Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-10-2005, 14:12
utkureyhan utkureyhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aliminyum Efendi'ye;

Vahdettin Atatürk'ü niye yolladı Samsun'a bilir misin? İngilizler'e bırakılan Samsun ve Havza yöresinde halk bu işgalcilere karşı isyan etmesin diye. Herifin KÖPEK'liği burada bile ortaya çıkıyor! Nitekim Mustafa Kemal kendisine verilen bu aşağılık görevi yerine getirmeyince, üstüne üstlük bir de bağımsızlık savaşı örgütlemeye koyulunca, derhal tutuklanmasını emretti bu KÖPEKler.

Madem Vahdettin'iniz bu kadar "vatanperver"di neden M.Kemal için "Katli Vacip'tir" fetvaları çıkarttı?

"Resmi ideoloji" gevişini bırak da az gerçekleri gör. Tabi Allah'ın azıcık vicdan ve irade verdiyse!
Alt 04-11-2005, 22:31
licnako licnako isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Fethullah Gülen'in sağ kolu Nurettin Veren İşçi Partisi'ne Katıldı:
"CESUR , YİĞİT VE NET BİR DURUŞ SERGİLEYEN İŞÇİ PARTİSİ?NE VE SAYIN DOĞU PERİNÇEK?İN HEDEFLERİNE İTİMAT EDİYOR VE İŞÇİ PARTİSİ?NE KATILIYORUM."

Atatürk?ün ?Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir? sözüne uygun olarak ; Fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek için, bağımsız başı dik, ve laik bir Türkiye için, milletimizi, aydınlarımızı ve siyasilerimizi İşçi Partisi çatısı altında toplanmaya çağırıyorum.

Başından beri fakirliğin, cahilliğin, irtibatsızlığın ve birbirini parçalamanın ülkemiz ve Avrasya coğrafyası için en büyük felaket olduğuna inandım.

Ne yapabilirimi aradım.

Ben 1966 yılında henüz 16 yaşında lise öğrencisi iken, F. Gülen ile tanıştım. Cami yaptırmak yerine fakir talebe okutmak, vatansever dindar aydın gençler yetiştirmek için evler, yurtlar, okullar hazırlama fikrini saf Anadolu insanına birlikte anlattık.

Milletimizin ve devletimizin bu faaliyete verdiği samimi destekler, bütün yurtta ve yeni kardeş Türk Cumhuriyetlerinde çığ gibi büyüdü.

Dini ve milli duyguların harekete geçirdiği bu saf, merhametli Anadolu insanının ortaya koyduğu başarı, içte ve dışta birilerinin iştahını kabarttı.

Devlet millet işbirliği ile ortaya konulan bu milli servet bazı siyasilerin ve gizli merkezlerin çıkarlarına alet edildi, hedeften saptırıldı.

Kontrolsüz gücün, güç değil büyük tehlike olduğu ortaya çıktı.

80 yıl önce yurdumuzu 7. haçlı seferi ile işgal edemeyen sömürgeci Avrupa, ABD gaddar ve zalimleri, bu uğursuz planlarını ILIMLI İSLAM-ILIMLI İŞGAL metodunu, içimizdeki kimliksiz işbirlikçilerine dayattılar.

Yıllarca birlikte vatanımız, bayrağımız, dinimiz, mukaddesatımız diyerek birlikte çalıştığımız F.Gülen, sebebini hiçbir şekilde açıklayamadığı davranışla ABD? ye sığındı. Vatikan? a bağlandı. Kendi ülkesini şer, ABD? yi ise ehven-i şer kabul etti. Allah?ın ipi yerine, ABD? nin ve AB? nin ipine sarıldı.

Ezilen, sömürülen, işgal edilen mazlum Avrasya coğrafyası ve İslam dünyası için göstereceği diyalog, iş birliği yardım gayreti yerine sömürgeci kan içici , zalim ABD yandaşı ve papazların dostu olmayı tercih etti.

Büyük askeri güçlerle Irak ve Afganistan?ı işgal ve sömürge haline getirmeyi, teröre karşı işbirliği, özgürleştirme, demokratikleştirme yalanı ile kişiliksiz ve kemiksiz Avrupa devletleri işbirlikçilerine de dayattılar.

Ulus devletimizin kurucusu yüce önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk?ün resimleri ve büstlerinin kaldırılmasını açıkça teklif ettiler.

Quantanamo üssünde resmen Kuran-ı Kerim?i hela çukurlarına atıp kirlettiler. Bütün Irak?ta cami ve asırlık kutsal mekanları esir kampı haline çevirip insanlık suçu işlediler.

Bütün bu dehşet veren olaylara karşı,kalpleri, kulakları ve gözleri taş kesilmiş gibi, dini bütün yetkililer en ufak bir tepki gösterme cesaretinde bulunamadılar.

Bütün dünyaya ?Hodri Meydan? diyerek gözdağı verdiler.

Zavallı siyasi ve dini liderler bu blöfü yuttular. Bükebilecekleri bileği öptüler. Kolay ve tek başarı yolu, tek seçenek, ABD ve AB yolunu cennet anahtarı olarak insanımıza dayattılar.

YARAB BİR HİLAL UĞRUNA NE GÜNEŞLER BATIYOR,
VERME DÜNYALARI ALSAN DA BU CENNET VATANI,
DÜŞÜN ALTINDA BİNLERCE KEFENSİZ YATANI
EY ŞEHİTOĞLU ŞEHİT İNCİTME YAZIKTIR ATANI
BEDRİN ASLANLARI ANCAK BU KADAR ŞANLI İDİ
EY ŞEHİTOĞLU ŞEHİT, İSTEME BENDEN MAKBER
SANA OĞUŞUNU AÇMIŞ DURUYOR PEYGAMBER
MİNARELER SÜNGÜMÜZ GUBBELER MİĞFERİMİZ
MEKKE?DE DOĞSAM BİLE BU VATAN TOPRAĞINDA ÖLÜRDÜM DİYEN VE FAKAT ABD?YE SIĞINAN

Şiirlerini siyaset meydanlarında okuyanlar Camii kürsülerinde kitleleri ağlatanlar,

ILIMLI İSLAM, HOŞGÖRÜ,
DİNLERARASI DİYALOG
MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİ ÇIKARDIK
ÜLKEMİ PAZARLAMAKLA GÖREVLİYİM

Diyerek açık bir ihanet ve işbirlikçiliği sergileyince;

?SİPER ET GÖVDENİ DURSUN BU HAYASIZCA AKIN?

Demek niyetiyle Vatanıma ve mazlum milletime sömürülen din kardeşlerimize işgal edilen, Avrasya coğrafyasına bir şeyler yapabilmek için hayatım boyunca hiçbir siyasi partiye üye olmadığım halde bugün içinde bulunduğumuz ateş çemberinin çepeçevre yaktığı ve sattığı bu vahim manzara karşısında, işgalci ve işbirlikçilerine..
DUR DİYEBİLMEK, MÜCADELE EDEBİLMEK İÇİN CESUR VE YİĞİT NET BİR DURUŞ SERGİLEYEN İŞÇİ PARTİSİ?NE VE SAYIN DOĞU PERİNÇEK?İN HEDEFLERİNE İTİMAT EDİYOR VE KATILIYORUM.

Nurettin Veren
Gazeteci ve Yazarlar Vakfı Kurucu Başkanı
Zaman Gazetesi Kurucusu ve Genel Müdürü
Samanyolu TV kurucusu, Yön. Kur. Üyesi ve Ortağı
Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan, Türkmenistan,Moğolistan, Arnavutluk, Romanya?da açılan okulların ve Ü.?lerin kurucu Başkanı
Makine Mühendisi
Alt 04-11-2005, 22:33
Üye

Yazdığım haberi haberi indymedia'dan aldım
Ve şaşırmadım
ÇÜNKÜ İŞBİRLİKÇİLER, HER ZAMAN PERİNÇEK VB GİBİ ONURSUZ, İKİ YÜZKÜ İNSANLARLA BERABER HAREKET EDEBİLİR.
Birbirlerini övmekten başka yaptıkları bir şey yok.
İT İTİ ÖVER! ! !
Alt 04-11-2005, 22:58
aragonn
Üye Değil

sitedeki sevıyeye hayran kaldım.sasırmıyorum.tam bekledıgım gıbı
Alt 04-11-2005, 23:20
Üye

İnanki arkadaş, böylesi seviyeli hali bu tip insanlar için
it'e it demek gerekir
Alt 05-11-2005, 07:06
abdullah
Üye Değil

Standart kendine mehdi yakıştırması yapan ahmak

Fetullah Gülen kendi nefsini yüceltiyor aslında.Sahih-i buhari'de munafıklık almetleri bahsinde geçen husus dikkatlice okunmalı:
''...ağlayarak,sızlayarak sizinle uhrevi ve dini muhabbetler yapan alimlere ve muallimlere aldanmayın.Onlar içlerindeki şeytanı okşamaktan başka bir şey yapmazlar.Cemaat içinde ağlayarak muhabbet ve öğüt vermek munafıkane harekettir...''
İşte Fetullah Gülen2in ne olduğu..
Alt 05-11-2005, 13:49
aragonn
Üye Değil

evet Abdullah kardesım sana katılıyorum.bu insaların islamın sembolerı gıbı gosterılemsınden bıktım artık.bız Dınımızde Allah la kul arasına kımse gıremez,bızde ruhbanlar sınıfı yoktur dıye kendımızı yırtarken ,bırtakım insanların yaptıklarını savunacagız dıye kendımıze zarar verıyoruz.l
Alt 06-11-2005, 16:54
NUR NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Niyetim bir şahsı yada bir cemaati savunmak değil ben acizane düşüncemi ilettim okadar buda o kişi hakkında düşüncelerimdi Abdullah ve Aragonn kardeş
Alt 08-11-2005, 23:00
utkureyhan utkureyhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

licnako denen emperyalist uşağı!

1- amerika'nın kucağına oturan fethullah denen hıyar it değil'de yüreğini ortaya koyarak, canı pahasına bağımsızlık savaşına katılan nurettin veren mi it?

2- nurettin veren tarikattan ayrıldıktan sonra ona karşı MİT'teki Fethullahçıların ona ve İşçi Partisinin üst düzey yöneticilerinden birine yöneli gerçekleştirdiği bir suikast tertibine birebir şahidim. amerika da göt gezdirmeye benzemez!.. karanlığa karşı mücadele aslan gibi yürek ister...

3- oturduğu yerden hiç bir boku bilmeden atıp tutanın hayatı boyunca mücadeleden uzak durup oraya buraya "hav"layan senin gibilerin sıfatı nedir acaba? "İT" olabilir mi!?

4- doğu Perinçek ve biz aydınlıkçılar sen ve bütün işbirlikçiler için "İstiklal Mahkemelerini ve darağaçlarını" hazırlıyoruz. allahına dua etmeye başla olur da bi ihtimal kurtarı verir ne dersin?

...
Alt 09-11-2005, 22:34
Üye

utkureyhan Diyor ki
licnako denen emperyalist uşağı!

1- amerika'nın kucağına oturan fethullah denen hıyar it değil'de yüreğini ortaya koyarak, canı pahasına bağımsızlık savaşına katılan nurettin veren mi it?

2- nurettin veren tarikattan ayrıldıktan sonra ona karşı MİT'teki Fethullahçıların ona ve İşçi Partisinin üst düzey yöneticilerinden birine yöneli gerçekleştirdiği bir suikast tertibine birebir şahidim. amerika da göt gezdirmeye benzemez!.. karanlığa karşı mücadele aslan gibi yürek ister...

3- oturduğu yerden hiç bir boku bilmeden atıp tutanın hayatı boyunca mücadeleden uzak durup oraya buraya "hav"layan senin gibilerin sıfatı nedir acaba? "İT" olabilir mi!?

4- doğu Perinçek ve biz aydınlıkçılar sen ve bütün işbirlikçiler için "İstiklal Mahkemelerini ve darağaçlarını" hazırlıyoruz. allahına dua etmeye başla olur da bi ihtimal kurtarı verir ne dersin?

...
Bir yanlışlık oldu herhalde arkadaş,
Yazdığım haberi, olduğu gibi indymediadan aldığımı belirtmiştim. Yoksa perinçek gibi serefsizlerle işim olmaz benim.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil