Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-10-2009, 09:32
metee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
metee metee isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Yalnızca bir kez dilim tutuldu. Bir adam bana, "Sen kimsin?" diye sorduğunda.(Çamur ve Su )

ALG ilkel yaşamlar geldi Homo erectusa (Homo habilisten türemiş uzak insan atası) sen cansız maddeden dünyaya geldin mi dedi?

Yıldırımlar geliyor dikkat et binlerce din yalan söylüyor.Senin Darwin ve RDawkins mi doğru söylüyor.Bu bilimse ben almayayım..Kal sen Atomu öğren.

http://www.turandursun.com/forumlar/...t=13946&page=2 Devamı

[Mt]METEE[/Mt]Kalp ne ile doluysa,dudaklardan 0 dökülür gider.Goethe
EVRiM HAYALGüCüDüR?...

Konu metee tarafından (21-10-2009 Saat 09:37 ) değiştirilmiştir.
Alt 21-10-2009, 16:04
kodoman kodoman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

metee´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Kodoman cevap verdiğiniz konuların çoğu evrimin kendi kaynağıdır.
Kaynak lacivert derken, sen cam göbeği yeşili algılıyorsan, benim ne kabahatim var?

Kulak veya Ağızdan dolma sarma ise ozaman evrim bilimadamları ve yazarları yanlış yorumlama yapmıştır.
Sen herhangi bir "evrim bilimadamı" yorumu getirmedin ki! Kendi, boş ve dayanaklardan yoksun yorumlarını sıraladın durdun... Göster bakalım, h. erectusa erken insanımsı diyen bir tane bilim adamı... sadece komiksin.

Homo antecessor
Homo cepranensis
Homo erectus – Homo habilisten türemiş uzak insan atası
Homo ergaster
Homo floresiensis
Homo georgicus
****/Homo habilis – Modern insanın(Homo Sapiens Sapiens), ilk uzak insan atası
Homo heidelbergensis
****/Homo neanderthalensis
Homo rhodesiensis
Homo rudolfensis
****/Homo sapiens – Yakın insan
****/Homo sapiens sapiens -- Günümüz insanı
Bu listeyi bir cetvel gibi düşünüp, h. erectusun en eski tür ile en yeni tür arasındaki uzaklığı hesap edelim:
En eski tür ile arasında 2 tane tür var. En uzak, yani son insan türü ile ise tamı tamına, evet tamı tamına -burada heyecanlanman gerekiyor...- 8 tane tür var. Yazı ile yazmamı ister misin? SEKİZ... SEKİZ... SEKİİİİİİİZ... nasıl, çok heyecanlı değil mi?

Evet, h. erectus gerçekten yeni bir insan türü imiş... benzer olarak, Antik Mısır'da yeni bir medeniyet diyebiliriz zaten.

Not Aktif üyeyim
Ben değilim... kendimi çok ezik hissettim.

Yazıları parça parça yorumlamaya çalışmışsın ama evrim bilgisine sahip değilsin
Neyse...

senin bahsettiğin konuları zaten yazılmıştır.
Ben yazmadım... eksik kalmasın dedim.

Homo bilmem ne grup olması beni ilgilendirmez..
Çünkü biz, homo cinsinden değil, pan cinsinden bahsediyoruz değil mi?

İlk insansı ve İlk Moderne olan insan arasındaki zaman grafiği ve yapılan eserlere göre yazılmıştır.
Yanlış bilgilerden yola çıktığın için, yanlış yerlere varmaya çalışıyorsun.

Volkan patlaması olmuşsa bu düşünen insan nasıl olmuşta Çamur yada cansız maddeden oluştuğunu anlamıştır.Bir ALG2mi geldi dünya bu şekilde oluştu sende bizim bir meyvemisin dedi.
Bir meteor düştü, 300 milyon yıldır ezik bir durumda olan memeliler "bir anda" dünyayı sardılar. Ne oldu? Mustafa Kemal gidip kurtuluş savaşımı başlattı?

[/quote]Su veya Çamur bu bilginin bir yerden onlara açıklandığı kesin çünkü hepsininde Yaratılış bulunmaktadır.Ayrıca bu insan grupları ayrı ayrı yerlerde bulunmaktadır..[/quote]
Yaratılış olayı yeni bir şeydir. Yaklaşık olarak sümerlilerle başlar. Şamanist inancı taşıyanların genelinde yaratılış değil, dönüşüm vardır.

Mağara resimlerinde kaç adet gördün ki onları küçükseme yaparak yorum yazıyorsun.
Çok gördüm aslında ama, asıl sen niye çarpıtıyorsun? Ben nerede küçümsemişim?

Mağara resmi diye bir kaç bin yıllık bir türk minyatürü asmak için bir insanın kaç tane kımız içmesi gerekir?

Özellikle bu yorumun ile ne anlatmak istiyorsun..
Beyni ortalama kapasiteye sahip herhangi birinin kolayca anlayabileceği kadar basit ve yalın bir ifade kullandım.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cave_painting Mağara resimlerine dikkat ile bakın sonra Atomu yada RDawkin atasını anlat diyiniz.

http://whc.unesco.org/en/list/925/mu...ue_number=1079 Bu site sizlere hangi bölgeleden mağara resimleri bulunduğunu göstermektedir.
Anladık kardeşim, ilkel insanlar resim yapabiliyordu... ne demeye çalışıyorsun bir onu anlat. Ben sana dedim işte, o resimleri bildiğin insandı...

Sana gelsin öğretmenlik yapsın o zaman Atomu anlatsın sonra homo havadan veya dereden kaçtı Teorisini anlatsın.
Anlatamaz işte... onlarda tıpkı senin gibi ilkel bir birikime sahiplerdi. Ama onlar hiç olmazsa, zamanının birikimini yansıtıyorlardı... senin ki daha bir garip.

Bu CRO-Magnon veya neanderthal iki grupta Şamanizm görüşen inandığının ispatı yaptıkları resimler ve ayninlerde kalma mazlemelerdir.
Tek bir tane şamanizm yoktur. Şamanizm, doğaya tapanlar diye gruplandıracağımız dinler bütünüdür.

Zırvaları cevaplamaya birazdan devam ederim.
Alt 21-10-2009, 19:38
Üye

Bulunduğu yer: Yalnızca bir kez dilim tutuldu. Bir adam bana, "Sen kimsin?" diye sorduğunda.(Çamur ve Su )

ALG ilkel yaşamlar geldi Homo erectusa (Homo habilisten türemiş uzak insan atası) sen cansız maddeden dünyaya geldin mi dedi?

Yıldırımlar geliyor dikkat et binlerce din yalan söylüyor.Senin Darwin ve RDawkins mi doğru söylüyor.Bu bilimse ben almayayım..Kal sen Atomu öğren.

"""MeTeE""""""""
Bu CRO-Magnon veya neanderthal iki grupta Şamanizm görüşen inandığının ispatı yaptıkları resimler ve ayninlerde kalma mazlemelerdir.
""""KODOMAN""""
Tek bir tane şamanizm yoktur. Şamanizm, doğaya tapanlar diye gruplandıracağımız dinler bütünüdür.
""""ALINTI""""""""

İngilizce metinde senin görmediğin şamanizm baskı anlatılmaktadır.
Binlerce Mağara resmi incelemeye aldığımızda bir medeniyet çıkıyor.Senin ilk homo havadan kaçtı grubu çıkmıyorr.

Mağara resimleriyle birlikte yukarıdaki şaman resmin özellikllerine bakman yeterlidir.Ayrıca Asyanın birçok yerinde mağara resimleri kendi bizzati gördüm..
Ayrıca kaynaklar arasında kısa video filmiyle birlikte resimlere dikketin çekerim resim ilk değildir.

Sekiz 8 VIII veya daha birçok rakamlar ile sana halen ordaki canlı grafiğini anlatamadım.
İlk insansı ve İlk Moderne olan insan arasındaki zaman grafiği ve yapılan eserlere göre yazılmıştır.

Darwin kardeş sen dünyadasın ben burada filiz vereyim sonra canlılar oluşsun.Sonra ben ALG olarak ilk insansı ataya anlatır.Dünya nasıl oluştu diye.

"""""
Kimler bu bildiriyi imzalayabilir?
Darwinizmden bilimsel ayrılış bildirisini imzalayanların biyoloji, kimya, matematik, mühendislik, bilgisayar bilimleri ya da diğer doğa bilimlerinden herhangi bir daldan Ph. D. sahip olması gerekmektedir; ayrıca M.D olup tıp profesörü olarak hizmet veren kişilerde belgeyi imzalayabilir. İmzalayanlar sayfamızda vermiş olduğumuz ‘’Hayatın karmaşıklığının açıklanması için kullanılan doğal seçilim ve rastlantısal mutasyon mekanizmalarının yeterlilikleri konusundaki iddialara şüpheyle yaklaşıyoruz. Darwinin teorisi için kanıtların dikkatli bir şekilde incelenmesi desteklenmelidir.’’ metnini kabul etmelilerdir. Eğer yukarıdaki gereklilikleri karşılıyorsanız ve bildiriyi kabul etme fikrindeyseniz, aşağıda istenilen bilgileri lütfen e-mail yoluyla contact@Dissentfromdarwin.com adresine gönderiniz.

GÖRÜLMESİNİ İSTEDİĞİNİZ ŞEKİLDE ADINIZI.
ÜNVAN ( ALAN VE ÜNİVERSİTE dahil edilerek, örneğin Ph. D Moleküler Biyoloji, Pennsylvania Üniversitesi ).
ŞUAN Kİ POSİZYONUNUZ ( Washington Üniversitesi Astronomi Profesörü, ya da XYZ şirketi araştırma görevlisi gibi)
YORUMLAR - Eğer dilerseniz, birkaç kelime ile Darwinizmden niçin kuşku duymaktasınız bize bildirin lütfen

http://www.discovery.org/scripts/vie...ownload&id=660 Darwinizmden Bilimsel Ayrılış Bildirisini indirebilirsiniz

http://www.dissentfromdarwin.org/faq.php#3 Bildiriye adınızı nasıl dahil edebileceğinizi öğrenebilirsiniz

"""""

Benim istediğim zannet oldu. Evrim Teoresi yalnış bilimadamlar sayesinde rezil oldu şimdi bu kampanya ile birlikte tamam cevapları alacağım.

Saygılarımla MeTeE

EVRiM HAYALGüCüDüR?...
Alt 22-10-2009, 12:51
Üye

Theories and interpretations
An alternative theory, developed by David Lewis-Williams and broadly based on ethnographic studies of contemporary hunter-gatherer societies, is that the paintings were made by Cro-Magnon shamans. The shaman would retreat into the darkness of the caves, enter into a trance state and then paint images of their visions, perhaps with some notion of drawing power out of the cave walls themselves. This goes some way toward explaining the remoteness of some of the paintings (which often occur in deep or small caves) and the variety of subject matter (from prey animals to predators and human hand-prints).
Alternatif bir teoriye inanmakta herhangi bir problem yaşamazken, 150 yıllık sapasağlam duran evrim teorisine inanmaktaki yaşadığınız güçlüğü neye bağlamalıyız?

Bu kısımda şamanizm görüşen neden çıktığını anlatmaktadır.Şamanizm görüşüne inan kişilerde resim ve aynin yapma olayları genellikle görülmektedir. O zaman CRO-Magnon ve Neanderthal adamlarının hangi görüşe inandıkları ortaya çıkmış oluyor.
Bunda herhangi bir problem olduğunu da nereden çıkardınız? Neandertal ve cro-magnonlar büyük ihtimalle şamanist bir inanç taşıyorlardı.

YARATILIŞ ŞAMANİZM
Altay türklerinin bu efsanede adı geçen Tanrıları Bay-Ülgen , yaratıcı bir Tanrı idi. Kendisi yerle gök arasında, yüce Tanrının bir elçisi olarak bulunuyordu. Bu sebeple dünyayı yaratmadan önce, Büyük Tanrının kutsal bir ilhamı, 'Bay-Ülgen' in bütün varlığını sarmıştı. Çünkü o, dünyayı yaratmak için, Tanrı tarafından yeryüzüne gönderilmişti. Sadece su vardı. Ne gök ne yer henüz yoktu, ülgenin uçtugu yer ise gök değil denizin üstüdür. Gökle kastedilen, bugün bizim anladığımızdan çok farklıdır

Altay efsanelerinde, büyük bir okyanusun ve suyun esas olmasına rağmen, onlara göre insanoğlu, sudan yaratılmamıştı: İnsanoğlu aslı yine topraktı tanrı ülgen deniz üstünde gezerken yüzen bir kara parçası görür. yaklaştığında toprağın üstünde balçığı farkeder. Düşünür ki bu insan olsun o düşündükçe çamur insan suretine bürünür. Hikayenin devamında bu ilk insan olan erlik ülgene ihanet edecektir. bu noktada tespitime göre nur ile çamur arasındaki farka işaret vardır.
Peki o okyanus nasıl ortaya çıkmış? Hiç araştırdın mı? Bir tanrı, kardeşi tanrıçayı öldürünce ölen tanrıça okyanusları meydana getirmiştir.

EVRİM ŞEKİLSEL TEORİ OLARAK KALDI.

Ardi gidecek Dawkins fosili gelecek sonra başka bir fikir değişikliği olacaktır..

Günümüzdeki fosillerin çıkmasıyla birlikte fikir değişmektedir.
Ya başka ne olacaktı? Belli bir ruhban veya şamanların bir köşede ıkınıp, adına ayet denen ortaya attığı saçmalıklara göre mi belirlenecekti?
Siz bilim nedir bilmiyorsunuz galiba?
Evrim kuramı ile, bir türün geçirdiği evrimsel süreçlere dair bulgular farklı şeylerdir. Evrim kuramı 150 yıl önce ne idi ise halen aynen odur. İnsanın evrimsel süreci ise, elde bulgu ve bilgilerle açıklığa kavuşturulan bir şeydir.

Bilim bu şekilde işler. Sizin kıytırık, atmasyon "ilham"larınızla yapılmaz.
Alt 22-10-2009, 13:06
Üye

Almıyorsun zaten...

İngilizce metinde senin görmediğin şamanizm baskı anlatılmaktadır.
Binlerce Mağara resmi incelemeye aldığımızda bir medeniyet çıkıyor.Senin ilk homo havadan kaçtı grubu çıkmıyorr.
Medeniyet nedir bilmiyorsun sen anlaşılan. Bilinen en eski ve ilk medeniyet Sümerlilerdir. Ondan medeniyet falan yoktur. O resimler medeniyeti değil, o insanlardaki kültürü ortaya koyar.

Sekiz 8 VIII veya daha birçok rakamlar ile sana halen ordaki canlı grafiğini anlatamadım.
İster öyle çevir, ister böyle çevir... yine de kıvıramıyorsun, uzatma boşuna. Bilmediğin konularda ahkam kesmeye çalışan yobazın tekisin. Homo erectus yeni bir insanımsıymış... konu hakkında azıcık bilgisi olan biri bu gafına bir tarafı ile güler. Ama sen hala bu yanlışını diretmekte ısrar. Sus kardeşim, sümen altı et... kalkıp, bu gafını suratına vuracak değilim. Ama sen ısrar ettikçe karakterini belli ediyorsun.

Darwin kardeş sen dünyadasın ben burada filiz vereyim sonra canlılar oluşsun.Sonra ben ALG olarak ilk insansı ataya anlatır.Dünya nasıl oluştu diye.
Aynaya bak, ilk insanlar nasıldı anlarsın. Dünya ve doğa hakkında bilgileri senin kadardı. Ama işte aradaki fark, onlar kendi zamanlarında yaşıyorlardı, sen ise bu zamanda bile onların zamanında yaşıyorsun.

"""""
Kimler bu bildiriyi imzalayabilir?
Bilimi zerre, bilmeyen, önemsemeyen ve yer edinememiş herhangi bir imzalayabilir.

http://www.discovery.org/scripts/vie...ownload&id=660 Darwinizmden Bilimsel Ayrılış Bildirisini indirebilirsiniz
Şu dinozorların hala varolduğunu, dünyanın 7 bin yaşında olduğunu iddia eden Discovery enstitüsü mü?

Benim istediğim zannet oldu. Evrim Teoresi yalnış bilimadamlar sayesinde rezil oldu şimdi bu kampanya ile birlikte tamam cevapları alacağım.
Senin istediğin şey olmadı... Bilim hala, yobazların, evanjeliklerin değil, biliminsanlarının kontrolünde.
Alt 25-10-2009, 09:07
Üye

kodoman´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Almıyorsun zaten...

Medeniyet nedir bilmiyorsun sen anlaşılan. Bilinen en eski ve ilk medeniyet Sümerlilerdir. Ondan medeniyet falan yoktur. O resimler medeniyeti değil, o insanlardaki kültürü ortaya koyar.

İster öyle çevir, ister böyle çevir... yine de kıvıramıyorsun, uzatma boşuna. Bilmediğin konularda ahkam kesmeye çalışan yobazın tekisin. Homo erectus yeni bir insanımsıymış... konu hakkında azıcık bilgisi olan biri bu gafına bir tarafı ile güler. Ama sen hala bu yanlışını diretmekte ısrar. Sus kardeşim, sümen altı et... kalkıp, bu gafını suratına vuracak değilim. Ama sen ısrar ettikçe karakterini belli ediyorsun.

Aynaya bak, ilk insanlar nasıldı anlarsın. Dünya ve doğa hakkında bilgileri senin kadardı. Ama işte aradaki fark, onlar kendi zamanlarında yaşıyorlardı, sen ise bu zamanda bile onların zamanında yaşıyorsun.

"""""

Bilimi zerre, bilmeyen, önemsemeyen ve yer edinememiş herhangi bir imzalayabilir.

Şu dinozorların hala varolduğunu, dünyanın 7 bin yaşında olduğunu iddia eden Discovery enstitüsü mü?

Senin istediğin şey olmadı... Bilim hala, yobazların, evanjeliklerin değil, biliminsanlarının kontrolünde.

Kodoman Bilim nedir.
İlk önce bilim tek Evrim olmadığını öğren sonra her konubilime girdiği bil,Ona göre yobaz diye tanımlar kullan.

Bilim Tek evrim teorisi zannetiyorsunuz.Ama Darwine baktığında bilimadam sıfat olmayan bir kişidir.Darwin Teoloji ders görmüşken yobaz olmuyorda diğerleri bilimadamları kendi dinleriyle yorumlayınca yobaz oluyor..

Ha Ha Yobaz dediğinde o konuma Darwinde giriyor.

"""TEOLOJİ""""Bugün sıklıkla dini konular ile ilgilenen bilim anlamında kullanılmaktadır. Teoloji ile ilgilenen kişiye, teolog, ilahiyatçı veya tanrıbilimci denir. Dinsel yorumlama."""

Bilim ve felsefe [değiştir]İlk çağlardaki filozofların dünyayı ve etrafı anlamaya çalışması, merak duyguları, belirli kriterlerin doğmasına ve bunların çeşitli ideolojilere dönüşmesine yol açmıştır. Bilimin temelleri atılıncaya kadar, tartışma ve deney olgusu insanlar tarafından geliştirilmiş ve bu bir arayış haline dönüşmüştür. İlk dönemlerde belirgin bir felsefe-bilim ayrımı yoktur ve birçok büyük bilim adamı aynı zamanda filozoftur. Deneyin ve sonucun klişe haline gelmesi bilimin artık istenilebilir düzeye gelmesini sağlamıştır. 19. yy a kadar gelişme kateden bilim aslında kendi içinde bir savaş vermiş, birçok özgün araştırmacı, düz mantıkla hareket eden ortaçağ liderlerine yenik düşmüştür. Aristo'nun fiziğinden daha farklı düşüncelere sahip olan Galileo kendi zamanının bilim adamlarıyla ters düşmeye başlamıştı. Bilim, tarihi sürecinde bu tip sahnelere sürekli tanık olmuş, deney ve gözlem sonucunda çöken kanunların yerini başkaları almıştır.

Gerçek ve varlığın amacını soruşturan felsefe sistematik düşünmeyi gerektirmektedir. Klasik antik çağ felsefesiyle başlayıp, Thales, Anaximenes,Pythagoras, Demokritos, Gorgias, Empedokles, Heraklitos, Parmanides, Sokrates, Plotinos, Platon ve Aristoteles gibi filozoflar, gitgide gelişen ve şekillenen felsefi soruların şekillenmesini sağlamışlardır. Din odaklı Ortaçağ felsefesinde Hristiyanlığın kendisine bir aracı olarak kullandığı felsefe, Tanrı, bilgi, inanç eksenlerinde yoğun şekilde kullanılmıştır. Aydınlanma Çağı'nda yapılan felsefede akıl ön plana çıkmıştır. Düşünce sistemindeki temel görüş, insan aklının aydınlattığı kesin doğrulara ve bilgiye doğru ilerlemektir. Geçiş dönemi felsefesi olarak bilinen Rönesans felsefesi, bilimde ve düşünce sistemindeki yeni gelişmelerin yer aldığı bir dönemi kapsar. Yeniden doğuş manasına gelen rönesans, önceki çağlardan çok farklı bir düşünce sistemine geçişin köprüsü konumundadır.

Bilim ve felsefenin ayrışması modern çağa yaklaşırken iyice belirginleşmiş, bununla birlikte felsefe ile bilim tamamen birbirinden kopmamış ve gerek genel olarak bilimin felsefesi olan bilim felsefesi gerekse bilim dallarının tek tek felsefî yönden incelendiği felsefe dalları (örneğin fizik felsefesi) varlığını sürdürmekte ve gerek bilim gerekse felsefe alanlarında önemli roller oynamaktadır.

Akıllı bir adam yalnız kendi tecrübelerinden, çok akıllı bir adam başkalarının da tecrübelerinden yararlanır.

Bilgisizlik kolay ve rahat elde edildiği için çoğunluk bilgisizdir. (La Bruyere)

Saygımlarımla

EVRiM HAYALGüCüDüR?...
Alt 29-10-2009, 22:28
Üye

Dünyanın En Eski Mağara Resimleri
Dünya’nın en eski sanat eserleri olabilecek duvar resimlerininin, kuzey İtalya’da bir mağarada bulunduğu açıklandı. Üzerinde hayvan ve yarı hayvan-yarı insan figürlerin bulunduğu yassı taş bloklar, Verona’nın kuzeyinde, içinde 1988 yılından beri kazıların yürütüldüğü Fumane mağarasında ele geçirilmiş. Mağaranın tabanına gömülü bulunan bitki ve hayvan artıkları üzerinde yapılan radyokarbon analizleri, resimleri yapan insanların
32,000 – 36,500 yılları arasında yaşadıklarını ortaya koymuş bulunuyor.
Bu durumda kırmızı kök boyayla çizilmiş resimlerin, en az Fransa’da Chauvet mağarasında bulunan kömürle çizilmiş küçük figürler kadar eski olduğu ortaya çıkıyor. Resimleri geçen
yıl bulup keşfi bir sır gibi saklayan İtalyan kazıbilimcilere göre resimlerin daha eski olması güçlü bir olasılık.

Dünyanın bilinen ilk "re s s a m ı " n ı n ,beş ayrı kaya parçası üzerine çizdiği şekillerden üçünün neyi temsil ettiği belirlenememiş. Ancak öteki iki resimden birinin dört ayaklı bir hayvanı temsil ettiği, öteki resminse 18 cm uzunluğunda hayvan başlı bir insan figüründen oluştuğu bildirildi. Kazıbilimciler, bu ve öteki bazı kazılarda ele geçirilen benzeri figürlerin büyücüleri temsil ettiğini düşünüyorlar.

Saygılarımla MeTeE

Kaynak: http://www.biltek.tubitak.gov.tr/hab...2000-11-11.pdf

EVRiM HAYALGüCüDüR?...
Alt 30-10-2009, 10:13
liopleurodon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
liopleurodon liopleurodon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Metee, cahilsin üstelik ....

Bu gibi işler, böyle sağdan soldan yamama bilgilerle vs. yapılmaz. Şapşal olmasan önce gidip biraz antropoloji üzerine çalışmayı akıl ederdin.

Yaşayan insanların atası olan ilk insanlar, genetik dağılıma göre 250 bin yıl kadar önce ortaya çıkmış olmalı. Diğer yandan ilk insanlara ait bulgular 195 bin yıl öncesine kadar uzanır.

İlk sanat çalışmaları ise, 90 bin yıl önce görülür.

Mağara resimleri, çok daha yeni bir olaydır. Bunların en azından 60 bin yıl öncesine kadar gitmesi lazım. Normal olarak 90 bin. 200 bin yıllık mağara resmi bulunsa, bu da şaşırtıcı olmaz. Biz onları bulamadık henüz, sadece olay bu.

Ama mağara resmi demek, kültür demek, medeniyet demek değildir. İnsanın kültürel süreci de evrimsel bir gelişmedir ve öyle pat diye çıkıvermez. Mağara resimleri bu sürecin bir aşamasıdır. İlk kültürler, taş devrinde, neolitikte ortaya çıktılar, tarih öncesinde değil. Bu da tarih öncesinde eli fırça tutan, heykel yapmayı bilen yoktu demek değil.

Konu Cem tarafından (30-10-2009 Saat 12:45 ) değiştirilmiştir.
Alt 30-10-2009, 10:33
Üye

liopleurodon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Metee, cahilsin üstelik şapşalsın.

Bu gibi işler, böyle sağdan soldan yamama bilgilerle vs. yapılmaz. Şapşal olmasan önce gidip biraz antropoloji üzerine çalışmayı akıl ederdin.

Yaşayan insanların atası olan ilk insanlar, genetik dağılıma göre 250 bin yıl kadar önce ortaya çıkmış olmalı. Diğer yandan ilk insanlara ait bulgular 195 bin yıl öncesine kadar uzanır.

İlk sanat çalışmaları ise, 90 bin yıl önce görülür.

Mağara resimleri, çok daha yeni bir olaydır. Bunların en azından 60 bin yıl öncesine kadar gitmesi lazım. Normal olarak 90 bin. 200 bin yıllık mağara resmi bulunsa, bu da şaşırtıcı olmaz. Biz onları bulamadık henüz, sadece olay bu.

Ama mağara resmi demek, kültür demek, medeniyet demek değildir. İnsanın kültürel süreci de evrimsel bir gelişmedir ve öyle pat diye çıkıvermez. Mağara resimleri bu sürecin bir aşamasıdır. İlk kültürler, taş devrinde, neolitikte ortaya çıktılar, tarih öncesinde değil. Bu da tarih öncesinde eli fırça tutan, heykel yapmayı bilen yoktu demek değil.
Sen galiba okumaktan çok bir kaç mısra veya kelime takılıyorsun..

Benim söylemek istediğim bilimteknik dergisiyle belirtmiştir.

Nedir O Şamanizm inançlarına sahip oldukları yani senin salama teorine ve darwine gerek duymadan insan olduğunu anlarız.

Saygılarımla MeTeE

EVRiM HAYALGüCüDüR?...
Alt 30-10-2009, 10:44
liopleurodon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
liopleurodon liopleurodon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

>>> Nedir O Şamanizm inançlarına sahip oldukları yani senin salama teorine ve darwine gerek duymadan insan olduğunu anlarız.

Onların şamanizm inancına sahip olmalarını, o sallama dediğin teori olmadan asla anlayamazsın.

Buyur görelim metee, onların şamanizm inancına sahip olmasını, evrim teorisi olmadan nasıl açıklayacaksın?

Önerilen Siteler

Etiket
bencilliktir, evrimi, tek yaratıcı, tengricilik, zerdüştlük

Başlık Düzenleme Araçları
Stil