Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-09-2008, 17:09
zedlax zedlax isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

eminim yine silinecek bu yazım,dur bi bakalım neler olacak...
Alt 24-09-2008, 17:13
qw19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qw19 qw19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

zedlax siteden banlanmaksa derdin buna gerek yok, bir daha yazmazsın olur biter
Alt 24-09-2008, 17:45
Üye

Banlanmak değil siz sadece benim yazılarımı silmeyin yeter ayrıca kimseye hakaret ettiğimi düşünmüyorum benim sinirlenmemin sebebine gelince hakaret etmediim halde yazımın silinmesidir.Forum özgür bir ortam değil mi?herkes istediğini istediği şekilde( ki altını çiziyorum saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum)ifade etmelidir.Baştan söylediğim gibi ben bilim yanlısı bi insanım dinler weya görüşlri değil insanlığı önemsiyorum üstelikte bilimin içinde olan bi insanım sadece yazılarınızı tek taraflı görüyorum bu da bana hiç bilimsel gelmiyor ve bilim için uğraştığınızı söyleyen sizlere yakışmıyor teşekkürler saygılar...
Alt 24-09-2008, 17:50
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

zedlax

sitede tebligatçılara yer vermiyoruz. Kendi düşüncen var ise çeşitli başlıklarda dile getirebilirsin, onun dışında rastgele her başlıga ileti yazamaz, tebligat yapamazsın. Yazıların yani tebligatların silinmiyor, ilgili başlıga gidiyor. Yani tüm tebligatçıların yazılarının yer aldıgı çöp forumuna.

İstersen oraya yazmaya devam edebilirsin. Bu yazın da oraya gidecek. Cafe bölümünden çöp forumuna ulaşabilirsin. Bizi ugraştırmamak için tebligatlarını orada yapabilirsin. Onun dışında forum başlıklarına ancak konu dahilinde ve kendi düşüncelerinle yazabilirsin. Başlıkları tebligatlarla doldurmaya devam edersen de denetimdeki üyeler grubunda agırlanırsın.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 24-09-2008, 18:15
Üye

pardon ama bu yazdıklarım kendi düşüncelerim birçok yorum okudum,ve birçok kişininde birbirine karşılıklı şekilde rencide ettiğiğni gördüm ben ise kimseyi rencide etmedim.Eğer hür düşüncelerimizi yazamayacaksak tartışma portallarının ne gibi bir yararı olabilirki? Siz kendinizi demokratik sanıyorsanız eğer orasına birşey diyemeyeceğim .Üstelik sanırım beni siziçökertmeye çalışan herhangi bir yobaz gibi gördünüz... Şunu belirtmeliyimki felsefe alanımda birçok araştırmam olmuştur;din,tarih, felsefe birbiriyle içiçidedir fakat tabiki bilimsel düşünebilirsek.Zaten tahmin ediyorumki bu sitedekiler birer gençlik ateşi tıpkı benimde bir zamanlar olduğum gibi fakat herşey gelip geçici ama ilim sonsuzdur.Gerçekten taktire şayan yazılar yazanlar gördüm;hemm ateist ,hemde deist hem de müslüman olanlardan hepsinede saygı duyuyorum ama tek önem wermeniz gereken şey kalitelibir tartışma olmalıdırki herkes kendine pay çıkartabilsin.Söyliyeceklerim bu kadar teşekürler...
Alt 01-10-2008, 06:09
derivasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
derivasyon derivasyon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

uydurma hadis ile ayet curutmeler,

arastırıpta bulamadıgım kuran cesitleri,

komplo teorileri

ee? pozitif bilim nerde???
Alt 01-10-2008, 19:16
abudak abudak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Ateistler kendi düşüncelerini ispatlamak için kuran birden fazla olarak söylüyorlar ama düzgün bir ispatları yok. Kuran meydan okumaktadır. Benim bir ayetimin benzerini getirin de göreyim diye. Arapça inmiş olan kuranın edebi yönünü gören bir kişi secde etmiş ve müslümanmı oldun demişler oda hayır ben bu sözlerin edebiliğine secde ediyorum demiş. Sizde buyrun kuran tek değil ise ikincisini yazın yada büyüklüğünü kabul edin....
Alt 01-10-2008, 19:21
niveru niveru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

demek ki allah sair ruhluymus !)) , abudak kuranin edebi yonunden cok icinde ne yazdigina odaklansaniz !)
Alt 05-10-2008, 02:16
hegel hegel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

aslında tartışmanın platformu yanlış arkadaşlar.bir ateist konusarak bir müslümanı ikna edemez,müslümanlar-ki bende eskiden müslümadım-sadece ateistlerin onlara sunduğu argümanların ateistten çıktığıyla ilgilenir.yani içeriğe bakmaz,o argümanları ateist söylüyorsa eğer baştan reddeder.bir müslüman kendi yaşam deneyimleri sonucu-gündelik yaşamda bu çelişkiler çokca mevcuttur-ve araştırmacı bir yapıya sahipse,eleştirel olarak yaşamı sorguluyorsa o zaman islamdan vazgeçer.inanan bir insan eğer en büyük dayanağını yani allah2ı terkedecekse gerçekten cesur ve bildiklerinin arkasında duran bir kararlılık göstermek zorundadır.kimseye ahkam kestiğimi düşünmeyin.sadece çok sağlam bir sünni gelenekten gelip daha sonra ateist birisi olarak yaşamımdan kesitler sunuyorum.
Alt 28-10-2008, 03:53
nefs-i bade nefs-i bade isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Yakın gerçek´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Amenofis.sen çok rezil ve düşük ve anlamayacak kadar kötü durumdasın.Bunlar bize zaten ayetlerde anlatlır.ı.Şu anlattıklarından anlatmaya çalıştıklarından nefret ettim .. Çekicek azabın çok kısa ömrünün keyfini çıkar baride yaptıklarına değsin.Evet bu adam tapulu senetli robot 24 saat adam ağırlayacak sen rahatsız olmazmısın ? o beden olarak bir fani bir insan senden farkı yoki dünyanın heryerinden oraya akın edenler / duyup gelenler sürekli evine doluşuyor.ne bu kardeşim ? Dinlenmeye hakkı olamaz değilmi kimsenin.Yada böyle bir ayet neden yazsın ben Çok rahatsız oluyorum Allahta öyle diyemezmi zaten gören saygıyla eğilip onun dediklerini yapmaya calısıyor.Bağırdığı azarladıgı zamanalrda cok olmus ozaman çekinmedi şimdi çekindi öylemi ??O eşlerin kafirinmi / Ahlaksızınmı eline düşüceği bellimi tabiki başkalarına haram kılınıcak.Bırakında bazı ayrıcalıkları olsun.Adam alıcak peygamberin karısnı sağda solda göstericek aha bu onun hamındı artık benim bu nasıl bir mantık...
yorumun oldukça komik, ayet oldukça açık
55.Peygamberin hanımlarına, babalarından, oğullarından, erkek kardeşlerinden, erkek kardeşlerinin oğullarından, kız kardeşlerinin oğullarından, mümin kadınlardan ve sahip oldukları cariyelerden ötürü bir günah yoktur. Ey Peygamber hanımları! Allah'a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah her şeye hakkıyla şahittir.
rezil ve düşük olan kimdir? soruyorum!

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil