Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-08-2016, 20:43
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bu yararlı paylaşım için çok teşekkürler, kaç gündür indiremiyordum, nihayet okuma şansımız oldu. Bu paylaşımı önemsememin bir nedeni de benim açımdan bir kaynak niteliği taşıdığı içindir, ayrıca bazılarının gözüne sokmak için de ayrı bir özelliği var, emeğine sağlık...
Alt 12-08-2016, 01:05
Dark_Prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dark_Prince Dark_Prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu yararlı paylaşım için çok teşekkürler, kaç gündür indiremiyordum, nihayet okuma şansımız oldu. Bu paylaşımı önemsememin bir nedeni de benim açımdan bir kaynak niteliği taşıdığı içindir, ayrıca bazılarının gözüne sokmak için de ayrı bir özelliği var, emeğine sağlık...
Çok teşekkür ediyorum dostum beğendiğine sevindim Tabi sokabildigimiz kadar kişinin gözüne sokalım ki Kur'an'ın nerelerden geldiği bilinsin, orijinal filan sanılmasın

Saygılarımla...

Tanrı'nın Adımlarını İzle Ama Asla Takip Etme!

Blog Facebook
Alt 27-11-2016, 19:41
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Dostum harika zaten bloğun e kitap da harika olmuş tek sorun linkler kırık yalnız gececi olman çok kötü bir gün senle özel konuşalım benim Yahudi ve Hristiyan teolojisi bilgilerim senin bilgilerinle birleşirse her şeyi çözeriz.
Alt 17-01-2017, 23:32
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn.Dark prince;
Siz şimdi ''kitabım'' filan demişsiniz ama ben şimdi ''kitabınızı'' indirip,şöyle bir baktığımda bir ''kitap'' filan göremedim..!
Siz olduğu gibi kopyala/yapıştır yapmışsınız..

Turan Dursun'un bir kitabında(kutsal kitapların kaynakları 1-2-3) yazılanları,olduğu gibi kopyala/yapıştır yapıp ''kitabım'' diye sunmuşsunuz burada..Hem de uzun zaman çalıştığınızı belirterek..!

Bakıyorum..Forumdaki arkadaşlardan da en ufak bir tepki gelmemiş,bilakis sizi göklere çıkarmışlar..

Yapacağınız şey,forumdaki ''kitap tavsiyeleri'' konusuna Turan Dursun'un ''kutsal kitapların kaynakları 1-2-3'' kitabını önermek olmalıydı..İsteyen önerinizi dikkate alır ve kitabı okurdu..Hepsi bu..!

Burada ''çok uzun zaman çalıştığım kitabım'' deyip,bir kitabın içeriğini pdf şeklinde sunmanız,hiç doğru olmamış..
Alt 19-01-2017, 20:13
Kıdemli Üye

world´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dostum harika zaten bloğun e kitap da harika olmuş tek sorun linkler kırık yalnız gececi olman çok kötü bir gün senle özel konuşalım benim Yahudi ve Hristiyan teolojisi bilgilerim senin bilgilerinle birleşirse her şeyi çözeriz.
Çok teşekkürler dostum, yorumunu yeni gördüm, beğendiğine sevindim Aynen dostum şu işlerimi bi halledeyim seninle ortak çalışmalar içerisine girmeyi ben de çok isterim, Kur'an'ın Yahudi-Hristiyan köklerini iyice ortaya çıkarmamız gerek

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn.Dark prince;
Siz şimdi ''kitabım'' filan demişsiniz ama ben şimdi ''kitabınızı'' indirip,şöyle bir baktığımda bir ''kitap'' filan göremedim..!
Siz olduğu gibi kopyala/yapıştır yapmışsınız..

Turan Dursun'un bir kitabında(kutsal kitapların kaynakları 1-2-3) yazılanları,olduğu gibi kopyala/yapıştır yapıp ''kitabım'' diye sunmuşsunuz burada..Hem de uzun zaman çalıştığınızı belirterek..!

Bakıyorum..Forumdaki arkadaşlardan da en ufak bir tepki gelmemiş,bilakis sizi göklere çıkarmışlar..

Yapacağınız şey,forumdaki ''kitap tavsiyeleri'' konusuna Turan Dursun'un ''kutsal kitapların kaynakları 1-2-3'' kitabını önermek olmalıydı..İsteyen önerinizi dikkate alır ve kitabı okurdu..Hepsi bu..!

Burada ''çok uzun zaman çalıştığım kitabım'' deyip,bir kitabın içeriğini pdf şeklinde sunmanız,hiç doğru olmamış..
Merhaba dostum;

İyi incelememişsin bence kitabı Evet doğrudur Turan Dursun'dan ve başka yerlerden alıntılar içerir bu kitap ama hepsini bir araya toplamak bile başlı başına çok uğraştırıcı bir iş, uzun zaman çalışma gerektiriyo Ve kitabın tamamı kopyala-yapıştır değil, sen sadece birkaç alıntı görüp kitabı komple kopyala-yapıştır sanmışsın sanırım Birkaç örnek vermek gerekirse;

Mesela, sadece Kur'an'daki bütün peygamberlerin tek tek Tevrat'ta yerlerini bulup, bunları yazıya dökmek bile büyük bir çaba gerektirdi, çok uğraştırdı ve böyle başka bir çalışma olduğunu sanmıyorum, görmedim ben, mesela bu bana ait.

Mesela Kur'an'daki meleklerin sura üfürmesi masalının İncil'deki kökeni de bana ait bir tespittir, başka bir yerde görmedim.

Böyle aklıma gelmeyen başka tespitlerim de vardır kitapta, üstüne pek çok da çeviri çalışmam oldu bu kitapta. Turan Dursun'dan bir alıntı yapmışsam mesela, çoğu alıntıya "Benim Notum" başlığıyla kendi bulgularımı, tespitlerimi de eklemişimdir. Kaldı ki bütün alıntıların kaynakları da bellidir zaten, vermişimdir

Salt kopyala-yapıştır olsaydı dediğin gibi benim kitabım diyemezdim ama kitabı iyi okursan göreceksin ki gerçekten uğraşmışım, gerçekten zamanımı almış ve internetin en büyük Kur'an Kaynakları kaynağını yaratmışım, o yüzden gönül rahatlığıyla "kitabım" diyebilirim diye düşünüyorum

Sonuç olarak bu benim üzerinde çok uzun zaman çalıştığım ve çok emek harcadığım kitabımdır Forumdaki arkadaşlar da demek ki bi göz atmakla yetinmeyip iyice incelemişler ki, beğenmişler ve bunu dile getirmişler, sen de iyice incelersen görürsün dostum, bu şekilde kitabı yanlış lanse ediyorsun, kopyala-yapıştırdan ibaret gösteriyorsun resmen

Turan Dursun'un kitabını ise şiddetle herkese tavsiye ederim, ölmeden önce okunması gereken kitaplar arasında, bir şaheser bence

Saygılarımla...

Blog Facebook
Alt 19-01-2017, 20:16
Yasaklandı

Kitap linki kırık yeniler misin?
Alt 19-01-2017, 20:29
Kıdemli Üye

Kitap linki kırık yeniler misin?
Buyur dostum buradan indirebilirsin;

https://yadi.sk/i/_ZDlAaCmu7dg2

Blog Facebook
Alt 19-01-2017, 20:32
Yasaklandı

Dark_Prince´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Buyur dostum buradan indirebilirsin;

https://yadi.sk/i/_ZDlAaCmu7dg2
Teşekkürler. Bolca yararlanacağım bu kaynaktan zaten blogundan da yararlandım.
Alt 19-01-2017, 20:35
Kıdemli Üye

Teşekkürler. Bolca yararlanacağım bu kaynaktan zaten blogundan da yararlandım.
Rica ederim dostum Yararlı olabiliyorsam ne mutlu bana Umarım beğenirsin, sahte İncil'ler'den filan çalıntıları da gösterdim, tam senlik

Blog Facebook
Alt 19-01-2017, 20:42
Yasaklandı

Dark_Prince´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Rica ederim dostum Yararlı olabiliyorsam ne mutlu bana Umarım beğenirsin, sahte İncil'ler'den filan çalıntıları da gösterdim, tam senlik

Okudum hepsini bir tek Eyip'le ilgili açıklama beni tatmin etmedi yani peygamberin hayatından esinlenerek uyduruldu denmesi biraz daha araştırılması gerek.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil