Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-11-2009, 16:18
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ulpian´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın mindar,

kusura bakmayın ama ciddiye alınacak şekilde hareket etmiyorsunuz.

(1) Kaynak vermeden başka bir forumdan c/p yaparak başlık açıyorsunuz.

(2) Bütün İslam alimlerinin, sünnilerin, şiilerin, vahabilerin, mezhepsiz haniflerin, sünniler içerisindeki dört mezhebin, gelenekçilerin, yenilikçilerin, hadisçilerin, salt Kurancıların, hasılı bütün islam aleminin açık-seçik bir ayeti şimdiye kadar hep yanlış anladığını ve doğrusunu siz bulduğunuzu iddia ediyorsunuz, hem de ipe sapa gelmez argümanlarla. Ve herşeye rağmen iddiayı ciddiye alarak uzun uzun açıklamalarla karşı gerekçe sunan mesajları da dikkate dahi almıyor, doğru düzgün hiçbir cevap vermiyorsunuz.

saygılarımla
Sayın Ulpian,

Bence Mindar isimli arkadaşın canı sıkılıyor ve bizlerle eğleniyor. Dediğiniz gibi, bizler kendisini ciddiye alıp uzun uzadıya cevaplar yazıyoruz, araştırabileceği kaynaklar sunuyoruz. Ondan cevap alarak öğrenmek için değil, kendine sorarak düşünmesini istediğimiz sorular soruyoruz. Ancak kendisinin tek amacı, ortaya astarı var/yok bir laf atmak, biz cevap yazarken de kıs kıs gülmek sanırım.

Aksi olsaydı, sorduğumuz onlarca sorudan en az birine bir yanıt alır, saygılı bir tartışma üslubunun gereği olarak karşılıklı olmaya dikkat ettiğini görürdük.

Bu şekilde devam ettiği takdirde, kendisini ciddiye alacak kişi kalmayacak ve sorularına yanıt bulamayacaktır. Eğer amacı tartışmak-öğrenmek-anlamak (elbette öğretmek ve anlatmak da aynı zamanda; ama kaynaklara dayanarak) ise, bir an önce bu amacının farkına varmalı. Ancak amaç eğlenmek ise, sanırım buradan daha eğlenceli bir çok site mevcuttur, burada zaman harcaması anlamsız.

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)

Konu AhbAp tarafından (11-11-2009 Saat 16:27 ) değiştirilmiştir.
Alt 11-11-2009, 16:26
mindar mindar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

öyle yapmışlarsa yanlış yapmışlar onların yanlışı beni bağlamaz.
onlar Allaha hesap vereceklerdir.
kuran hakkında kafa yormayıp kolayına kaçıp küçük kızları koyunlarına aldıkları için.
benim serzenişim kuran böyle bişeye izin vermez diyorum.
buna izin veren erkek eğemen kuran dışı ahkam kesenlerdir.
Alt 11-11-2009, 16:39
Yasaklandı

AhbAp´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Ulpian,

Bence Mindar isimli arkadaşın canı sıkılıyor ve bizlerle eğleniyor. Dediğiniz gibi, bizler kendisini ciddiye alıp uzun uzadıya cevaplar yazıyoruz, araştırabileceği kaynaklar sunuyoruz. Ondan cevap alarak öğrenmek için değil, kendine sorarak düşünmesini istediğimiz sorular soruyoruz. Ancak kendisinin tek amacı, ortaya astarı var/yok bir laf atmak, biz cevap yazarken de kıs kıs gülmek sanırım.

Aksi olsaydı, sorduğumuz onlarca sorudan en az birine bir yanıt alır, saygılı bir tartışma üslubunun gereği olarak karşılıklı olmaya dikkat ettiğini görürdük.

Bu şekilde devam ettiği takdirde, kendisini ciddiye alacak kişi kalmayacak ve sorularına yanıt bulamayacaktır. Eğer amacı tartışmak-öğrenmek-anlamak (elbette öğretmek ve anlatmak da aynı zamanda; ama kaynaklara dayanarak) ise, bir an önce bu amacının farkına varmalı. Ancak amaç eğlenmek ise, sanırım buradan daha eğlenceli bir çok site mevcuttur, burada zaman harcaması anlamsız.
iddalarınızı neden olduğunu açıklarmısınız lütfen.
insanlarla alay edip kaale almayanlar sizlersiniz.
kendi özelliklerinizi bana maal etmeyin.
benim sıkıntım okadar söylememe ragmen kötü örnekleri kuranla bağdaştırıyorsunuz ben doğrusunu söylüyorum.benim gibi düşünen çok fazla değil ama az da olsa var.
ve mantıklı konuşuyoruz. heva ve hevesimizden konuşmuyoruz Allahın kitabını anlamaya çalışıyoruz.
Alt 11-11-2009, 16:45
ozgurrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgurrr ozgurrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

mindar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
öyle yapmışlarsa yanlış yapmışlar onların yanlışı beni bağlamaz.
onlar Allaha hesap vereceklerdir.
kuran hakkında kafa yormayıp kolayına kaçıp küçük kızları koyunlarına aldıkları için.
benim serzenişim kuran böyle bişeye izin vermez diyorum.
buna izin veren erkek eğemen kuran dışı ahkam kesenlerdir.
Bunun kuran'daki karşılığını yazarmısınız yoksa kimse bu laflarınız ciddiye almayacak.

Kur'anda bunu yasaklayan cezalandıran bir ayet yok kendinizi kandırmayın

The Greatest Story Ever Sold
Alt 11-11-2009, 17:09
Kıdemli Üye

mindar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
iddalarınızı neden olduğunu açıklarmısınız lütfen.
insanlarla alay edip kaale almayanlar sizlersiniz.
kendi özelliklerinizi bana maal etmeyin.
benim sıkıntım okadar söylememe ragmen kötü örnekleri kuranla bağdaştırıyorsunuz ben doğrusunu söylüyorum.benim gibi düşünen çok fazla değil ama az da olsa var.
ve mantıklı konuşuyoruz. heva ve hevesimizden konuşmuyoruz Allahın kitabını anlamaya çalışıyoruz.
Bu başlığı Nisa 3 ayetinin olmayan bir meali ile açtın. İlk sayfaya dön bakalım, "bu kimin meali" diye kaç kere sormuşum, sen ne yanıt vermişsin (daha doğrusu yanıt vermiş misin)? Karşılıklı yazıştığımız başlıklara da bak, bana ve diğer arkadaşların sorularına ne kadar yanıt vermişsin?

Ama sen iddiaların açıklamalarını hemen istiyorsun, değil mi? Ama sen açıklama gereği duymuyorsun. Bu durumda kim kimi kaale almamış oluyor? O kadar yazıyoruz sana, sen hala kaale alınmadığından mı şikayetçisin? Gözünü aç bak, herkes sana aynı şeyi söylüyor.

Bak tekrar soruyorum, başlık yazındaki Nisa 3 meali kime ait? Herhalde 5. soruşum.

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 11-11-2009, 17:38
spartaküs68 spartaküs68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

1000000000001. soruşunuzda olsa cevap alamayacaksınız maalesef
Alt 11-11-2009, 17:44
Kıdemli Üye

spartaküs68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1000000000001. soruşunuzda olsa cevap alamayacaksınız maalesef
Bunun farkındayım zaten, biliyorum. "İddianızı açıklar mısınız" dediği için 5. kere aynı soruyu sordum. Cevap alacağımı umduğum için değil, açıklamak için.

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 12-11-2009, 23:00
3geri1ileri 3geri1ileri isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

sayın mindar'ın sergilediği tavır içinde bulunduğumuz ülkenin müslümanlarının sergilediği tavrın küçük bir yansıması gibi...
söylemek istediğim, bizim ülkenin müslümanlarının islam dinini benimsemesini, tamamen ataların öğretisi, gelenek ve göreneklerin devamı gibi algılamalarından kaynaklandığını düşünüyorum. yani islam dinini okuyup araştırıp öğrenerek değilde tamam kendince yorumlayarak.
hal böyle olunca, islam içinde olaylara karşı segilenen tavır ve uygulamalar kendi hissiyatlarına (ki bu hissiyatları aileleri ve çevrelerinden aldıklarını söyleyebilirim.) ters düşmekte. bu seferde bu ters durumları (örnek olarak islamda çok eşliliğin normalliği gibi...) kendince yorumlayarak, kendi inandıkları dinle muhalefete düşmüş oluyorlar ve nihayet ortaya komik sahne çıkıyor.
Alt 13-11-2009, 00:46
Yasaklandı

arkadaşlar dalga geçip duruyorsunuz ama sizi anlamış değilim. siz bişey soruyorsunuz biz cevaplıyoruz siz cevabı kendinizce yeterli veya isteğinize göre bir cevap kabul etmiyorsunuz
haliylen size göre cevaplamamış oluyoruz.

çok basit bir uslubunuz var.
ne?
cevaplamadınki.

eğer cevapladığımı cevap olarak kabul etmeyecekseniz cevap istemeyin.
eğer edecekseniz
isterseniz bi başlık adı altında açın bi konu ben açmim ben gereksiz yere konu açıyorum sizler hep gerekli yere açıyorsunuz sizin konular süper çok mantıklı bizimki gerici akıldışı konular neyse uzattım.
açın bi konu kurana sorular gibi orda tek tek gidelim. bir soru sorulsun sonra cevabı verilsin bir veya bikaç kişi tarafından ok lendikten sonra diğer soruya geçilsin.
teşekkürler iyi geceler..
Alt 13-11-2009, 00:48
Yasaklandı

ayetler mealcini meali olmasın kuranın asıl anlatmak istediği gerçek anlamı olsun.
eğer biz gerçek anlamını verirsek de hmen siz kuranı değiştiriyorsunuz felan demeyin.
biz öyle olduğunda kuranı değil mealciyi yalanlamış oluyoruz.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil