Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-07-2005, 18:45
Russell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Russell Russell isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

M.Kemal menemenin ertesinde ipe çekmiş bunları diyorsun.Peki sait efendiyi niye çekmemiş?
Alt 13-07-2005, 20:36
Ebu Süfyan Ebu Süfyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba

Fethullah Gülen ile ilgili yapılan eleştirilere baktığımız zaman şunu görüyoruz hep.
devleti ele geçirecek, laik devleti yıkacak, şeriat devleti kuracak, modern Türkiye'yi geriye götürecek, -ecek, -acak. İnsanlar hep kafalarındaki şüpheleri acak'larla dile getiriyor.

Birde neler yaptıklarına bakıyoruz. Türkiye'de yüzlerce eğitim kurumu kurmuş ve buralarda M.E.B müfredatına uygun eğitim veriliyor. Okullarda verilen eğitim ve sosyal imkanlar, çağın ve bilimin gereklerine uygun. Bu okullarda yetişen öğrencilerden bir kısmı son 10 yıldır aralıksız her sene bilim olimpiyatlarıdan derece yapıyor. Dershaneler, OSS başarısıyla Türkiyenin en iyilerinden.

Ayrıca Yurtdışında da 200ü aşkın eğitim kurumu var. Aynı eğitim imkanlarını oralarada taşınıyor. Ülkelerin önde gelen kişilerinin çocukları hep bu okullarda okuyor. Çoğu 3. dünya ülkesi olan bu yerlerin çoğu geleceğinden umutsuz çocukları, kurulan eğitim kurumlarıyla, artık iyi birer doktor mühendis, bilim adamı olma imkanına kavuşuyor.

Özellikle batılı ülkelerin sömürüsü yüzünden gelişemeyen ülkelerin insanlarının içinde, sırf kendilerine yardım etmek için Türkiye'den gelen eğitim gönüllülerini görünce, sevinç ve umut tohumları yeşermeye başlıyor.

KİMİLERİ OTURDUKLARI YERDEN "LAİKLİK ELDEN GİDİYOR" DİYE BAĞIRMAKTAN BAŞKA ÜLKEYE BİR FAYDASI DOKUNMAZKEN, BU İNSANLAR HEM KENDİ ÜLKELERİNE FAYDA SAĞLIYORLAR. HEMDE DİĞER ÜLKELERDEKİ İNSANLARA EĞİTİM İMKANLARI SUNUYORLAR VE BÖYLECE BİZİM ADINI BİLE YENİ YENİ ÖĞRENMEYE BAŞLADIĞIMIZ ÜLKELERDEKİ İNSANLAR TÜRKİYE'Yİ TANIYOR, ATATÜRK'Ü TANIYOR, TÜRKÇE 'Yİ ÖĞRENİYOR.

Şimdi sizin "bunları bunları yapacak" dediğiniz icraatlara bakın, bir de yapılan şeyler bakın. Birbiriyle örtüşüyor mu?

Saygılar
Alt 13-07-2005, 21:03
Ebu Süfyan Ebu Süfyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba

Fethullah Gülen ile ilgili yapılan eleştirilere baktığımız zaman şunu görüyoruz hep.
devleti ele geçirecek, laik devleti yıkacak, şeriat devleti kuracak, modern Türkiye'yi geriye götürecek, -ecek, -acak. İnsanlar hep kafalarındaki şüpheleri acak'larla dile getiriyor.

Birde neler yaptıklarına bakıyoruz. Türkiye'de yüzlerce eğitim kurumu kurmuş ve buralarda M.E.B müfredatına uygun eğitim veriliyor. Okullarda verilen eğitim ve sosyal imkanlar, çağın ve bilimin gereklerine uygun. Bu okullarda yetişen öğrencilerden bir kısmı son 10 yıldır aralıksız her sene bilim olimpiyatlarıdan derece yapıyor. Dershaneler, OSS başarısıyla Türkiyenin en iyilerinden.

Ayrıca Yurtdışında da 200ü aşkın eğitim kurumu var. Aynı eğitim imkanlarını oralarada taşınıyor. Ülkelerin önde gelen kişilerinin çocukları hep bu okullarda okuyor. Çoğu 3. dünya ülkesi olan bu yerlerin çoğu geleceğinden umutsuz çocukları, kurulan eğitim kurumlarıyla, artık iyi birer doktor mühendis, bilim adamı olma imkanına kavuşuyor.

Özellikle batılı ülkelerin sömürüsü yüzünden gelişemeyen ülkelerin insanlarının içinde, sırf kendilerine yardım etmek için Türkiye'den gelen eğitim gönüllülerini görünce, sevinç ve umut tohumları yeşermeye başlıyor.

KİMİLERİ OTURDUKLARI YERDEN "LAİKLİK ELDEN GİDİYOR" DİYE BAĞIRMAKTAN BAŞKA ÜLKEYE BİR FAYDASI DOKUNMAZKEN, BU İNSANLAR HEM KENDİ ÜLKELERİNE FAYDA SAĞLIYORLAR. HEMDE DİĞER ÜLKELERDEKİ İNSANLARA EĞİTİM İMKANLARI SUNUYORLAR VE BÖYLECE BİZİM ADINI BİLE YENİ YENİ ÖĞRENMEYE BAŞLADIĞIMIZ ÜLKELERDEKİ İNSANLAR TÜRKİYE'Yİ TANIYOR, ATATÜRK'Ü TANIYOR, TÜRKÇE 'Yİ ÖĞRENİYOR.

Şimdi sizin "bunları bunları yapacak" dediğiniz icraatlara bakın, bir de yapılan şeyler bakın. Birbiriyle örtüşüyor mu?

Saygılar
Alt 05-09-2005, 19:48
licnako licnako isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Çok masum göründüğüme bakmamak lazım, tam anlamıyla bir ajan...
ABD'ye karşı olduğu halde orada yaşıyor. Ve yaşadığı evi, giydiği kıyafetleri görseniz, "malım mülküm yok..." demelerine karşın, büyük bir "ohaaa" çekersiniz. (Bkz: zaman gazetesi, geçen yılki Nuriye Akman'nın yaptığı röpörtaj)
Adamın siyasetle ilgilenmediğini söyleyenler beni çok güldürür. Son seçimlerde, AK Partinin sandıklarının başında durmaya ışık evlerinden kaç kişi gittiğini size sayamam.
Ve örğütlenme biçimiyse söylemleriyle hiç örtüşmüyor...
Askeriye'den tutun da, her türlü devlet işinde parmağı olan bir adam...
Ona tabi olan mütevellilerden, büyük küçük tüm şakirdlere de sözüm şu: Gerçekleri görmekten çekinmeyin!!!
Alt 05-09-2005, 21:21
utkureyhan utkureyhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

siteye henüz katıldım ve dehşete düştüm.fethullah gülenin okullarında masumane çocukları eğittiğini söyleyenleri burada bulacağımı tahmin etmezdim.ışıkevinde 2 yıl kalan biri olarak en çok öğrendiğim m. kemalin deccal olduğuydu...
Alt 06-09-2005, 13:10
Aliminyum Aliminyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

utkureyhan ne oldu? Atatürkün deccal ya da süfyan olması zoruna mı gitti? Atatürkün hilafeti kaldıracağına dair Milli Mücadele öncesi dönemlerde ingilizlere verdiği sözleri ve daha pek çok şeyi bilmiyorsun besbelli. Resmi ideologlar Atatürkü ne kadar da cici göstermiş size.
Alt 25-09-2005, 21:37
utkureyhan utkureyhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

az okuyun be kardeşim! Son halife İngiliz Kralıydı! Vahdettinin köpekliğini yaptığı İngiliz Kralı ve hükümeti. Hilafet kaldırılınca İngiliz gazeteleri Mustafa Kemal'e ateş püskürdü. İngiliz hükümeti nota verdi. Niye? Çünkü ingiliz sömürgesi altındaki Müslüman ülkeleri hilafeti kullanarak bastırıyordu(Hindistan gibi)

Öte yandan Anadolu'da bağımsızlık mücadelesi verilerken o halifenin şeyhülislamı değilmiydi M. kemal ve arkadşlarının katli vaciptir diye fetva yazıp gavur ingilizin uçaklarıyla Anadolu semalarından aşağıya kararın yazılı olduğu kağıtları atan!

İstanbuldan İngiliz'in gemisiyle kaçan da sizin halifeniz değilmiydi?

Azıcık vicdan ve muhakemen olsaun be aliminyum efendi!
Alt 28-09-2005, 13:24
Aliminyum Aliminyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Halifenin İngiliz kralı olması,
Sevgili halifemizin İngiliz gemisiyle KAÇMASI,
Hepsi tartışılır, konuşulur.
Ama iş ; "Vahdettin'in KÖPEKLİĞİNİ yaptığı İngiliz kralı ve hükümeti" gibi laflara gelirse aynıyla karşılık görürsün. O köpek dediğin son padişahın M.Kemal'i Anadolu'ya üç tane seçkin komutanın içinden seçerek Mücadeleyi başlatması için gönderdiği ve eline de kendine ait femanı tutuşturduğu artık tartışılmıyor bile, BİLİNİYOR. Yıllardır, eski püskü antika bi gemiyle Samsun'a çıkıp bir parmak şıklatmasıyla bütün Anadolu'yu ayağa kaldıran büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk yalanı artık tutmuyor birader. Ne kadar ıkınırsanız ıkının, bitti o günler. Bugün Vahdettin' hain ve hatta köpek deme cüretini gösteren vatansızlar veya nesebi gayrisahihler resmi ideolojinin bu millete en büyük kötülüğü oldu. Ama keser döner sap döner gün gelir ehsap döner. Herşey aslına rücu eder ve edecek. Bunun kaçışı yok.
Alt 02-10-2005, 16:59
NUR NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bence Fethullah Hoca Efendi HAk rızası için yaşayan ve bu yolda hizmet ehli olan bir insandır..... Birçok islami hizmetleride buna örnektir Ayrıca bende bu cemaat içinde bulunan biri olarak hiçbirşekilde M.Kemal Atatürk'e hakaret görmedim ki benım bulunuşum 2 senden çok daha fazladır ki nasıl olduda utkureyhan arkadaşımız bunlarla karşılaştıda bizlerden kimse bunlarla karşılaşmadı merak edıyorum doğrusu???? Hizmet ehli olan bu insan birçok ülkede büyük başarılara imza atmışlardır Hak yolunun güzel temsilcilerindendir...Ayrıca kendilerinin sohbetleri esnasında ağlamalarına gelınce Rabbım'in aşkıyla kalbıni dolduran bir insanın Hak yoluna döktüğü göz yaşlarıdır İlahi aşkın damlalarıdır Bunu anlamak için böyle bir aşkı bilmek Bu yolda ilerlemek Bu aşkı gönüllere yerleştirmek gerekir Keşke bizlerde onlar gibi maneviyata sahip olabılseydık SELAMETLE
Alt 02-10-2005, 17:38
kula kula isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Atatürk ün samsun a çıkıp parmağını şıklatarak bu milletin uyandığını mı zannediyorsun.Ata ne zorlu virajlardan dönerek liderliği eline almış ve hayatta kalmış.En yakın silah arkadaşları bile ona karşıyken;o herkesi bir arada tutmayı ve mücadeleye dahil etmeyi başarmış.Biraz tarihle ilgilenirsen anlarsın milli mücadelenin ne kadar zor şartlarda yapıldığını.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil