Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-12-2007, 23:40
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Evrimin arızalı imalatları nerede?

Eskiden de merak edip bir topikimde muhatabım olan dinazor cinsi bir arkadaşa da sormuştum,ilgilenenler ilgili topiki seçme başlıklar forumunda bulabilirler.

Az önce haber özetlerine bakarken,aşağıdaki linkteki görüntüler eski merakımı hatırlattı bana.
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=284909

Evrim iddiasındaki arkadaşlar hep,kayıp halkalardan veya ara geçiş formlarından felan dem vuruyorlar.İyi tamam anladım da,diyelim bize gelene dek binlerce,milyonlarca sayısız form denendi (iradesizce,tesadüfen),düşe kalka nihayet biz olduk!!

Hadi biz ortadayız da,bu sayısız denemelerin fertleri nerede,yani fosil arayanlar olumlu örnekler peşindeler,aha 1 numara,şu 2 numara .....ve işte 8 numara ,yani günümüz insanı (veya tavşanı her neyse.)

ama 1'den 2ye gidene dek ki,aralarda gidilen yanlış yolların,yok olmuş,yaşayamamış fertleri de binlerce çeşitten milyonlarca üyesi olmalı idi.

yani nasıl anlatayım,hani tek gözlü,veya 8 gözlü insan denemeleri,12 bacaklı insan ile 5 kollu insan denemeleri,dışı insan içi (beyni ) balık beyni olan denemeler.yani tüm yok olan denemelerin örnekleri nerde?
zira tanıdığım en iyi evrim uleması olan ve sitemizin de evrim muhafızı olan arkadaşımız,evrimin birdenbire değil zaman içinde belki milimetrik boyutlarda değişimlerle ilerlediğini ve sayısız denemelerden sonra olabildiğini ifade etmişti ki,bu ifadesi sanırım evrimcilerin genel kanısıdır.veya inancıdır.
yukarıki linkte görülen kişi,bir örnek mesela,
günümüz insanına gelene dek mümkündür kü o adam gibi farklı varyasyonlar da gün yüzüne çıkıp sonra yokolmuş olmaları gerekiirdi.
tabi şu da var,gidilen bir ihtimali yolda,yani,4 kollu insan denemesinde (veya kanı olmayan,veya kalbi olmayan,nefes almayı bilmeyen insan denemelerinde) başarısızlık gelince o çeşit insanlar ne oldu,öldüler.e insanların tümü o çeşitten olduğuna göre yeni nesil denemelik insan nerden çıktı?yok kimi öyle kimi böyle idiler ise,birbirleriyle çiftleşmelerinde nasıl bir nesil çıktı ve o noldu?
e eli yüzü ,kolu bağacı yüzü gözü eğri büğrü olup,doğru modeli bulana dek dönüp duran insanoğlunun bu sürecte cinsel organları (ve cinsel sistemleri) nasıl birbiriyle uyumlu kaldı da nesil devam etti.aradaki bozuk,arızalı fertler nerede?

velhasıl daha yazılabilir bu merakım konusunda ama,şimdilik bu kadarını paylaşmak istedim.
Allah!a da şükrederim ki,o linkteki kişi gibi yapmamış beni.herbirimizin öyle olma kabiliyeti var aslında.
Alt 06-12-2007, 00:08
hysteria hysteria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: ******Evrimin arızalı imalatları nerede?******

bi kere deneme diye bi sey yok, orayi gecelim,

"
Evrim *iddiasındaki *arkadaşlar *hep,kayıp *halkalardan *veya *ara *geçiş *formlarından *felan *dem *vuruyorlar.İyi *tamam *anladım *da,diyelim *bize *gelene *dek *binlerce,milyonlarca *sayısız *form *denendi *(iradesizce,tesadüfen),düşe *kalka *nihayet *biz *olduk!!"

boylede bir durum yok, evrimi tesadufe dayandiran bir tane bilim adami yoktur

aslinda bu "denendi" lafi daha cok yaradiliscilara uyar, bir cok kabile bu deneme esnasinda basarisiz olmus ve helak edilmistir....

yani evrim gecirirken "X kollu olsun benim cocugum bakalim nasil olacak" diye bi durum yok...
evrim kuramini bu sekilde degerlendirmeniz cok yanlis,
aradaki bozuk fertler dediginiz kesimin de oyle abarti "4bacakli, 8 kollu" olup olmayacagi sorusunun cevabini zaten biliyorsunuz.
Alt 06-12-2007, 00:26
thunderpoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
thunderpoint thunderpoint isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Soro,

Öncelikle başlığının mantıklı olmadığını ve konuyu aksettirmediğini söylemeliyim. Belki "Arızalı soy neden evrimleşememiş?" veya benzerleri olabilirdi. Sen evrimi inandığın tanrıyla özdeşleştirdiğin için böyle bir hataya düşmüşsün. Evrimi süreç değil de imal eden olarak algılaman ya da böyle yansıtman yanlış.

İkincisi tam karşıdan aynı sebeple bir soru: Madem tasarım bu kadar akıllıydı, bunlar ne?

Üçüncüsü "Allah!a da şükrederim ki o linkteki kişi gibi yapmamış beni." diyorsun. O ne yapmış da tanrın onu bu hale getirmiş? Bir suç işlediği için mi bu hale geldiğini düşünüyorsun? Eğer öyleyse neden 30 yıl önce 5 kiloluk bir ceza vermemiş de sadece dudağını boyamış? Her ne yaptıysa o suçu işleyen herkesin cezası bu mu olmuş? Ve binlercesi...

Düşünebildiklerinin hepsini düşünülebileceklerin tamamı zannetme!
Alt 06-12-2007, 00:32
hornet512 hornet512 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evet "şu özelliğe sahip bir canlının şu ortamda denenmesi" şeklinde bir teoriyi ilk defa duyuyorum, bunun evrim teorisiyle ilgisi olduğunu sanmam.

Canlılar alemini incelemek zor olsada evrim teorisini anlamak çok kolay. Diğer adı bile tam bir açıklama sayılır: doğal seçilim teorisi.

Bir kalıtsal varyasyondan sonra o canlı ortama uyabiliyorsa o özelliği taşıyarak soyunu sürdürür, ortama uyamamışsa ölür gider yok olur. Bu kadar basit.
Alt 06-12-2007, 08:18
Kıdemli Üye

Standart Re: Evrimin arızalı imalatları nerede?

.."bi kere deneme diye bi sey yok, orayi gecelim, "

geçtik diyelim,o halde her atışı 12den vuran bir evrimsel bilinç sahibimi her atomik yapı.yani *mesela,balık gözünden insan gözüne geçişte direk,hatasız hemen "hop hop hop değiş tonton" mu oldu?

"boylede bir durum yok, evrimi tesadufe dayandiran bir tane bilim adami yoktur "

tesadüf olmadığına göre,bilerek ,isteyerek,iradeli i oldu evrim?kim bildi,*kim istedi?kim irade etti?neden?madde ileride evrişceği yeni durumları,formları önceden nereden bilebilir?madde "bilmeyi,istemeyi,yapmayı...vs.." neresiyle yapacak,her atıomda beyin,irade,...vs.ve bunları harmanlayıp neticeye varacak bir kapasite mi var?

"yani evrim gecirirken "X kollu olsun benim cocugum bakalim nasil olacak" diye bi durum yok..."

nasıl bir durum var?

"evrim kuramini bu sekilde degerlendirmeniz cok yanlis, "

niye ve kime göre yanlış?

"aradaki bozuk fertler dediginiz kesimin de oyle abarti "4bacakli, 8 kollu" olup olmayacagi sorusunun cevabini zaten biliyorsunuz. "

bilmiyorum.açarsanız sevinirim.

"Öncelikle başlığının mantıklı olmadığını ve konuyu aksettirmediğini söylemeliyim."

başlığımdan memnunum,mantık ise sizin değerlendirmelerinize bağlı değil.konuyu belki anlamamak istemiş olabilirsiniz.veya ben sizlerden daha değişik düşündüğüm için zaten yollarımız ayrı,yani sizin mantığınızla hareket etsem zaten sizin gibi olurum.bizi ayıran aradaki ince nüanslar,benim sorum ,tam da yazdığım şeydir.belki de şimdiye dek hiç düşünmediniz.ben fosil ve delil istiyorum,başarısız evrim denemelerinin örneklerinden.

"Evrimi süreç değil de imal eden olarak algılaman ya da böyle yansıtman yanlış. "

ne alaka?sadece anlaşılsın diye basit dille yazdım,kısa kısa yazdım.yazımda zaten evrimin zamanla ve milimetrik olduğu iddiası veri kabul edilmiştir.zaten işi zora sokan da bu durumdur.bir imal eden olmadığına göre,milyarlarca maddesel birimin aynı tarz hareketi çok akla uzaktır,ve bu hareketlenmede elbette hayatta kalacak forma ulaşana dek,sayısız form hayattan silinmiş olmalıdır.bu formların fosilleri veya izlerini arıyorum,buna duygusal bir *kayıp atalarımızın! izlerini aramak da diyebilirsin.

"İkincisi tam karşıdan aynı sebeple bir soru: Madem tasarım bu kadar akıllıydı, bunlar ne? "

tasarım kelimesi daha çok,evrim karşıtı batılı bilim adalarının tercihi galiba,bizde direk yaratma ve yaratıcı mevzu edilir,bu kelimeleri anmadan tasarım kelimesini kullanmak,islamdaki Allah'ı anlatamaz.Allah'ın bir şeye tecellisi sırf tasarlamakla bitmez,hikmetli yapması,rızk,şifa vermesi hayatını devam ettirmesi vs. vs. gibi fazladan *teceliileri de vardır.

"Üçüncüsü "Allah!a da şükrederim ki o linkteki kişi gibi yapmamış beni." diyorsun. O ne yapmış da tanrın onu bu hale getirmiş? Bir suç işlediği için mi bu hale geldiğini düşünüyorsun?"

yok suç işledi de oldu demiyom,ama yine de suçu var o da şudur ki:şeriat-ı kübra denen kainat kitabında gözle görülmeyen ama kanunlar ve kurallar ile formüle edilip bilim yoluyla öğrenegeldiğimiz ve bizi Allahın Şafi ismine ulaştıran tıp ilmine karşı gelmiş,tedavisini yaptırmamış karşılığında,cezası da bu olmuş,yani hayatımızın devamı için yapmamız gerekenlerin yazıldığı büyük Kur'ana karşı gelmiş,günah işlemiş cezasını gekiyor.(anlaşılıyo di mi,mecazi ifadelerle tedavi olmamasından bahsettim.)

"Eğer öyleyse neden 30 yıl önce 5 kiloluk bir ceza vermemiş de sadece dudağını boyamış? Her ne yaptıysa o suçu işleyen herkesin cezası bu mu olmuş? Ve binlercesi... "

Ayrıca Allahın her yaptığının hikmetini bilmeyi de ben bilmiyorum.uy denene başın rahat etsin olay bu.çıban mı çıktı,doktora gidecen hepsi bu..

"Evet "şu özelliğe sahip bir canlının şu ortamda denenmesi" şeklinde bir teoriyi ilk defa duyuyorum, bunun evrim teorisiyle ilgisi olduğunu sanmam. "

sanmama sebebiniz bu yönden hiç düşünmemenizdir.ince detayları düşüneye başlayınca o teorinin neler demek istediği hakkında daha geniş bir ufkunuz olabilir.

"Canlılar alemini incelemek zor olsada evrim teorisini anlamak çok kolay. Diğer adı bile tam bir açıklama sayılır: doğal seçilim teorisi.

Bir kalıtsal varyasyondan sonra o canlı ortama uyabiliyorsa o özelliği taşıyarak soyunu sürdürür, ortama uyamamışsa ölür gider yok olur. Bu kadar basit. "

a kardeşim ben de o ölüp gidenleri arıyom ya işte.soru o zaten..
Alt 06-12-2007, 10:09
hysteria hysteria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: >>Evrimin arızalı imalatları nerede?<<

" niye *ve *kime *göre *yanlış? "
yanlis cunku evrim teorisinin icerigini tamamen yanlis anlamissiniz. sordugunuz soru bunu gosteriyor.
daha once verdigim bir ornegi tekrardan veriyim;

halibut adinda bir balik cinsi var, bu balik normal baliklar gibi yuzmuyo, gidiyo deniz tabanina yan olarak uzaniyo ve bu sekilde yuzuyo, sonra farkediyo ki, tek gozu sadece kuma bakiyor. ve bu goz kafatasinin butun simetrisini bozacak sekilde baligin ustte kalan(yani gozun gorme
ozelliginden faydalanabilecegi) bir yere geliyor.. ve bu yaradilis olarak mukemmel olmayan bir canli, canlinin butun kafatasi bozulmus durumda. sadece bu ornek bile bu baligin tasarlanmadigini(yada o hali ile yaratilmadigini) gosterir
ilgili linkler:
http://www.gma.org/fogm/Hippoglossus_hippoglossus.htm
ayrica baska bir balik ornegi icin: http://en.wikipedia.org/wiki/Flounder
bu balik cinside halibut gibi, gozleri olmasi gereken yerde dogar, fakat buyudukce gozleri yer degistirir, ilginc yani da, bu baligin bazi turlerinde goz baligin sol tarafina, bazi turlerinde ise sag tarafina hareket eder. belki de aradiginiz tarzda bir kanit olabilir.

"aradaki *bozuk *fertler *dediginiz *kesimin *de *oyle *abarti *"4bacakli, *8 *kollu" *olup *olmayacagi *sorusunun *cevabini *zaten *biliyorsunuz. *"
dedigim gibi olaya cok yanlis bir bakis acisi ile bakiyorsunuz. aciklayin demissiniz aciklamasini asagidaki paragrafta kendimce yapmaya calistim.

"belki *de *şimdiye *dek *hiç *düşünmediniz.ben *fosil *ve *delil *istiyorum,başarısız *evrim *denemelerinin *örneklerinden."
bakin evrimin en temel ogelerinden bir tanesi uyum saglamaktir, eger bir turun bulundugu ortam degisirse, hayatta kalmak icin o ortama uyum saglamaya calisir, bu surecte ya uyum saglamayi basarir, kazanir, yada kaybeder.bugun dunyada gordugumuz neredeyse butun canlilar kazanan kisimdakiler.

mesela bugun butun insanlar birdenbire yok olsalar, bazi canlilar bundan kotu etkilenirler, ornek olarak bulldog kopekleri verilebilir, bu kopek turu dogal yolla dogum yapamaz. cunku yapi olarak kafasi cok buyuktur, yani turunu devam ettirmesi insana baglidir. ayni sekilde insanlar bir anda yok olsalar, koyun kuzu inek gibi canlilarin nufusunda buyuk bir dusus olacaktir(o kadar kesilmelerine ragmen insanli dunyada) cunku bu hayvanlar artik dogal ortamlarinda hayatta kalma yeteneklerine sahip degiller.(kaynak bilim ve teknik, kasim 2007).

bakin mikroplar bazi ilaclara karsi bagisiklik kazanirlar, birbirleri ile gen alisverisi yaparlar ve daha dayanikli hale gelirler bu bile nesilden nesile nasil bir canlinin genlerinin gelistigine kanittir.

iste bu yuzden var olan yaratiklar dunyanin kosullarina uyum saglayabilmis canlilardir, ayni sebepten dolayi da "basarisiz denemeler" dediginiz seye dahil olarak soyu tukenmis turler
verilebilir, ama bunlarin icinde 8 kollu insanlar yoktur cunku 8 kolu gerektirecek bir ortam yoktur, ve emin olun eger 8 kol kullanmayi gerektirecek bir ortamda yasasaydik 8 kollu olurduk.

o ara gecis halkalari denilenler zaten canlilarin yasadigi ortamlarda, ciddi degisiklik oldugu zaman ortaya cikar. canlilarin derin denizden cikip deniz kiyilarinda yasamaya baslamalari
buna bir ornektir.

yani soylemek istedigim su: anladigim kadariyla siz diyorsunuz ki bugunku insan gozunun kodu 123456789 ise bu kodun olusmasi 1/123456789 dur ve *bunun tesadufen olma olasiligi yoktur.
evrim teorisi de zaten bir anda 123456789 kodunun olustgunu soylemiyor, diyor ki once ilk basamak yerine oturdu 1 sonra ikinci basamak 12, sonra ucuncu basamak 123
ve bu sekilde simdiki 123456789 gibi komplike bir goze sahip olduk. yoksa tesadufen oldugunu idda etmiyor. cunku o basit 1 kodu bile isigin miktarini anlamaya yetecek bilgiyi sagliyordu.
12 kodu oturdugunda, herhangi bir objenin siluetini farkeder olduk. bu sekilde gelisti diger butun uzuvlar yada organlar gibi. yoksa bir tur "acaba?" diye nefes almaktan vazgecmedi. belki nefesini tutup denemistir fakat bunu ne yazikki *fosillerden anlayamazsiniz

bu konu ozel ilgi alanima giriyor o yuzden vakit buldukca arastirma yapmaya calisiyorum, firsatini buldukca butun bildiklerimi dokuyorum ortaya boyle:P *sayin soro, burda yazdiklarim, evrimin tesaduflere dayanmadigini, deneme yanilma diye bir nesilin 8 kollu olmaya calismadigini, butun degisimlerin yasanan ortama uyum saglama surecinde gerceklestigini soylemek amaci iledir. yasanan ortam dan kastettigim ise iklim, bitki ortusu, ekolojik denge, ve daha bir cok kosul vardir.
Alt 06-12-2007, 10:21
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

bize gelene dek binlerce,milyonlarca sayısız form denendi (iradesizce,tesadüfen),düşe kalka nihayet biz olduk *soro

* * *şimdi *burada öyle bir anlatım var ki sanki evrimin amacının insanoldugu gibi bir tanımlama var ki bu yanlış. Biz sadece evrimsel bir türüz ve evrimin amacı insan falan degil, kaldı ki evrimin anacı da olmaz. Ara formlar ya da yok olan formlardan örnek istiyorsan yeteri kadar mevcut. Fosil kayıtları bunlarla dolu. Dinozorlar son derece basit bir örnek. Yok olan türleri ise bulmak somn derece kolay. Herhangi bir fosillerle ilgili siteye girebilirsen bunlara erişebilmen mümkün. Fazla zor olacagını sanmıyorum.

* * * İnsanlık ile ilgili ara geçiş formlaro istiyorsan bunların bir kaç tanesine örnek vermek gerekirse homo habiis, homo erectus, australapithecus bunların bir kaçı. Bu konuda da yeterince ara form var.

* * * *Ortak atadan insana evrimde en teemel olgu iki ayak üzerine dikiliş ve daha sonra beyin hacmi. Bu formlarda bu iki konuda da yeterince kayıt var. Bunun dışındaki istemlerin ise senin kuruntun. 8 bacaklı insan olacak diye bir kayıt ve şart yok. Evrim senin istegine göre hareket etmiyor. İnsanla maymun arasında birinci önemli fark iki ayak üzerine dikiliş. Bunun kanıtlarını da dört ayagın nasıl 2 el ve ayak olarak evrildigine bakarak bulabilirsin. Beyin büyüklüklerine de gene kafatası yapısına bakarak bulabilmek mümkün. Dil özelliklerine de gene kafatası yapısından ulaşabiiriz. Gerisi ise senin senaryoların ve ciddiye alınacak bir tarafı yok.

* * * * Senaryo üretip fosil arayamayız. Tam aksine fosil kayıtlarından ne oldugunu ve o sıradaki gelişimi ve özellikleri yorumlayıp ögrenebiliriz.

* * * * Yumuşak doku fosilleşemiyor, yalnız kemik yapısını görebiliyoruz. 3,8 milyar sene önce bulunan ilk tec hücreli fosillerden günümüze kadar gelen tüm fosil kayıtları ise canlılıgın evrimindeki ara formalar, türler, çeşitler vs vs. Daha fazlasını aramak için de bir neden yok. Kurguya göre fosli aranmaz. Aransa da bu senin dedigin gibi 4 kol 18 bacak falan olmaz. Buna gereksinim duyan organizmalarda zaten bu organlar mevcut. Ahtapotlar, kırk ayaklar gibi. Ama insan organizmasının8 bacaga ihtiyacı yoksa böyle bir evrime de gereksinim yok. Bunu aramak için de ir neden yok. Haa niye ihtiyacı yok dersen bunun cevabını da bu organlara harcanacak enerji miktarı ile degerlendirebilirsin. Vücut kendi yaşamı için gerekli olmayan meknizmayı geliştirmez. Önemli olan hayatta kalabilmek ve türünü sürdürebilmektir. Evrim de bu yönde olur. Soro istedi diye olmaz.

* * * *saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 06-12-2007, 11:33
Kıdemli Üye

"bakin evrimin en temel ogelerinden bir tanesi uyum saglamaktir, eger bir turun bulundugu ortam degisirse, hayatta kalmak icin o ortama uyum saglamaya calisir, bu surecte ya uyum saglamayi basarir, kazanir, yada kaybeder.bugun dunyada gordugumuz neredeyse butun canlilar kazanan kisimdakiler. "

e ben ne dedim zaten?aynı şeyi dedim işte.nerede bu kaybedenlerin izleri?

"bakin mikroplar bazi ilaclara karsi bagisiklik kazanirlar, birbirleri ile gen alisverisi yaparlar ve daha dayanikli hale gelirler bu bile nesilden nesile nasil bir canlinin genlerinin gelistigine kanittir. "

bu başka birşey.evrim değil.

"ve emin olun "

nasıl emin olucaz anlamadım?

"eger 8 kol kullanmayi gerektirecek bir ortamda yasasaydik 8 kollu olurduk. "

8 kolu kaba bir örnek için verdim orada parantez içinde başka şeyler de yazıyordu.hem kola ne gerek vardı?bu kadar gelişmiş bir vucuda ne gerek vardı?veya akıla,zekaya,sevgiye,sayıya,kızgınlığa,intikama,fe dakarlığa * vs.. ne gerek vardı?herşey ot veya amip gibi kalsaydı ya ne gerek bunlara?da neyse o ayrı konu.

" anladigim kadariyla siz diyorsunuz ki bugunku insan gozunun kodu 123456789 ise bu kodun olusmasi 1/123456789 dur ve *bunun tesadufen olma olasiligi yoktur. "

sadece bunu demiyorum.dediğim geri kalam 123456788/123456789 ihtimalin örnekleri nerede?izleri nerede diyorum.

"yetecek bilgiyi sagliyordu. "

bilgi denen şey nerede nasıl oluşur?kim kime sağlayabilir bunu?bilgiyi bulmak,anlamak,anlatmak,anlananı değerlendirmek ve gereğini yapmak gibi ağır işleri maddi birimler atomlar veya herneyse nasıl yapsınlar.?

"bir tur "acaba?" diye nefes almaktan vazgecmedi. belki nefesini tutup denemistir fakat bunu ne yazikki *fosillerden anlayamazsiniz "

komik hakketen.

" butun degisimlerin yasanan ortama uyum saglama surecinde gerceklestigini soylemek amaci iledir".

bu aspirin haline getirilmiş iddiayı hemencecik yutacak yaşımı geçtim ben.öyle zamana zemine uydular gibi bir açıklama herkesi tatmin etmez.
herbir atoma ilahi vasıflar yüklediğinizin farkındam mısınız? *

"şimdi *burada öyle bir anlatım var ki sanki evrimin amacının insanoldugu gibi bir tanımlama var ki bu yanlış."

dilaver şaşırttın beni.toptan ya yazımı anlamadın hiç.ya da duygusal tepkime ile cevap sallıyorsun bana.yahu insan dediysem bu örnektir.hatta sanırım tavşan da dediydim yazımda.
canlıların (türlerin) *şu anda olabilecekleri *en mükemmel şekilde olduklarını düşünüyorum.zaten mükemmellik gibi izafi değerlendirmeler,aslında birden fazla örnek varken bi değerlendirme sırası yapılabilerek ancak yakıştırılabilir.mesela,kötü,daha kötü,iyi ,daha iyi mükemmel gibi..
şimdi hangi tür için (kendi için) diyebiliriz ki,bunun 8 kulağı olsa daha iyi olurdu,mükemmel olurdu diye?diyemeyiz zira sıralama değerlendirme yapabilecek bir örnek yok.tavşanların yarısı 8 kulaklı yarısı 2 kulaklı olsa derdik,8 kulak daha iyi diye.ama şu an diyemeyiz.zira her canlı insan iradesi karışmadığı sürece,belirlenen ömrünü yaşar.
e bu durum şu anda mükemmel olduğuna göre,eksik de birşey olmadığına göre,eğer evrim varsa,geri geri düşünürsek,daha basit formlardan daha mükemmele doğrudur,evrim geçirdim de bozuldum diyen yok henüz.dolayısıyla evrim sizin demenize göre kötüden iyiye göre oluyor.
niye oluyo! onu da siz söylersiniz artık.

"Ara formlar ya da yok olan formlardan örnek istiyorsan yeteri kadar mevcut. "

yooo.bu da nerden çıktı?ne istediğim az yukarda yazılı.ara form değil.mesela,karnından göz çıkma denemesi,ayak parmağından dil oluşturma denemesi nin örneklerinin izlerini sordum.şimdi bu konuda islam niye bilimle çelişsin ki topikindeki liopun yazılarını bir okuyunuz ,ondan sonra ne demek istediğim daha iyi anlaşılır.

"İnsanlık ile ilgili ara geçiş formlaro istiyorsan bunların bir kaç tanesine örnek vermek gerekirse homo habiis, homo erectus, australapithecus bunların bir kaçı. Bu konuda da yeterince ara form var. "

babam bunlar gelmiş geçmiş diyelim hadi,biz bozuk,arızalıları soruyoruz.

"8 bacaklı insan olacak diye bir kayıt ve şart yok. "

var mı dedik?
sadece örnek olarak yazdık ki,2 kola ulaşıncaya dek,bir sürü varyasyonlar da yaşanmış olduğuna göre,misalen 8 kolluyu bahsettik.

* * * *

"Senaryo üretip fosil arayamayız. "

fosil bulup senaryo üretiliyor ama.

"Yumuşak doku fosilleşemiyor, yalnız kemik yapısını görebiliyoruz. "

kemik olsun ya görelim de.gerisi mühim değil.hem bulunan kemiklerin aralarının yumuşak dou ile senaryosal tarzda doldurulması da ayrı konu.neyse..

" Ama insan organizmasının8 bacaga ihtiyacı yoksa böyle bir evrime de gereksinim yok. Bunu aramak için de ir neden yok."

ihtiyacı kim belirliyecek de değerlendirip bulacak.değerlendirmeye ve yenisini yapmaya ömür mü yeter.diyelim *kolsuzduk,bir kola ihtiyacımız olduğunu kim değerlendirecek.zira kolu bilmiyoruz,ne işe yarar nesıl oluşur bilen yok.eğer kolsuz öleceksek,doğal seçimle,zaten ölürüz.2 kol için işe girişecek fert kalmaz ki.kolsuzu kalmadı ki,kol yapmaya çalışsınlar.

"Vücut kendi yaşamı için gerekli olmayan meknizmayı geliştirmez."

vücut olmayan bir şeyi eresiyle düşünüp de yapsın?senelerdir savaşlar oluyor,hangimizde vucudumuz zırh yaptı?

"Soro istedi diye olmaz. "

benim öyle bir derdim yok.evrimsiz çok mutluyum.bütün bunlara nasıl inanıyorlar anlamıyorum.
* *

" *saygılarımla "

bilmukabele.
Alt 06-12-2007, 15:19
Üye Değil

soro";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
benim öyle bir derdim yok.evrimsiz çok mutluyum.bütün bunlara nasıl inanıyorlar anlamıyorum.
Sevgili soro,

Yukarıda sorduğun soruların tümünü ve fazlasını ben de yıllardır kendime soruyorum ve cevap bulamıyorum ama sırf bu sorulara cevap bulamıyorum diye, ortaya atılışının üzerinden bilimsel açıdan çok kısa sayılabilecek bir süre geçmiş evrim teorisini tümüyle reddedip inanılması çok daha zor olan birtakım abukluklara inanmayı seçmiyor ve yeni bulunan fosillerde bakalım ne çıkacak diye merakla bekliyorum.

Benim anlayamadığım, sen bu soruların cevaplarını risalelerin neresinde buluyorsun?
Alt 06-12-2007, 15:29
Kıdemli Üye

Standart Re: Evrimin arızalı imalatları nerede?

hangi soruların?

"Yukarıda sorduğun soruların tümünü ve fazlasını ben de yıllardır kendime soruyorum ve cevap bulamıyorum ama sırf bu sorulara cevap bulamıyorum diye, ortaya atılışının üzerinden bilimsel açıdan çok kısa sayılabilecek bir süre geçmiş evrim teorisini tümüyle reddedip inanılması çok daha zor olan birtakım abukluklara inanmayı seçmiyor ve yeni bulunan fosillerde bakalım ne çıkacak diye merakla bekliyorum. "

bu yaklaşımın da yanlış.
inanması çok zor dediğin abukluk da ne?
bir Allah'a inanıyorum.evrimciler gibi adını Allah demeden,evrim süreci veya maddenin hareketi diyerek aynı ilim,irade,kudret,hikmet,rahmet vs.yi sayısız maddesel birimlere vermiyorum.sayısız ilahları kabul etmiyorum.evrimcilere bak ,hep bilmekten,yapmaktan,uydurmaktan,düzeltmekten,terci h etmekten felan bahsediyorlar.yani sıfatlar tamam,kabul ediyorlar.ismine Allah demeden maddenin işi gibi geçiştiriyorlar.
sen değerlendir gayri....

Önerilen Siteler