Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-12-2007, 15:47
Üye Değil

Standart Re: Evrimin arızalı imalatları nerede?

soro";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
hangi soruların?
Evrimin arızalı imalatları nerede? diye başlık açarak sorduğun soruların.

soro";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu yaklaşımın da yanlış.
inanması çok zor dediğin abukluk da ne?
Yanlış olan ne? Havva'nın Adem'in kaburgasından yaratıldığına, şeytanın Havva'yı kandırdığına, sonra senin de inanıp "Allah" adını verdiğin yaratıcının bunlara kızıp ikisini de ceza olarak Dünya'ya gönderdiğine inanmak yaklaşımı mı yanlış, yoksa yaratıcı kavramını bu kadar aşağılayan abuk bir hikayeye inanmayıp başka açıklamalar aramak mı yanlış?
Alt 06-12-2007, 19:10
hysteria hysteria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yani yazdigimdan cikip ta bu kismi cimbizlayip

" *anladigim *kadariyla *siz *diyorsunuz *ki *bugunku *insan *gozunun *kodu *123456789 *ise *bu *kodun *olusmasi *1/123456789 *dur *ve * bunun *tesadufen *olma *olasiligi *yoktur. *"
sadece *bunu *demiyorum.dediğim *geri *kalam *123456788/123456789 *ihtimalin *örnekleri *nerede?izleri *nerede *diyorum.

ben de 123456788 tane ihtimalin zaten hic bir zaman olusmus oldugunu soylemedim ki, onceki devirlerde daha basitti bu kod onu soyluyorum. simdiki 123456789 sayisina bakalarak nerde bunun 321654987 versiyonu demek olayi anlamadiginizi zaten gosteriyo. yukarda yazdigimi tekrar okuyun.

bu taktik hep ayni, mantigi olmayan bir seyi evrim teorisi uzerine yuklemek, yuklenen seyi curutup aklinca evrimi curutmus olmak.tarihte butun bilim adamlari dine saldirmistir zaten, bilim adamlarinin yegane gorevi kendine bir cok ilah edinmektir, o zaman bilim seytanin isi olsa gerek degil mi? bilim adamlari hep din adamlarini kesmislerdir, dunya duzdur diyen din adamlarini bilim engizisyonunda yargilayip yada bilim cihati yapip kesmislerdir. siz diyorsunuz ki bosuna ugrasmayin 8 kollu insan fosili olmadigi surece evrim yanlistir, iyi o zaman oyle olsun.
daha once baska bi konu basliginda
"simdiki *komplike *biyolojik *canlilarin(kimbilir *kac *bin *tane *canli *cesidi *var), *bir *anda, *"ol" *emri *ile *olmasi, *nispeten *daha *az *komplike *olan, *canli *olmayan *"yer" *in *yaratilmasinin *2-3 *yada *4 *gun *surmesi, *bunun *yaninda *hala *sinirlarini *belirleyemedigimiz *sonsuz *evrenin *(yada *"goklerin") *yaratilmasininda *ayni *surede, *2 *ila *4 *gun *arasinda *surmesi *bazilarina *daha *mantikli *geliyor *olabilir" yazmistim sizde once buna yanit verin lutfen,

sizin soylediginiz; 123456789 kodu tanrinin ol demesi ile bir anda dizildi ve oldu.

ondan sonra bir kac sorum daha olacak
oncelikle, neden mulsumanlik? neden musluman oldunuz? eger roma da dogmus olsaydiniz da musluman mi olacaktiniz? anneniz babaniz eger musluman olmasaydi musluman mi olacaktiniz?
zeus da yaklasik 2000 yil dunya uzerinde hukum surmustur(yani inanilmistir yanlis anlasilmasin), eger antik yunan da yasamis olsaydiniz kuskusuz zeusa inaniyor olacaktiniz, ne farki var ki simdiki durumla? yada danimarkada vikingler doneminde yasamis olsaydiniz THor a inaniyor olacaktiniz, thor yoktur dediginizde de basinize muhtemelen kotu seyler gelirdi, ne farki var bugunku durumdan? ya hepimiz Thor hakkinda yaniliyorsak? ya asil ilah o ise? ya mayalarin tanrilari dogru olansa? ya budizm? ya japonlar? ya eskimolar? ya orta afrikadaki kabilelerin ilahlari? ya eski turklerin ilahlari? ya sumerlerin ilahlari? ya bunlardan herhangi biri ise dogru olan? ve biz yaniliyorsak? "bugun cogunlukla muslumanlik ve hristiyanlik kabul goruyor" demekle de siyrilamayiz cunku kendi donemlerinde bahsi gecen dinlerde cogunluk tarafindan kabul gormus dinler. "islam hak din" demek te siyrilmamiza yaramaz cunku bu zaten islamin iddasidir ve inananlari baglar.ya asil tanri Thorsa ve butun kitapli dinler birer uydurmaysa? tanriyi kabul ettigimizde bile ortaya daha yanitlanmasi gereken soru cikiyor. en basiti ortaya rekabet cikiyor, putlar bunun en buyuk ornegi, kuranda ve tevratta tanrinin diger tanrilarla acikca rekabet ettigini goruyoruz zaten. buyrun bunlari da siz yanitlayin ki bunlar sadece bir anda sorulmus sorular daha binlercesi var.
Alt 07-12-2007, 01:03
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder

sevgili youef,

"

Yanlış olan ne? Havva'nın Adem'in kaburgasından yaratıldığına, şeytanın Havva'yı kandırdığına, sonra senin de inanıp "Allah" adını verdiğin yaratıcının bunlara kızıp ikisini de ceza olarak Dünya'ya gönderdiğine inanmak yaklaşımı mı yanlış, yoksa yaratıcı kavramını bu kadar aşağılayan abuk bir hikayeye inanmayıp başka açıklamalar aramak mı yanlış?"

abuk hikaye dediğinin teferruatını merkezinde insan var.insana da ancak insan gibi konuşulur ve anlatılır.Allah kendi *sonsuz potansiyeli ile insana birşey ders verse biz o dersi alamayız,anlamayız,dinleyemeyiz.yaşanmış olaylar ve bunların anlatımı ancak bu kadar indirgenince insanlara ders verilebiliyor demek ki.olayların insana bakan yönleri ifade edilmiş.
hem abuk hikaye dediklerinin gerçekten olamaması için bir neden var mı?olabilmesi mümkün bir konu hakkında önyargı ile abuk hikayeler demek,sizi sadece konudan uzaklaştırır.

"Benim anlayamadığım, sen bu soruların cevaplarını risalelerin neresinde buluyorsun?"

vicdanlı bir şekilde,anlatılanlar dinlenince ve ifade edilmek istenene bir şans verilince dikkatle değerlendirmeler yaparak,tüm soruların cevapları var risale-i nurda.bazen zorlansan da kavramak için neticede aranan bulunuyor.
Alt 07-12-2007, 01:25
Kıdemli Üye

hysteria,

senin dediğin bu mu?

"evrim teorisi de zaten bir anda 123456789 kodunun olustgunu soylemiyor, diyor ki once ilk basamak yerine oturdu 1 sonra ikinci basamak 12, sonra ucuncu basamak 123
ve bu sekilde simdiki 123456789 gibi komplike bir goze sahip olduk. "

1.basamak yerine oturdu ne demek?nasıl yani?2-8-15-5970.basamaklar sırasını mı bekledi,yoksa harmanlamacasına hepsi sırayı kapmak istedi de elimine olanlar gitti,en doğrusu olan 1 mi geldi?eğer sırası yanlış olan ama,basamağı kapmak isteyen diğer numaralar öldü ise,gerçek sıraları gelince o yeri doldurmak için aynı ölmüş numara nerden tekrar bulunduda diziliş tamamlandı?
1. basamağın yanına 2 geldi ise,nasıl geldi.tek atışta vurdu mu?yoksa düzensizce olabilecek varyasyonlar olageldi ve fakat doğru olmayanlar elimine oldu ve en son doğru olan sayı yerine oturdu mu?hangisi?eğer tek atış da olmadı da varyasyonlar devreye girdiyse,

"ben de 123456788 tane ihtimalin zaten hic bir zaman olusmus oldugunu soylemedim ki, onceki devirlerde daha basitti bu kod onu soyluyorum. simdiki 123456789 sayisina bakalarak nerde bunun 321654987 versiyonu demek olayi anlamadiginizi zaten gosteriyo. yukarda yazdigimi tekrar okuyun. "

demen ne kadar tutarlı olur?
aynı *sorularım 3.4.5.6..........99999. basamak için de geçerlidir.

"bu taktik hep ayni, mantigi olmayan bir seyi evrim teorisi uzerine yuklemek, yuklenen seyi curutup aklinca evrimi curutmus olmak"

burada olayı kişiselleştirip bana da hakaret etmişsiniz.dikkatli olunuz bir dahaki sefere.polemiğe dökmeye gerek yok işi.

"tarihte butun bilim adamlari dine saldirmistir zaten, bilim adamlarinin yegane gorevi kendine bir cok ilah edinmektir, o zaman bilim seytanin isi olsa gerek degil mi? bilim adamlari hep din adamlarini kesmislerdir, dunya duzdur diyen din adamlarini bilim engizisyonunda yargilayip yada bilim cihati yapip kesmislerdir. siz diyorsunuz ki bosuna ugrasmayin 8 kollu insan fosili olmadigi surece evrim yanlistir,"

bu yazdığınız aynen,

""bu taktik hep ayni, mantigi olmayan bir seyi evrim teorisi uzerine yuklemek, yuklenen seyi curutup aklinca evrimi curutmus olmak"

bu dediğiniz işe benzemiş.yazdıklarınızla benim namıma konuşup,beni eleştirmişsiniz.hem de bu durumu da ben yapıyormuşum gibi onu da eleştirmişsiniz.mart kedisi gibi,hem üste çıkar hem de bağırır.....yuh artık.

yazınızın devamını da okumadım.ne yazdınız bilmiyorum.daha olgun *yazılar yazarsanız okumamız daha kolay olur.
Alt 07-12-2007, 15:45
teotihuacan teotihuacan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

soro,

liop ile olan başlığınızı da, bu başlığı da sonuna kadar takip ettim. ve farkettim ki senin amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. ısrarla anlamamak için direnmen ve sana verilen cevapları es geçip aynı soruları tekrar tekrar sorman inan bıktırdı. sitede millet tekrar tekrar duyurdu, bütün sorularının cevapları zaten detaylı olarak evrimteorisi.org'da var. öğrenmek isteseydin, girer detaylı okur öğrenirdin. ama araştırmazsın öğrenmezsin ama uzman gibi ahkam kesmeye kalkarsın.

la havle....

"Aptalların sorup akılı insanların cevap veremediği pek çok soru vardır."
Polya, George (1887, 1985)
Alt 07-12-2007, 18:12
thunderpoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
thunderpoint thunderpoint isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

teotihuacan";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
soro, farkettim ki senin amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. ısrarla anlamamak için direnmen ve sana verilen cevapları es geçip aynı soruları tekrar tekrar sorman inan bıktırdı.
Birebir katılıyorum...

Düşünebildiklerinin hepsini düşünülebileceklerin tamamı zannetme!
Alt 07-12-2007, 21:30
Kıdemli Üye

...
"soro,

liop ile olan başlığınızı da, bu başlığı da sonuna kadar takip ettim. ve farkettim ki senin amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. ısrarla anlamamak için direnmen ve sana verilen cevapları es geçip aynı soruları tekrar tekrar sorman inan bıktırdı. sitede millet tekrar tekrar duyurdu, bütün sorularının cevapları zaten detaylı olarak evrimteorisi.org'da var. öğrenmek isteseydin, girer detaylı okur öğrenirdin. ama araştırmazsın öğrenmezsin ama uzman gibi ahkam kesmeye kalkarsın.

la havle.... "

ve,

"Birebir katılıyorum... "

diyen sayın üyeler,

"ama araştırmazsın öğrenmezsin ama uzman gibi ahkam kesmeye kalkarsın. "

lafınız şahsımı rencide edici bir ifadedir.
yazılarımdan rahatsızsanız,okumazsınız,cevap vermezsiniz veya ilgili birime şikayet edip gereğini talep edersiniz.tektipci ve sansürcü bir yaklaşım olarak değerlendirdiğim bu şahsıma karşı işlediğiniz fiili lütfen bir daha tekrarlamayınız.
aklınız eriyorsa,topike bilgi katkısı yapınızi,yoksa şu ana kadar hiç olmamış tarzda, özgün fikir sahibinin,özgün yazılarından dolayı eleştirilip,aşağılanması fiilinin manevi mahcubiyetinden kurtulamazsınız.

ben,evrim teorisini anlatanın anlattığı tarzda ve de evrim muhafızlarının anladığı tarzda anlamak zorunda olmadığımı sanıyordum.
evrim teorisi,birşeyleri anlatmaya çalışıyor ise,ben o anlattığı şeyin;sadece evrim teorisinin anlattığı kadarını değil,komple herşeyini merak eder ve irdelerim.bana evrim şurubunu içirip tamam herderdinden şifa buldun denmesi yetmez.bakarım tansiyon aletine işimi sağlama alırım.

aynı sorular demişsiniz,
napcaktık,cevapsız soruları unutup yeni maceralaramı yelken açalım.arkadaşlar,niye rahatsızsınız?
bu sitede sizin ki gibi bir eleştiriyi ilk defa görüyorum.sevinebilirsiniz ilklerdensiniz.
ama ilginç yani,bunu açıktan yazıp da herkesle paylaşacak kadar sizi zorlayan ne oldu?

evrim sitesinde varmış cevaplar.
laf mı şimdi bu?
e sizin de yazdığınız her yazının cevabı var sağda solda.niye yazıyorsunuz hala?

beni başka bir siteye yönlendirip burada olmamdan rahatsızlığınızı ifade etmek ve gitmemi mi söylemek istiyorsunuz.
yetkili organ git derse giderim tabii,de sizler gibi kızınca git diyenleri dinlemem.mızıkcılık yapanları hiç sevmem.kaybedince ağlayanları ise hayatta çekemem.

efendiler,şahsıma yönelik bir yazı,bundan gayri misliyle karşılık bulur.bu işin sonunda bu sitede kıyamet de kopsa kendimi ezdiremem.dindarların üzerine her koldan fazla yaygara koptu son günlerde bu sitede ,ya beraber yaşayabilmeyi öğrenin,ya da yasaklayın bizi.

sorularım geçerlidir.evrimin arızalı imalatları nerededir.

ben söyliyim:hiçbiryerde.çünki yok öyle birşey.ama bu kısmını düşünmek yasaktır evrim teorisinde.

"
Alt 07-12-2007, 21:58
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Secgili Soro

1. Arıza kelimesi pek uygun bir kelime olmuyor. Ortada işleyen bir düzenek yada işlevsiz kalan(arıza) bir düzenek yok.
2. Evrim bir imalathane değildir.

Aslında sorduğun soru ve ulaşmak istediğin sonuç açısından ifadelerin temel hata denebilecek bir çelişkiye sahip, şöyleki;
Evrim konusuna yaklaşımınız YARATILIŞ teori ve kurguları gibi. Dolayısıyla nasıl ki yaratılış teorilerinde bir imalat sözkonusudur, birilerinin bir şeyleri dilediği biçimde yaratışı ifade edilir, evrim konusunada aynı mantıkla yaklaşıyorsdunuz. Buda üç.

Kısacası evrimin arızalı imalatı yoktur, çünkü evrim bir imalat değildir, senin ifaden yaradılışla ilgili, de ki devrim, o halde nerede bu devrimin kusursuz imalatları onu bulmaya çalışınız böylelikle en azından arıza yada kusur arama uğraşınızda değerli vakitlerinizi uğraşınıza cevap verecek bir alanda kullanmış olursunuz....

Bu arada şu kare karpuzlardan haberin var mı? Küp biçimindelermiş İşte evrim o karpuzu imal etmiyor, karpuz koşullara en uygun haliyle yaşama devam ediyor, değişim geçiriyor üstelik bu öyle iradi bir şey değil yani yaratılış gibi kafadan kurgulama değil, zorunlu bir şey! Kurgu konusunda şu denebilir, şöyle aşırı derecede aç bir insanın ben aç değilim, ben aç değilim demesini düşünün, işte kurgusal teori, yaratılış uydurmaları(kulağa hoş gelen edebi eserler) böyle bir şey oluyor, evrim ise o açlığın ta kendisi, yani nesneli, aç bırakanı değil(yani imal eden değil). İmalatçı(bu kelimeyi kullanalım aslında buda doğru bir kelime değil) bir yerde koşulların kendisidir bu koşullara en ideal biçimde ayak uydurmak, sürekliliğini sağlamak vs gibi zaruri etkileşim ve değişimler vs. vs. vs. de evrimin kendisi oluyor. Çernobil faciası sonucu bir koşuldu, bu koşullarda ise ne Allah nede Tanrı çernobil'e gücü yetmeyen bir kurgu kahramanıydı, gerçek ordaydı, insan açtı(deki kusurlu) ama ben aç değilim bağırışlarının hiç bir anlamı yoktu, kusursuz yaratılış yoktu çünkü sonuçta buda bir laftı...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 07-12-2007, 23:11
Kıdemli Üye

valla pes artık...

spartacığım,bak kardeşim,

"1. Arıza kelimesi pek uygun bir kelime olmuyor. Ortada işleyen bir düzenek yada işlevsiz kalan(arıza) bir düzenek yok.
2. Evrim bir imalathane değildir. "

ben bunu bilmiyomuyum?biliyorum.(zaten evrime inanmadığımdan komple bunları ben kasdediyorum aslında)
peki bildiğim bir şeyi niye yazdım.demek kasdettiğim mana,yazının görünen yüzü değil.yani,eleştirel olsun,düşündürsün,dikkat çeksin diye o kelimeleri yazmışım,olmayan ve inanmadığım bir şeyi.
yoksa,evrim fabrikasında nihai *sağlam mamul üretilmediğini kasdetmiyorum.(o ürünler birikmiş emektir,karsız satılmalıdır.herkes de emeği oranında paylaşmalıdır adilce..)

yani,buraya bazı arkadaşların da takılmasını anlamış değilim.ama olabilir.derdimizi şu anda açıkca ifade ettik.

"Aslında sorduğun soru ve ulaşmak istediğin sonuç açısından ifadelerin temel hata denebilecek bir çelişkiye sahip, şöyleki;
Evrim konusuna yaklaşımınız YARATILIŞ teori ve kurguları gibi. Dolayısıyla nasıl ki yaratılış teorilerinde bir imalat sözkonusudur, birilerinin bir şeyleri dilediği biçimde yaratışı ifade edilir, evrim konusunada aynı mantıkla yaklaşıyorsdunuz. Buda üç. "

her yazarın bir tarzı vardır.
ben uzun uzun laf ebeliği yapmaktansa,kısadan derdimi anlatırım.şimdi evrimin imalatı demek,evrim sürecinin sonundaki nihai form demektir,benim yazımda.
arızalı imalat ise,nihai forma gelene dek ki,milimetrik ilerlemelerde,şartlara uyumsuz kalıp yaşayamayanlardır.yani,bahsettiğim dinazorlar değil.çok çok küçük mikron veya nano düzeydeki,veya hücresel veya organsal evrimleşmeler sırasındaki,başarısız olan evrimsel hamlelerin formları,üyeleridir.
evrim teorisi bunlardan bahsetmez dersen,bunlardan bahsetmeyen,konuyu açık bırakan teoriyi ben napıyım.çok basit ve uç bir örnek yazdıydım kolay anlaşıçlsın diye,
diyelim ağızsız halden ağızlı hale geçilecek,şimdi eğer zaten hayatta kalmak için ağız gerekli idiyse,bu ağızsızlar ortadan kalkmalı idi ki,eğer öyle olduysa,hem bunların ,hem ağız açma denemelerinin izleri olmalı idi.bakın her canlıda ağız var gibi.yani netice alınmış,ağız var.şimdi ağızsızlar öldüyse bu ağızlılar nerden çıktı?vs...vs.....

"Bu arada şu kare karpuzlardan haberin var mı? Küp biçimindelermiş *İşte evrim o karpuzu imal etmiyor, karpuz koşullara en uygun haliyle yaşama devam ediyor, değişim geçiriyor üstelik bu öyle iradi bir şey değil yani yaratılış gibi kafadan kurgulama değil, zorunlu bir şey!"

kardeşim bu paragrafın evrimle ilgisi yok.karpuz kanatlanıp uçarsa haber ver.
Alt 08-12-2007, 01:01
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

İşte o karpuz evrimin kanıtı
Karpuzu veya herhangi bir meyvayı bir kapta sınırlarsan o kabın şeklini alıyor
Afrikada bir kabile var kadınlar küçük yaştan boyunlarına halka takıyor ve halkaları
çoğaltıyorlar,neticede uzun boyunlu kadınlar oluyorlar
Ne yazıkki o halkaları çıkaramıyorlar
Canlılar yaşamını *içinde bulunduğu ortama uyum sağlıyarak sürdürüyor
Canlı doğaya uymak zorunda ,uyamayan yok oluyor ,dogal seleksiyon devam ediyor
Arızalılar 500 bin yıl önce yaşamış git bi mezar kaz bakalım şöyle 500 yıllık falan ne
bulabileceksin?
''2003 yılında Berkeley de Kaliforniya üniversitesi'nden paleontolog Tİm *White,
H.sapien'lerin bir alt türüne ait olan fosilin tarihini hesapladı.
Bu fosilin Etiyopya'da Herto bölgesinde 160.000 yıl önce yaşadığı tahmin ediliyordu.
2005 te *Avustralya Ulusal Üniversitesi'nden Ian McDougall ve meslaktaşları
etiopya 'da Omo Kibish bölgesinde 1967 yılında bulunan fosilin yaşının *195.000
olduğunu hesapladılar.(Nature,vol 433,p 733)
Bulunan fosiller bizim atalarımız ,onların ataları toprak olmuş arızalılar
Bilim ilerliyor ,sabırlı olalım zamanla şu an cevaplanamayan bir çok sorumuza
cevap olacak.
1000 sene önce yağmur duası yapıyorduk ,şimdi yağmur bombası var
Doğanın sırları çözülüyor ,yeterki araştıralım çalışalım
Yaradılışı kabullenirsek bunlara hiç kafa yormamıza gerek yok
Tanrı Yanılgısı kitabında yapılmış olan bir ankete göre eğitim ve zeka seviyesi yükseldikçe
ateistlerin oranının yükseldiğini ,cahillerde tanrı inancının daha yüksek olduğunu yazmış.
İngilterde yapılmış olan bu araştırma yakında kitap olarak basılacakmış,
Nobel ödülü almış olanlar içinde de %7 teist varmış ,%93 ü ateistmiş
Küçük çocuklarda kırmızı başlıklı kız masalına inanır,binlerce yıl öncesinden beri
anlatılan masallara inanıpta ,her gün tekrar edip duranlara şaşıyorum,
iman etmiş inanmış ,özgür düşünemez tarafsız bakamaz ,
üzülüyorum

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *saygılar aydoe

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil