mücadele ediyor. Bugüne kadar gelen bütün sivil hükümetler bu sorunu askere havale etmişler kendileri de devleti yönetmenin rantını ceplerine indirmişlerdir. Asker hergün can verirken bunlar da ranta, yolsuzluğa doyamadan yaşamaktadırlar.

Türkiye; milli şuuru olmayan, ağzına Türk adını bile alamayan, adeta Türk düşmanı haline gelmiş ve üstelik seviye sorunu yaşayan kasaba siyasetçileri tarafından yönetilmektedir yıllardır.

Bir de sıkılmadan asker düşmanlığını her fırsatta dile getirmektedirler.

Aksırıncaya, tıksırıncaya kadar yiyenler, can verip yatanlara hesap sormaktadır.

Yani sorun içimizdedir. Sorun bizlere cepheden saldıranlarla değil bizi sırtımızdan bıçaklayanlarladır.

Alt 08-10-2009, 20:37
Wand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Wand Wand isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sayın soda

"Pkk'ya karşı kahramanca mücadele eden Kürtler adına konuşan bir Kürt siyasetçi yoktur.
Bir sivil toplum kuruluşu yoktur."

kesinlikle ortaya atılan bir fikir ve bir gün görünüp bir gün kaçan insanlar var.

"Bu ülkede adam gibi bir hükümet olsa idi Pkk karşıtı Kürtleri organize eder ve seslerinin daha gür çıkmasını sağlardı. En az DTP kadar gür çıkarırdı bu sesleri."

Zaten 2000 yılından sonra oldu ne olduysa..kim biliyorduki bunları..Hapisten çıkarıp meclise sokarsan insanları , seçilme hakkı verirsen malum şahıslara %26 olur yarın %36.

Ama karşı çıkışta sadece hükümet yeterli olmaz insanların illa bir çobana ihtiyacı olmamalı fikirlerini her ne olursa olsun belirtmeliler..bunun yanında idari bir güçte elbetteki gerekli.

"Bir de sıkılmadan asker düşmanlığını her fırsatta dile getirmektedirler."

Hangi gazeteydi bilmiyorum bi gazete anket yaptı "ergenekon" a rağmen en güvenilir kurum asker çıktı..Yahu asker olmasa biz ne yapardık..insan bu soruyu sorup düşünmeli.

saygılarımla.

Tanrı biliyor..Tanrıdan değil yarattıklarından nefret ettim.
Alt 09-10-2009, 06:53
3.yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
3.yol 3.yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bölge insanının sadece % 26,34'ü "Abdullah Öcalan Kürt halkının önderi (lideri)’dir" dedi. - Soda

Diyelimki o bolgede 4 milyon Kurt vatandasimiz yasiyor .... Ne yapar %25'i ?

1 Milyon Kurt vatandasi .....

PKK'yi onder goruyor ....

Eee soyle bakalim Soda nasil cozeceksin bu sorunu ?

1 milyon insani ne yapacaksin ?

Siddetle mi ikna edeceksin ?

Asimilasyon ile Turklestirecek misin ?

Yoksa Ermenileri 1915'te yaptigimiz gibi zorunlu gocemi tabi tutacaksin ?

1 milyon insan ....

Yanlis ya da dogru .... PKK'yi Ocalan'i destekliyor ya da sempatizani .....

Yaptiginiz ayni 25 yildir .....

Sonuc ayni .....

Hala ayni yontemi savunuyor GenelKurmay ......

Yahu bana soyletmeyin burada ... Einstein tanimini cok guzel yapmis boyle durumlar icin ....

25 yil denemissin 20 kusur bin PKK'li oldurmussun geriye ne kalmis ?

Potansiyel 1 milyon .....

Sonsuza kadar Sehit agitlarimi dinleyecegiz bu vatanda .....

Su reflekslerinizden siyrilip bir dusunun su yazdiklarimi arkadaslar ...
Alt 09-10-2009, 09:55
liopleurodon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
liopleurodon liopleurodon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hep size gösterilmek istenen taraflardan bakıyorsunuz.

En kolayı kürtler, önce onları türk olmaktan uzaklaştırırsınız. Ayrı bir millet, halk yaparsınız. Peşinden belki bir kaç lazı vs. neyse öyle yaparsınız. Sonuçta ulus devlet fiilen parçalanmış olur, bir arada duramaz. O zmana çıkar, bunları yapıştırmak için bir zamk lazım, ahada din var ne güzel der, ülkeyi bir dini rejime çevirip, foseptiğin içine itelersiniz.

İşte yapılmaya çalışılan şey bundan ibaret.

Bu çişini yapınca poposunun kuru kalmasında allahı gören şapşal sürüsü, trendin din değil ulus devlet olduğunu göremeyecek kadar dangalaktır. Böyle yapınca onları tekrar amanda din işte diyerek toplayamayacağını görmekten acz içindedir.

Gerçi, onların derdi memleketi bir arada tutmak değil zaten. Onların derdi din devleti. İşte görüyoruz, işlerine gelince her tür zırvaya, masala kolayca kanabiliyorlar. Bu ülkeyi din devletine çeverebileceklerini sanıyorlar.

Emin olabilirsiniz ki, bunu yapabilirler. Sorun yapıp yapamayacakları değil, yaptıktan sonra neler olacağıdır. Meselenin din meselesi değil, milliyetçilik meselesi olduğunu göremeyen budalalar vardır devletin başında.
Alt 09-10-2009, 13:21
Molloch Molloch isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Entegrasyon, demokratik süreç, bölgenin ekonomik olarak kalkınması ve olası Avrupa Birliği üyeliği sonucunda Kürtler arasında PKK'yı destekleyenlerin büyük ölçüde ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Ahmet Altan (s.a.v.) olmasa ne yapardık! Geceleri yatmadan önce Ahmet Altan'a (s.a.v.) dua ediyorum. Bir de Ahmet Altan'a (s.a.v.) hakaret eden faşistler var ki, o kâfirlerin hepsi tasfiye edilmeli! Düşündükçe gözlerim kararıyor, nefret içinde çırpınıyorum! Bir gün hepsini yok edeceğiz. Bir gün herkes Taraf okumak zorunda kalacak. Elhamdüllaltan!
Alt 09-10-2009, 13:47
Kıdemli Üye

Sayın ucuncuyol

"Algıların değişmesi" her zaman mümkündür.

Teslimiyetçi bir zihine sahip iseniz "verili" durumu baz alırsınız,

yok eğer mücadeleci bir karaktere sahipseniz

dönüştürürsünüz.

Cumhuriyet devrimlerinin yapıldığı dönemlerde bu ülkede kadınların %90'ı kara çarşaflı idi.

Ama devrimler devam etti ve Türk kadını çağdaş değerler ile tanıştı ve güçlü bir eğitim hamlesi ile de çağdaşlaşma her yere sirayet etti ve şimdi kimse Türk kadınını çarşafa sokamıyorlar arada türbanla idare ediyorlar ki onda da olağan üstü çabalarına rağmen başarılı olamıyorlar.

Bu işler böyledir.

Statik bakmayın ve

popülizm yapmayın

Halklar da yanılabilir. Bize düşen doğrusunu anlatmaktır.

Alt 09-10-2009, 18:44
Kıdemli Üye

DTP seçmenin 3’te biri DTP’ye güvenmiyor

Devlete güven: %34.8

Güvenlik güçlerine: %30.5

PKK-Öcalan’a güven: %52.5

DTP milletvekillerine: %70.2

DTP’ye oy verenler arasında, 3 kişiden biri DTP’li vekillere güvenmiyor ama oy veriyor. Yine DTP’ye oy verenlerin yarısı PKK-Öcalan’a güvenmiyor. Araştırmayı yapan uzmanlar, “Bunun anlamı, DTP’ye oy veren PKK’lı değil ve Öcalan’a güvenmiyor” diyor
Bitmedi.

Bu da araştırmanın diğer sonucu.

DTP seçmenlerinin 1/3'ü DTPye güvenmediği gibi sadece yarısı Pkk ve Öcalan'a güveniyor.

Ayrıca DTP seçmenleri arasında Devlet ve TSK'ya güvenenlerin oranı da 1/3 görülmektedir.

Bu bizim birinci önermemize ikinci bir önerme daha ekleme durumuna getirir.

Birincisi Pkk Kürtleri temsil etmez.
İkincisi ise Pkk eşit değildir DTP seçmeni.

DTP seçmeninin yarısı Pkk'yı desteklediğine göre DTP'nin aldığı oylar da Pkk'ya olan desteği göstermemektedir.

Bu da ezberlerin bozulmasıdır.

Alt 10-10-2009, 03:03
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

bu araştırmanın kaynağı neresidir???

ÖRGÜTLENİN!!!

Önerilen Siteler