Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-10-2007, 15:54
okinono
Üye Değil

Standart Re: Harun Yahya'ya cevap..

Oki çayırda yemleniyor şimdi... *Kafayı kaldıramaz.

Bugünlük ders yeter...

Verdiğim yerlere çalışın.
Akşama *sözlü var satta 21:30 da...

Aman geç kalma. Basarım sıfırı yoksa.

Beklerim millet, biraz sosyalleşelim değil mi *

Selamlar
Alt 20-10-2007, 16:57
muhliskul muhliskul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Merhaba,
*Sayin arkadaslar, Turan Dursun bey hunharca katledilmis bir kimsedir.Oncelikle fikirlerinden oturu insanlara uygulanan vahsetin tam karsisinda oldugumu belirtmek isterim. Her dusuncenin mensubu ozgurce fikirlerini ifade edebilmeli. Sahsim da *fikirleri nedeniyle zulme maruz kalmistir. Bunun yanin sira her saldiriya ugramis dusunceyi dogru kabul edip kahramanlastirmak zorunda degiliz. Bir dusunce haksizliga ugradi diye hak olma hakkina sahip olamaz. Dusunce ait oldugu alanin kriterlerince incelenmeye tabi tutulmalidir. Tarihsel incelemeler yapilirken duygusal yaklasimlar on plana cikarsa bilimsel olma niteligi yok olur. Muhammed ve onun vahiy kokenli oldugunu iddia ettigi beyan hakkinda arastirmalar yapip bunlari eserlestirmis bircok batili yazarlarin eserlerini tetkik etmis birisi olarak Turan beyin calismalarini cok alt seviyede yapilmis haksiz ve kindar olusumlar olarak gormekteyiz. Varmak istenilen sonuc bastan belirlenerek butun bilgiler buyuk bir itina ile aleyhte kanaat belirlemek icin secilmis. Katledilmesi icin cok uzuldugum bu sahsin *gayet amator bir yazar oldugu acikca belli iken belli cevreler onu *bir ilim abidesi gibi *gostermeye calismaktadir.
Amac bilimsel arastirma olsaydi internet uzerinden degersiz calismalari ilim kaynaklari gibi gostermeye yeltenilmezdi. Watt, Golzhier,Noldeke ve hatta Paret dahi bilimsel cizgiye sadik kalmaya calisarak,ellrini vicdanlarina tutarak hareket etmisler en azindan Muhammed gibi insanlik tarihinin en serefli insanini iftira yagmuruna tutmamislardir. Gercek bir insanlik abidesi gormek isteyenlere *Turan bey gibi bir mufteriyi degil Muhammedi tavsiye ederim.
Luzumsuz siradan tartismalara girmek arzum degil hem buna vaktimde yok , amacim icinizde ehli vicdan bir *kimse bile *varsa *onun bu yanlis yoldan donmesi icin bir vesile olabilmek. Muhammed guya onu takip edenlerle *onlarin karsi cephesinin ortak iftira operasyonuna kurban edilmeye calisilmaktadir. Su cok iyi bilinmelidirki O insanlik gunesi camurlarla sivanamamistir, onun Rabbi ve onun gercek takipcileri herdem ona salat ve selam etmeye(destek verip onu savunmaya) devam edeceklerdir.Yasarken ona atilan iftiralari artirarak cogaltan Muhammed dusmanlarinin *asil kavgalari onun temsil ettigi Kuran yoludur, ebterler fani O'nun *mesaji baki kalmaya devam edecektir.
Saglicakla.
Alt 20-10-2007, 17:06
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili muhliskul, ''iftira'' olan ne? *''Yorumları mı?'' * Kaynakların hepsi ,sünni islamın muteber saydığı kaynaklar.
Eğer, ''iftira'' varsa, islam kendi kaynaklarını sorgulamalı. Turan Dursunu ,değil.

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 20-10-2007, 17:16
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

muhliskul";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,
*Sayin arkadaslar, Turan Dursun bey hunharca katledilmis bir kimsedir.Oncelikle fikirlerinden oturu insanlara uygulanan vahsetin tam karsisinda oldugumu belirtmek isterim. Her dusuncenin mensubu ozgurce fikirlerini ifade edebilmeli. Sahsim da *fikirleri nedeniyle zulme maruz kalmistir. Bunun yanin sira her saldiriya ugramis dusunceyi dogru kabul edip kahramanlastirmak zorunda degiliz. Bir dusunce haksizliga ugradi diye hak olma hakkina sahip olamaz. Dusunce ait oldugu alanin kriterlerince incelenmeye tabi tutulmalidir. Tarihsel incelemeler yapilirken duygusal yaklasimlar on plana cikarsa bilimsel olma niteligi yok olur. Muhammed ve onun vahiy kokenli oldugunu iddia ettigi beyan hakkinda arastirmalar yapip bunlari eserlestirmis bircok batili yazarlarin eserlerini tetkik etmis birisi olarak Turan beyin calismalarini cok alt seviyede yapilmis haksiz ve kindar olusumlar olarak gormekteyiz. Varmak istenilen sonuc bastan belirlenerek butun bilgiler buyuk bir itina ile aleyhte kanaat belirlemek icin secilmis. Katledilmesi icin cok uzuldugum bu sahsin *gayet amator bir yazar oldugu acikca belli iken belli cevreler onu *bir ilim abidesi gibi *gostermeye calismaktadir.
Amac bilimsel arastirma olsaydi internet uzerinden degersiz calismalari ilim kaynaklari gibi gostermeye yeltenilmezdi. Watt, Golzhier,Noldeke ve hatta Paret dahi bilimsel cizgiye sadik kalmaya calisarak,ellrini vicdanlarina tutarak hareket etmisler en azindan Muhammed gibi insanlik tarihinin en serefli insanini iftira yagmuruna tutmamislardir. Gercek bir insanlik abidesi gormek isteyenlere *Turan bey gibi bir mufteriyi degil Muhammedi tavsiye ederim.
Luzumsuz siradan tartismalara girmek arzum degil hem buna vaktimde yok , amacim icinizde ehli vicdan bir *kimse bile *varsa *onun bu yanlis yoldan donmesi icin bir vesile olabilmek. Muhammed guya onu takip edenlerle *onlarin karsi cephesinin ortak iftira operasyonuna kurban edilmeye calisilmaktadir. Su cok iyi bilinmelidirki O insanlik gunesi camurlarla sivanamamistir, onun Rabbi ve onun gercek takipcileri herdem ona salat ve selam etmeye(destek verip onu savunmaya) devam edeceklerdir.Yasarken ona atilan iftiralari artirarak cogaltan Muhammed dusmanlarinin *asil kavgalari onun temsil ettigi Kuran yoludur, ebterler fani O'nun *mesaji baki kalmaya devam edecektir.
Saglicakla.
sayın muhliskul bu ileti ile amacınızı ben anlayamadım; muhtemelen siz de anlamadınız. Eğer
tartışmayacaksanız,yazdıklarınızın arkasında durmayacaksanız bu iletinin anlamı ne ? Aramızda
"ehli vicdan bir kimse" var ise bu iletinizi okuyup hidayete mi erecek ?

Çeşitli bilimsel eserleri tetkik etmiş bir bilen olarak ilminizden faydalansak daha yararlı olmaz mı ? "Geçiyordum uğradım " modundan çıkıp, varsa eteğinizdeki taşları dökseniz neye nerede
iftira etmişiz öğretseniz fena mı olur ?

İnsani olan her şey kabûlüm.
Alt 20-10-2007, 17:23
okinono
Üye Değil

Frodooo bu sensinnnn yemezlerrr *:wink:

Dur yahu dün akşam verdik fikri, hemen bugün uygulamaya koydun * *

Selamlar...
Alt 20-10-2007, 17:25
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

*:?: * *:?:

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 21-10-2007, 16:30
muhliskul muhliskul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Yeniden Merhaba,
Benim amacim *kuru gurultu tarzinda sozler sarfedip ardindan tuymek degil. *Vakit buldukca soze ehilce harsilik vermesini bilenlerle bir diyalog kurabilirim. Her sitede oldugu gibi burdada bulundugu kesin olan sanal tatmin avcilariyla isim yok. Tekrar etmek gerekirse Turan Dursun gibi ilmi seviyesi ve durustlugu dusuk olan *bir kimsedir. Kendisi tamamen karalamak amacli hareket etmistir. Gercek bir ilim adaminin tarafsiz ve on yargisiz davranmasi gerekirken Turan bey bu niteliklerden mahrum davranmistir. Onun gibi bir kimsenin calismasini ciddiye alan kimselerin samimi bir amac tasidiklarina inanmiyorum.
Kuran'i ve muhammed'i elestiren bir cok ciddi ilmi calismalar mevcuttur. Ozellikle Turan Dursun gibi magazinel tarzi benimseyen sahislarin referans alinmis olmasi bence art niyetin acik bir belirtisidir. Ulkemiz insanlari malesef tercihini hep boyle yuzeysel ve * siradan olarak kullanmis. *Bu sitede ki arkadaslar *Kuran'i on yargisiz *okuyabilme firsatindan mahrum kalmislar. Gelenekciler koru korune kabul *ederken, sizlerde ayni sekilde karsi cikiyorsunuz.
Kuran'i *ustadiniz hic anlamamisken, sizin pek sansiniz kalmamis. Burda *size Misirli M. Halefullah'in *"Kuran'da anlatim sanati" kitabini tavsiye ederim. Bu sahis sizin ustadinizin tersine tam bir bilim adami .Misirda yazdiklari yuzunden basina her turlu corap orulmus,Turan bey misali sol cevreye yakinlasmis bir zat. Ama karakterli bir insan. Gercekleri yamultmamis,magazinel ilim adamligina itibar etmemis. Tamamen akademik bir seviyede eser vermis. * Arap dili ve edebiyatini * tarihsel baglamiyla kavramamis kimseler Kuran hakkinda isabetli yorum gelistiremezler. Musluman gecinen cevrelerin temsil ettigi anlayis Kuran'in dogru anlasilmasinin onundeki en buyuk engeldir. Kabul etmek gerekirki son bir kac yuzyildir batililarin bu ise girismesi ile Kuran orjinal formatinda anlasilma imkanina kismende olsa sahip olmustur. Sahsim Kuran'i *binlerce kez anlayarak okumus bir kimse olarak musluman arka plani olmayan kimselerin anlayisima daha paralel *oldugunu gordum. On yildan fazla bir sure yalniz Kuran okuduktan sonra yazilmis bulunan eserlerden ilahiyyat dunyasinda ilimsel degere sahip oldugu mustereken kabul gormus olanlarin cogunu okudum ve hala devam etmekteyim. *
Benim amacim birilerinin hidayeti bulmasi degil, bu benim sorunum olmadigindan boyle bir amac tasimiyorum. Benim gayem her ne olursa olsun insanlar on yargi ve tarafcilik etkisiyle yanlis mecralara suruklenmesinler. Kendi cocuklarima dahi bir inancimi empoze etmeyen bir insanim. Insanlar bilerek ve *hur olarak *tercihlerini yapmalidirlar. *
Bana yazilan mesajlarin geneline cevaben yazdigim bu mesaj karsiliginda yazilan mesajlari cevaplayamazsam *beni mazur gorun. Vaktim cok sinirli *olakla birlikte firsat buldukca yazmaya calisacagim.
Hayirli gunler.
Alt 21-10-2007, 16:32
Cemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cemal Cemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: şirrinmişirrin egemino canlıuzurlu bi sayilgassabasının şirim bi beldesimden tefrişediyom sitteye.

"Vaktim cok sinirli *olakla birlikte firsat buldukca yazmaya calisacagim"
abim benim vaktımda çok sinirli..bakişet ortak tarafımıs bu abim.-995

'Biri senin hakkında kötü bir şey söylerse
sakın kızma ama şöyle karşılık ver:
Hakkımda bunu söyleyen hiç şüphesiz başka kusurlarımı bilmiyormuş.
Bilseydi, sadece bunu söylemekle kalmazdı!
'
Alt 01-05-2009, 01:04
dodo dodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

merhaba.

bir insanın fikirleri yüzünden öldürülmesi elbetteki kabul görecek bir durum değildir.sayın muhliskul,çok fazla vaktiniz yok ama sanırım yukardaki yazınızdan anlaşılan,atelerin buluştuğu bu sitede belki ehli vicdan sahibi birileri varsa onları bu yanlıştan döndürmek demişsiniz,peki bu yanlıştan döndürmek istediğiniz insanların ALLAH katında sizden daha değerli olduğunu söyler ve iddia edersem buna nasıl bir tepki verirsiniz çok merak ettim.

bir defa siz kendi ilahınıza saygısızlık yapıyorsunuz,onu doğruya kılavuzlamayacağını düşünüp bu görevi siz yerine getirmeye çalışarak,hem yaratıcınız agüvenmiyor aynı zamanda ilahlık yapıyorsunuz.

yapmış olduğunuz hatadan dolayı tevbe etmenizi size öneriyorum,ama bu öneriyi dikkate almak sizin bileceğiniz iş.

selamlar
Alt 01-05-2009, 08:56
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

dostum muhlis kul son iletiyi bir buçuk yıl evvel göndermiş...o kadar uzun süreki adamcağız hakka yürümüş bile olabilir yahu..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil