Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-03-2009, 21:36
katre_07 katre_07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

katre_07 - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart evrimde cinsiyet ayrımı

arkadaşlar.

evrim süresince insanların aynı zamanda hayvanların cinsiyet ayrımı ne zaman ve nasıl olmuştur..

bilimsel bir açıklaması var mıdır..ya da mantıklı bir açıklaması..

biz inanlar için Tanrının varlığına en büyük delillerden birisi cinsiyet ayrımıdır...

sizler(evrime inanlar) cinselliği ve cinsiyet ayrımını evrime göre nasıl açıklamaktasınız..?

saygılar...!
Alt 14-03-2009, 06:32
zincari zincari isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Peki siz nasıl bir bilimsel mantığa dayandırıyorsunuz onu açıklayın. Biz de size yardımcı olmayı deneyelim. Ayrıca evrimsel süreç içinde incelediğimizde hücreler bölünmeye başladıktan sonra kompleks canlılar oluşturdular ve nesillerini devam ettirmek için çeşitli yollar geliştirmişlerdir.

EŞEYSİZ ÜREME
1. Bölünerek Üreme
2. Tomurcuklanmayla Üreme
3. Sporla Üreme (Sporogoni)
4. Vejetatif Yollarla Üreme
EŞEYLİ ÜREME
a. İzogami
b. Anizogami (Heterogami)
c. Oogami
d. aaaagenez (Döl Değişimi)
e. Partenogenez
f. Konjugasyon (Kavuşma)
g. Hermafroditizm (çift cinsiyetliler)

yukarıda verdiklerim çeşitli üreme çeşitleridir. Bunları ilköğretimin 2. kademesine giden öğrenciler ezbere sayarlar. Dikkat ettiyseniz basitten karmaşığa doğru ilerleme vardır. Yani anlatmak istediğim bu kadar farklı üreme çeşitleri varken cinsiyetlerin nasıl oluştuğunu sormak abeste iştigaldir.

Ki ayrıca islamın açıkladığı gibiyse cinsiyet ayrımı mümkünse bize bilimselliğinin nerede olduğunu söyeyebilir misiniz??

Onu ancak varolmamış olması affettirebilir.. A.Einstein
Alt 14-03-2009, 11:13
paslıçivi paslıçivi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

insan dışındaki canlılarda(hayvan bitki) cinsiyet farkı olabilir ama insanda öyle bir ayrım olduğunu düşünmüyorum..

kadın-erkek bir türün iki farklı cinsiyeti değil de sanki iki farklı canlı türü gibi geliyor bana:eek:

hayvanlar koklaşa koklaşa bile anlaşıyorlar da erkekle kadın konuşarak bile anlaşamıyor..

bu işte bir hinlik var ya dur bakalım...

kadın bence insan türü bir canlı değil.. şeytan türü onlar...

Alt 14-03-2009, 15:16
Üye

zincari´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Peki siz nasıl bir bilimsel mantığa dayandırıyorsunuz onu açıklayın. Biz de size yardımcı olmayı deneyelim. Ayrıca evrimsel süreç içinde incelediğimizde hücreler bölünmeye başladıktan sonra kompleks canlılar oluşturdular ve nesillerini devam ettirmek için çeşitli yollar geliştirmişlerdir.

EŞEYSİZ ÜREME
1. Bölünerek Üreme
2. Tomurcuklanmayla Üreme
3. Sporla Üreme (Sporogoni)
4. Vejetatif Yollarla Üreme
EŞEYLİ ÜREME
a. İzogami
b. Anizogami (Heterogami)
c. Oogami
d. aaaagenez (Döl Değişimi)
e. Partenogenez
f. Konjugasyon (Kavuşma)
g. Hermafroditizm (çift cinsiyetliler)

yukarıda verdiklerim çeşitli üreme çeşitleridir. Bunları ilköğretimin 2. kademesine giden öğrenciler ezbere sayarlar. Dikkat ettiyseniz basitten karmaşığa doğru ilerleme vardır. Yani anlatmak istediğim bu kadar farklı üreme çeşitleri varken cinsiyetlerin nasıl oluştuğunu sormak abeste iştigaldir.

Ki ayrıca islamın açıkladığı gibiyse cinsiyet ayrımı mümkünse bize bilimselliğinin nerede olduğunu söyeyebilir misiniz??

ya arkadaşım..ben sıze soru sordum sen soruyla cvp verıyorsun...ben İslamı övme nıyetıyle açmadım bu konuyu... burada tartışmak ıcın açtım...

bak yukarıda yazdıklarını açıklamışsın...bılımsel terımler değil mi onlar..onlarda da karmaşıklık var ama acıklıyorsun...

bana sadece zamanını hadı bılımselını geçtım mantıklı bır cvp vermenızı beklıyorum...

araştıracağım bende ancak vaktım yok..o nedenle bı ön fıkır olsun dıye buraya yazdım...

kompleks canlı..?

tmm bu canlı hayatta kalmak ıcın kendını geliştırıyor..doğaya... yaşama tutunma savası verıyor dıyelım..tum bunlarla uğraşırken ..zaten derdı başına yetıyoken bir de neslımı nasıl surdururum derdıne mı duşuyor..?

aydınlatırsanız sevınırım...
Alt 14-03-2009, 15:24
Üye

paslıçivi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
insan dışındaki canlılarda(hayvan bitki) cinsiyet farkı olabilir ama insanda öyle bir ayrım olduğunu düşünmüyorum..

kadın-erkek bir türün iki farklı cinsiyeti değil de sanki iki farklı canlı türü gibi geliyor bana:eek:

hayvanlar koklaşa koklaşa bile anlaşıyorlar da erkekle kadın konuşarak bile anlaşamıyor..

bu işte bir hinlik var ya dur bakalım...

kadın bence insan türü bir canlı değil.. şeytan türü onlar...

''Alalhım kadını yarattın şeytanı neden yarattın'' diyordu bılırkişi...

yazdıklarını dıkkate alacak bayan arkadaşlar olursa ..işin var demektir paslı..

şimdiden kolay gelsın..!
Alt 14-03-2009, 16:36
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

sayın katre

cinsiyet ayrımının ve buna baglı olarak seksin gelişiminin biyolojik açıklaması DNA nın tamiridir. Mutasyonlardan kötü olanlar bu yolla elenir ve yeni canlı iki cinsiyetin kromozomlarının rastgele eşit oranda birleşimi sayesinde yeni bir karakterle ve ebeveynlerinden eşit olarak aldıgı kromozomlarla gelişir.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 14-03-2009, 16:43
zincari zincari isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

katre_07´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tmm bu canlı hayatta kalmak ıcın kendını geliştırıyor..doğaya... yaşama tutunma savası verıyor dıyelım..tum bunlarla uğraşırken ..zaten derdı başına yetıyoken bir de neslımı nasıl surdururum derdıne mı duşuyor..?

aydınlatırsanız sevınırım...
Doğaya uyum sağlama çalışması zaten neslini devam ettirebilme çabasıdır. Dikkat ederseniz her canlı ölümlüdür. Yani yaşama tutunma çabası verimli döl oluşturabilme çabasıdır... Ayrıca soruya soruyla cevap vermedim. Sizin sorduğunuz sorunun kısaca - özeti de diyebiliriz- cevap verdikten sonra size soru sordum. Sadece siz soracaksanız konuşmaya katılmak saçma.

Onu ancak varolmamış olması affettirebilir.. A.Einstein
Alt 16-03-2009, 03:12
paslıçivi paslıçivi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

katre_07´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

varoluşun temel derdi canlılığın devamıdır..

bunu sağlamak için insana aşk.. orgazm.. evlat sevgisi.. gibi temel 3 öğeyle(tuzakla) donatmıştır..

Alt 04-04-2009, 12:39
Üye

dilaver´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın katre

cinsiyet ayrımının ve buna baglı olarak seksin gelişiminin biyolojik açıklaması DNA nın tamiridir. Mutasyonlardan kötü olanlar bu yolla elenir ve yeni canlı iki cinsiyetin kromozomlarının rastgele eşit oranda birleşimi sayesinde yeni bir karakterle ve ebeveynlerinden eşit olarak aldıgı kromozomlarla gelişir.

saygılarımla

sayın dilaver yaazdıklarınızdan fazla şey anladığım söylenemez..

seksin gelişimi cinsiyetin oluşmasından sonra ortaya çıkan şey değil midir..

benim sorduğum cinselliği yaşayacak canlıların nasıl oluştuğudur..yani cinsellikten önceki süreç..

yeni canlı derken bu canlıyı meydana getiren cinsellik midir....yoksa evrimdeki bir canlının kendi serüveni midir...eğer cinsellik ise ...ben zaten o cinselliği soruyorum...

bu konu hakkında kaynak veren olursa memnun olurum..

saygılar..!
Alt 04-04-2009, 12:48
Üye

zincari´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Doğaya uyum sağlama çalışması zaten neslini devam ettirebilme çabasıdır. Dikkat ederseniz her canlı ölümlüdür. Yani yaşama tutunma çabası verimli döl oluşturabilme çabasıdır... Ayrıca soruya soruyla cevap vermedim. Sizin sorduğunuz sorunun kısaca - özeti de diyebiliriz- cevap verdikten sonra size soru sordum. Sadece siz soracaksanız konuşmaya katılmak saçma.
neslini sürdürme diyorsunuz..işte ben bu nesıl kavramının nasıl oluştuğuyla ilgileniyorum sayın zincari..konuyu açma sebebim aslında buydu..

''soruma soruyla karşılık vermenız'' dıye yazmam aslında başkaları tarafından yazılacaklara bir engelleme amacı taşımaktadır...bu sitede herkes müslüman olduğumu biliyor...amacım evrımcılere çatmak değil...dınımı övmek de değil...sadece tartışmak ...öğrenmek...başkalarının dınımı bahane ederek cvpları carpıtmasını ıstemem açıkçası....açtığım tamamıyle bağımsız bir konu...yanı bılımsel..

saygılar..!

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil