Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-08-2018, 12:12
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
PKK'ye toz kondurtmamak adına herkesi milliyetçilikle, gerizekalılıkla, bilinçsizlikle suçlayarak aynı duruma siz düşüyorsunuz.
Bugünkü devlet ve yönetimi ve PKK ABD projesidir dedik, bu gerçeği milliyetçilikle bağdaştırmak konuyu çarpıtmaktan ibarettir.
Tayyibin kendisi BOP eşbaşkanı olduğunu söylerken, PKK yöneticileri "ABD desteğini almazsak biteriz" derken, bizim forum yöneticilerimiz bu gerçekler dile getirilince nedense rahatsız oluyorlar.
AKP, Tayyip, PKK, Feto, MHP, Milliyetçilik bir ABD-AB projesidir, bu gerçeği yok sayanlar dürüst olamazlar...

Pkk kimsenin projesi değildir, Kürt halkının barış ve demokrasi hareketidir.
Aksini mi iddia ediyorsun ?
Seni akılsız ikiyüzlü ve alçak onursuz ilan ederim.
Yersen !
Alt 03-08-2018, 13:19
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Yahu hakkaten , ben sadece Pkk'yı eleştiriyorum ''terör örgütüdür ve buna destek olunmamalı amasız fakatsız karşı çıkılmalı'' diyorum ardından onun forumdaki temsilcileri başlığı basıyor niye üstünüze alınıp devlete sövüyorsunuz ki ama neden belli, ayrılıkçı solcular (Kürtçülüğü sol diye pazarlayanlar) Hdp'sine Pkk'sına laf ettirmiyor. Ne! ??? Onların aksi bir şey mi dedin Pkk'ya laf mı attın Hdp'ye Kürtçü mü dedin ''seni gidi ırkçı faşist sen nasıl Kürt halkının Kürtçü partisi Hdp'ye Kürtçü dersin nasıl devletten daha az zararsız (!) elinde çiçekle böcekle Doğu Anadolu'da öğretmenleri, bebekleri,anneleri,askerleri öldüren okul,hastahane yakan canlı bomba patlatan Pkk'ya terörist dersin!??? Irkçısın faşistsin.''

Bahçeli'nin Kürtçü versiyonusunuz ve her yorumunuz bunun kanıtıdır.
Alt 03-08-2018, 14:03
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

world´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yahu hakkaten , ben sadece Pkk'yı eleştiriyorum ardından onun forumdaki temsilcileri başlığı basıyor niye üstünüze alınıp devlete sövüyorsunuz ki ama neden belli, ayrılıkçı solcular (Kürtçülüğü sol diye pazarlayanlar) Hdp'sine Pkk'sına laf ettirmiyor. Ne! ??? Onların aksi bir şey mi dedin Pkk'ya laf mı attın Hdp'ye Kürtçü mü dedin ''seni gidi ırkçı faşist sen nasıl Kürt halkının Kürtçü partisi Hdp'ye Kürtçü dersin nasıl devletten daha az zararsız (!) elinde çiçekle böcekle Doğu Anadolu'da öğretmenler, bebekleri,anneleri,askerleri öldüren okul,hastahane yakan canlı bomba patlatan Pkk'ya terörist dersin!??? Irkçısın faşistsin.''

Bahçeli'nin Kürtçü versiyonusunuz ve her yorumunuz bunun kanıtıdır.
World, forumda irkci oldugunu kendin deklare ettin, bu bizim sana yakistirdigimiz veya iftira ettigimiz bir konu degil. Yaniliyorsak duzeltmek yap lutfen.

Pkk zaten bir teror orgutu, dogasi geregi de teror uretecek, hayir anlamiyorum ne bekliyordunuz? Teror bir yontemdir, fasizm bir yontemdir ve dunyadaki butun teror orgutleri bu sekilde teror uretirler.

Bu bebek bizim ilk kaybettigimiz bebek degil, yillarin icinde onlarca bebek kaybedildi her iki taraftan da...Guzel, ben de sana sorayim o halde, Kandil'den o kadarina izin verildiginden nasil bu kadar eminsin?
Kandil ile iclidisi bir iliskin mi var? Terorist misin sen?

Bir kinama mesaji neden seni bu kadar ajite etti? Neden genel olarak sol'a iliskin elestiri getirmek ihtiyaci hissettin? Pkk'ya elestir tabi ki, yanisira su sorulari da sordun mu, akil suzgecini kullanarak?

Askeri us'ler ha deyince elini kolunu sallayan sivillerin girebilecegi yerler midir? Koylulerin ifadesine gore 3 gun boyunca adres soran bir genc anne ve bebeginden soz ediyoruz. Velev ki bir sekilde us'se ulasmis olsun, o Anne ve bebegi bir zirhli aracla guvenli bolgeye kadar goturmek bir luks mudur?

Su an ulke ici, dinci teror orgutu mensuplarindan gecilmiyor. Ulkede sadece pkk teroru mu var? Daha bugun 38 kisi Isid gerekcesi ile gozaltina alinmis. Sen ille de pkk ile nasil baglanti kurdun bunu bir aciklasan da bizi de aydinlatsan...

Us'ler santraldeki askeri arayip, sen cayi koy Ben borekleri kapip geliyorum tarzinda ha deyince gidilecek yerler midir? Veya o bebegin cenaze toreni, idam yasasinin pazarlanacagi yer midir? Turk Silahli Kuvvetleri, bir astsubayinin bebegine hizmet veremeyecek denli vicdanini, insanligini kaybetmis bir yapi midir? Faraza pkk pusulamis olmasin da, herhangi bir baska yapi pusulamis olsun, her iki kosulda da, bunun istihbarati nasil alinmaz? Astsubayin kendi ifadesi, gozden kaybolana kadar baktim demekte.. Ben evlat katili degilim diyen bir astsubaydan soz ediyoruz.

Bunlari da soracak misin, ben senin yerine sormaya devam edeyim mi? Devlete sovmuyoruz, vatandas olarak devlete elestirme hakkina da sahibiz. Devletin basindakiler de senin benim gibi bir insan neticede, uzaydan filan gelmis degiller degil mi?
Alt 03-08-2018, 14:17
Saint-Just Saint-Just isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Özet geçmeye çalışarak şunları soyleyim.

Bugün turkiye'de sol inanılmaz bir hdp kuyrukculuguna ve kimlik siyasetine batmış durumda. Oysa solcunun asıl siyaseti sınıf üzerinden yapılır sınıf.

Kürt sorunu aynı zamanda bir emek sorunudur. Kurt emekçilerinin sorunudur. Dolayisiyla turk emekçilerinin de sorunudur. Kürtlerin problemleri yalnızca bir ulusal sorun değildir. Bunu böyle görmek hen metafizik hem de sol dışıdır.

Sorunun kaynağında toplumsal esitsizlikler var. Kapitalist piyasa ekonomisinin getirdiği esitsizlikler nedeniyle bugün bu hale ulaştı.

Düzen değişikliği talep etmeden, insanı insanı köle eden sermaye düzenini ortadan kaldıracak bir sosyalist devrimi hedeflemeden, sosyalizmi kurmadan sorunun cozulebilecegini zannetmek budalaliktir. Bugün hdp'nin kuyruğuna düşen sözde sol partilerin ortak tutumu sürekli bir sosyalizmi erteleme cabasidir. önce kurt sorunu çözülecekmis sonra sosyalizme bakilacakmis. İyide kardeşim, sosyalizm olmadan nasıl sorunu cozuceksin sen ya?

Hdp bugun turkiye'de sosyalizm'in veya solun hangi türünü vaat ediyor? sınıf siyasetini falan geçtim, milliyetçi-kimlikci bir politikadan ote bir şey yapmıyorlar. İçlerinde şeriatcılar var yahu. şeyh sait'i anan bir partiden ne hayir bekliyorsunuz?

Hdp son kertede düzen partisidir ve diğer neredeyse tüm kurt siyasi ozneleri gibi emperyalist merkezlere işbirliği içerisindedir. Tipki Türkiye de düzen siyasetçilerinin tamamı gibi. Kürt emekçilerinin her turlu hak talebini emperyalist kiskirtma olarak yaftalayanlar gibi görünmek istemem ama somut gerçek bu.

Problem türk veya kurt emekcileriyle ilgili değil. Onlar adına ve onlar için siyaset yapma iddiası olanlarla ilgili.

Kurulması muhtemel bir kurt devletine bakış açımızdan ortaya koyarken ilk önce şu soruyu sorucaz, kimin devleti? Patronnlarınmi? İşçilerinmi?
Açıkki soz konusu devlet işçilerin değil patronların devletidir. Bölgede abd ve israil'in müttefiki olarak kurulacak hiçbir yeni devlet bölge halklarının çıkarına olmayacak. Biz kurt emekcisini bırakamayiz. emperyalizm hanesinde kazanç olacak ve işçi sınıfınin çıkarlarına bütünüyle zarar veren hic bir ayrilikci harekete de musamaha gösteremeyiz

Öyleyse Türk ve Kurt emekcileri sınıf siyasetinde omuz omuza verip, bütün yurttaşların etnik yada ulusal kökenlerine bakılmaksızın eşit haklardan yaralanmalarini sağlayacak ve ülkedeki bütün toplumsal kesimlerin ülkemizin toplam zenginlikleri ve olanaklarını eşit, özgür ve adil bir biçimde paylaşmasıni yasal düzenlemeler ile garanti edecek bir sosyalist anayasanin hakim olduğu sosyalist bir türkiye için mücadele etmeli.

Israrla diyorumki sınıf diye, sosyalizm diye

Ülkemizde işçi sınıfının iktidarı ve sosyalizm saglanmadikca bırakın kurt sorununu hiçbir sorun çözülemez.
Alt 03-08-2018, 15:22
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
World, forumda irkci oldugunu kendin deklare ettin, bu bizim sana yakistirdigimiz veya iftira ettigimiz bir konu degil. Yaniliyorsak duzeltmek yap lutfen.

Pkk zaten bir teror orgutu, dogasi geregi de teror uretecek, hayir anlamiyorum ne bekliyordunuz? Teror bir yontemdir, fasizm bir yontemdir ve dunyadaki butun teror orgutleri bu sekilde teror uretirler.

Bu bebek bizim ilk kaybettigimiz bebek degil, yillarin icinde onlarca bebek kaybedildi her iki taraftan da...Guzel, ben de sana sorayim o halde, Kandil'den o kadarina izin verildiginden nasil bu kadar eminsin?
Kandil ile iclidisi bir iliskin mi var? Terorist misin sen?

Bir kinama mesaji neden seni bu kadar ajite etti? Neden genel olarak sol'a iliskin elestiri getirmek ihtiyaci hissettin? Pkk'ya elestir tabi ki, yanisira su sorulari da sordun mu, akil suzgecini kullanarak?

Askeri us'ler ha deyince elini kolunu sallayan sivillerin girebilecegi yerler midir? Koylulerin ifadesine gore 3 gun boyunca adres soran bir genc anne ve bebeginden soz ediyoruz. Velev ki bir sekilde us'se ulasmis olsun, o Anne ve bebegi bir zirhli aracla guvenli bolgeye kadar goturmek bir luks mudur?

Su an ulke ici, dinci teror orgutu mensuplarindan gecilmiyor. Ulkede sadece pkk teroru mu var? Daha bugun 38 kisi Isid gerekcesi ile gozaltina alinmis. Sen ille de pkk ile nasil baglanti kurdun bunu bir aciklasan da bizi de aydinlatsan...

Us'ler santraldeki askeri arayip, sen cayi koy Ben borekleri kapip geliyorum tarzinda ha deyince gidilecek yerler midir? Veya o bebegin cenaze toreni, idam yasasinin pazarlanacagi yer midir? Turk Silahli Kuvvetleri, bir astsubayinin bebegine hizmet veremeyecek denli vicdanini, insanligini kaybetmis bir yapi midir? Faraza pkk pusulamis olmasin da, herhangi bir baska yapi pusulamis olsun, her iki kosulda da, bunun istihbarati nasil alinmaz? Astsubayin kendi ifadesi, gozden kaybolana kadar baktim demekte.. Ben evlat katili degilim diyen bir astsubaydan soz ediyoruz.

Bunlari da soracak misin, ben senin yerine sormaya devam edeyim mi? Devlete sovmuyoruz, vatandas olarak devlete elestirme hakkina da sahibiz. Devletin basindakiler de senin benim gibi bir insan neticede, uzaydan filan gelmis degiller degil mi?
Ben ırkçı değilim sadece Arapların ve Kürtlerin hala modernleşememiş geri kalmış geleneklerini sevmiyorum .Yoksa banane Doğu Anadolu'da Kürtçe konuşuluyormuş falan sadece resmi dili kesinlikle öğrenmeliler ve bu da çoktan belirlenmiştir her ülkede (istisnai çok dilli ülkeler haricinde) böyledir derim.

HDP konusuna gelince inanın ben bir şey söylemiyorum HDP'ye, kendileri kendi parti kadrosu söylüyor açık açık her fırsatta diyorlar. Demirtaş, Buldan,Yüksekdağ,Sırrı Süreyya açık açık nerden ilham aldıklarını belirtiyorlar. Ben demiyorum kendileri söylüyorlar. Amerika'da Ladin'e övgüler düzüp yolundan gittiğinizi söylerseniz ne kadar destek bulabilirseniz burada da Apo için geçerlidir ha destek alırsınız nasıl alırsınız yeri gelir Sosyal Demokratlar'a oynarsınız sanki söyleminizi değiştiriyormuş gibi yaparsınız TRT konuşmasında Seyit Rıza diyip aynı zamanda ''cumhuriyetin artıları'' dersiniz bir nebze sosyal demokrat ve çok bu işleri detaylı bilmeyen seçmeni çekersiniz. Bunu her parti yapmıştır AKP, MHP,CHP hep bir oy amacıyla açılım yapıp kendine ait olmayan seçmeni çekmeyi amaçlamıştır ama ana damarları aynı kalmıştır. HDP'de de durum bu sürekli ''azınlık siyaseti'' üreten her mecliskonuşmasında ''Kürt'' miliyetçiliğini hissettiren buna rağmen son zamanlrda sola oynamak için bazı sol kanad isimleri de kamufle aracı olarak bünyesine alan daha ne istediklerini çözemediğimiz bir Türkiyelileşiyoruz diyip ardından ''sayın Öcalan'' diyen bir yapı. Bu yapıya isteseniz de Kandil'le organik bağı yok diyemezsiniz.

Eğer HDP'ye kendi kabul etmedikleri bir ithamda bulunmuşsam belirtin ne demişim ki onlar ''hayır biz bu lafı hiç kullanmadık'' demiş olsunlar.
Alt 03-08-2018, 15:30
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
PKK'ye toz kondurtmamak adına herkesi milliyetçilikle, gerizekalılıkla, bilinçsizlikle suçlayarak aynı duruma siz düşüyorsunuz.
Bugünkü devlet ve yönetimi ve PKK ABD projesidir dedik, bu gerçeği milliyetçilikle bağdaştırmak konuyu çarpıtmaktan ibarettir.
Tayyibin kendisi BOP eşbaşkanı olduğunu söylerken, PKK yöneticileri "ABD desteğini almazsak biteriz" derken, bizim forum yöneticilerimiz bu gerçekler dile getirilince nedense rahatsız oluyorlar.
AKP, Tayyip, PKK, Feto, MHP, Milliyetçilik bir ABD-AB projesidir, bu gerçeği yok sayanlar dürüst olamazlar...
Bana cevap mı yazdın Bilgivehis? Gerçekten.

Bana ne anlatıyorsun yahu? Neden ifadelerimi çarpıtıyorsunuz?

Yazıma cevap ver vereceksen.

Sen kürt, türk, alevi ,sünni, bilmem neci diye toplumu aidiyetler üzerinden örgütler sonrada herhangi birisini resmiyet statüsüne çıakrtıp, diğerlerini yok sayıp, baskıalrsan ne olur?

Çıkıp diyorsun ki BOP, MOP

BOP gökten inmiş bir şey değil, sorunun kaynağını kendinde arayacaksın.

PKK ne yahu durmadan PKK deyip duruyorsunuz, AKP lilerden farkınız yok bu konuda, o da durmadan FETÖ diyor.

Ben PKK da demiyorum özelde Türkiye de demiyorum, ifadelerim evrensel niteliğe dair.

Bu Türkiye değil başka bir coğrafya da olsa böyle olur.

Sorun sizde, sizin çağdışı, ırkçı ötekileştirici dinciliğinizde, kısaca malzeme sizsiniz, maşa da sizsiniz...

Bilmem ki ben daha hangi düzeye inip ifade etmeliyim...

Şikayet etmeyin

BOP dediğiniz projeler KAYNAK değildir, KAYNAĞIN KULLANIM DEĞERİ ÜZERİNDEN işletilebilir projelerdir.

Öyleyse kaynak ne?

Sizsiniz, çağdışı, faşist zihniyetiniz. Ötekileştirmeci, ayrımcı, kendisi gibi olmayan yaşama hakkı tanımayan dinci siyasetiniz.

Şimdi bir ev düşün

Evdekilerin hepsi birbiriyle husumetli, hepsi birbirinin altını oyuyor, birisi egemen benim diyor diğerleri ya benim gibi olur ya da yaşatmam vs.

Böyle bir ortamda öküz altında buzağı aramanın anlamı yok, komşu şöyle etti de, böyle etti de, bilmem nede... Hede, hödö...

BOP ne yahu, BOP sizler üzerine inşaa edilebilir bir proje, aynen Ortadoğuda olduğu gibi, mezhepler, tarikatlar, çağdışı aidiyetler siyasi olarak egemen hale getirilir ve burada bir çatışma ortamı, fiili durum arzederse, elbette kullanılır! Sorun nerede?

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 03-08-2018, 16:36
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bu da, böyle bir şey.

-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 03-08-2018, 16:55
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu da, böyle bir şey.

Spartaküs bu hesap doğrumu ?

Bu adam bunu söyleyecek cesaret ve mertlikte değil.
Alt 03-08-2018, 20:08
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Fabula´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Spartaküs bu hesap doğrumu ?

Bu adam bunu söyleyecek cesaret ve mertlikte değil.
Hesap doğru olmayabilir, ifade yerinde. Tabi şöyle bir video da var elimzide.
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/t...erika_mi_.html

Şu başlıkta bir tane bile olsun şu ya da bunlar şöyle-böyle tartışması yapmadım ama hemen oralara çekildi.

Hasılı

Örnekle;

Bu coğrafya, BOP projesi olduğu için bu halde değil, bu halde olduğu için BOP gibi projeleri var ve eğer kişi dürüst ya da en azından azıcık bilinçli ise sorunun asıl kaynağını rahatça görebilir. Toplumsal olarak sosyo-kültürel tabanda insanları olduğu gibi kabul edebilmek gerekir, aksi taktirde toplumdan söz edilemez, burada kastettiğim kişisel, münferit davranışlar değil, sosyo-kültürel aidiyettir.

Her zaman böyle olmuştur, bu toplum daim öküz altında buzağı arayıp, kendisini sorgulamaktan, özeleştiriden kaçtığı gibi doğru olduğunu sandığı yanlışlar içinde kendisini ikna-tatmin yolu, kısaca kendisini aldatma yolu arar-bulur.

Bu konuda da görüldü -ki buna dair yazdım.

Yani o resime göre bakarsak
Dolar yükseldiği için mi ülke batıyor, ülke battığı için mi dolar yükseliyor?

Ben dışlanmanın ne olduğunu iyi biliyorum. Nasıl bir şey olduğunu, ötekileştirilmenin nasıl bir şey olduğunu da iyi biliyorum.

Ötekileştirenin, ötekileştirdiğinin, kendisini artık öteki olarak tanıtmasının da kaçınılmaz olduğunu da biliyorum.

Hasılı sorunun kaynağı, öteki değil, ötekileştirendir, bu kişi-şahıs anlamıyla değil, zihniyet, ideoloji, siyasi iktidarın biçimi, kendisini neyle nasıl temsil ettiğiyle diyorum.

Devlet kimin içindir(bir an olsun, kapitalist yalanlara göre bakarsak)? Toplum için. Bizim gibi ülkelerde kimin için peki? Efendim Türk milleti için, Türk için vs, ortadoğuda ise bu mezhepler için gibi bir hal alıyor.

Sonra biz bir gerçeği kabul etmek zorundayız, Osmanlı, Feodal devlet yapısı yıkılmasına rağmen, yerine gelen yapı ne yazık ki, evvel devletin devamı-tekrarlayıcısı oldu. Yani devlet, kutsal addedilirken, beraberinde de kutsallık ve insan üstülük devlete atfedişmiş oldu, yanına birde aidiyet temsili eklendi, yani toplum olabilme-olma vasfı, feodal geleneğin aşılamaması sebebiyle başarılamadı.

Hasılı bu kısa ya da uzun vadede telafisi zor sonuçlar doğuracaktı belkide mümkün olmayan düzeye kadar varacaktı. Öyle de oldu.

Hasılı ateş olmayan yerden duman çıkmıyor. Bizim kavramamız gereken en önemli sorun, insan öznesidir, tüm sosyo-kültürel aidiyet, gelenekler sonradan edinilir ve bunalrın %99'u empoz olmakla birlikte insanın kendisine olduğu kadar doğaya ve diğer canlı-cansız ne varsa kendisini onlardan, onalrı da kendisindne ayırma-yalıtmaya değin bir yabancılaşmaya götürür.

Sosyo kültürel aidiyetlerin siyaseten kullanımı sadece istismardır. Hasılı hal böyle olunca bu işin siyaseti de din siyaseti olmaktan daha ileri-anlamlı bir temele oturmaz. Bundan sonra dünya mümin ile kafir arasında yorumlanmaya başlanır ve kişiler siyaset dendiğinde takım holiganlığı gibi, gerçekten gündelik yaşam, ihtiyaç ve asıl taleplerinin dışına itilirler, bu beraberinde sistemin sınıfsal, ekonomi-politik temelini de görmelerine engel olurken, içinde yaşadıkları sistemi de görmelerine engel olur. Bu hem bu kişilerin gerçekten daha iyi bir yaşam, insan standartları için değil, tamamen subjektif, idealize edilmiş, tabu-kutsal-sembol temelli kof bir sürü psikolojisinin getirdiği bir güdülenmeyle hareket eder hale gelirler. Siyaset bu değildir özünde ama yaptıkalrı şeyin siyaset olduğunu sanırlar vs. vs. Sonrası işte kof bir müm'in, kafir edebiyatı.

Artık yolda ayağı taşa çarpsa sebebi ötekidir, artık ne olursa olsun sebebi hep ötekidir, dış güçlerdir vs, devemiz o düzeye varmıştır ki, eğrisini görmeyen ama eğrisinden muzdarip olursa da suçu file atan bir psikolojiye girmiştir, kendisine yabacılaşmış artık kendisi ve içinde olduğu ortamı-koşulu analiz etme yetisini tamamen yitirmiştir.. vs. vs. vs.

-------
-------
-------
------
------
------
------
------
Alt 03-08-2018, 21:17
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

spartacus: ister coğrafya BOP'u doğursun isterse BOP coğrafyayı bu hale getirsin, bu durum ABD projesi olan parti, örgüt ve dernekleri masum veya haklı yapmaz.
Bu örgütler vahşi kapitalizmin işbirlikçisi ise daha neyi tartışıyoruz?
Daha önce de bahsettim bu coğrafya; dincilik, ırkçılık, bireycilik gibi ilkelliği aşma evrimini tamamlamamış, böyle bir durumda elbette BOP ve ona bağlı örgütler olacaktır. Ancak dediğim gibi bu durum bu işbirlikçileri masum yapmaz, fırsattan ganimet çıkaran bu örgütlerin herhangi birini savunmak bizi dürüst yapmaz.
Oysa BOP denen proje, birinci, ikinci dünya savaşından daha çok yıkımı getiren bir projedir ve en yoğunu da bu ülkede uygulanıyor.
Toplumları Türkçü, Kürtçü, Alevi,Sunni, diye ayıran ve bugün toplumda oluşan psikolojik ayrışmalar bu proje ile yürümektedir.
Bu projenin getirdiği yıkıma karşı olmadan, sömürüye karşı durmadan, baskı ve zulüme direnmeden ve daha önemlisi bunları yapan vahşi kapitalizme karşı el birliği içinde mücadele etmeden Kürtçülük, Türkçülük yapmak bu projeye ortak olmak demektir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil