Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-05-2009, 17:50
ShadowSong ShadowSong isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart İslam bu rüyalara ne diyor?

Geçen gün bir rüyamda senelerdir görmediğim arkadaşımı gördüm,ve ertesi gün o karşımdaydı.Yalnız rüyamda arkadaşım babamın ölüceğini söylemişti.
Nette araştırdım,bu rüyalara "precognitive" rüyalar deniliyor, gördüğümüz gibide doğru olabiliyor,gördüğümüzün bir kısmı doğru çıkıp geri kalanı doğruda olmayabiliyor.Birsürü benzeri rüya var.

Dinsel olarak baktığımda 2 cevap gördüm;Allah tarafından gösterilen rüyalar;melekler sayesinde gösterilen rüyalar diye.Peki anlayamadığım şey,islam inancına göre,melekler veya Allah bize geleceği gösteriyor,ama neden bu rüyaların bazıları aynen çıkarken bazılarının çok az bir kısmı çıkıyor.Allah yada melek bize bana arkadaşımı görüceğimi gösteriyor,ama sonraki kısmı neden bana yanlış gösteriyor?Ayrıca,rüyalara göre hareket etmeyin hadisinide biliyorum;yinede sormak istedim bunu nasıl cevaplandırıyorsunuz diye.
Alt 18-05-2009, 18:33
emre025 emre025 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Islam ne diyor bilmiyorum ama benim gece gördügüm ruyadaki ayni olayin gercegini ertesi gün yassadim buna ateistler bilinc alti diyor ama alakasi yok

bugun ki yasadigim bir olayi aksam ruyamda görsem bilinc alti olur bilinc alti yasanmis olaylardan olur daha henuz yasanmamis bir olay bilinc altina girmez

hic bir sey göstermese sadece bu olay bana gösteriyorki % 100 ALLAH var .
Alt 18-05-2009, 19:19
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

bir rüya görüp allah var demeniz ne kadar basiy ve sizlerin ne kadar çaresiz olduğunu göstermektedir.. bir rüyanın nedenlerini ve sonuçlarını düşünmeksizin sizi şaşırtması hemen tanrıya iman etmenizi sağlıyor bu kadar korkmayın şaşırmayın.. bizlerde rüya görüyoruz bizimde garipsediğimiz olaylar olmakta ama tek farkımız biz olayı yaşadıktan sonra ooo allah var demiyoruz araştırıyoruz..
bende rüyamda zamanında hiç görmediğim bir kadını görmüştüm sonra ne alaka dedim ertesi gün kendime sonra aradan zaman geçti o kadını gerçek hayatta gördüm v.s ne şimdi bu allah ne yapmak istior bu rüyada ....

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 18-05-2009, 20:38
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Dua edin benim rüyalarım gerçekleşmesin

A.

The meek shall inherit nothing! - FZ
Alt 18-05-2009, 22:54
badisaba badisaba isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

badisaba - AİM üzeri Mesaj gönder badisaba - MSN üzeri Mesaj gönder

ah emre ahh.. yani bu kadar mi ucuzcusun yaaa..
hem ne rüyasi gördün ki;-) yoksa rüyanda cibillestin de ..ertesi gün gercekten mi seyettin...

Akıllı görünme çabası, çoğu zaman akıllı olmayı engeller.
Alt 19-05-2009, 00:59
unbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbe unbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Başarı Ödülü 

peki bu durumda hiç rüya görmeyenler nolcak???

"Varsan,çarp!!!"
Alt 19-05-2009, 01:09
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

hiç rüya görmeyenler allah katında kazana düüşenler onlara rüya hayal felan yok yaşasın gitsinler...

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 19-05-2009, 01:39
sinner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sinner sinner isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sinner - MSN üzeri Mesaj gönder

Nostradamus kehanetleri gibi 100 rüyadan biri tuttuğunda bunu ilahi bir yol gösterenin varlığına yorarken, tutmayan diğer ipe sapa gelmez 99 rüyayı hangi gerçeğin varlığına yormalısınız ?
Alt 19-05-2009, 02:39
Özne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özne Özne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

kızılordu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
.
bende rüyamda zamanında hiç görmediğim bir kadını görmüştüm sonra ne alaka dedim ertesi gün kendime sonra aradan zaman geçti o kadını gerçek hayatta gördüm v.s ne şimdi bu allah ne yapmak istior bu rüyada ....
Efendim bu durumun zaten bilimsel bir açıklaması var. Beyninizin multitasking işlevi nedeniyle gördüğünüz nesne ve kişiler bilinç altına itilir. Siz hiç görmediğinizi sanarken aslında görmüşsünüzdür.

multitasking için verilen en yaygın örnek yürürken sakız çiğnemektir. Frued'a göre beyin gözün gördüğü,kulağın duyduğu herşeyi hafızamıza kaydeder. Ancak insan tüm hafızasını tam kapasetiyle kullanmayı bilmemektedir. Bu denilenlerin ispatı hipnoz olarak gösterilebilir. Şimdi siz gerçekten birşeyi unuttunuz ve hatırlayamıyorsunuz. Ancak hipnozla bilinçaltıyla konuşulup unuttuğunuz birşeyi kendi ağzınızdan hipnoz sırasında karşınızdakine söylebilirsiniz. Bu da demek oluyorki aslında insan hiçbirşeyi unutmaz sadece bilinçaltına atar.

Lafım size değil tabi / ama bu tip durumlarda bilimi reddetmek üstelik ilahi güçlere bağlamak cahillikten kaynaklanır.

Saygılar.
Alt 19-05-2009, 23:23
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

ShadowSong´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Geçen gün bir rüyamda senelerdir görmediğim arkadaşımı gördüm,ve ertesi gün o karşımdaydı.Yalnız rüyamda arkadaşım babamın ölüceğini söylemişti.
Nette araştırdım,bu rüyalara "precognitive" rüyalar deniliyor, gördüğümüz gibide doğru olabiliyor,gördüğümüzün bir kısmı doğru çıkıp geri kalanı doğruda olmayabiliyor.Birsürü benzeri rüya var.

Dinsel olarak baktığımda 2 cevap gördüm;Allah tarafından gösterilen rüyalar;melekler sayesinde gösterilen rüyalar diye.Peki anlayamadığım şey,islam inancına göre,melekler veya Allah bize geleceği gösteriyor,ama neden bu rüyaların bazıları aynen çıkarken bazılarının çok az bir kısmı çıkıyor.Allah yada melek bize bana arkadaşımı görüceğimi gösteriyor,ama sonraki kısmı neden bana yanlış gösteriyor?Ayrıca,rüyalara göre hareket etmeyin hadisinide biliyorum;yinede sormak istedim bunu nasıl cevaplandırıyorsunuz diye.
Peki ertesi gün o arkadaşını görmese idin ne olacaktı. Gece ruyanda birisi ile cinsel ilişkiye girdin, ama sabah avucunu yalıyorsun. Bu konuda din ne diyor, konunun din yada bilimle alakalandırılması yanlış. her sonuc icin sebeb aramak yanlış.
konunun dinle, bilim le ıvırla zıvırla alakası yok.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil