Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-11-2012, 19:45
Jingo Jingo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

123´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yazmazsam gönlüm rahat etmeyecek, mikail aleyhisselam kimdir araştirin sonra geri dönün kendi mesajinizdaki gökteki kimdir karar verin.ben ayriliyorum, asil çelişki olan sizin kalplerinizin mühürlü oldğna inanmamiza rağmen bizim size laf anlatmaya çalişiyor olmamizdir. bütün müslüman arkadaşlarin yapmasi gereken de budur.bu sayede belki susmak hikmetine erenlerden oluruz.selametle.
Tabi tabi öyledir... Kalbimiz mühürlü... Hep böyledir bu işler...

Baktın ki olmayacak, hemen "Mikail"e çevir işi Demek ki Allah değil Mikail korkutuyor insanları Ayette korkutma var çünkü... Yeni ilah'ımız Mikail, hayırlı olsun.
Alt 16-11-2012, 17:49
123 123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Jingo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tabi tabi öyledir... Kalbimiz mühürlü... Hep böyledir bu işler...

Baktın ki olmayacak, hemen "Mikail"e çevir işi Demek ki Allah değil Mikail korkutuyor insanları Ayette korkutma var çünkü... Yeni ilah'ımız Mikail, hayırlı olsun.
zaten kalbleri mühürlü olan insan kalbindeki mührünü kabul etmez zaten...

mirasin nasil dağitilacağini bize kur an söylüyor zaten.neyse. sizin yaptiğiniz beni sorgulamaya itmek.benim yaptiğimsa , gerçek bir dinin kitabinin sorgulanmamasi gerektiğidir. 2 kere 2 = 5 örneği tamamen akil oyununa dönüşeceği için bu tartişmaya girmiyorum. ben bir yahudi veya ateist olsaydim,elbette Fatiha yi bir çelişki olarak görürdüm.fakat hiç bir dine mensup olmayan bir insan olsaydim, fatihayi %90 çelişkisiz görürdüm. çünkü Allah kur an i kendisi için değil,bizim için indirdi. bunu kur an söyler.o halde bu sure Allah katindan kullarina rahmeti hissedilsin diye söylenen çok şerefli bir duadir. derdim.bu bir çelişki olmazdi. ateist dininin kendisinin yanliş olduğu görüşündeyim. çünkü içinde tanri kavrami bulunmayan bir din yanliş yolda bir dindir. çünkü insanin doğasinda ebedi olma duygusu vardir. sadece bu duygunun varliği bile inanmak için yeter. tanrinin yokluğunun ispatlanmasi imkansizdir. fakat varliğinin ispati için sivrisinek bile yeterlidir.bir sinavda soruyu boş birakmak nasil bir mantiksizliksa (4yanliş 1 doğru hesabi yok) inanmadan ölmekte öyle bir mantiksizliktir.kur an da kendisini ilah ilan eden firavunun denizde boğularak ölmeden önce musa aleyhisselamin dinine iman ettiği yazar. sadece bu bile bütün şüpheci ve inkarcilari düşündürmelidir.Allah i sorgulamak her zaman insani helaka götürür. siz helak yoldasiniz. biz burada Allah a inanip ibadet ederek dünyada bir şey kaybetmiyoruz. ahirette bir kaybimiz olur mu ne dersin.namaz kiliyoruz, Allah rizasi için oruç tutuyoruz. komşu hakki gözetip,fakirlere yardim ediyoruz, adaletli davranip , kimsenin hakkini yememeye çalişiyoruz,insanlarin en hayirlisi ve en faydalisi olmaya çalişiyoruz. tüm bunlardan dünyada zarar görmüyoruz.ahirette bir zararimiz olur mu ne dersin . siz şu halinizle cennettesiniz. cennetin güzelliği sizi sarhoş etmiş.siz ne dediğinizi bilmiyorsunuz.halbuki şu dünya gelip geçici bir duraktan başka bir şey değildir. şöyle bir hadis vardir. eğer şu dünyanin Allah katinda sineğin kanadi kadar değeri olsaydi, kafire zerre tattirmazdi. bu hadis bile yeter.

bu mesajdan ibret almadiysaniz kalbiniz mühürlüdür.(Allah inanci ile ilgili ) ki almamişsiniz. sizin dininiz mantik hatasidir.siz kur an da geçen sadece Allah kelimesinin bile benzerini getirmekten acizsiniz.benden bu kadar selametle.
Alt 17-11-2012, 02:52
Üye

zaten kalbleri mühürlü olan insan kalbindeki mührünü kabul etmez zaten...

mirasin nasil dağitilacağini bize kur an söylüyor zaten.neyse. sizin yaptiğiniz beni sorgulamaya itmek.benim yaptiğimsa , gerçek bir dinin kitabinin sorgulanmamasi gerektiğidir. 2 kere 2 = 5 örneği tamamen akil oyununa dönüşeceği için bu tartişmaya girmiyorum. ben bir yahudi veya ateist olsaydim,elbette Fatiha yi bir çelişki olarak görürdüm.fakat hiç bir dine mensup olmayan bir insan olsaydim, fatihayi %90 çelişkisiz görürdüm. çünkü Allah kur an i kendisi için değil,bizim için indirdi. bunu kur an söyler.o halde bu sure Allah katindan kullarina rahmeti hissedilsin diye söylenen çok şerefli bir duadir. derdim.bu bir çelişki olmazdi. ateist dininin kendisinin yanliş olduğu görüşündeyim. çünkü içinde tanri kavrami bulunmayan bir din yanliş yolda bir dindir. çünkü insanin doğasinda ebedi olma duygusu vardir. sadece bu duygunun varliği bile inanmak için yeter. tanrinin yokluğunun ispatlanmasi imkansizdir. fakat varliğinin ispati için sivrisinek bile yeterlidir.bir sinavda soruyu boş birakmak nasil bir mantiksizliksa (4yanliş 1 doğru hesabi yok) inanmadan ölmekte öyle bir mantiksizliktir.kur an da kendisini ilah ilan eden firavunun denizde boğularak ölmeden önce musa aleyhisselamin dinine iman ettiği yazar. sadece bu bile bütün şüpheci ve inkarcilari düşündürmelidir.Allah i sorgulamak her zaman insani helaka götürür. siz helak yoldasiniz. biz burada Allah a inanip ibadet ederek dünyada bir şey kaybetmiyoruz. ahirette bir kaybimiz olur mu ne dersin.namaz kiliyoruz, Allah rizasi için oruç tutuyoruz. komşu hakki gözetip,fakirlere yardim ediyoruz, adaletli davranip , kimsenin hakkini yememeye çalişiyoruz,insanlarin en hayirlisi ve en faydalisi olmaya çalişiyoruz. tüm bunlardan dünyada zarar görmüyoruz.ahirette bir zararimiz olur mu ne dersin . siz şu halinizle cennettesiniz. cennetin güzelliği sizi sarhoş etmiş.siz ne dediğinizi bilmiyorsunuz.halbuki şu dünya gelip geçici bir duraktan başka bir şey değildir. şöyle bir hadis vardir. eğer şu dünyanin Allah katinda sineğin kanadi kadar değeri olsaydi, kafire zerre tattirmazdi. bu hadis bile yeter.

bu mesajdan ibret almadiysaniz kalbiniz mühürlüdür.(Allah inanci ile ilgili ) ki almamişsiniz. sizin dininiz mantik hatasidir.siz kur an da geçen sadece Allah kelimesinin bile benzerini getirmekten acizsiniz.benden bu kadar selametle.
Miras'ı DAĞITAMADIĞINIZ için Ömer'in "AVLİYE" yöntemini kullanıyorsunuz...

Beceriksiz Allah'ınız miras'ı dağıtamıyor, matematik bilmiyor... Para YETMİYOR... Sonra "AVLİYE" ile küçültüyorsunuz oranları, herkes DAHA AZ para alıyor...

"Avliye" Kuran'da yoktur... Hani ayet göster bakalım "AVLİYE UYGULAYIN" diyor mu? İbn Abbas niye itiraz etmiş avliye'ye? Kafir olduğu için mi?

İman dediğin şey gözleri kör eder, insanlar gerçekleri göremez... 1400 yıldır görememiş, kabullenememiş insanlar, sen de haklısın tabi.

Tanrı'yı sorgulamayan birinden ne beklersin ki... Senin amacın "ÖĞRENMEK" değil, kuru laf yetiştirmek... Bütün çelişkilere "MECAZ-MÜTEŞABİH" de, iki cehennem korkutması, kıyamet-namaz-oruç muhabbeti, sonra tamamdır. Bütün dertler bitti.

Boş laf'tan başka birşey yok sizde... Tartışmaya bile değmezsiniz. Vakit kaybısınız... İşin içinden çıkamadınız mı "Kalbiniz mühürlü." de, tamam...

Muhammed de senin gibi yapmış zaten... Amcasını ikna edemeyince, millet "Bu ne biçim peygamber, amcasını bile inandıramıyor." demesin diye, "kalpleri mühürlü" diye ayetler yazmış Kuran'a... Hani hata bende değil, Allah öyle istiyor, misali. Siz de aynen kullanıyorsunuz

Kuran'da "NESH" var mı yok mu şunu bir araştır bakalım... Kuran'da NESH vardır... Mesela "Bakara 256" nesh edilmiştir...

Mekke'de "Sizin dininiz size" diyor, Medine'de "din Allah'ın oluncaya kadar savaşın", "hak din İslam'dır", "Müslüman olmayanlar küçülerek cizye verinceye kadar savaşın" diyor...

Hani bizim dinimiz bizeydi?

Ne oldu bu ayet? Gitti.....

Bunun tek adı vardır, ÇELİŞKİ... Allah, geleceği görememiş ki, "nesh" edilecek ayetler getiriyor... Vah vah...

Hadi Fatiha'yı geçtik, zaten ikna olmuyorsun; Hud 2, Şura 10, Enam 114 gibi ayetleri açıklayamadın? Allah, canımız sıkılmasın diye mi "gaf" yaptırmış ayetlerde?

Konu Jingo tarafından (17-11-2012 Saat 03:01 ) değiştirilmiştir.
Alt 17-11-2012, 03:10
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

hiç bir dine mensup olmayan bir insan olsaydim, fatihayi %90 çelişkisiz görürdüm. çünkü Allah kur an i kendisi için değil,bizim için indirdi.
Hicbir dine mensup olmayanlar bizler, ateistleriz. Tam da dusundugunun aksine, sadece celiskili bulmuyor, insan uydurmasi, masali oldugunu iddia ediyoruz. Bir yahudi belki de seninle daha iyi anlasabilirdi, zira senin kitabin onunkinin beter bir kopyasi.

Elinde kilic, kelle ucurarak, teror (korku) yaratarak yaydigi bir dinin bu derecede savunulacagini, eger ki muhammed diye biri olsaydi, kendi bile sasardi. Iman oyle birsey iste, ayni ask gibi, gozleri koreltir, beyini muhurler.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 17-11-2012, 03:17
Üye

hiç bir dine mensup olmayan bir insan olsaydim, fatihayi %90 çelişkisiz görürdüm.
Bu sözü görmemişim.

Bu sözünüzün YALAN olduğunu söylemeye gerek yok herhalde değil mi?

Niye hiçbir ateisti ikna edemediniz burada?

Kalplerimiz mühürlü

Ama ne demişsiniz? Hiçbir din'e mensup olmasaydım...

Vah vah.

Bir yalan daha.

Sayın "123".

Ortada "kutsal" bir kitap var da, biz mi inanmıyoruz sanıyorsunuz?

Büyük yanılgı içerisindesiniz : )

Tekrar ediyorum, defalarca tekrar ettim gerçi...

KUR'AN "ALLAH KELAMI" OLSAYDI

Ne böyle bir başlık açılırdı, ne diğer başlıklar... Ne böyle bir site olurdu, ne de Turan Dursun olurdu... Ne de 1400 sene önce Ebu Cehil'ler, Ebu Leheb'ler olurdu...

Dünyaya sadece kendi pencerenizden bakmaya devam : )

1400 yıldır bu din niye dünyaya hakim olamadı ve gün geçtikçe de Müslümanlar azalıyor? Niye Müslüman ülkeler sürünüyor? Allah dua'lara cevap vermiyor mu? Sorular uzar gider yani...

Burada Fatiha, tartışacağımız son şey... Yani demek istiyorum ki, hadi diyelim Fatiha'nın "insan sözü olmadığına" bizi inandırdınız. Bu bizi Müslüman yapmaz ki. Kuran'da "Allah sözü" olan yerleri de "Muhammed yazmıştır." zaten. Bunun 100'lerce kanıtı var bu sitede. Biz neyi tartışıyoruz burada?

Ama GÖRMEZDEN GELENLER, İNKAR EDENLER ve MECAZ/MÜTEŞABİH diyerek tüm çelişkilerden kaçanlar ayrı tabi... Kaçmayanlar, sorunların üzerine gidenler, ateist oluyor gördüğünüz gibi...

1400 sene önce Ebu Talib, bugün biz : ) Fark yok yani. Bu din mantıklı olsaydı, ilk önce amcası inanırdı... Amcasını ikna edemeyip de "KALPLERİ MÜHÜRLÜ" diye ayet yazana ben inanmam kusura bakmayın... Gider Uçan Spagetti'ye inanırım daha iyi.

Konu Jingo tarafından (17-11-2012 Saat 03:23 ) değiştirilmiştir.
Alt 04-10-2018, 13:15
Üye

Arkadaşlar merhaba , ben bu konu başlığını açtığımda 15 yaşındaydım şu an 21 yaşındayım . Bugün aklıma geldi böyle bir siteye böyle şeyler yazmıştım diye girdim konu başlığından arattım burayı buldum nickimin 123 olduğunu gördüm şifre denedim ve giriş yapmayı başardım. Arkadaşlar bu yazdıklarımdan ötürü sizden özür dilerim neler neler yazmışım böyle tam cahilmişim . Benim şu an ki görüşüm insanlar ne kadar dine inansalarda aslında gerçeğin ne olduğunu kimse bilmiyor . Hepimiz bir bilimkurgudayız ve gerçeğin ne olduğunu aramalıyız körü körüne bir şeylere inanmak sadece kendimizi kandırmak demek . Herkes dininin doğruluğuna inanıyor ama kimse kendi dinine toz kondurmuyor çünkü o ona inanmış onunla huzur bulmuş inandığı şeyin yanlış olacağı düşüncesini asla kabul edemiyor kendini kandırmak bir alışkanlık haline gelmiş . Bizim insanlık olarak görevimiz sürekli sorgulamak araştırmak ve keşfetmek olmalı . Dinler bu amaca hizmet etmiyor insanları korkak muhafazakar ve en kötüsü de inanç duygusu öyle bir yerleşiyor ki insanlar yaşamlarını buna göre şekillendiriyor bir şeyin doğru olup olmadığını kendi aklına göre sorgulayarak değil önce din ne diyor şeklinde bakıyor ve asla bu yaptıklarından şüphe duymuyor aksine kendisini doğru yolda görüyor . Bir insan kendini dine adamışsa bu insanın uyanması çok zor . Örneğin dedem beş vakit namazında camiye giden bir adam Böyle bir adamı dinin yanlış olduğuna nasıl ikna edersiniz ki hayatını adamış . 6 sene öncesine göre bugün ülkemiz de iyice yobazlaştı dine bağlılık arttı bilimde teknolojide eğitimde gerideyiz zaten. hepinizden özür dilerim tekrar .
Alt 04-10-2018, 15:04
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Hoşgeldin.

Sorun yok, özür de yok. Normal.

Şurası biraz geliştirilmeli, "aslında gerçeğin ne olduğunu kimse bilmiyor"

Gerçek, verili koşulda algıladığındır. Ortadadır. İradeden bağımsızdır, insan kurgusundan, zanlarından da.

Dolayısıyla insan faktörünün dahil olduğu ve kurgu-hayal ürünü hiç bir söylem, gerçekliğe gönderme olarak kullanılamaz.

Yani nasıl ifade edilir, algısı olmayanın, bilgisi olmayanın hakkındalığı da olmaz. Nesnel anlamda bu böyledir ve gerçek nesneldir.

Örneğin hep verdiğim basit bir metafor vardır. Superman metaforu.

-Superman gerçek mi?
- Değil.
- Gerçek olmayan şey uçar mı? Ütelik New York üzerinde. New York gerçek değil mi? Demek ki Superman'de gerçek.... Nereden biliyorsun gerçek olmadığını. (elbette insan kurgusu olduğunu biliyoruz ve bu ortada, açık)

Böyle bir diyalogu düşündüğümüzde nasıl bir sonuca varıyoruz? Şunu diyebilir miyiz, "aslında gerçeğin ne olduğunu kimse bilmiyor"...

Algıladığın ne varsa(nesnel olarak), gerçektir, algılayamadığın ne varsa da bir hakkındalığı yoktur, yani hakkında zaten yorum yapıp, kıyas yapıp konuşma şansımız olmaz. Öyleyse, algılamadığımız, ama hakkında bir şeylerin konuşulduğu bir şeylerden söz ediliyorsa -> bu insan kurgusundan, hayal ürününden başka bir şey değildir, hasılı gerçeklik payesiyle ele alınamaz.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 04-10-2018, 15:12
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Arkadaşlar merhaba , ben bu konu başlığını açtığımda 15 yaşındaydım şu an 21 yaşındayım . Bugün aklıma geldi böyle bir siteye böyle şeyler yazmıştım diye girdim konu başlığından arattım burayı buldum nickimin 123 olduğunu gördüm şifre denedim ve giriş yapmayı başardım. Arkadaşlar bu yazdıklarımdan ötürü sizden özür dilerim neler neler yazmışım böyle tam cahilmişim . Benim şu an ki görüşüm insanlar ne kadar dine inansalarda aslında gerçeğin ne olduğunu kimse bilmiyor . Hepimiz bir bilimkurgudayız ve gerçeğin ne olduğunu aramalıyız körü körüne bir şeylere inanmak sadece kendimizi kandırmak demek . Herkes dininin doğruluğuna inanıyor ama kimse kendi dinine toz kondurmuyor çünkü o ona inanmış onunla huzur bulmuş inandığı şeyin yanlış olacağı düşüncesini asla kabul edemiyor kendini kandırmak bir alışkanlık haline gelmiş . Bizim insanlık olarak görevimiz sürekli sorgulamak araştırmak ve keşfetmek olmalı . Dinler bu amaca hizmet etmiyor insanları korkak muhafazakar ve en kötüsü de inanç duygusu öyle bir yerleşiyor ki insanlar yaşamlarını buna göre şekillendiriyor bir şeyin doğru olup olmadığını kendi aklına göre sorgulayarak değil önce din ne diyor şeklinde bakıyor ve asla bu yaptıklarından şüphe duymuyor aksine kendisini doğru yolda görüyor . Bir insan kendini dine adamışsa bu insanın uyanması çok zor . Örneğin dedem beş vakit namazında camiye giden bir adam Böyle bir adamı dinin yanlış olduğuna nasıl ikna edersiniz ki hayatını adamış . 6 sene öncesine göre bugün ülkemiz de iyice yobazlaştı dine bağlılık arttı bilimde teknolojide eğitimde gerideyiz zaten. hepinizden özür dilerim tekrar .
Cok erken uyanmissin sevin,atmisinda uyananlari gördüm.Bundan sonra kendi aklinla karar vericeksin bunun verdiyi hazzi cok az sey veriyor.Hayatda öyle insanlar varki corabini bile nasil giymesi gerekdiyini seyhine soruyor,,sence bu adam varmi yokmu?yasiyormu yasamiyormu? inancdan dolayi esini bile seyhinin altina verenler var..Hicbir cikarim olmadigi halde aklina kavusmana sevindim,,,simdi ben bunu kutlamazmiyim (imdi kim 100 koyunundan birini kaybeder 99 u birakip o birini aramaya gitmez buluncada 99 dan ziyade o birine sevinmez ) bende her uyanana böyle seviniyorum saygilar selamlar ve basarilar

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 04-10-2018, 15:15
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

din duygudur,hissetmemeniz ilgilenmemenizin sebebi olabilir.fakat inanmak size bir şey kaybettirmez.abartmadığınız, milletin inancına karışmadığınız sürece.
fakat din böyle yaşanacağının garantisini herkese veremez.asıl risk bu.
bu açıdan bakarsak hristiyanlık ve islamın sicili kabarık.her gün bir kadeh şarap kardiyovasküler hastalıkları önler deselerde , 1 sene sonra alkolik olunmayacağının garantisini herkese verebilirler mi ? alkolizmin toplum ve kişi bazında sonuçlarını biliyoruz. alkolü yasaklayalım diyorsanız,dinleride yasaklamalısınız.

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''
Alt 11-10-2018, 02:27
Üye

Simdi bakiyorum da ben ne yazmisim böyle 6 sene önce vay bee😂😂 kendimden utandim 😂

Önerilen Siteler