Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-05-2008, 03:48
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Re: 1 MAYIS

Saygideger arkadaslar;

1 Mayis'ta Turkiye genelinde ve ozellikle Istanbul gibi"metropol"bir sehirde yasananlar; iktidar ve onun devlet gucunun "feodal"dusunce ve davranis yapisini bir kez daha ortaya koydu.Aksi zaten beklenemezdi. Persembenin gelisi carsambadan belliydi.

Ben 1 Mayis'ta gorev alan ve fiili olarak katilan tum kurulus ve vatandaslara ve dusuncesinde 1 Mayis'i tarihsel layikligiyle degerlendiren herkese gecmis olsun diyorum.

Aslinda gonlum kutlu olsun demek isterdi ama;Turkiye'nin icinde bulundugu yasamsal durum ve bunu yonetip yonlendirmeye soyunanlar, bu kutlamanin bilincinde olmadiklarini ve 1 Mayis'in tarihsel getirisinden bihaber olduklarini gostermis, kutlanmasini-her turlu feodal gucu kullanarak-engellemistir.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 02-05-2008, 21:30
gerilla gerilla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sizin o marjinal olmayan gruplar polisten jopu yiyince bi taraflarına bakarak terkettiler taksim'i. bizim marjinal gruplar faşist devletin faşist polisine karşı canla başla savaştı. ne mutlu ki nazım hikmet'in de belirttiği gibi vatan hainiyim!!!
Alt 02-05-2008, 21:40
Lestat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lestat Lestat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

valla sen nazım hikmetin bahsettiği o "vatanhaini" olamazsın.bizim o marjinal olmayan gruplar hiç bi yere gitmedi sizin marjinaller kim bu arada pkk lılar mı.solu bölen sizsizin sizin eseriniz.devrim yoluna marjinal dediğiniz bu pkklı bölücü unsuru sokmayın bari.gidin başka bi şeyi kullanın..sizin marjinal gruplar savşsın faşist devlete aferin onlara ama onlar devrim için ülke için yapmıyorlar bunu kendi bilmemneistanlarını kurmak için savaşıyorlar o yüzden çıkıp burda nazım hikmetin vatan hainiyim deme bari bunu kullnamayın alışmışsınız otu boku kendinize çekmeye

Gerçeğin ne kadarına dayanabilirsin?
Alt 02-05-2008, 21:41
gerilla gerilla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bizlerin (marjinallerin) bize düşman olanlara affı yoktur. kapitalistlere faşistlere insan gözüyle bakmayız. onların silahlı güçlerine, dini güçlerine karşı taviz vermeyiz. sizin gibi İGD-aydınlık geleneğiyle yetişmedik. bizim önderlerimiz denizler, mahirler, ibolar'dır. onlar bu devlete baş kaldırarak başlattılar gerillayı. bizler onların yolundan gidiyoruz. o yüzdendirki onları katleden devlete düşmanız. sizler devletinizi sevebilirsiniz. lakin bizlerin devlete olan kini hat safhadadır...
Alt 02-05-2008, 21:55
Kıdemli Üye

bak hala aynı şeyi yapıyorsun denizi mahiri kullanıyorsun yapma bunu ve yine *her zamnki gibi bnm siyasi görüşümü bilmeden bni yargılama.denizler amerikan emperyalizmine karşı çıktılar hepsi birer kemalistti.sizin saygu duyduğunuz gerilla dediğiniz pkk ne amerikanın köpeği atatürk düşmanı saygı duyduğunuz o lider ne tecavüzcü eroinman..sen kapitalistlerer faşistlere düşman gözüyle bak bnde bakıyorum ama pkk yı savunan gerçek solu kullanan marjinal kısmı istemiyorum.ben pkk ya saygı duyup vatanımı satamam

Alt 02-05-2008, 22:07
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

denizler amerikan emperyalizmine karşı çıktılar hepsi birer kemalistti

* * sevgili Lestat,

* * *Bir yanlışın altını çizmek durumundayım. Denizlerin son sözleri :

* * *Yaşasın Marksizm, Leninizm

* * * Yaşasın Türk ve Kürt Halklarının kardeşligi

* * * olmuştur, ve bu sözler kendi idam sehpasını tekmelerken söylenmiştir. Bu sözlerin içerisinde Yaşasın Kemalizm yoktur. Denizler hiç bir zaman Kemalist olmadılar. Tüm 68 devrimcileri gibi kemalizmin etkisinde kaldılar orası ayrı. Ama Mustafa Kemali sevdiler, burası da ayrı. Mustafa Kemali sevmek Kemalist olmak anlamına gelmez. Ben de Mustafa Kemali severim ama hiç bir dönemde Kemalist olmadım.

* * * *1975 senesinde Denizin mensup oldugu örgüt, onun mücadele arkadaşları bir özeleştiri yayınladılar ve geçmişlerini aştılar. Denizlerin en yakın mücadele yoldaşları olarak her halde *Denizin ne olup olmadıgını onlar tüm iddia sahiplerinden daha iyi bilirlerdi. Onun için, şu Denizler Kemalistti masalına itibar etmemek lazım. Denizler ve Thko haraketi hiç bir zaman Kemalist olmadı, onlar ML savunuyorlardı, herhalde ML ile Kemalizm arasında ciddi bir ayrım vardır.

* * * * O dönemde kemalizmden en ciddi kopuşu İ.Kaypakkaya ve Tikko hateketi temsil ediyordu ama o bile yeterli degildi.

* * * * Bir diger sorun ise karşılıklı suçlamalara girişmemek ile ilgili. Buna dikkar etmek gerekiyor.

* * * * saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 02-05-2008, 22:13
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Denizlerin en yakın mücadele yoldaşları olarak her halde *Denizin ne olup olmadıgını onlar tüm iddia sahiplerinden daha iyi bilirlerdi.
Doğru. Deniz'lerin ne olup olmadığını en yakınındaki Bozkurt Nuhoğlu gibi mücadele arkadaşları bilir.
Bakalım neymişler:

http://www.68dayanisma.org/
Alt 02-05-2008, 22:14
gozeneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gozeneli gozeneli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ne zaman sömürgeciler sözcügü emperyalist sözcügü oldu?
Alt 02-05-2008, 22:32
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Doğru. Deniz'lerin ne olup olmadığını en yakınındaki Bozkurt Nuhoğlu gibi mücadele arkadaşları bilir.

* *Sevgili Pante

* *Ben Bozkurt Nuhoglu nu THKO davasında hatırlamıyorum. 70 li yıllarda da pek de isminin geçtigine şahit degilim. En azından Deniz Gezmiş hareketinde şahit degilim. 1975 ve sonrası THKO belgelerine ve onun devamı olan TDKP belgelerine ulaşmak isteniyorsa kaynak Bozkurt Nuhoglu degil burasıdır :

http://www.tdkp.net/news.php

* *Ayrıca illaki birinin şahitligne başvurulacaksa o da Nuhoglu degil, Nurhaklarada yaralı olarak ele geçen ve 79 senesine kadar ceza yatan, sonra TDKP davasından gene 81 den sonra yatan ve şu anda da yazan çizen sık sık TV lere çıkan MUstafa Yalçıner'in tanıklıgına başvurmakta fayda vardır. O dönem Deniz ile yakın olmayan 68 li yoktu ama tanıklık ise Thko lular seçilmelidir. Şayet gerçekler aranmak isteniyorsa.

* * *saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 02-05-2008, 22:36
Kıdemli Üye

ben zaten son sözleri *hakkında bi yorumda bulunmadım.sadece gerilla nın pkk ile bir tuttuğu insanlarn kemalist olduklarnı söyledim yanıldıysam eyv. buarda kimseyi suçladığımı sanmıyorum en azından gerilla kadar değil...bni uyarma gereğini neden duyduğunu anlayamadım

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil