Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-09-2008, 09:50
sheyhzade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sheyhzade sheyhzade isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sy black tiger
su yazdiklarina turbanli kardeslerimizin %80 sahip.ama onlardaki durum bu dogmatik baski ortami...ayni sey gibi,,yazlari iranli kadinlar gelir turkiyeye bikiniyle gezerler antalyada,neden cunku ayni cehrede degiller,cevre farkli.bu olay icselligi ortaya koyuyor.bence medeni,egitim almis bir turbanli kardesimiz '' basimi acarsam annem babam ne der,konu komsu elalem nasil algilar,namusum gider mi '' gibi dusunceeri kafasindan bi atsa her sey hallolcakta.hani inanci icin kendi istegiyle 20 yasinda kapanir,,iyi tmm.inanci anlamsizda olsa saygi.bide baskiyle,gosterislik ''disi suslu,ici pisliler varya''..
ama diger yonude,ayni bahsettigin konu gibi.yabancilarin bize turk halkina,yada musluman kisma gosterdigi saygiyi biz birbirimize gosteremedik gitti.pariste turbninla gez dolas,otur biseyler ic,lunaparkta atli karincaya bin kimse ''aaa tipe bak ''demez,ki bu goruntude onlara yakin bi tarz degil.yani nolur ki,o turbanli grup turkiyede mini etekli birisini gorunce yadirgamasa,yada mini etekli ''aiii aii aiii yobaz'' demese.
ama bide islam adalet hosgoru,biz medeniyeti ogrettik onlara derler.onlar sokaklara yaparken,biz tuvalet kullanioduk,,ingiltere sarayi tuvaletsizmis..fransizlar parfumu bu kotu kokudan kurtarmak icin kullanmis,semsiye bunun icin icat olmus,uzun topuk vs.. bunlarin hepsi bilindik seyler.bunlari gogsumuzu kabarta kabarta anlatirken iyi guzel.ama al bakalim yanina bi bayan bi aksam gez dolas taksimde.yada taksimi gec izmirde karsiyakada.ben esimle turkiye gelince aksamlari bi cikalim gezelim diorum,,iste buyrun tuvaleti avrupadan once kulanan milletin durumu .. ''aahhhaaa gavur kariya bak,vucuda bak,,tipe bak,ona bak buna bak...'',uzayli gordun sanki.insanin gozunun icine baka baka kendi karisina laf atarlar senin yaninda.sonra medeni olurlar iste.artik bu cehalet mi,orf adet mi.anyalamadim gitti.
saygilarimla
Alt 20-09-2008, 11:01
YOLCULUKLAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YOLCULUKLAR YOLCULUKLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ShadowSong´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
-Cehennem;İnsanların Cehennem diye bir yere gönderilmelerini istememekle beraber,hele hele birisi günde 2 defa namaz kıldı diye cennete,diğeri elektriği buldu ama ateistti diye cehenneme mentalitesini halen anlayamam.
Harika bir konu açmışsınız, ilk başta bu seçiminizden dolayı size teşekkür ederim.

Tanrı ile çatıştığım noktalar demeyeyim de... Tanrı'nın söylemek istediklerini anlayamadığım konular mevcuttur ki bunlar birisi de, sizin de bahsettiğiniz, gibi 'cehennem' kavramıdır.

İlk başta cehennem kavramını anlamıyor oluşunuzla sizinle hem fikir olduğumu belirtmek isterim.

İtiraz edeceğim bir nokta da olacak. Namaz kılan insanın cennete alınması meselesi...

Benim düşünceme göre, tabi bu konunun erbabı arkadaşlar daha açıklayıcı bilgiler mutlaka verecektir, o kişi namaz kıldı diye cennete alınmayacaktır. Çünkü namaz kılmak, bir şeylerin göstergesidir. Neyin göstergesidir? Allah yolunda gittiğinizin ve doğru bir insan olduğunuzun göstergesidir. Dolayısıyla, namaz kılan kişi Allah yolunda olduğunu ve doğru bir kişi olduğunu Allah'a gösterdiğinden dolayı o kişiyi Allah cennete alacaktır.

Benim bu cümlelerim üzerine 'İyi de YOLCULUKLAR arkadaşım namaz kılıpta, Allah yolundan çıkan, üçkağatçı, düzenbaz, yalancı, hain insanlar da yok mudur? Bu kişiler de mi cennete gidebilecek?' diyebilirsiniz. Benim de bu soruya olan cevabım, 'evet gideceklerdir' olacaktır. Neden? Biz insanlar o kadar garip varlıklarız ki... Şu insan soyuna, gerçekten de, bazen akıl sır erdiremiyorum... Örneğin her insan (içimizdeki en büyük yalancı bile), yalan söylememenin doğru bir iş olacağını, yalan söylemenin ise çok kötü bir meziyet olacağını çok iyi bilirler. Ama tüm bu gerçekliği bilmelerine rağmen, egolarına yenik düşerler ve kendilerini yalan söylemekten alı koyamazlar; ama sonra da pişman olurlar. Son pişmanlık fayda etmez mantığını bu konuda güdmek istemiyorum; çünkü Allah'ın o denli acımasız bir kavram olacağını düşünmüyorum.

Cehennem kavramını anlayamadığım nokta ise, cehennem kavramının oluşudur. Benim düşünceme göre, tüm insanlar günahlıdır ve aslında bu günahların altında da hep iyi niyet yatar. Bu nasıl oluyor açıklayayım... Varsayalım ki, cennete gidebilmek için başörtüsü takmamız gerekiyor. Şimdi baş örtüsü takmayan kişiler, Allah'ı küçümsediklerinden dolayı mı yada Allah'a gıcıklık olsun diye mi baş örtüsü takmıyorlar? Kesinlikle hayır... Çünkü bu kişiler Allah'ın öyle bir şey söylemiş olabileceğini düşünmüyorlar. Dolayısıyla bilerek, isteyerek, art niyetle yapılmayan yanlışları Allah'ın cezalandıracağını ve bu kişileri cehenneme yollıyacağını düşünmüyorum.

Ya da aynı şekilde Hristiyanlar Allah'ı üçlerler. Eğer Allah'ı üçlemezseniz sizi Hristiyan olmamakla suçlarlar. Peki bir Hristiyan Allah'ı üçlediği zaman, bu işi Allah'ı küçümsemek için mi yapıyor? Kesinlikle hayır. Allah'ın bize üç benlikte görünebileceğini iddia ediyorlar ve üçlübirlik kavramını destekliyorlar. Şimdi Kuran-ı Kerim'e göre (ve bana göre de) üçlü birlik kavramı çok büyük bir günahtır, Allah'ı küçümsemektir ve bu insanların sonu da cehennemlikir; ama objektif olarak bakarsak üçlü birliği savunan bir çok insan da bu işi Allah'ı küçümsemek için yapmıyorlar ki. Dolayısıyla, ben, bu kişilerin de cehenneme gideceğini düşünmüyorum.
Alt 20-09-2008, 14:47
prometheus4517 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
prometheus4517 prometheus4517 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

prometheus4517 - İCQ üzeri Mesaj gönder prometheus4517 - MSN üzeri Mesaj gönder prometheus4517 - YAHOO üzeri Mesaj gönder

tanrı kendinden daha büyük bir güç daha büyük bir tanrı yaratabilir mi?
Alt 20-09-2008, 14:59
YOLCULUKLAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YOLCULUKLAR YOLCULUKLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

prometheus4517´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tanrı kendinden daha büyük bir güç daha büyük bir tanrı yaratabilir mi?
Eğer bu sözü İsa için söylüyorsanız, burada size hak veririm. İsa'nın Tanrı olabileceğini düşünmek bana da mantıklı gelmiyor. Tanrı tektir ve bir tanedir...

Ama benim bahsetmek istediğim daha farklıydı.

Örneğin, Kuran-ı Kerim üçlü birliğe karşı çıkar, Hristiyanlar Allah'ı üçlediler der ve bu büyük bir günahtır der. İnanın ki bana burada ben Kuran-ı Kerim'e yüzde yüz hak veririm. Allah tektir, bir tanedir ve eğer siz Allah üçtür derseniz bu Allah'a olan bir hakaret olur.

Ama şöyle bir gerçeklikte var... Hristiyanlar üçlü birliği kabul ederken bunu Allah'ı küçümsemek için yapmıyorlar ki... Tam tersine Allah'ı yüceltmek için böyle söylüyorlar...

Hristiyanlar mantıklarında çok yanlıştır, bu ayrı... Ama içtenliklerine de inanıyorum ve böyle bir durumda da o insanların cehenneme gideceklerini düşünmeyi garipsiyorum...
Alt 23-09-2008, 01:45
Black_TIGER Black_TIGER isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sy sehzade bende soyle katkida bulunayim yazdiklarınıza

dinimizde zina ya yaklasmayın der .acikca giyinmek insanın sehvetini arttirir degil mi.konuyu acan kisi avrupadan ve plajlardan ornek vermis.simdi avrupada sex hayati nasıl yasaniyor herkesce malum sinir yok kendilerini bu konuda ozgur birakmislar.hatta artık kulupleri bile var gir iceri kim le istersen onla yap ne kadar igrenc dimi.plajlari ornek vermis hadi bizim plajlarda bişey yok ya otele donunce barlarda neler oluyor kimin eli kimin cebinde belli degil .simdi bizim ulkeye gelelim taksimi ornek vermis.o taciz eden kisilerin utanma duygusu bile yokki dinle nasıl baagdastiriyorsun.inanip cok zina yapanda vardir inanip hic zina yapmayanda .bu insanları ilgilendiren bişey.benim gorusum ise nefis sexi ister gercekten yemek su kadar ihtiyactir nefis icin sex.ama bunu evlenip yapmak daha guzeldir dinimize gore.bana kalirsada oyle .tabi evlilikte kıskanclik dogar oda guzeldir.ama kıskanc olmayanlar icin sunu diyelim.kendine ait olan bişeyi baskası kullansin istemessin izin vermessin.esin sana ait sen esine aitsin nasıl kıskanmassın nasıl baskasının kullanmasına izin verirsin goz gore gore

sonuc olarak insan yasamak istedigine inaniyorsa onun dini inkar etmesi dogal .cunku o zaman bir cok seyi yapamayacak .inanmayanlar sunu der bana ;sen hic istedigin gibi yasamadın mı .cevap olarak bende sunu diyeyim;dine gore benim gunahım yokmudur vardır ee bende gunahım var artik beni ALLAH affetmez en iyisi zevkime eglenceme istegime gore mi yasamalıyım demeliyim.ben oyle demedim baktım kacicak yer yok tevbe ettim ALLAH a sigindim dilerse azap eder dilerse cehenneme koyar gaybi bilen yalnizca odur.

Konu Black_TIGER tarafından (23-09-2008 Saat 01:53 ) değiştirilmiştir.
Alt 23-09-2008, 02:08
Üye

sy yolculuklar

hatanizi duzeltmek istiyorum

Ama şöyle bir gerçeklikte var... Hristiyanlar üçlü birliği kabul ederken bunu Allah'ı küçümsemek için yapmıyorlar ki... Tam tersine Allah'ı yüceltmek için böyle söylüyorlar...

hz isa ya ALLAH ın oglu olarak inaniyorlar.zaten bu yuzden kafir olmuslardir.aslina bakarsan bu bir hakarettir buyutmek icin soylenen bir laf degildir.cunku kuran var .onu bilipte uctur demek hakarettir.kurandan haberleri olmasa haklısın derdim ama biliyorlar.kutsal ruh nedir onu bilmiyorum hic arastirmadım da.onada bakayım bu arada

benim kendi dusuncem ise sudur.islam dini gelemden once elinde gercek incil bulunan ve bir ALLAH a iman eden hristiyanlar cennete girecektir.
Alt 23-09-2008, 02:16
Lucretius Lucretius isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hayır ve şer Allahtandır diyor kitap...Birgün başımıza 'şer' gelince
'Allah korusun' diyoruz.Kitap da şöye diyor: ondan yardım iste..Herşeyi o yapıyorsa, neden ondan yardım isteyecekmişim? Hem 'O' yapıyor hem de 'ondan' yardım isteyecekmişim...Peki beni korursa 'şer' den, kime karşı korumuş olacak?

Tanrının insan özelliklerinden 'münezzeh' olduğu bilgisiyle yetiştirildik hepimiz.'O bizim bildiğimiz hiç bir varlığa benzemez' denildi.Cinsiyeti yoktur mesale...bu gibi özellikler olsa olsa 'yaratılımışlarda' olabilir.Buna rağmen İslam tanrısının, tüm isimlerinin eril karakterde olmasını anlayamıyorum.Tanrının cinsiyeti yok ama onun kutsal sayılan kitaplarındaki tüm söylemleri, eril.Tüm ismleri yine eril.. Bu durumun tarihsel toplumsal nedenleri olabilir mi? Yok canım daha neler

Bu dünyadan münezzeh, sonsuz ilim bilgisiyle donatılmış tanrısal esin,bana toplumsal kurallar öneriyor.Bir ahlak sistemi sunuyor.Karşıma alıp bakıyorum ki bu dünyada olup biten egemen kültürlerden farkı yok bunların.Sonsuz ilim islamiyetin yayılması için kılıcı öneriyor.Savaşı...Bu ne kadar da çok benziyor kendi dönemlerinin siyasal hareketlerine
Acaba din son tahlilde bir siyasal hareket olabilir mi? Mesale islamiyet...Yok canım.yok yok

Tanrının insanlara, 'ey kullarım ! sakın yapmayın bunları...' dediği şeyler vardır.
Bilirsiniz.Fuhuş,alkol,israf,tembellik...Ne kadar hoş geliyor kulağa.Bunları yapmayacaksın diyor tanrı.Ahlaki değil,pek çirkin pek çirkef...Günah.Tama bunları yapmıyorum.Ahlaklı bir yaşam süreceğim dünyada...O zaman tanrı beni cennetle ödüllendiryor.Bilin bakalım neler var cennette.Huriler,türlü türlü içkiler,bitip tükenmek bilmeyen meyve bahçeleri...Hiç çalışmak yok orda.Serinlik ve sonsuz dinlenme tatil var.Tanrı, bana koymuş olduğu yasaklara ben harfiyen uyunca;beni yasakladığı çirkin bulduğu aynı şeylerle ödüllendiriyor.Neden? Acaba tüm bunlar çöl insanının özlemleri olarak din olgusuna yerleşmiş olabilir mi? Serinilik,meyve bahçeleri, sınırsız cinsel ilişki...Din insanoğlunun özlemlerinin bir yansıması mı acaba? Yok canım daha neler.Günaha girmeyeyim

devam edecek

Eğer doğa hakkındaki cahillik tanrıları doğurduysa,doğa bilgisinin onları yok etmesi beklenir.
Alt 23-09-2008, 02:18
Ride Ride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Black_TIGER´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sy yolculuklar

hatanizi duzeltmek istiyorum

hz isa ya ALLAH ın oglu olarak inaniyorlar.zaten bu yuzden kafir olmuslardir.aslina bakarsan bu bir hakarettir buyutmek icin soylenen bir laf degildir.cunku kuran var .onu bilipte uctur demek hakarettir.kurandan haberleri olmasa haklısın derdim ama biliyorlar.kutsal ruh nedir onu bilmiyorum hic arastirmadım da.onada bakayım bu arada

benim kendi dusuncem ise sudur.islam dini gelemden once elinde gercek incil bulunan ve bir ALLAH a iman eden hristiyanlar cennete girecektir.
Gerçek İncil de neyin nesi? Öyle bir "İncil" hiç olmadı ki. İncil dediğimiz şey, MS 60'lı yıllarda Matta diye biri tarafından ilk örneği yazıldığı iddia edilen metinle başlar. Bir de sanırım "havari" Paulus'un mektupları konusu var ama tarihini tam bilmiyorum. Onun dışında, "gerçek İncil" diye bir metin hiç olmamıştır. İsa'nın, Matta'nın, Paulus'un, 12 havarinin varlığı bile kuşkuludur. Büyük ihtimal İsa efsanesinden yüzyıllar, binyıllar önce türetilen Mısır'daki Horus efsanesinden aşırtılma olan mitsel kişilerdir bunlar. İngilizcesi olanlar şu linki ziyaret ederlerse benzerlikleri görürler: http://www.adam.com.au/bstett/BJesusandHorus74.htm
Alt 23-09-2008, 02:26
Üye

darkofdeath´isimli üyeden Alıntı
tanrı bir ayetinde senin dinin (inancın) sana benim dinim bana diyor
sonra ateistsin deistsin diye cehennemine koyuyor
beni bu dünyaya gönderirken seçme şansı vermiyor

bunu nasıl iddaa edersiniz ya.secme sansınızın olmadigini .sana da kuran geliyor banada kuran geliyor .ee nasıl secme sansım yok diyorsunuz.bu heves ve isteklerinizden vazgecmemek icin uydurdugnuz iddaa.demek istiyorsunuz ki suclu ALLAH biz degiliz.akliniz var bilginiz var kuran da var ee siz suclu degilsiniz oylemi.

bir kerede hata aramadan okusaniz dedigim gibi yasamak istedigine gore degilde kuran a gore yasamayi deneseniz o zaman sirk sucunuzdan kurtulacaksınız.gecmisimizde yaptigmiz gunahlardan da hep birlikte tevbe edicez.yasayacaklarimizda da gunah islememek icin elimizden geleni yapicaz.her gunah isledigmizde seytana sarilirsak daha fazla gunah isleriz .aklıma gelen bu artık inanmak veya inanmamak sizin elinizde

Konu Black_TIGER tarafından (23-09-2008 Saat 02:32 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil