Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 31-08-2007, 02:00
zelzeleci zelzeleci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Mut'a Nikahı'nın kaynağı nedir?

Sevgili gameover,
* * Senin "mute" olayını şimdi delillerimle çürüteceğim.

* * Mut'a nikahı çok önemli bir nikahtır. Mut'a kelime olarak mutasyondan türemiştir. Arapların ise bu kelimeyi söylemesi zor olduğundan bu kelime arapçaya muta olarak geçmiştir. Muta nikahı aslında mutasyon nikahıdır.
* * * Peki mutasyon nikahı nedir? Eski Arap bedevilerinde bahtsızlık hüküm sürdüğü için, Arap çöllerini sürekli kutup ayıları basar. Peygamber bu beyaz ayıları görünce hayrete düşer. Sonra bu ayıların renginin neden beyaz olduğunu araştırmaya koyulan peygamber, *bunun sebebinin mutasyon olduğunu anlar. Peygamber düşünür taşınır ve "Bir mutasyon, ayıyı bu hallere sokuyorsa, kim bilir insana neler yapar?" düşüncesine kapılır. O sırada "Teenage Mutant Ninja Turtles" ekibinden Mikelenjelo'yu görür. Mikelenjelo'ya "Sana ne oldu ey mümin?" diye sorar. Mikelenjelo " Ben sizin gibi çamurdan yaratılmışlardan değilim, sana secde etmeyeceğim." der. Peygamberin jeton düşer ve anlar ki; mutasyon böyle kaplumbağa-insan modelleri ortaya çıkarıyor. Peygamber de mutasyon olmasın diye bu ön evlilik uygulamasını yani muta nikahını ortaya koyar. Her mümine de bir mutasyon ölçüm cihazı verir. Peygamber der ki "Ey müminler bu cihazı, ilişkiniz sırasında yanınızda bulundurun. Eğer mutasyon oranı çoksa; o cihazdan dat-dat-dat şeklinde ilahi sesler gelecek. Bilesiniz ki bu sesler hayırlı sesler değildir. Bu ses gelirse mutasyonlu ilişkide olduğunuzu anlayasınız. Bu ilişki kimse için hayırlı değildir. Şüphesiz Allah mutasyonsuzdur."
* * * *İşin özeti: Bu muta nikahı; mutasyonlu, anormalli doğumları engellemek için yapılan bir ön evliliktir.

En Allah'sızca hareketler Allah'lı insanlardan gelir. Çünkü 'Allah' onların kriteridir.
Alt 31-08-2007, 02:06
gameover gameover isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sevgili zelzeleci,

şerefsizim ki ben böyle bir bilimsel açıklama görmedim. benim bilmsel açıklamam yanında hiç kaldı.

baba büyüksün *

kimyasal tepkimelerinin farkında ol. bir üste zıpla. duygu, düşüncelerinin esirliğinden kurtul. maceraya atıl, gerçek kendinle tanış.

imza var mutluluk var. hoyda bre
Alt 02-09-2007, 04:26
tedirgin_berlin tedirgin_berlin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Selam degerli site sakinleri!!! (tipki bir basbakan hitabesi oldu)
Izninizle Mut'a nikahiyla ilgili bir eklemede bulunmak istiyorum...
Mut'a nikahinin Islamda yeri varmi yokmu diye sizler tartisa dururken,sunanda ismini hatirlayamadigim bir ülkede,Mut'a nikahi yapmak isteyen erkekler,pantolonlarinin sag pacasini yukari siyirirlarmis.Bu suretle nikahin her iki tarafi icinde kolaylik saglaniyormus.
Gameover,Mut'a (mute)önermenizde biyerde cürümüs oluyor.(ANANIDA AL GIT BURDAN)[sözüm size degil.anladin *sen onu ganimca]Velhasil adamlarin pantolonlarinin sag pacasi bangir bangir *(abazayiiim) diye davetiye cikartiyor..

Saygilarimla!!!
Alt 03-09-2007, 00:10
gameover gameover isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sevgili tedirgin_berlin,

önce zelzeleci ve sonra sen.

kuzum ne istiyorsunuz benim bilimsel hipotezlerimden *

dinler varoluşumuzu bastırıp sekse karşı geldikçe abazalık forever olacak gibi.

kimyasal tepkimelerinin farkında ol. bir üste zıpla. duygu, düşüncelerinin esirliğinden kurtul. maceraya atıl, gerçek kendinle tanış.

imza var mutluluk var. hoyda bre
Alt 10-09-2007, 20:00
zelzeleci zelzeleci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Türker Alkan Hoca'nın mut'a nikâhıyla ilgili güzel bir yazısına rastladım.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=176037

Şu bölüm çok hoşuma gitti:

"Necefli Şii din adamı Şeyh Adel Emir Tureihi, 'muta ile Müslümanların doğal arzularının yasal bir rahatlama yolunun bulunmasının tasarımlandığını' söylemiş. "İnsanların nasıl yiyecek ihtiyacı varsa, seks ihtiyacı da var.
İslam, doğal ve organik bir din" demiş."

En Allah'sızca hareketler Allah'lı insanlardan gelir. Çünkü 'Allah' onların kriteridir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil