Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-10-2009, 19:55
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Tahrim Suresi

Tahrim Suresi:
Ey Peygamber, eşlerinin hoşnutluğunu isteyerek, Allah'ın sana helal kıldıklarını niçin haram kılıyorsun? Allah, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir. (Tahrim Suresi, 1)
Allah, yeminlerinizin (keffaretle) çözülmesini size farz (veya meşru) kıldı. Allah, sizin mevlanız (sahibiniz, yardımcınız)dır. O, bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. (Tahrim Suresi, 2)
Hani Peygamber, eşlerinden bazılarına gizli bir söz söylemişti. Derken o (eşlerinden biri), bunu haber verip Allah da ona bunu açığa vurunca, O da (Peygamber) bir kısmını açıklamış bir kısmını (söylemekten) vazgeçmişti. Sonunda haberi verince (eşi) demişti ki: "Bunu sana kim haber verdi?" O da: "Bana bilen, (herşeyden) haberdar olan (Allah) haber verdi" demişti. (Tahrim Suresi, 3)
Eğer sizler (Peygamberin iki eşi) Allah'a tevbe ederseniz (ne güzel); çünkü kalpleriniz eğrilik gösterdi. Yok eğer ona karşı birbirinize destekçi olmaya kalkışırsanız, artık Allah, onun mevlasıdır; Cibril ve mü'minlerin salih olan(lar)ı da. Bunların arkasından melekler de onun destekçisidirler. (Tahrim Suresi, 4)
Belki onun Rabbi, -eğer o sizi boşayacak olursa- ona yerinize sizlerden daha hayırlı Müslüman, mü'min, gönülden itaat eden, tevbe eden, ibadet eden, oruç tutan dul ve bakire eşler' verir. (Tahrim Suresi, 5)
Aslında bu Tahrim suresi üzerine yorum yapmaya bile gerek yok. Durumun tam bir garabet olduğu sadece surenin ilk beş ayetini okuyunca ortaya çıkıyor. Muhammed karılarıyla bir anlaşmazlık yaşıyor ve karılarıyla yaşadığı bu anlaşmazlık sonucu hoop hemen gökten ayet iniyor ve Allah melekleriyle ve Müminlerle beraber Muhammed’in arkasında olduğunu söylüyor ve o sizi boşarsa ben ona avrat da bulurum, diyor. Koskoca Allah’ın başka işi kalmadı Muhammed’in karılarını azarlıyor hem de sizi boşarsa ben ona başka karı veririm diyor.
Peki nedir mesele bu ayetlerin iniş sebebi nedir? İki rivayet vardır biriyle ilgili olarak Elmalılı tefsirinde şunu diyor:
“Hz. Peygamber'in hanımlarından birinin yanında bir bal şerbeti içmiş olmasından dolayı diğer hanımların söz birliği ederek, magafir (kötü kokulu bir ağaç zamkı) kokuyor diye latife yapmaları üzerine peygamber'in bir daha bal şerbeti içmemeye yemin etmiş olmasıdır.Buhari'de Hz. Aişe'den rivayet edilen şu hadis vardır :

Resulullah Zeyneb'in yanında bal şerbeti içer ve onun odasında daha fazla dururdu. Ben ve Hafsa, peygamber hangimize gelirse "Magafir mi yedin ? Senden magafir kokusu alıyorum" diyelim diye konuştuk. Bunun üzerine Hz. Peygamber buyurdu ki "Hayır Zeyneb'in yanında bal şerbeti içmiştim, öyle ise daha da içmem, işte yemin ettim. "Bunu kimseye söyleme”
Bunun üzerine o denli bir anlaşmazlık çıksın da Muhammed karılarını boşamakla tehdit etsin de ayet insin Allah ve melekleri Muhammed’in arkasında vs. desin. Hadi canım, çok inandırıcı(!) Fakat bir rivayet daha var. Kimi kaynaklarda bu da geçer, her ne kadar Müslümanlar bu ikinci inanmak istemeseler de asıl neden işte budur, Muhammed’in bir düzine karısı var her gün biriyle yatıyor. Bir gün sıra Ömer’in kızı Hafsa’dayken Muhammed Hafsa’yı evde bulamıyor ve burada ben susuyorum bir İslam alimi konuşuyor, bakalım Taberi ne diyor:
“Gün, Muhammed'in hanımlarından Hafsa'nın günüydü. O gün Muhammed, Hafsa'yla cinsel ilişkide bulunmak üzere kalkıp evine gider. Ama Hafsa'yı evde bulamaz. Tam o sırada, bir zamanlar, Mısır Mukavkısı'nın kendisine armağan ettiği cariyelerden Mariya çıkagelir. Muhammed, cariyeyi Hafsa'nın yatağına atar ve işini görmeye başlar. Muhammed'in, cariyesiyle yatması doğaldır. Kur'an da, hanımlarının dışında cariyeleriyle de yatmasına olanak verilmiştir. (Bkz. Ahzab Suresi, ayet: 50, 52.) Ne var ki cariyeyle özgür (hurre) olan bir kadının, üstelik Ömer kızının, Hafsa'nın yatağında beraber olmaktadır . İşte bu olağan değildir. Terslik bu ya, o sırada, Hafsa da çıkagelmiştir. Muhammed'in Mariya ile ilişkisini görünce büyük tepki gösterir: - "Tann Elçisi! Sen beni kötü duruma düşürdün, aşağıladın. Öyle birşey yaptın ki, benzerini hiçbir karına yapmadın! Benim günümde, benim sıramda ve benim yatağımda bir cariyeyi yatırıp yapıyorsun!"
Sonra Muhammed'le Hafsa arasında şu konuşma geçer: - "Hafsa! Marya'yı kendime haram etsem de ona bir daha yaklaşmasam; bundan hoşnut olur musun? - Evet!

Muhammed: "Vallahi Billahi Mariya ile bir daha yatmayacağım!"
Muhammed hemen ant içmiştir. - Hafsa! Aramızda kalsın, bunu sakın kimseye söyleme, olmaz mı? - Tamam! Ne var ki, Hafsa bu durumu Aişe'ye anlatır. (Bkz. Taberi, Camiu'l-Beyân, 28/102.)
Muhammed bir süre sonra karılarının tavırlarındaki değişiklik nedeniyle Hafsa’nın bunu Ayşe’ye anlattığını anlar. Bunun üzerine de karılarını tehdit eder. Olay bu kadar basit. Bugün bir milyardan fazla insanın iman ettiği bir dinin kutsal(!) kitabındaki şu kepazeliğe bakın. Karısını aldatan Muhammed ama azarlanan ayıplanan Muhammed değil de Muhammed’in karıları. İnsanın cinsel hayatını bile böyle herkese okunan bir kitapta söz konusu etmesi için bilmiyorum ne olması lazım. Ah benim Müslüman kardeşlerim ah, ne var biraz şu Kuran’ın Türkçesini okusanız…

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 06-10-2009, 20:05
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

emeğine sağlık manitu güzel bir çalışma olmuş devamını bekleriz...

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 06-10-2009, 20:12
askeriye askeriye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ah benim Müslüman kardeşlerim ah, ne var biraz şu Kuran’ın Türkçesini okusanız…

Ahaa ben okuyorum ama hiç birşey olmuyor senin anladığın türden.. düşünerek ve hissederek okuduğum zamanlarda kendimi çok iyi hissediyorum

Bence sorun sende;anlamak istediğini anlamak
9. 10. asırda yetişmiş bir insan muhatap değildir bu konuda bu haber ona nerden gelmiş hiç bir kaynak göstermişmi bu olay için yok!... sanki gökten zembille inmiş ondan önce kimse yazmaz bunu.

Sende kendini boşuna yorma yaşamak istediklerini yaşa

Allah'a inanmayan insana siperlerde rastlayamassınız.
Alt 06-10-2009, 20:23
emil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emil emil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Askeriye sana normalse diyecek birşey yok.Ama günümüzde aynı şeyler yaşansa kepazelik diye aylarca manşette olur bu haber..
Alt 06-10-2009, 20:30
askeriye askeriye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

emil´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Askeriye sana normalse diyecek birşey yok.Ama günümüzde aynı şeyler yaşansa kepazelik diye aylarca manşette olur bu haber..
Gerçekten yazdıklarımı okuyormusun?????
Yoksa sende mi anlamak istedikleirini anlıyorsun

Allah'a inanmayan insana siperlerde rastlayamassınız.
Alt 06-10-2009, 20:34
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sevgili askeriye belkide sizin anladıklarınızla bizim anlatmak istediklerimiz areasında bir bağ kuramama sorunu vardır??

siz ne demek istediğimizi tam olarak anladınız mı??

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 06-10-2009, 20:36
emil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emil emil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tabi hemen cevap gelir şimdi e ozamanlarda oralarda bu tip çok eşli yaşamak, arkadaşlarının, halalarının, vb. kızlarını hatta evlatlıklarının karılarını hem de aynı anda koynuna almak normaldi.İyi de tüm zamanlara ve tüm insanlara geldiği iddia edilen bir din ve onu bizlere müjdeleyen (!) birisi birazcık sabretse zaten huriler garanti.Niye böyle uçkuruna çok düşkünmüş..Hem de Allah da lojistik destek sağlarcasına hatta yanındayım devam et der gibi ayetler gönderiyor çok ilginç şu müslümanlar ya.Ama helal olsun inandığınız şeyleri savunmanız ne kadar saçma da olsa..takdir ediyorum
Alt 06-10-2009, 20:37
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

askeriye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
9. 10. asırda yetişmiş bir insan muhatap değildir bu konuda bu haber ona nerden gelmiş hiç bir kaynak göstermişmi bu olay için yok!... sanki gökten zembille inmiş ondan önce kimse yazmaz bunu.

Hmm, sorgulamanız ve şüphe etmeniz güzel... Ama Kuran'a iman ederken neden bu kadar şüpheci değilsiniz peki? Taa 7. yüzyılda Arabın biri kalkıp gökten bana zembille vahiy indi demiş ona çok rahat inanıyorsunuz.

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 06-10-2009, 21:11
mehmetsalih mehmetsalih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Selam,

Tahrim Suuresinin konusu; özelikle Tahrim bir; Peygamberin put olmadığı yasak bıramadığı bir nebi olduğu vurgulanıyor. Kuran merkezli bir Din oluşturmak için Hadisalerin yasaklanması için inmiştir.

"Ey Peygamber sen haram-helal bırakamasın" deniliyor.

m.salih
kıvançla...
Alt 06-10-2009, 22:01
En el hak En el hak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

yaw bide muhammet diyomuşki

bana sadece aişenin koynunda vahiy iniyor

ula ben bu aişeyi iyice merak ettim hee

yaw ben peygamber olsam banada bitek aysu kayacının koynunda ayet inerdi heralde

arkadaşlar o dönemi birebir hafızanızda canlandırmak istiyosanız ayetleri okumanız yeteri

şu surelerin yerleri karışık olmasa

ne bokluklar çıkacak işin içinde ama

askeriye

ne var şu kuranın türkçesini okusanız diyon ama

senin saz arkadaşların böyle düşünmüyor

asıl yanlışı türkçe okuduğumuz için yapıyormuşuz

kurandaki her söz çok derin anlamlar ifade ediyormuş arapçada

sen fransız kalmışsın hala konuya

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil