Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-05-2012, 16:33
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Dininizi siz mi seçtiniz?

Dostlar,

Bu dünyada seçim yapmak gibi bir durumumuz her zaman var değil. Mesela doğduğumuz ülke, yakın çevremiz, bizi büyütenler, arkadaşlarımız, eğitim sistemimiz ve daha nice unsur sayabiliriz ki bunlar bizim seçim hakkımızı sınırlamakta ve bazen de ortadan kaldırmaktadır.

Bunun en güzel örneği olarak, ülkemizde doğan bir Müslüman ailenin çocuğunun daha doğduğu anda kulağına ezan okunması ile birlikte, yetişmesi esnasında aldığı şartlanmalarla Müslüman olmasıdır. İşin en ilginç yanı bu gerçeği çoğu Müslüman görmek istemez. Veya göremez...

Siz neden Müslümansınız diye sorsanız, alacağınız yanıt bu dinin en doğru din olduğu gibisinden uyduruk bir yanıttır. Aslında diğer dinler hakkında bu kişilerin hiç bir sağlam bilgisi de yoktur.

Bu duruma açıkça ülkemizdeki ATEİSTLERİN büyük bir bölümü de dahildir. Yani Ateist olarak kendilerini takdim edenler, ateizmin daha ne olduğundan habersizdir. Bunların büyük bölümü ateizmi tanrı ve din tanımazlık sanırlar. Bu çok yanlış bir kanıdır. Çünkü bu dünyada ateist ama dindar olan pek çok kişi ve din vardır.

Kısacası ülkemiz insanları şartlanma sonunda bulundukları durumdan habersizdirler. Bunlar sadece Müslümanlar değil, Müslüman olmayan ve kendilerini ateist sananlar arasında da mevcuttur.

BİLEN İNANMAZ, İNANAN BİLMEZ...
Alt 25-05-2012, 16:59
hackercesur hackercesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Evrende tesadüfen dünya denilen bir gezegende yine tesadüfen yüzlerce ülkenin arasında türkiyede
yine tesadüfen 81 ilin arasından birinde ve yine tesadüfen onlarca ilçeden yüzlerce köyden birinde ve yine tesadüfen erkek olarak dünyaya gelen biriyim.

Aklım yetene kadar dinim tesadüfen geldiğim coğrafyadaki dinle aynıydı. Yani kendim seçmemiştim. Bana çıkarılan nüfus

cüzdanında bile bana sorulmadan tıpkı ismim gibi o da yazılmıştı...

Fakat şuan Dinsizim.
Alt 25-05-2012, 17:06
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

bu ateistlerin nedir bu müslümanlarla derdi,
MÜSLÜMANLIK=İSLAMİYET=HZ MUHAMMED=ALLAH c.c..bu kadar basit,özlü ve güzel biçimde,hep reddetmek istediğini bu kavramları niçin öne sürüp durarsınız yoksa aslında bunların varlığınamı kabulleniyorsunuz....bir şey yok derseniz,aslında bu var olanı yok demek istiyorsunuz..ALLAH c.c yoktur diyorsanız,var olduğu gerceğini biliyorsunuz ki yok diyorsunuz..kendinizi bi şeylerin savunuculuğunu yapıyorsanız demek ki bir şeylerin gucu altındasınız nedir bu guc acıklayın,yoksa dawkins denen şahıs mı,? )

buraya başlık atmışsın...siz ateistlerin şeytanın oyuncağı olduğunu apaçık belli aşağıdaki hikayeyi iyi oku ne demek istediğini anla,cıkarırsın kendine bir şeyler.......
vakti zamanında bir adam varmış,şeytanla dost olan bu adam,sürekli şeytana uyar,her türlü hırsızlığı,zinayı yaparmış..gel zaman git zaman şeytanla arkadaşlığını iyice ilerletmiş
bir gun bu adamla şeytan yürüyüşe cıkmışlar biraz ilerlemişler,
adam komşusunun evinin yanından gecerken şeytana dönmüş
--ey şeytan arkadaşım,şu ev var ya,buradaki şahısı hiç çekemiyorum,benden zengin ve gösterişli,şu adamın davarlarını öldür ve evini ateşinle yakk ki,benden alcalsın ,ondan üstün olayım demiş,şeytan dönmüş ve demiş ki
---tamam,artık benim senle bi ilişiğim kalmadı,zira sen benden de kötü oldun,bu zamana kadar ben emrettim sen bana uydun,şimdi sen istiyorsun,ben yapacağım ,demem ki sen benden kötü oldun ki beni boyunduruk altına almaya calışıyorsun demiş,ve bir daha adamın yanına uğramamış ve başka birirlerini kandırmak için başka oradan ayrılmış....
..si şeytan olgusunu bilmediğini için ,ne anlatmak istediğimi anlamazsınız

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 25-05-2012, 17:55
elestirmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elestirmen elestirmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aslında bu konuyu derinden irdelemek lazım gelir ki çoğu kişi bu konuyu düşünmez bile. Din zaten dogmatik bir unsur olduğundan dolayı kendim seçmedim tabii ki de,seçtirildim. Ama şu an mensup olduğum düşünceye kendi isteğim iradem ve aklımla geldim. O da tamamen Pozitif Ateizmdir. Anlamadığım nokta şudur ki Kuranın bir çok ayetinde Hıristiyanların , Yahudilerin de cennete giremeyecekleri söylenir her ne kadar iyi insan olsalar bile. Zaten bu ayetleri biliyoruz ki eğer bilmeyen olursa onu da ek olarak tekrar belirtebilirim.Bir sorum var ancak ondan önce dogmatik nedir onun üzerinde duralım ki söyleceklerimiz tam nezninde anlaşılabilsin. Dogmatik : doğumundan itibaren insanda bulunan özellikler,yani dini vs..Yani dogmatik unsur değiştirilemez,kim derse ki değiştirmek çok kolaydır,bunun samimi olmadığını aslında kendisi de bilir.Dogmatik hakkında da biraz bilgi sahibi olduktan sonra soruma geçmeyi uygun buldum. Şimdi madem Hıristiyanlar her ne kadar iyilik sever olsalar da cennete giremeyecekler , e dogmatik durumdan dolayı da dinleri böyle o zaman bu adamın günahı neydi de Amerikada Hırıstiyan ailede doğdu? Nerede Yüce Allahın adaleti. Sanırım Allahın adaleti kullarına değil sadece Müslümanlara oluyor. Çünkü adam 99 sene b*kun pisliğin fuhuşun içinden çıkmasın kumar oynaıp içki içsin sonra 100. senede bi tövbe bi hac hoppa cennette ne ala memleket yahu öyle mi? Size tek bir sorum olacak bunu samimiyetle yanıtlayın lütfen.Ya sen İspanyada Hıristiyan bir papazın oğlu olarak doğsaydın? - Demez miydin mahşer günü 'Yüce Tanrı kudretli adaletli büyük Tanrı bizi sen orada yarattın ve bizi sen Hıristiyan yaptın,şimdi de ben o kadar iyilik yaptığım halde cennete almıyorsun? diye sormaz mıydın yoksa?Empati lütfen. Saygılarımla.
Alt 25-05-2012, 18:51
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
....
vakti zamanında bir adam varmış,şeytanla dost olan bu adam,sürekli şeytana uyar,her türlü hırsızlığı,zinayı yaparmış..gel zaman git zaman şeytanla arkadaşlığını iyice ilerletmiş.....
kurtuluş kardeş sence şeytan böyle dost sohbetlerine mi girişiyor??

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 25-05-2012, 19:03
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

elestirmen´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aslında bu konuyu derinden irdelemek lazım gelir ki çoğu kişi bu konuyu düşünmez bile. Din zaten dogmatik bir unsur olduğundan dolayı kendim seçmedim tabii ki de,seçtirildim. Ama şu an mensup olduğum düşünceye kendi isteğim iradem ve aklımla geldim. O da tamamen Pozitif Ateizmdir. Anlamadığım nokta şudur ki Kuranın bir çok ayetinde Hıristiyanların , Yahudilerin de cennete giremeyecekleri söylenir her ne kadar iyi insan olsalar bile. Zaten bu ayetleri biliyoruz ki eğer bilmeyen olursa onu da ek olarak tekrar belirtebilirim.Bir sorum var ancak ondan önce dogmatik nedir onun üzerinde duralım ki söyleceklerimiz tam nezninde anlaşılabilsin. Dogmatik : doğumundan itibaren insanda bulunan özellikler,yani dini vs..Yani dogmatik unsur değiştirilemez,kim derse ki değiştirmek çok kolaydır,bunun samimi olmadığını aslında kendisi de bilir.Dogmatik hakkında da biraz bilgi sahibi olduktan sonra soruma geçmeyi uygun buldum. Şimdi madem Hıristiyanlar her ne kadar iyilik sever olsalar da cennete giremeyecekler , e dogmatik durumdan dolayı da dinleri böyle o zaman bu adamın günahı neydi de Amerikada Hırıstiyan ailede doğdu? Nerede Yüce Allahın adaleti. Sanırım Allahın adaleti kullarına değil sadece Müslümanlara oluyor. Çünkü adam 99 sene b*kun pisliğin fuhuşun içinden çıkmasın kumar oynaıp içki içsin sonra 100. senede bi tövbe bi hac hoppa cennette ne ala memleket yahu öyle mi? Size tek bir sorum olacak bunu samimiyetle yanıtlayın lütfen.Ya sen İspanyada Hıristiyan bir papazın oğlu olarak doğsaydın? - Demez miydin mahşer günü 'Yüce Tanrı kudretli adaletli büyük Tanrı bizi sen orada yarattın ve bizi sen Hıristiyan yaptın,şimdi de ben o kadar iyilik yaptığım halde cennete almıyorsun? diye sormaz mıydın yoksa?Empati lütfen. Saygılarımla.
...cevap cok basit,eğer ben hiristiyan bir ülkede doğmuş olsa idim ,lakin yuce yaradanıma bundan dolayı şükranlarımı sunuyorum beni bu müslüman bir ülkede var ettiği için,ilkk burda olduğu gibi bana verilen kitabı irdelerdim,önce mattayı alırdım elime okurdum,sonra yuhannayı ,sonra markosu,luka işin cabası,sonra mattanın şu an ortalıklarda dolaşan yeni ahitini lırdım elime ,okurdum,irdelerdim,fakat bu saydığım inciller arasındaki celişkileri,tutarsılıkları,ve aslında tek olması gereken kitabın,niçin cok olduğunu ve değişmiş olduğunu sorgulardım kendime,bu sayede amerikada olsun diğer ülkelerde olsun müslüman olanların sayısında bir hayli artış var,videoyu inanır yada inanmasınız yada uydurma diyebilirsiniz,sıkılmadan izlerseniz müteşekkir olurum SAYGILAR

EDIT; Papaz nasil musluman oldu, incilin tahrifati icerikli videolariniz kaldirilmistir, diger dinlere iliskin elestiriler icin, o dinlere ait bolumumuz mevcuttur. Islam bolumunde, farkli bir dine iliskin tahrifat vs.teblig icerikli videolar asmayiniz lutfen. Kendi dininize nasil ki saygi istiyorsaniz, diger dinlere de ayni saygiyi gosteriniz.

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir

Konu Neva tarafından (25-05-2012 Saat 19:18 ) değiştirilmiştir. Sebep: Farkli dinlere iliskin elestiri ve ornekleme icin hristiyan bolumumuz mevcuttur.
Alt 25-05-2012, 19:15
hackercesur hackercesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Bol bol dua et hindistanda doğmadığına...
Öküze tapardın yoksa.
Ya da eski yunanda,
zeus kızıyor sanardın şimşek çaktığında.

Konu hackercesur tarafından (25-05-2012 Saat 19:21 ) değiştirilmiştir.
Alt 25-05-2012, 19:38
elestirmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elestirmen elestirmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn. kurtulusislamda
İncildeki tutarsızlıklar yüzünden Müslüman olurdum demişsiniz,peki Kurandaki tutarsızlıkları ve çelişkileri görünce neden hala inancınızı yitirmediniz? Siz diyeceksiniz ki onlar bana göre çelişki değil,çünkü nasıl görmek isterseniz öyle bakıyorsunuz ama objektif olarak baktığınız gün inanıyorum ki bütün dinler size çelişkilerle dolu insan yazmasından öteye gitmeyen kitaplar olarak gelecektir.
Alt 25-05-2012, 20:10
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
...cevap cok basit,.... yeni ahitini lırdım elime ,okurdum,irdelerdim,... SAYGILAR
merak ettim kurtuluş kardeş...

sen diğer dinleri okudun mu hiç? incili tevratı vs..
tüm kurandaki masalların oradan geldiğini biliyor musun?
mesela bu hikayelerin o kitaplarda geçen şekillerini biliyormusun?

mesela ibrahim hangi oğlunu tanrıya adadı?
isa nasıl doğdu?
musa denizi nasıl yardı?
ademle havva nasıl kovuldu?

bu masalların asıl kaynaklarını okudun mu?

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 25-05-2012, 22:46
RENAULTFERRARİ RENAULTFERRARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Bir DİNSİZ BAĞSIZ ATEİSTMİSİM gibi dusunuyorum (hackercesur)

Evrende tesadüfen dünya denilen bir gezegende yine tesadüfen yüzlerce ülkenin arasında türkiyede*
yine tesadüfen 81 ilin arasından birinde ve yine tesadüfen onlarca ilçeden yüzlerce köyden birinde ve yine tesadüfen erkek olarak dünyaya gelen biriyim
.
Bana aile ahlakindan iyi huydan iylik yapmaktan demokrasiden humanistlikten mi bahsediyorsunuz.* hahahahaaa. )))))))) der guler geçer gider

Dusunsenize toplum dindar yani bagli olmayip bagsiz olsaydi*
kati olarak bagsizligi Allahsizligi dusunecek olsaydi dunya ne hale gelirdi.

Din bag olmasaydi. Her fenalik pislik adilik mesru olucakti.
Evet Dusunecek olursan Pislik igrenclik adilik hainlik yapmamak bir sinir zafiyati hastalik olarak gorulecekti.
İste bu gercegi goremeyen dusunecek akli olmayan zavallilar cok vardir bu zavallilar cok akilliyim diye gezinirler...

Konu RENAULTFERRARİ tarafından (25-05-2012 Saat 22:52 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil