Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-08-2016, 13:30
Dark_Prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dark_Prince Dark_Prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Pardon Yani´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin Dark_Prince,

edip yükselin kendi dilinden söyledigi bir beyan var, aciklamasinda söyle söylüyor; Eger ben kuranda 19 mucizesinden haberdar olmasaydim, bugün büyük ihtimal ateist olurdum, cünki bu 19 mucizesi disinda kuranin allahtan geldigine ikna edecek baska kesin bir bulgu yok, dolayisiyla ateistleri bu baglamda anlayabiliyorum diye.

Edip yüksele sorulmasi gereken en can alici soru bence su soru; " 19 mucizesinin kesfinden önce bihaber olan milyarlarca insan sizin gibi kuranda kesin bir delil olmadigindan, kurana iman etmeden ölenlerin durumu hem sizin, hemde allahin nazarinda hanki hükümle cennet veya cehennemi hakkedecekler. Madem edip yüksele göre kuranin gercekligi 19 mucizesine bagli, ozaman bu mucize neden 1400 sene sonrasina yakin ortaya cikiyor ve edip yüksel gibilerin ateist omalarina mani teskil ediyor.

Ben bunlarin mantigina, adalet düsüncelerine turp SIKAYIM. Ben edip yükselin cok zeki biri oldugunu düsünüyorum, böylesi mantik ve adalet disi düsüncelerin pesinden kosacak kadar aptal birisi kesinlikle olamaz. Benim görüsüme göre bu tip akimlar, savundukari iddaalarina kendileride inanmiyor ama inanmiscasina prim yapip ceplerini dolduruyorlar. Kisaca gizli atesitler olduklarini düsünüyorum. Yoksa tabiri cayiz ise seytana papucu ters giydirecek kadar zekiler, cikar ugruna düsrüs davranmiyorlar orasi ayri tabi.

Saygilarimla...
Aynen öyle dostum, dediklerine tamamen katılıyorum. Bunlar bütün mucize iddiaları için geçerlidir Bilimsel mucizeler vs. Mesela dünyanın yuvarlaklığı keşfedilmeden önce Kur'an'da yazsa ne fayda, adam için bir şey ifade etmez ki Onlar direk olarak cehennemde o zaman Ben de bunları mucize reddiyelerimde sık sık dile getirir vurgularım, mantıken zaten bitiyor olay

Saygılarımla...

Save The Day´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Prensim özeti yok mudur konunun? Çok uzun yazmışsınız nasıl okuyacağız yahu
Şuan yok dostum ama parçalara bölmeyi düşünüyorum, kendime düzgün bir site açıp bütün yazılarımı orada yayınlayacam daha düzenli, derli toplu bir şekilde Ama ben sana bir özet geçersem;

Matematiği ve hatta Kur'an'ı katlederek bir mucize yanılsaması yaratmaya çalışıyorlar halbuki istenilen her kelimeden, cümleden matematiği iyi olan biri çarpıtmaya vs. gitmeden istediği matematiksel uyumu çıkartabilir.

Şimdilik bu kadar özet yeter herhalde

Tanrı'nın Adımlarını İzle Ama Asla Takip Etme!

Blog Facebook
Alt 05-08-2016, 13:33
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dark_Prince´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şuan yok dostum ama parçalara bölmeyi düşünüyorum, kendime düzgün bir site açıp bütün yazılarımı orada yayınlayacam daha düzenli, derli toplu bir şekilde Ama ben sana bir özet geçersem;

Matematiği ve hatta Kur'an'ı katlederek bir mucize yanılsaması yaratmaya çalışıyorlar halbuki istenilen her kelimeden, cümleden matematiği iyi olan biri çarpıtmaya vs. gitmeden istediği matematiksel uyumu çıkartabilir.

Şimdilik bu kadar özet yeter herhalde
Hoş geldin forumdaş. Kendini bu kadar özletme.
Alt 05-08-2016, 13:41
Kıdemli Üye

İlahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hoş geldin forumdaş. Kendini bu kadar özletme.
Çok teşekkür ederim dostum, hoşbuldum Evde internetim yok,
telefondan da siteye girilmiyor ne yazık ki, o yüzden giremedim siteye Zaten başka projelerim de var, hayırlısıylan interneti açtırabilirsem buradan çıkmam zaten

Sevgiler, saygılar

Blog Facebook
Alt 06-08-2016, 01:15
Save The Day Save The Day isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Sevgili kara prens dostum 19 mucizesi eleştiri yazına göz gezdirdim. Gerçekten başarılı bir makale olmuş. Tebrik ederim. Edip Yüksel benzer eleştiriler geldi diyerek geçiştirmeye çalışmış. Burada veya bir başka yerde tartışmanız iyi olur diye düşünüyorum. Bu arada senle haberleşiyorduk sonunda foruma kavuştuk oh be
Alt 08-08-2016, 19:00
Kıdemli Üye

Save The Day´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili kara prens dostum 19 mucizesi eleştiri yazına göz gezdirdim. Gerçekten başarılı bir makale olmuş. Tebrik ederim. Edip Yüksel benzer eleştiriler geldi diyerek geçiştirmeye çalışmış. Burada veya bir başka yerde tartışmanız iyi olur diye düşünüyorum. Bu arada senle haberleşiyorduk sonunda foruma kavuştuk oh be
Çok teşekkür ediyorum dostum beğendiğine sevindim Bloğumda Edip Yüksel ile ufak bir tartışmamız olmuştu, kendisi isterse burada da tartisabiliriz tabi Aynen dostum artık foruma rahatlıkla girilebiliyor, artık buralardayız

Sevgilerimle...

Blog Facebook

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil