Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-12-2007, 20:45
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Mescid-i Aksa Tahrifat mı? Mucize mi?

Bilindiği üzere Kur'an'ın orijinali Halife Osman tarafından yokedildi.
Hicr-9 da " Doğrusu Kitap'ı Biz indirdik, onun koruyucusu elbette Biziz." demiş Allah (!) ama Osman'ın saldırısından Kur'an'ı koruyamamış. * *

Bu konuda geniş bilgi için:

http://www.turandursun.com/modules.p...howpage&pid=13

Mescid-i Aksa Kudüs'tedir. Kudüs, Halife Ömer zamanında fethedilmiş ve mescit de o zaman yapılmıştır.
Müslümanların ilk kıblesi ise kutsal mabut Süleyman Tapınağı idi.

İslam'da Muhammed'in miracına inanılır. Allah huzuruna çıkartıldığı inancı da aşağıdaki ayete dayandırılır.

İsra-1. Kulu Muhammed'i geceleyin, Mescidi Haram'dan kendisine bazı âyetlerimizi göstermek için, etrafını mübarek kıldığımız Mescidi Aksâ'ya götüren Allah, her türlü noksan sıfatlardan münezzehtir. Şüphesiz ki her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla gören O'dur.

Bu ayette ilginç olan, Muhammed'in sağlığında Kudüs fethedilmemişken, orada bir cami, bir mescit yok iken yani Mescid-i Aksa daha hiç ortada yokken adının ayette geçmesidir.

Halbuki ayette "Süleyman Tapınağı" olarak geçmesi gerekirdi.

Görünen odur ki, Halife Osman Kur'an'da el atmadık yer bırakmamıştır.
Bu ayet, tahrifatın açık olarak en büyük kanıtıdır.

Tahrifat olmamış olsa, Kur'an'daki en büyük mucize olur, dilden dile dolaşırdı. Rum suresi, bu ayetin yanında hiç kalırdı. Ama kesinlikle böyle birşeyden bahsedilmez. İslamcılar tahrifatın bilincindedir ve bu konudan uzak dururlar.

Ya da Süleyman Ateş gibi bazıları Mescid-i Aksa'nın Kudüs'te olmadığını, Arafat'ta olduğunu öne sürer. Bu iddianın nedeni de Osman'ın tahrifatı dolayısıyladır.

http://63.231.71.139/forum_posts.asp?TID=2026&PN=1

Mescid-i Aksa, anlam olarak " En uzaktaki Mescit" demektir. O nedenle Arafat olması mümkün değildir.
Alt 05-12-2007, 21:05
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Standart Re: Mescid-i Aksa Tahrifat mı? Mucize mi?

Süleyman Ateş'in yorumu ilginç. Bu iddiaya göre bakara 142-145'te anlatılanları nereye koyuyor
acaba ?

Bakara *142 *
(Medenî 87) *
"İnsanlar içinde bir kısım beyinsizler takımı, "Bunları bulundukları kıbleden çeviren nedir?" diyecekler. De ki: "Doğu da, batı da Allah'ındır. O, kimi dilerse onu hidayete erdirir."

İnsani olan her şey kabûlüm.
Alt 06-12-2007, 00:42
hornet512 hornet512 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ne kadar ilginç.
Bu bilgileri hiç islami sitelere yazıyormusunuz?
Ne yapıyorlar nasıl cevap veriyorlar merak ediyorum.
Alt 06-12-2007, 09:35
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Bu bilgileri İslami sitelere yazdıgımız zaman hemen atılıp banlanıyoruz. Günahkar ilan ediyorlar ve digerleri de atma eylemini yapan admine tek bir agızdan şunu söylüyorlar. " Allah Razı olsun Kardeşim " *

* * *saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 06-12-2007, 10:19
hiramusta hiramusta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Müslümanların mescid-i aksa diye bildikleri mabed Ömer zamanında yapılan Kubbet'üs Sahra mescididir.Esas mescid-i aksa Kubbet'üs Sahra'nın karşısındaki Süleyman Mabedidir.Buraya Mekke ve Medine'ye uzaklığından dolayı,uzak mescid anlamına gelen Mescid-i Aksa denmiştir.Fakat Kur'an'da İsra suresinde bahsedilen Mescid-i Aksa burası değildir.Kur'an bu mescidin nerede olduğunu miraç ayetleri olarak bilinen Necm Suresinin 14-18 ayetlerinde bildirmektedir.
Andolsun, Onu (Cebrail'i) bir inişinde daha görmüştü;
En son *ağacın yanında .
Me'va bahçeleri de onun yanındadır.
Ağacı kaplayan kaplamıştı.
Gözü kaymadı ve sınırı aşmadı.
Andolsun o, Rabbinin en büyük ayetlerinden bir kısmını gördü.

Yani Muhammed Nebi bir gece Mekke'nin uzağında Mev'a bahçelerinin enson ağacının yanında bulunan mescide kadar yürümüş. (isra gece yürüyüşü demektir) (mescid derken çatısı olan biryer aklınıza gelmesin.)O mescidde Melek Cebrail'i aslı suretinde görmüş ve Ondan bir kısım ayetler almıştır.Yoksa öyle yedi kat göğe çıkmalar,Süleyman Mabedine uçmalar yok.Bu uydurma hikayenin 2 sebebi vardır.Birincisi Muhammed'i İsa ile yarıştırma çabası,ikincisi de ele geçirilmiş olan Kudus'e çok zaman sonra siyasi bir sebep hazırlamaktır.
Alt 06-12-2007, 12:51
Üye Değil

bendeki kuran mealindede meva bahçeleri değil meva cenneti yazıyor(prof.dr.suat yıldırım 30.6.1998) hiram usta arkadaş eğer yeterli islami ilmin varsa samimi olarak soruyorum niye yeni kuran mealleri ile eski kuran mealleri farklı farklı yorumluyor ayetleri niye günümüzde bile kendini islam alimi olarak tanıtan ve meal yazan insanların meallerinde bazı ayetler niye farklı yorumlanıyor yokmu bunun bir ortak noktası hangi kuran mealeri daha güvenilir eskilerimi yenilerimi veya hangi islam alimininki şimdi biz kuran arapçasını bilemeyen saf vatandaşlar hangi meale güveneceğiz inan arkadaşım bir ayete bakmak istersem eski meallerden bakıyorum yenilerine hiç itibar etmiyorum çünkü kafam karışıyor
Alt 06-12-2007, 13:24
Üye Değil

Meal'e guvenme, aklina guven sorun cozulur. Yeni mealler daha saglam, hani ilk windows geliyor birsuru acigi var ya, eski mealler de boyle update edilmemis.
Alt 06-12-2007, 13:57
degisim degisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bence yanılıyorsun respendial.Yeni meallerle eskileri bir karşılaştır bak nasıl sırıtacak yenileri nasıl şekilden şekile sokulmus yeni olanlarda kelimeler veya cümleler.Bende eski bır tane var, bulvar gazetesinin ramazan ayında verdiği bır kur'an, arapça bir kelimenın türkçede hangi anlama veya manaya gelebileceği alt satır olarakda ayrıca yazılmış ve bir çeviriye bağlı kalmadan düşünebilme imkanı vermiş okuyucuya.Birde taksimde elime aldığım bir kuran vardı, mevcut elimdeki olandan hatırladığım (şu an hatırlayamıyorum)bir ayetin nasıl çevirilmiş olduğuna bakmak için karşılaştırdığımda şoke oldum.Nasıl kelime oyunlarıyla insanların düşünmesine imkan *vermiyorlar şaştım doğrusu.

''..halk kimden tiksinir? Serbest ruhtan, zincir düşmanından, tapmayan adamdan, ormanda yaşayandan...Nietzsche
Alt 06-12-2007, 14:42
Üye Değil

Benimde anlatmak istediğim zaten buydu DEĞİŞİM arkadaş RESPENDİAL arkadaşın bana akılına güven demesi beni hayli şaşırtdı benim kuran ayetlerine inanıp inanmamam konusunda şimdilik bir şey açıklıyacak değilim sadece ilgili konuya kendimce bir katkıda bulunmak istedim gerçekten bu konuya daha açıklık getirmek gerekiyor bunu islamcı arkadaşlardan bekliyorum
Alt 06-12-2007, 14:54
degisim degisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Seninde söylediğin gibi islam alimleri denen kişiler bile bu konuda farklı görüşlere sahipken yani ortak bir noktada *buluşamıyorken sevgili kurtkan,bu soruyu burada ki müslüman arkadaşlara yöneltmen kanımca gereksiz olur.

Bence yapılabilecek bu konuda en iyi şey,sanal ortamda aramak olabilir.Bu ortamda erişebildiğin çeviriler sana yardımcı olur diye düşünüyorum.

''..halk kimden tiksinir? Serbest ruhtan, zincir düşmanından, tapmayan adamdan, ormanda yaşayandan...Nietzsche

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil