Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-10-2008, 14:45
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Gri propaganda konumuz için mükemmel bir haber okuduk.
Şu an için sadece linkini aktaracağız.

Açıklamasını bilahare yapmayı düşünüyoruz.

Not: Yayın; 'video.google.com/videoplay?docid=-6331994107023396223' adresinden alınmıştır.

Konu mhmd tarafından (05-10-2008 Saat 14:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: otomatik url
Alt 05-10-2008, 16:16
qw19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qw19 qw19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Mhmmd;

İslam bu ellerde olduğu müddetçe toplumlar daha da gerileyecektir, Amerika'nın şu yada bu yolla bulaşmadığı bir tek radikal İslamcı grup yoktur. Bunun için radikal islamcıların eylemlerinin sonuçlarına bakmak yeterlidir. Hepsi Amerika'daki silah tüccarlarının işine yaramıştır.

Her İslami terör, müslümanların tamamına yönelik karalama kampanyasına dönüşmektedir. Bunda bu terörü onaylamadıklarını söyleyen müslümanların payı herkesten çoktur. Açıktan açığa teröre karşı olmamaktadırlar. Aynı DTP'nin PKK teröristtir diyememesi gibi.

O nedenle yorumlarınızı teröre karşı olduğunu söyleyen müslümanların suçu nerde üzerine de oturtmanızı öneririm.

Selamlar.
Alt 05-10-2008, 16:48
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Bu filmde muslumanlarin tumu hedeflenmemis. Radikal gruplarin yapmaya calistiklari sergilenmis. Ancak ayrim yapmaksizin butun muslumanlari hedefleyen filmler de yapiliyor. Hollandadaki irkci partinin liderinin yaptigi film boyleydi mesela.

Bence ABD'nin tepesindeki iktidar gucu radikal islamcilari silmek istemiyor. Tersine bunlarin surekli var olmasi gerekli ki kendi dunya uzerindeki egemenligini surdurebilsin. Bu yuzden Afganistan'da Taliban iktidardan dusuruldu ama bulunamadi. Sehirlerden cikarildi, kirlik bolgelere itildi sadece. Taliban'a en buyuk destegi veren Pakistan ile ise iyi gecinmeye devam edildi.

Bu politika Israil'in de izledigi bir politikadir. Daha reformist kesimlere sert sekilde saldirilir ve radikallerin bu kesimlere ustun gelmesi saglanir ki, bu sayede icerde tepki surekli ayakta tutulsun. Bu yuzden FKO gucten dusurulup HAMAS'in guclenmesi saglanir.

Ayni politika Turkiye'de de surdurulmektedir. PKK ile savas verilir, ama yokolmasi yada savasi birakmasi istenmez. Bu savasi yok edecek seyin demokratik acilimlardan yana ve barisci olan kesimler oldugu bilindigi icin ornegin DTP'nin ensesinde surekli boza pisirilir. Yada Islamcilar icinde daha radikal olan Milli Gorus, Hizbullah gibi yapilara arada bir yol acilir, ama daha reformist olanlarin ustune saldirilir. Ornegin Fethullah Gulen islamcilar icinde en reformist kesim oldugu halde yilanin basi gibi gosterilmeye calisilir.

Bu orneklerin hepsinde ortak olan sey sudur. Asil sorun kendi iktidarini surdurmeye calisan kesimlerin varliklarini surdurebilmeleri icin gerekli olan "dusman"i surekli var kilabilmek. Bu igrenc politikalar ancak iktidarlarin gercek anlamda halka ait olmasi ile cozulebilir.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 05-10-2008, 19:28
Üye

sargon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu politika Israil'in de izledigi bir politikadir. Daha reformist kesimlere sert sekilde saldirilir ve radikallerin bu kesimlere ustun gelmesi saglanir ki, bu sayede icerde tepki surekli ayakta tutulsun. Bu yuzden FKO gucten dusurulup HAMAS'in guclenmesi saglanir.

Ayni politika Turkiye'de de surdurulmektedir. PKK ile savas verilir, ama yokolmasi yada savasi birakmasi istenmez. Bu savasi yok edecek seyin demokratik acilimlardan yana ve barisci olan kesimler oldugu bilindigi icin ornegin DTP'nin ensesinde surekli boza pisirilir. Yada Islamcilar icinde daha radikal olan Milli Gorus, Hizbullah gibi yapilara arada bir yol acilir, ama daha reformist olanlarin ustune saldirilir. Ornegin Fethullah Gulen islamcilar icinde en reformist kesim oldugu halde yilanin basi gibi gosterilmeye calisilir.
Sargon FKÖ kendi kendisini bitirmiştir. Yolsuzluklar FKÖ zamanında had safhaya ulaşmıştır, İslam ülkelerinden gelen tüm yardım paraları Arafat ve çetesinin kişisel servetlerine eklenmiştir.

İşin diğer yanı da Yaser Arafat, Ehud Barak'la yapılan zirveden çekilerek tarihi barış fırsatını Filistinlilere ve kendisine kaybettirmiştir.

Ariel Sharon'un ekmeğine yağ sürmüştür, Ehud Barak'a seçimi kaybettirmiştir. Ki İsrail genel kurmay başkanlığı yapmasına rağmen Barak Kibutzlardan gelme sol eğilimli bir siyasetçiydi. Ve inanılmaz tavizler vermişti o zirvede, sosyalist İsrail'lilerle sohbetlerimizde onlar bile Barak'a çok fazla taviz verdiği için kızıyorlardı. Clinton vardı, çok üzülmüştüm, kaçacak fırsat değildi, başarı şansı çok yüksekti.

O nedenle Filistin'lilere Arafat'ın ettiği kötülüğü kimse yapmamıştır. Biz çok 79,80 lerde FKÖ'lilerle tartışırdık, sol falan kesinlikle değillerdi, tek meselelerinin toprak olduğunu beyan ederlerdi. Tesbit için söylüyorum. Hamas kıçlarını gösterdi şimdi.

DTP'nin kendine ettiğini de kimse yapmıyor. Pek de senin söylediğin gibi değil meseleler.

Selamlar.
Alt 05-10-2008, 20:16
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

vgm, yukardaki iddiama bir noktayi daha eklersem sanirim daha iyi yerine oturmus olur. Senin verdigin ornek bu kisma giriyor cunku.

Bahsettigim yontemi izleyen iktidarlar genellikle burokratik, baskici yada sertlik yanlisi olan iktidarlardir. Buna karsilik Israil'de dedigin gibi daha ilimli olan kesimler sorunlari cozme gayreti icinde oluyorlar. Israil ornegindeki Ehud Barak gibi. Gerci Filistin konusunu senin kadar yakindan bilmiyorum, ama anlattiklarindan cikardigim sey benim tespitime aykiri olmadigi.

Buna karsilik bu iktidarlara karsilik mucadele icinde olan gruplarda da farkli politikalar soz konusu oluyor tabii ki. Bunlarin da sertlik yanlilari ve ilimlilari oluyor. Bu kesimlerde de ilimli olanlar digerleri tarafindan surekli hainlikle, isbirlikcilikle, satilmislikla suclanirlar. Hamas, FKO'yu isbirlikci olarak suclayip, aslinda bunu onemli olcude kabul de etirdi. Islam dunyasinda da benzer gruplar var ve ilimlilara saldirmaktan cekinmiyorlar. Kurtler orneginde de ayni sey gecerli. Gecen gunku saldiriyi kinayacak olan bir DTP'liyi PKK'lilarin hemen afaroz edecekleri ve hain ilan edecekleri asikardir.

Yukardaki ornekte FKO'nun tutumunun bundan kaynakli olabilecegini dusunuyorum. Elbette bu kadar buyuk bir genelleme icinde aykiri ornekler de cikabilir.

Senin ornegindeki Ehud Barak sol ve ilimli bir egilimi temsil ediyor. O yuzden benim yukarda ileri surdugum iddiada anlatmak istedigim kesimleri degil tam onlarin tersini ifade ediyor. Yukardaki iddiayi genel bir egilim olarak degil de sertlik yanlisi, gerici ve burokratik iktidarlar veya bu egilimler diye ifade etmem daha dogru olurdu. Simdi bir de boyle bakarak iddiami degerlendir bakalim, ne diyeceksin?

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 05-10-2008, 22:08
Üye

Tamamen katılıyorum öngörülerine ve saptamalarına, evet söylediklerinin hepsi olacaktır. Fakat siyaset, cesaret olmadan yapılamıyor, özellikle bizim gibi geri kalmış ülkelerde, insanlar çok büyük bedeller ödemek zorundalar.

Barak afaroz edildi, %65'le Sharon aldı seçimi. Ama barış sağlansa tersi durum da kuvvetle olasıydı.

Barış zamanında 250,000-300,000 civarında Filistinli çalışmakta İsrail'de. Şimdi bunların hiç biri yok. Bu da en çok Hamas'ın işine geliyor. Araplar üniversitelere sınavsız girebiliyor, onlara askerlik yok. Valla savaş olmasa İsrail'de arap olmak çok avantajlı.

İlginç gelebilecek bir bilgi, İsrail ordusunda dürzi'ler askerlik yapabiliyor.
Dürzi'lerin görüşleride ilginç, yaşadıkları toprak onların vatanları ve devlet kimin elinde olursa olsun onu korumakla yükümlü tanımlıyorlar kendilerini.Ya da bir bölümü böyle, İsrail ordusu üniformalı dürziler gördüm.

Selamlar.

Konu qw19 tarafından (06-10-2008 Saat 00:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yezid yerine dürzi olacaktı. Düzeltildi.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil