Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Anket Sonucuna Bak: HDP'ye oy vermeyi düşünür müsünüz?
Evet 19 61,29%
Hayır 12 38,71%
Katılımcı sayısı: 31. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-07-2018, 10:58
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

world´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Alttaki varlığa cevap vermeyeceğim kendisi ağır Yeni Chpli ve hasta.Hakaret etmiş üstelik.

Neva sana gelince HDP silah mı çekti demişsin başından beri ne diyoruz HDP akşam sabah kalkıp Kürt Kürt Kürt Kürt Kürt Kürt diyip üstüne Kandil'le oynaştığı halde ben HDP'ye barış güvercini diyemem siz hakkaten HDP ile PKK'yı farklı oluşumlar hatta düşmanlar mı sanıyorsunuz?

Olum cumhuriyet yıkıldı. Üstünü başını yırtma.. y chp ne lan .

Bu duruma karşıda hiç bir halt yiyemezssin. Boşuma kudurmuş it gibi burada ırkçılık yapma.
Alt 07-07-2018, 11:09
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Irkçıyım ben tabi PKK ve HDP ise barış elçileri(!)
Alt 07-07-2018, 11:11
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Madenciye tekme atan Akpli idi yani Islamcı . Ayrıca şeriatçı kardeşim demissin sanırım onlarla aynı kafada olduğumuzu iddia ediyorsun hayır biz Kemalistler için bize silah çekip bağnazlık yapmadığı sürece herkes özgürdür.

Realiteyi kaçırma spartacus devlete eleştiri komünizmin ana noktası ama böyle degil Marx devleti yıkacak olan şeyin onun eksikleri çelişkileri olduğunu kapitalizm olduğunu söylüyordu bunu söylerken hadi Kürdistan hayaliyle yanan hastalıklı bir terör örgütünü devlete tercih edelim gibi düşünceleri tercih etmedi. O ilerlemeciydi kapitalist sistemin pozitif yanlarını ve devleti reddetmedi onu yıkıp yerine küçük devletler kuralım hayalindeki düşüncelere de sarılmadı kapitalist devlet en üst düzeye ulaştığında kendi çelişkileri birikerek nicelik niteliğe dönüşecek ve komünist düzen gelecek dedi. Sizse devletin pozitif yönü olan eli silahlı adamları tepeleme gücünü dahi görmezden geliyorsunuz.
World
Türkiye ne ise Kürdistan da odur, literatür olarak. Birisi sorunlu ise diğeride sorunlu bir ifadedir.
Her milletin ayrı, milli devlet kurma hakkı vardır, sen bunu teslim etmedikçe, kendi varlığının da zaten gayr-ı meşru olduğunu ilan etmiş olursun.Dini ve milli aidiyetin ama bunlar sosyo-kültürel edinim iken siyasileştirilmesi ve devlet tanımı haline getirilmesi, kapitalizmin tercihiyle ilgilidir. Bunu sen kişisel alıp, saçmalarsan elbette holigan tavrındna öte gitmiş olmazın. Evet kürt, kürt, alevi, AKP li olmayan, ezidi vs diyecek, aynen son zamanlarda benim alevi, alevi, AKP li olmayan-a zulümden bahsetmem, demem gibi..

PEKİ SEN NEDEN CHP, MHP, AKP nin yıllardır her gün 10 vakit TÜRK, TÜRK DEMESİNDEN RAHATSIZ OLMUYORSUN, E ÖYLEYSE SANA GÖRE DE BUNLAR SADECE TÜRKÇÜ PARTİLER! DÜRÜST BİLE DEĞİLSİN Kİ, AKADEMİK, OBJEKTİF İFADELERİ ANLAYABİLESİN, YA DA OBJEKTİF OLABİLESİN.

Sistemiçi olarak CHP sol değildir desem dahi, destekliyorum neden? CHP ci olduğumdan mı, türkçü olduğumdan mı? Kafayı sen sadece milli-ırksal esaslarla bozmuşsun, her kıstasının belirleyeni bu olmuş, İÇİNDE IRKÇILIK da her kıstasını buna bağlamanın sebebi bu, sorun sende world,kimse de değil. Uzatmanın gereği yok, türkçülükten vazgeçemezken, başkasına çamur atmak doğru değil.

KANADA'DA onlarca millet, inanç bir arada yaşıyor, senin çağdışı zihniyetin orada hakim olsa ne olurdu hiç düşündün mü? MHP kafalısın çünkü ben egemensem diğerleri köledir, kuldur, emrime amadedir, itiraz ederlerse asar, keserim, ben onlara hangi kimliği verirsem onlar o olmak zorundadır kafasını yaşıyorsun...

Yahu İNANÇ, MİLLET VB DEDİĞİN SONRADAN EDİNİLİR, sosyo-kültüreldir, siyasete alet edilmemeli, hiç bir devletin karakterini sosyo kültürel edinim veya inançalr belirlemez, bu sahtedir. LAİK DAHİ OLAMIYORSUN Kİ, senle nasıl anlaşacağız?

Kürtlerinde tüm diğer milletler gibi ülke kurma hakkı vardır, bu tanınmadığı oranda elbette davasını güdecektir. Sorun şu ya da bunun görüşü değil, günümüzde SAKAT OLAN DEVLET MODELİDİR.

Örneğin cemevlerinin de devletten kaynak alması yönünde alevilerin mücadelesi var, ne yani şimdi bu insanlar haklarını istiyor diye alevici mi olmuş oluyorlar, yani ortada bir hak sorunu yok da asıl mesele alevicilik mi?

Bu hakkı vermediğinde elbette o topluluk aidiyet etraflı örgütlenecek, hakkını örgütlü olarak aramak zorunda, ama örgütlü aradığında da devlet terörüne maruz kalıyorsa, bir tarafın YILDIRMA POLİTİKASINA KARŞI, karşı tarafta kullanabildiği kadar YILDIRMA taktiğine yönelir(buna terör taktiği denir).

Örneğin bir sandıkta AKP BELEDİYE BAŞKANI DEDİ Kİ, BU RADA BENİM BORUM ÖTER, HERKES ADINA BEN OY KULLANACAĞIM! NEDİR BU?TERÖR, ŞİMDİ BEN ORADA OLSAM, GÜCÜMDE OLSA, ONUN BU YILDIRMA, CAYDIRMA POLİTİKASINA KARŞI SENCE NEYİ KULLANMAK ZORUNDA KALIRIM? GÜCE KARŞI GÜÇ, benim onu bu tavrından caydırmam, yıldırmak için, onun gücüne karşı güçle karşı koymam(ki başka çaremde yoksa) yıldırma, caydırma eylemidir.

Kısaca
Nerede haksızlığa uğrayan varsa biz onu savunur, bu bizi şuncu buncu yapmaz. Siyahilerin mücadelesini yıllar boyu destekledik, savunduk, süreğen siyahilere yapılan zulümden söz ettik diye, bizim veya siyahi örgütlerin tek amacının siyahilik-ırkçılık olduğunu iddia etmek, ancak HERKESİ KENDİN GİBİ GÖRME HASTALIĞINDANDIR. SORUN SENDE WORLD, ÇÖZEMEDİĞİN SÜRECE DE İKİYÜZLÜ DAVRANMANIN ANLAMI YOK.

SANA ŞERİATÇI DİYORUM, sen şeriatçılığı dini bir kavram sanıyorsun herhalde
Milliyetçiliğinde, dinciliğinde yönetim anlayışı, iktidar anlayışı yani kutsal-tabu ve siyasetle alakasız sosyo kültürel aidiyetlerin, inançların vb siyaseten ve YASACA kullanımı şeriattır.

DİYECEKSİN Kİ ÇÖZÜM NE? BİLİNÇLENMEK, İKİYÜZLÜLÜĞÜ BIRAKMAK, TOPLUMUN VERDİĞİ SAHTE EGOLARDAN KURTULMAK.

NESİN SEN? HOMO SAPİENS, dinmiş, milletmiş, siyasi olarak kullanmak ve bunalrın üzerine iktidar kurmak vs, seni sürü haline getiren yemden başka bir şey değil.

Kısaca SÖYELEYENE DEĞİL söyletene bakacağız.

Türkiye de türklerin devleti ne kadar doğalsa, kürtlerinde yaşadığı coğrafyada bu hakkı o kadar doğaldır, önce bunu kabul etmen gerekir -ki çözüme odaklanabilesin. Yoksa kendini kullandırdığın gibi, elbette diğerleride kullanılır. O zaman da çıkıp kuyruğuna basılmış kedi gibi bağırmanın anlamı yok.

Türkiye, türklerin değildir. Diyebiliyor musun? Anayasanda vatandaşlığı dahi türk olmak şartına bağlıyorsun yahu! Sen neyin derdindesin, ötekisinin de BENDE VARIM demesi ve dediği için yüz yıldır zulme uğramasına rağmen, bende varım demesi seni neden bu kadar rahatsız ediyor? kendini ele veriyorsun.

Bu ülkede başka hiç bir sorunumuz yok mu? Yok işte, bir tarafta AKP, diğer tarafta senin gibiler, tamamen aynısınız. Tek gündemleri cami, türban, seninkide milliyetçilik, ekmek, eğitim, sağlık, bilim, insan gibi yaşamak, hak, hukuk gibi bir talebin yok, kısaca aynısın be kardeşim, sadece ot'un farklı.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 07-07-2018, 12:11
dine mine ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dine mine ne dine mine ne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hdp veya tabani siz bir kisim Kemalistlere nerede silah cekti? Belge, bilgi var mi bu konuda? Varsa paylasin.
Sıkmıyor ama pkk nin şarjörlerini dolduruyor.

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 07-07-2018, 12:48
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Irkçıyım ben tabi PKK ve HDP ise barış elçileri(!)
Hdp ye yada başka bir yerlere çakarak Cumhuriyeti kurtardığını mı sanıyorsun?

Tamam toplanalım ve hep beraber çakalım. Ahanda Cumhuriyet kurtuldu.

Sekso manyak gündüz bile kemalizme meydan okuyor.

Kenan evrenden sonraki net değişim gerçekleşti. Adı 12 eylüldü. Şimdikinin adı 24 haziran.

12 eylülden 24 hazirana nasıl yaşadıysan , 24 hazirandan bir diğerinede aynı şekilde SİNE SİNE , Cumhuriyetin yıkılışını SİNDİRE SİNDİRE yaşayacaksın.

Gözünüzün önünde bunlar olurken halen cambaza bakarak yorumlar ve sloganlar eşliğinde pis ırkçılığınıza nasıl devam ediyorsunuz ? Sus bari. Gerçekliği kabul et. Ha ! Montaj bunlar MONTAJ diye halen hayaller kuruyorsan buyur yoluna devam et.

Esasında ben ERDOĞANI dahi arayacağımız günlerin çokda uzak olmadı günlere doğru ilerlediğimizi düşünüyorum.

Avazın çıktığı kadar bağır. Kendince suçlu bul ve slogan at. Boşu boşuna.
Alt 08-07-2018, 00:09
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Neva sana gelince HDP silah mı çekti demişsin başından beri ne diyoruz HDP akşam sabah kalkıp Kürt Kürt Kürt Kürt Kürt Kürt diyip üstüne Kandil'le oynaştığı halde ben HDP'ye barış güvercini diyemem siz hakkaten HDP ile PKK'yı farklı oluşumlar hatta düşmanlar mı sanıyorsunuz?
World, hala ayni fikirsel aymazlikla devam etmektesin. Bir kere sunu sorayim, zenofobik misin ki, Kurt kelimesinden rahatsiz olmaktasin? Ayni oranda da Turk kelimesi duyuyoruz, degisen nedir? Belki Arap kelimesini cokca duymuyoruz ama pratikte hizla Araplasmaya giden bir sureci yasiyoruz. Degisen Nedir?

Kemalistim diyorsun, pekala ayni Cumhuriyetin, halkcilik sekmesini calistiramama sorunun nereden kaynaklaniyor?

Mesela ustte liseli genclere iliskin ornekledim, yapilan alcakca davranisi dile getirdigimde, sana gore Alevistan kurmak isteyen terorist veya Alevicilik guden biri mi Oluyorum?

Hdp'yi gelene kadar, ulkecek Kandil'le oynasildi, ne cabuk unuttunuz Oslo'lari vb. Olaylari? Siz bir surece iliskin, ortasindan koparip, birak hdp'yi, ona oy veren kitlelei de vatan haini, pkk'li ilan ediyorsunuz, bunun neresi tutarlilik veya objektif bakis Iceriyor?

Ulke hizla ic savasa dogru gidiyor, siz adeta kavanoz dunyanizda hala hdp bid bidi bik bik hikaye anlatiyorsunuz. Geciniz bunlari, hdp mecliste olmali, olmadan teroru nasil dislayacaksiniz?

Siyasi durus ortaya koymak ayri sey, Gonul bagi ayri seydir. Elbette hdp icinde de, ailesinden dagda olan vb. ornekler vardir bundan daha dogal ne olabilir? Bu neyin toptanci yargisi yaptiginiz?

Sen saniyormusun ki, baska partiler icinde de, ornek olarak bir el nusra, isid vb. Orgutlerde bagi olanlar yok. Burda hdp' in ayricaligi nedir sana gore?

Yani soylemlerin oldukca tutarsiz, irkci olabilirsin (bunu seni yaftalamak icin soylemiyorum, baska bir baslikta kendini bu sekilde tanimlamistin) bu herkesin irkci olmasi gerektiginin delili degildir. Dunya donuyor neticede ...
Alt 08-07-2018, 02:15
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

HDP'li Ayşe Acar Başaran rezalet bir yordam ile mecliste yemin etti! HDP'li Necdet İpekyüz ise erdemli bir insan gibi yemin etti.

|| Diğer HDP'li vekiller ise İstiklal Marşını okumadılar. Çoğu HDP'li vekil, istiklal marşını okumamak için istiklal marşının topluca okunmasının ardından salona girdiler.

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir
Alt 08-07-2018, 11:07
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Eh haklısın. Lakin şu ne demek?

Büyük Türk milleti önünde? Buna kendi kertiğini görmeyenin... denir. Kısaca sorunun asıl kaynağı belli.

Dediğim gibi Kanada'da onlarca ayrı millet, inanç bir arada yaşıyor, neden? Asıl çözülmesi gereken mesele budur. Daha yeminde dahi büyük türk milleti dedirtiliyor, ama ötekide kürt derse bu sorun oluyor, bu kadar eğrilik deve de bile yok, mesele bu.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 08-07-2018, 16:14
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

- Bazı yabancılar bizim bu halimize bakıp "Hiç olmazsa HDP barajı aşmış" filan diyorlar.

Bence de öyle.

AKP / MHP denen zebellah gibi herifleri baş tacı etmiş bir ülkesin. Kürdün ufacık (ve demokratik) partisi mi zorunuza gidiyor?

- Bence gitmemeli
Alt 08-07-2018, 16:15
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Sayın Moderatörler:

- Alıntı ve düzenleme yapamıyorum. Lütfen bakabilir misiniz?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil