Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-05-2006, 23:36
Üye Değil

Standart Re: Fethullah Gülen Beraat Etti!!!

Yazılarınızı okuyunca içim karardı.Bu ne karamsarlık böyle arkadaşlar.Siz bu
ülkenin Atatürk Türkiye'si olduğunu ne tez unuttunuz.Van savcısının başına
gelenleri gördünüz.Merak etmeyin yeri ve zamanı gelince bunlar da derslerini
alacaklardır.Tamam bir tehlike söz konusu ama biraz abartıyoruz.Bu demek değil-
dir ki olanlara seyirci kalalım.Bizler de Atatürk'e ve laik demokratik cumhu-
riyetimize sahip çıkalım.Bunların kimin desteğiyle iktidara geldiklerini
hepimiz biliyoruz.Fırsat bu fırsat deyip ceplerini doldurmakla meşguller.
Bakmayın dini kullandıklarına.Bunların asıl dinleri imanları para.Bu amaçları
için dini de bir maske olarak kullanıyorlar.Bunlar dürüst olsalardı dokunul-
mazlık zırhına sığınmazlardı.Sıkıysa dokunulmazlıkları kaldırsınlar.Bizim doğuda ağalar şeyhler çocuklarını eniyi okullarda okuturken yoksul halka da
imam hatipleri tavsiye ederlerdi.Bizim başbakan da aynısını yapıyor.Türbanı
kullanarak iktidara geldi çocuklarını yurt dışında okutturuyor.Hem de bir iş
adamının bursuyla.Mademki dürüstsün.Burdaki imam hatipliler ne sıkıntı
çekiyorlarsa senin çocukların da çeksin.Hani türbanı çözecektin.Hem de çoğun-
luk ellerinde olmalarına rağmen.Devlet kurumlarına türbanlı girsinler de görelim bakalım.Onun için diyorum ki devlet olayı ile hükümet olayı ayrı şey-
ler.Bunları birbirine karıştırmayalım.Devlet kurumları dimdik ayakta.Türban
ve savcı olayından bunu anlamanız lazım.Sonuç olarak karamsarlığa gerek yok.
Siz yeter ki Cumhuriyete sahip çıkın...
Alt 08-05-2006, 00:16
sodomo-- sodomo-- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Fetullah Gülen her zaman bir şeriatçı olarak kaldı. Öyle ki "Allah nurunu tamamlayacaktır" dediğinde bile şeriat'ın hakimiyetinden bahsediyordu. Yalnız bir farkla ki o bu düşüncelerini daha duygusal sözlerle, ağlayarak ve ağlatarak ifade ediyordu ve etkiside işte bu duyguları çoşturucu gücünden geliyordu. Aynı zaman da O hep bir Muhammed aşığı olarak kaldı daha öteye geçemedi ve bu konuda diğer şeriatçılardan hiçte farkı yoktu. Bedir savaşını anlatırken bile ağlıyordu. Keşke İslam'ın kılıç ile yayılmasına karşı çıkacak bir insani yönü olabilseydi bunun yerine "cihatı" kutsallaştırdı, üzerine çok gelindiğinde ise "ben cihat derken nefs'e karşı cihattan bahsederim zaten islam da bundan bahseder" diyerek yan çizdi. Cemaati onu "mehdi" olarak görüyordu ve hiç evlenmemiş oluşunu bile bunun kanıtı olduğunu zannediyorlardı, yani cinsel istekleri yoktu aynı İsa gibi o da evlenmemişti üstelik son din olan İslam'a çağırıyordu insanları.
O adeta çağın dışında kalmış bir din'in son çırpınışıları gibiydi, dört elle bilim'e sığındı ve bütün bilimsel çalışmalar sonucu ortaya çıkan gerçeklerin Allah'ın mucizeleri olduğunu anlatmaya çalıştı. Ayrıca "hizmet" kavramını dinselleştirdi. Hizmet ettiği müddetçe doğru yolda olduğunu hissediyordu ve klasik dini bilgi ve uygulamalar ile ulaşamadığı yaratıcısına böyle ulaşacağını düşünüyordu. Çok hizmeti olduğuda gerçekti çünkü kendisini sevenleri hizmete yönlendirdi ve binlerce gönüllü ordusu çıkarttı ortaya belki de hiç kimsenin başaramayacaklarını başardı ve dünyanın her yerine okullar açtı, açtırdı.

Açıkçası ben hayatımda hiç bu kadar yazdıkları, anlattıkları abesle iştigal ama yaptığı işler harika diyebileceğim birisine rastlamadım.

Onun şeriat düzeni kuracağını veya kurabileceğini zannedenler yanılıyorlar.
Alt 08-05-2006, 00:24
akson akson isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Din bir ustura agzidir arkadaslar bu kadar hafife almayalim,o usturalar her an girtlaga dayanabilir ki islamiyetin ogretisinde bu cennete adimdir,tarihtede bu ulkemizde cok acik bir bicimde yasanmistir,dinde cahillikle ihanet arasinda ustura agzi kadar bir fark vardir,egitilmis gibi gorunen sinsi dincilere guvenmeyin ozellikle timsah gozyasi dokenlerine

Bazilari icin akil aksesuardir
Alt 08-05-2006, 00:44
Üye

Çevresindeki herkesi potansiyel düşman gibi gören paranoya halleri. Sonra da çıkıp insanları tetikte olmaya çağırmak, ihanet ten bahsetmek ve tipik bir sol örgüt ağızları.

dinde cahillikle ihanet arasinda ustura agzi kadar bir fark vardir, vay be ne derin bir anlayış. Bunu bir özdeyiş olarak listemize alalım. İnsanlar ya cahil olacak ya hain başka seçenekleri de yok gariplerimin. Peki sen nerede duruyorsun denildiğinde de "ben bütün *herşeyin üstünden bakarım, iki cümle kurarım ve bir insanın dost mu düşman mı olduğunu ortaya koyarım" lafazanca yaklaşımları. Orta da hiç bir birikim yok, yalnızca iyiler ile kötüleri pirincin içindeki taşları ayıklar gibi ayırtedebileceğini zanneden keskin bakışlar var.

Aman dikkat et "hain"ler ham yapmasın seni.
Alt 08-05-2006, 01:36
Üye

Biraz tarih okursan ne demek istedigimi anlarsin,sana burada tarih dersi verecek degilim,ayrica o "hainlere"dersini ATATURK zamaninda cok guzel verdi,beni ve benim gibi aydinlari hicbir cahil zihniyet "ham yapamaz"sadece boyle formlarda bilginizi degil cehaletinizi gostererek egolarinizi tatmin edersiniz,doyan egon olacaksa buyur "ham yap"
Ayrica birikim ve bilgiden bahsediyorsan ideolojik degil bilimsel yaklas ve gel bir zahmet diger topiclerdeki sorularima cevap ver de bende goreyim birikimini

Alt 08-05-2006, 01:58
Üye

"Onlar, müminleri bırakıp kafirleri dost edinirler. Kuvvet ve şerefi onların yanında mı arıyorlar? Şüphesiz bütün kudret ve şeref ALLAH'ındır. (Nisa 139)

"Ey iman edenler, Yahudi ve Hıristiyanları Dost edinmeyin; onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğuna hidayet vermez!”(Maide 51)

"Sen onların dinine uymadıkça ne yahudiler ne de hıristiyanlar senden aslâ hoşnut olmazlar.' (Bakara: 120)"

Bu nedir simdi?

Alt 08-05-2006, 02:19
Üye

''Fethullah Gülen'in falakasından geçmeyen yok''
İzmir doğumlu olan Nurettin Veren, meslek lisesi öğrencisiyken, 16 yaşında Fethullah Gülen ile tanıştı. Makine mühendisliği mezunu. Gazeteci ve Yazarlar Vakfı Kurucu Başkanı. Zaman Gazetesi Kurucusu ve eski genel müdürü, aynı zamanda Samanyolu TV kurucusu, eski yönetim kurulu üyesi ve ortağı. Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Moğolistan, Arnavutluk ve Romanya'da açılan okulların, üniversitelerin kurucu başkanı.
Cemaate bağış yapan işadamlarına, benimle irtibatlarını kesmeleri için yemin ettirildi
●ABD’ye Vatikan’ın desteğiyle gitti, tepkiden çekindiği için hastalığı uydurdu
●Yanında kalanların çoğu ondan dayak yemiştir, biliyorum çünkü falakanın bir ucundan da ben tutuyordum
●Yıllarca ütüsüz pantolon giyerken, şimdi tavşan tüyünden iç çamaşır kullanıyor
●Şömine demiriyle bana vurmaya kalktı. Kendimi sakınmasaydım, ölebilirdim
●Karımı ve çocuklarımı benden uzaklaştırdı. Gülen, insanı inleterek öldürüyor
Yaklaşık 35 yıllık Fethullahçı, henüz birkaç haftalık İşçi Partili Nurettin Veren’le Gülen’in tanışıklığı, İzmir Kestanepazarı Camii’nde bir Cuma namazı sonrasına dayanıyor. O günlerde Nurettin Veren henüz 16 yaşında bir lise öğrencisi, Fethullah Gülen ise 26 yaşında genç bir vaiz. Genç vaizle lise öğrencisinin yol arkadaşlığı, Gülen’in tahta kulübesinde başlamış.
Cami yaptırmak yerine fakir talebe okutmak; vatansever, dindar, aydın gençler yetiştirmek için evler, yurtlar, okullar hazırlamak fikrini; Nurettin Veren’in deyimiyle ‘saf Anadolu insanına’ birlikte anlattılar.
Milletin ve devletin desteğiyle, Türkiye’de ve Türki cumhuriyetlerde çığ gibi büyüdüler. Ama bu başarı, birilerinin iştahını kabarttı. Nurettin Veren’e göre, devlet-millet işbirliğiyle ortaya konulan bu milli servet, bazı siyasilerin ve gizli merkezlerin çıkarlarına alet edildi, hedeften saptırıldı.
Nurettin Veren, 35 yıl boyunca Fethullah Gülen’le birlikte yürüdü. Cemaatin etkinliği altında olduğu bilinen Samanyolu TV, Zaman gazetesi, FEM Dershaneleri ve beş üniversitenin kuruculuğunu yaptı. Ancak beş yıl önce Fethullah Gülen’le yolları ayrıldı. Veren’in hikâyesi, aslında bundan sonra başlıyor. 35 yıl boyunca Gülen ve cemaatine hizmet eden Nurettin Veren, şimdi Fethullah Gülen tarafından ‘hain’ ilan edildiğini ve kendisini ‘öldürtmek isteğini’ iddia ediyor. Oysa Gülen de, Veren’in Amerika’ya kendisini öldürmek üzere geldiği konusunda ısrarlı. 35 yıllık dostluk, bugün yerini düşmanlığa bırakmış durumda. Nurettin Veren, dışlandı. Enteresan olan, Cumhuriyet savcılarının, her iki tarafın da iddialarını suç duyurusu olarak kabul etmemesi.
Kaynak:Tempo

Hayir anlamadigim sey su;dini kullanarak dinin her turlu ogretisine acik acik karsi gelen bir zihniyetin pesinde "din"diye kosmak da neyin nesidir?Madolyonun arkasinda baska seyler varsa bu zihniyeti savunanlar bana cesaret dersi vereceklerine korkmadan acik yureklilikle bana bunu izah etsinler de cahelatlerinden supheye duseyim bende.!
Ben insanlari hain ve ya cahil olarak siniflandirmiyorum sadece bazi insanlarin cehaletinin hainlige sebep oldugunu soyluyorum ama o kadar gudumlusun ki birikimlerin anlamak yerine savunma mekanizmalarini hemen devreye sokuyor.!

Alt 08-05-2006, 03:29
Üye

Din bir ustura agzidir arkadaslar bu kadar hafife almayalim,o usturalar her an girtlaga dayanabilir ki islamiyetin ogretisinde bu cennete adimdir,tarihtede bu ulkemizde cok acik bir bicimde yasanmistir,dinde cahillikle ihanet arasinda ustura agzi kadar bir fark vardir,egitilmis gibi gorunen sinsi dincilere guvenmeyin ozellikle timsah gozyasi dokenlerine

Yazar arasıra kendi yazısını da okumalı yoksa kendisini tanımaktan beri kalır. Burası savaş meydanı değil bir FORUM ve burada onu bunu "ihanet" ile suçlayamazsın yok öyle bir hakkın !

Haddini bil efendi ol !

Bizim yazdıklarımız dedikodu martavalları değil öyle, kendi düşüncelerimiz. Kendi militanlığını kendine sakla öyle de kimseye ATATÜRKÇÜLÜK dersi falan verme benden sana tavsiye.
Fettullah Güleni de git 12 Eylülcülere sor onlar daha iyi bilirler onun kim olduğunu.
Ne gariptir ki 12 Eylülcülerde ATATÜRK ten çok bahseder ve bolca anarlardı onu. Sen merak etme biz biliriz kim ATATÜRKÇÜ kim değil kim onu SİNSİCE kullanıyor şıp diye anlarız hemen.

Biz bu saçları değirmende ağartmadık

Bir not daha : Kin ve düşmanlık tohumları ekenler bize EGO dersi veremezler !
Alt 08-05-2006, 03:36
Üye

Bos laflara egom tok yukaridakilerin cevabini bekliyorum,Fethullah Gulen Allah tan da cok bahsediyor ama ayetlerine ters yasiyor nasil oluyor bu?Sizin gibileri kullaniyor olmasin!

"Bir not daha : Kin ve düşmanlık tohumları ekenler bize EGO dersi veremezler ! "

Egonun tanimini hangi kaynaktan ogrendigin belli; Fethullah Gulen in okullarinda sana egoyu tanrinin bir unsuru olarak ogretmisler, bilimsellikten ne kadar uzak oldugunuzun bir kanitidir bu
Senin agarmis saclarinin nerde agardigi degil ,agardigi yerde kafanin icine neler girdigi beni ilgilendiriyor
Turkiye Cumhuriyetinde seriat devleti kurmak isteyen her zihniyet bir cumhuriyetci olarak benim icin vatan hainidir,kendi basina dinini yasayan insanlara lafim yok herkes inandigi dini yasama ozgurlugune sahiptir ama isin icinde bir orgutlenme varsa bunda art niyet aramak tarihimin bana ogrettigi bir derstir.Hele ki bu orgut dini kullanarak "bilincli"bir bilimsellik cizgisi icinde cahil ve parasiz insanlari masa yapiyorsa ve biri gelip bana bunu savunuyorsa bu bana gore ya cahildir ya da bilincli gudumludur.Simdi soruyorum cahil misin bilincli bir gudumlu mu?

Bu kuyruk acinin nedenini de anlamis degilim hic de cesur gozukmuyorsun bana,amacim kin ve nefret tohumlari ekmek degil,aksine Cumhuriyet bahcesindeki gullerden zararli otlari ayiklamak!

Kivirma da demogoji yapacagina inandigin seyi savun bana ve sorularima cevap ver, gorelim aldigin egitim duzeyini

Alt 08-05-2006, 13:27
Üye

"Sizinde Ayetler ile tespit edip şaşırdığınız o resimler bir takiyye gibi dursa da;Allah yeryüzünde insan aleminin birliğinin sağlanması yolunda;barışın oluşmasını ki barışı,barışı bozanların tekrar bir araya gelerek kurmaları gerekmekte değilmidir"Madolyonun oteki yuzunu yukaridaki aciklamalarda Fethullah Gulen i savunan arkadasa sormustum.Fethullah Gulen in savunuculugunu yapan arkadaslarima cok acik bir sekilde tekrar soruyorum?Fethullah Gulen hakkinda bilmedigimiz bir durum varsa savunuculugunu yaparken lutfen onun amacinin ne oldugunu acikca ortaya koysunlar.Tekrar soyluyorum sevgili psikokemoterapi,(yanlis anlasildigini dusunerek)amacim kin ve nefret tohumu ekmek degil aksine Fethullah Gulen'in dini kullandigini dusunerek ulkeyi seriat duzenine "bilincli "ve "gudumlu"
beyinler yetistirerek orgutlu bir sekilde *hazirladigi dusuncemdir.
Aksi takdirde dini *butun bir muslumanin Hristiyanla ve ya bir yahudi ile baris icinde yasamasi beni hic rahatsiz etmiyor,aksine mutlu bile oluyorum,Sevgiyle kal

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil