Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Konu Kapatılmıştır

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-05-2008, 03:12
lionking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
lionking lionking isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sayin antiateistee senin inandigin Allah sadece bali disi arinin yapdigini bilir,Bilimin TANRI siysa onun nice düsünemiyeceyi seyleri bilir,bence yanlis Allahin pesindesin,hastalandiginda bilimin TANRISI na kosuyorsun,iylesdiyindede ona sirt ceviriyorsun,bu ne kötü bir hareketdir bir bilebilsen.

Kötüler Tanri,yi kullanir, *Tanri ise iyileri kullanir.
*Giordano Bruno
Alt 15-05-2008, 11:22
su2prelude su2prelude isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart ....

oldu başka bişi var mıydı..

Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız
Bizim mezarımız ariflerin gönüllerindedir...

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Muhammed Celaleddin

Ama bizi yeni sulara götürecek akıntı durdu!

Konu su2prelude tarafından (15-05-2008 Saat 11:43 ) değiştirilmiştir. Sebep: işte
Alt 15-05-2008, 21:58
antiateistee antiateistee isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

o zaman söyle bilime ölüme çare bulsun
Alt 15-05-2008, 22:15
LaTeX
Üye Değil

antiateistee´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
o zaman söyle bilime ölüme çare bulsun
Bilim herşeyin çözümünü bulabilecek mi sorusunu önce kendine sorman gerekirdi.
Ayrıca bilim allah değil ki herşeyi yapabilirim iddiasında bulunsun kaldı ki kimsenin ölümü reddettiği yok vede ölümü yenip yenemeyeceğimizi.
Ama bu soruyu sorarken atladığın 1 nokta var. Bilimin şu anda kadar gerçekleştiremedikleri ileride onu gerçekleştiremeyeceğine kanıt olamaz.

Tıpkı dna şifresi çözülmeden önce muhalefet olan sıradan bir insanın çözemezsiniz demesi ne kadar abes ise..

Bilimin acelesi yok zamana ihtiyacı var tökez olmayın yeterli.

Konu LaTeX tarafından (15-05-2008 Saat 23:08 ) değiştirilmiştir.
Alt 16-05-2008, 23:55
lionking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
lionking lionking isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sayin antiateistee,konumuz ölüme care deyil,senin inandigin allahdada ölüme care yok ugruna kainat yaratilan muhammedde ölüme care yokdu olsaydi eminim 1000 seneyasamak isterdi,konumuz senin inandigin allahin bildikleri ve bilimin geldiyi nokta,sence hangisinde daha cok bilgi var?saygilar

Kötüler Tanri,yi kullanir, *Tanri ise iyileri kullanir.
*Giordano Bruno
Alt 17-05-2008, 01:59
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Atomun da cinsiyeti varmi kine. Muhammede sordum bu soruyu. o cevaplasin.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 17-05-2008, 09:32
iceman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
iceman iceman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

__KokTengri__´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yanılmıyorsam burada K.C. deneyden değil bunun nasıl 1400 yıl önce söylendiğini söylüyor. 1400 yıl önce insanların senin gibi düşündüğünü düşündüklerini sanmıyorum.YAni bu deneyi yapmak ve gözlemlemek. Ayrıca suyun birbirine karışmadığını görmek için bir alet olduğunu sanmıyorum o zmanda

neden düşünemesinLer ? MısırLıLarın ne kadar zeki oLdukLarını ve şimdiki insandan çok daha yaratıcı oLdukLarını biLmeyen var mı? PiramitLerin hikayesini biLmeyen yoktur sanırım...
Alt 17-06-2008, 15:38
hydra hydra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili Believer kardeşim "İnsanlar demiyecekmiydi ki 'Eee ne var bunda, bu zaten bulunmuştu' ". Diyorsun zaten insanlar da bunu diyor. Ayrıca Muhammed çölde oturan biri değil diyar diyar gezen bir tacirdi. Pek çok farklı insan tanırdı. Şunu da ekleyeyim (Kaynak: Suat Yalaz'ın "Hz Muhammedin Hayatı" kitabı adam da Müslüman) İlk karısı Hatice'nin bir akrabası Varaka isminde biri İncil ve Tevrat'ı ezbere biliyormuş. Zaten yaşadığı çağda da Kur'an için "Bunlar eski çağlardan kalma masallardır." diyenlerin olduğunu Kur'an yazıyor. Şu an yerini hatırlayamıyorum ama İnanmayan açıp okusun. Hangi sure olduğunu hatırlayan lütfen yazabilir mi?
Alt 17-06-2008, 19:14
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili Believer kardeşim "İnsanlar demiyecekmiydi ki 'Eee ne var bunda, bu zaten bulunmuştu' ". Diyorsun zaten insanlar da bunu diyor. Ayrıca Muhammed çölde oturan biri değil diyar diyar gezen bir tacirdi. Pek çok farklı insan tanırdı. Şunu da ekleyeyim (Kaynak: Suat Yalaz'ın "Hz Muhammedin Hayatı" kitabı adam da Müslüman) İlk karısı Hatice'nin bir akrabası Varaka isminde biri İncil ve Tevrat'ı ezbere biliyormuş. Zaten yaşadığı çağda da Kur'an için "Bunlar eski çağlardan kalma masallardır." diyenlerin olduğunu Kur'an yazıyor. Şu an yerini hatırlayamıyorum ama İnanmayan açıp okusun. Hangi sure olduğunu hatırlayan lütfen yazabilir mi?

Kalem-15. / Muttaffifin-13. Âyetlerimiz kendisine okunduğu zaman, "Öncekilerin masalları!" der.

En'am-25. İçlerinden, (Kur'an okurken) seni dinleyenler de var. Onu anlamamaları için kalpleri üzerine perdeler (gereriz), kulaklarına ağırlık koyarız. Her türlü mucizeyi görseler de onlara inanmazlar. Hatta tartışmak üzere sana geldiklerinde inkâr edenler, "Bu (Kur'an) evvelkilerin masallarından başka bir şey değil" derler.

Enfal-31. Onlara karşı âyetlerimiz okunduğu zaman, "Duyduk, istesek biz de bunun benzerini elbette söyleriz. Bu, eskilerin masallarından başka bir şey değildir" dediler.

Nahl-24. Onlara "Rabbiniz ne indirdi?" denildiği zaman, "Öncekilerin masalları" dediler.

Neml-68. "Andolsun, bizler de bizden önce babalarımız da bununla tehdit edilmiştik. Bu öncekilerin masallarından başka bir şey değildir."

Ahkaf-17. Anne ve babasına, "Öf size! Benden önce nice nesiller gelip geçmiş iken, beni tekrar diriltilecek olmakla mı tehdit ediyorsunuz?" diyen kimseye onlar Allah'a sığınarak, "Yazıklar olsun sana! İman et, Allah'ın va'di gerçektir" diyorlar, o da, "Bu, eskilerin masallarından başka bir şey değildir" diyordu.
Alt 08-12-2008, 13:13
slmkull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
slmkull slmkull isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sevgili dostum and ayetteki bahsi geçen konu yasin süresindede aynısı var sen heralde kur anı tam okumamışsın galile dünya yuvarlak dediğinde hatırlarmısın 300 sene önce deli dediler ozamanda insanlar takvimi biliyordu ama dünyanın yuvarlak olduğunu bilmiyorlardı ozaman kuran 1100 yaşındaydı ve yasin süresinde"güneş ve ayın belirli bir yörüngede hareket ederler" ibaresi geçer senin anlamadığın veya inanmadığın rahman ve yasin süresi galileden tam 1100 yıl önce haber veriyor yoksa muhammet peygamber galiledenmi öğrendi dünyanın yuvarlak olduğunu
Konu Kapatılmıştır

Önerilen Siteler