Turan Dursun Sitesi Forumları
Alt 25-09-2007, 23:11
karakartal karakartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Merhaba

K.C.";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Adrio,
Ben dahil buradaki pekçok katılımcının yaşı sizin yaşınızın ikiyle çarpımından daha yüksek bir rakama tekabül eder.

Diğer başlıklar altındaki üslubunuzu da gördüm. Lütfen daha makul yazın. Yoksa bu nickle buradaki serüveniniz fazla uzun süreceğe benzemiyor.
önemli olan buradaki serüven deil hayat serüvenin ve siz o serüvende hem bu dünyada hemde ahirette kaybeden taraf olucağınıza adınız gibi emin olun
Alt 25-09-2007, 23:16
adrio adrio isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

K.C.";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Adrio,
Ben dahil buradaki pekçok katılımcının yaşı sizin yaşınızın ikiyle çarpımından daha yüksek bir rakama tekabül eder.

Diğer başlıklar altındaki üslubunuzu da gördüm. Lütfen daha makul yazın. Yoksa bu nickle buradaki serüveniniz fazla uzun süreceğe benzemiyor.
tek korkun omu??
onun yanında birde allahtan kork

sen sıkma canını bende adamına göre muamele var....serüven daha yeni başladı...bitirmeye de niyetim yok burası özgür birs site...

Kara Cahilim anlamam anladığımıda anlatamam hele birde zehrimi kimseyle paylaşamam....

....................

ceza dan alıntıdır bana kızmayın
Alt 25-09-2007, 23:58
karakartal karakartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

asıl zihni zehirleneneler sonradan siz ateistler gibi kıl dönmesi hesabı islamiyetten ateistliğe dönenlerinizdir

Allah her kesi hak yol fıtratı üzerine yaratır ama siz sonradan zihniniz zehirlenerek yoldan çıkmışlardan başka bişey deilsiniz
Alt 26-09-2007, 00:44
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

özgür ama keçilerin tepişmesinede izin verilmez...edi ile büdü kardeşler....
Alt 26-09-2007, 01:45
nil nil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaşlar ben daha çok okumayı tercih ettiğim için yazmaya pek zamanım olmuyor kusura bakmayın. Kısaca yanıt vermeye çalışayım.
Teşekkür ederim ucuncuyol, makalemi sansürlemeselerdi şaşardım çünkü değil Bilim ve Teknik dergisi hemen hiçbir dergi bu tür yazıları yayımlayacak düzeyde ve kapasitede değil henüz. Bu yazıları yayımlamaları için doğaüstü inançlardan arınmış ya da en azından karşı düşüncelere de açık olmaları ve okurlara açık felsefe köşeleri olması gerekiyor.

Sana da yanıt olmuştur umarım okinono

Sevgili psikokemoterapi, *doğaüstü inanca sahip olanlar arasında çok iyileri olabildiği gibi ateistler ve *bilimciler arasında da kötü insanlar *olabiliyor ne yazık ki, ama cahillik, doğaüstü inanç, kötülük, baskı ve şiddet, ırkçılık, etnik milliyetçilik, cinsiyet ayrımcılığı ve kadın erkek eşitsizliği hep birarada aynı kişilerde *oluyor genellikle. Bu yüzden her şeyden önce insanlık gelir, çünkü insanın en evrensel ve en temel kimliği insan olmasıdır. Kim olursa olsun önce insan olsun gerisi o kadar önemli değildir düzeltilebilir ama hayvanlıktan kurtulup insan olmamışsa gene kim *olduğu o kadar önemli değildir bizim için pek bir değeri olmaz, *isterse aileden birisi olsun.

Erdemli olmayı öğretmek yalnızca dinlerin tekelinde değildir. Eğitim kurumları da bunu i öğretebilir ve öğretiyor da hem de cehennemle korkutarak cennet vaad ederek değil insanların toplu yaşayabilmelerinin aklın mantığın ve vicdanın bir gereği olarak öğretiyor erdemi ve ahlakı. Öğrenen öğreniyor öğrenemeyene zaten cehennem korkusu da öğretemiyor erdemi ve ahlakı.
Henüz bilim çok yeni olduğu için eksik ve yanlışları olduğu gibi bilimi kötüye kullananlar da olacaktır bilim ve insanlık gelişene kadar ne yazık ki.

İnsan da daha çok yeni, elbette insanlar kendileriyle çelişki içinde olabilirler çünkü daha yanlış bildikleri ve öğrenecekleri çok şey var. Doğaüstü inançları, dini yaratan da insan bilimi yaratan da. Bilim doğaüstü inançların arasında yeşerip gelişmeye başlamıştır. İnsanlar doğaüstü inançlarla başladı insanlıklarına, şimdilik genel olarak ikisi arasındalar fakat bizim görmeyeceğimiz ileriki zamanlarda yollarına yalnızca bilimle devam edeceklerdir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Tşekkür ederim hayko hoşbuldum

sana da teyzecim düzeyli sohbet ve tartışma yapmak istersen zaman bulabildikçe yazmaya çalışırım adrio

Merhaba K.C. Tanışma yazını okudum, çok beğendim, hem yazın *aynı zamanda *pek çok doğaüstü inanç sahibi kişinin durumunu anlatıyor hem de güzel anlatmışsın. Bence yazını bültende yayımlasalar çok iyi olur. *

Karakartal, hiç *Kuran ın mealini ibadet amaçlı değil de sorgulamak amaçlı korkmadan okuyabildin mi, Ya Turan Dursun, İlhan Arsel ve Erdoğan aydın gibi aydınların kitaplarını korkmadan okuyabildin mi?

Hepinize sevgiler, yazamazsam kusuruma bakmayın lütfen, *okumakla meşgulüm, öyle açım ki çok okumam lazım çoook

Tanrı bilimin boşluklarındadır.
Bilim boşluklarını doldurdukça Tanrı'ya yer kalmayacaktır.
Alt 26-09-2007, 02:02
InVitatio
Üye Değil

Gülermisin aglarmisin....

Nil,
kendi ön yargilarinizi kendi düsünce sisteminizin merkezine koyup, sizin gibi deger yargilarini paylasmayani insanlik adina tüm kötülükleri yüklemek istemeniz, onlari insanlik düsmaniligi ile itham etmeniz, ortada bir fiiliyat yokken bile, farkli deger yargilarina sahip olan insanlari sirf farkliliklari oldugu icin "kötü" ilan etmenizi aydinlik olarak görüyorsaniz....
bana da "istemem öyle kibirligin sonucu bir aydinlik yasam" demek düser....

Bilim bugün "Var edenin" izlerini aciklamak ile mesgul'ken, bende sizin gibi Bilim adamin'in bu calismasini kücümsemeyerek , var edene sükranlarimi sunuyorum, bundan neden bu kadar rahatsiz olunur ?
Birde ateist olanin pesinen "Aydin" "aydinlanmis" kabul edilmesi ise ayri bir komedi.....

fakat bizim görmeyeceğimiz ileriki zamanlarda yollarına yalnızca bilimle devam edeceklerdir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Cenneti mekanini kabul etmeyenlerin, oradaki düzeni bir ütopya olarak degerlendirenlerin kendi ütopyalarinin farkinda olmamalarina ne demeli ?

Evet o kadar kitap okumusunuz, o kadar cocuk egitiyorsunuz ama gelin görün ki ateist olduktan sonra aydinlanmissiniz....
ne diyelim vatana millete hayirli ugurlu olsun....
Alt 26-09-2007, 03:12
nil nil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Gülmek ağlamaktan iyidir invittatio boşver gül geç

Tanrı bilimin boşluklarındadır.
Bilim boşluklarını doldurdukça Tanrı'ya yer kalmayacaktır.
Alt 26-09-2007, 03:24
InVitatio
Üye Değil

Benden size bir forumdasiniz olarak tavsiye

Sizin ile ayni deger yargilari paylasmayanlara karsi sig ve basit düsüncelerinizi tekrar gözden gecirip
bu forumun degerine kendinizden bir deger katmaniz....
Sizin gibi ayni deger yargilarini paylasmayanlari "kibirli" bakisiniz ise sizin adiniza aglancak bir durum....

Belki benim Zihnim zehirli ve hiiiiic bir zaman aydin olamam
bu sizin ve sizin gibi düsünenlerin tekelinde olan kavram / olgu...
ama benim gibi düsünenlerin diger insanlar veya farkli kisiliklere sahip olanlara karsi "baskici" olduguma dair bir kaliplasmis ön yarginiz'da sizin gibi sözüm ona aydin insanlara yakisir bir durum....

Ben egitim sektöründe calisan bir insana bu durmu yakistiramiyorsam bile
siz kendinize yakistiriyorsunuz ya beni de üzen bu....
Dikkat edin, colugnuz cocugunuz "Zihni zehirlenmis" birisine asik masik olmasin , alim Allah oda bagnaz, insanlik düsmani ve baskici olur....
Alt 26-09-2007, 04:47
Üye Değil

Hoşgeldiniz Nil Hnm

Herhangi bir dine inanan insanlar aydın değil mi sizce??
Alt 26-09-2007, 05:42
Üye Değil

Cahilliği,ırkçılığı,cinsel ayrımcılığı,şiddeti ve diğer saydığınız özelliklerin hepsini bir araya getirerek,bunların genelde inanan insanlarda olduğunu söylemeniz,bilimsel bir tespit yaptığınızı değil,önyargınızı ifade ettiğinizi gösterir.
Çünkü ırkçılığın,şiddetin ve baskının kökleri psikanalitik alanda tespit edilmiştir.Irkçılık ve ırkçılıktan doğan şiddet;ölüm sevgisi,kandaşla cinsel ilişki bunalımı ve narsisist eğilimlerin sonucudur.(Örnek:Adolf Hitler)
Şiddeti doğuran bu nedenlerin özünde ise,insanoğlunun temel içgüdülerinden birisi olan üreme ihtiyacının yanlış yönlendirilmesi yatar.
Örneğin libido dediğimiz cinsel enerjinin ego ya yönlendirilmesi,narsisist eğilimlerin temelini oluşturur.
Şiddetin temelini oluşturan bir başka olgu olan ölümseverlik ise,bilim ve teknolojinin ilerlemesiyle insanda daha belirgin hale gelmiştir.İnsanların birbirlerini öldürdüğü PC oyunları,şiddet içeren ve öldürmenin zevk aracı halini aldığı sinema filimleri vs vs ölümseverlik duygularını körükleyen en önemli unsurlardır.

Bir başka şiddet nedeni olan kandaşla cinsel ilişki ise, odipus karmaşası döneminin mirasıdır.

Bir insan ruhsal açıdan hasta ise,kurduğu üst yapı(sosyalizm,İslamiyet vs vs) ne olursa olsun,ne kadar erdemli öğretilerle dolu olursa olsun hastalık izleri taşıyacaktır.Bu hastalık izleri o öğretinin yapısından değil,bireyin hastalığından kaynaklanmaktadır.
Tabi birey toplumu etkiledikçe,diyalektiksel olarak toplumda bireyi olumsuz etkilemeye başlayacaktır.
Örneğin sosyalist bir genç hasta ise,bağlı olduğu ideolojinin öğretisi ne kadar insani olursa olsun, onun saldırganlığını örtemeyecektir.Hatta bu kişi yaptığı saldırgan davranışın nedeninin sosyalizm olduğunu iddia edecektir.

Sonuç olarak demek istediğim,saldırganlık,ırkçılık,şiddet vs vs bunlar inanan insanlarda olmak zorunda değildir.Çünkü kökleri,nedenleri farklı..

Aydınlanma konusunda *yazdığınız yazınızın ise Bilim Teknik de yayınlanmaması çok normal.Çünkü aydınlanmayla doğaüstü güçlere inanışı karşılıklı kutuplar gibi sunmuşsunuz.Oysa tarih,doğaüstü inanışlarla bilimsel atakların birlikteliğine şahittir.(Bkz:Mısır Piramitleri,Yunan mitolojileri vs..)Sizin dinlere karşı önyargınızın kokusu yazınızın her yerine sinmiş.Burnu koku alabilen bir okuyucu bunu anlayacaktır.
Konu Kapatılmıştır

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil