Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-10-2009, 22:08
bilge34 bilge34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hz. peygamber benim sakalımdaki kılları kırpın kırpın sonra da öpün mü dedi. O sakal kıllarının Hz. peygamberle ilgisi ne ? Sonradan oluşan bir takım adetlerle İslamı yargılamaya kalkmak ne derecede doğru !

Şüphesiz ki, Allah Alimdir !
Alt 19-10-2009, 23:03
zocor zocor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hem imtihan, imtihan diye tutturur, hem de allah yazdi secde edelim diyerek, oyunu bozanlar, henuz kendi dinini bile bilmeyen birileridir.
Bu da bir imtihan olabilir..Bu kadar bebekteki net bir yazıya karşı hala iman etmiyorsunuz..
Al sana imtihan..Hala inkar..
Alt 19-10-2009, 23:54
ozgurrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgurrr ozgurrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

taabbud´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tom iyi oku soruyu ben sana hayvanın vücüt yapısını sormuyorum. Bu hayvan evrimle bu hale nasıl gelebilir? Hayvanın bu özelliği evrimle nasıl gelişebilirki diyorum. Bu hayvanın yoktan var edildiği yani yaratıldığı bariz ortadadır.

Taabbud dur ben sana yardımcı olayım şimdi bak şöyle oluyor

Allah vardı Evren yoktu Allah ol dedi Evren beliriverdi
Allah ol dedi Dünya beliriverdi ( Soğuması ve dünya halini alması baya bir zaman aldı ama olsun )

Sonra Dünya bomboş toprak var su var

Allah ol dedi milyonlarca hayvan ve bitki türü bir anda beliriverdi sonra bunları herhalde iklim ve doğa koşullarına göre ol dedi yerleşetiriverdi. ( Aslanlar çöle balıklar suya kuşlar havaya eşşekler heryere ayılar bir kısmı kutuplara bir kısmı heryere ... )

Sonra insana old dedi Adem Havva biranda dünyada beliriverdi.

Bu hikayenin Dünya kısmı 4,5 milyar yıl sürdü bu arada

Dur yazarken daha iyi bir açıklama geldi aklıma her hayvan türünün adem ve havvasını yaratıp yerleştirmesi daha mantıklı bitkilerinde tabi hepsinin tohumunu ekmiş olamaz ya tek tek. Her türden bir erkek bir dişi hayvan ilgili coğrafya ve iklim koşullarına göre yerleştirilmiş olmalı sonra bu hayvanlar bir erkek bir dişi ikiz çocuklar doğurursa bu iş tamamdır.

Yok ya ne gerek var bu kadar düşünmeye ol demiştir olmuştur bizim ilmimiz yetmez buna )))
Alt 29-10-2009, 01:11
ziggurat ziggurat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Görüntülere dikkatle bakilirsa cocugun annesinin sikmabas türbanli oldugu net bir bicimde görülür.1980 yillarda Fethullah in Zafer dergisindede arilarin petek üzerine arapca allah yazdiklarini yayinlamislardi,daha sonra bir vaiz in bunu hile ile yaptigi anlasilmisti.Islam yalan ve korku ile dünyaya yayiliyor.Bunlar icin hersey mübah.
Alt 29-10-2009, 01:17
ziggurat ziggurat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ayrica görüntülere dikkat edilirse duvardaki halida kilicli Suudi Arabistan bayragi var,bence seriatci bir ailenin oyunu.Dogada mucize yoktur,sadece anlasilmayan konular vardir.isa icin Musa icin veya herhangi bir insan icin doga yasalari degismez.Degisseydi peygamberlerde ölümsüz olurdu.
Alt 29-10-2009, 03:32
vesper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vesper vesper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Şaman Türksoy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sakalı Şerif'i düşünün.Bir sakalda en çok kaç kıl olabilir?Her camide muhafaza altında bir kıl var,güya Muhammet'in sakalından bir kıl.Herkes kuyruğa girip bu kılı öpmek telaşında.Dünyada kaç cami var biliyor musunuz?Bir insanın sakalında bu camilerin sayısınca kıl olabilir mi? Üstelik kıl sayısı sabit, camilere hergün bir yenisi ekleniyor.Kimin uydurduğu kılı öptüğünüzü hiç düşündünüz mü?
Altına imzamı atarım

......

Bu arada Taabbud ozgurrr un sorduğu soruyu es geçmişsiniz...

Allah haşa olmasa da ne kaybederiz demişsiniz??

Peki ya başka bir Tanrı varsa?

Ya siz haksızsanız X dini doğruysa ve o X dinine inanmayanları sonsuz azap beklemekteyse...

Ya siz hayatınız boyunca İslamiyet sınavına hazırlanmışken karşınıza X sınavı çıkacaksa

NE YAPACAKSINIZ O ZAMAN???

Eğer insanlar sadece cezalandırılmaktan korktukları ya da ödüllendirileceklerini umut ettikleri için iyilik yapıyorlarsa o halde gerçekten acınacak haldeyiz.(albert einstein)
Alt 29-10-2009, 19:06
TomSawyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
TomSawyer TomSawyer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Thumbs down

serdar-yildirim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Vücudunda farklı Arapça yazılar çıkan bebek, bilim adamlarını şaşkına çevirdi.

Rusya'nın Dağıstan Bölgesi'nde bulunan Mahaçkale'de yaşayan bir ailenin daha bir yaşına bile gelmemiş bebeğinin vücudunda ortaya çıkan Arapça yazılar ülkedeki günün en çok konuşulan konuları arasına girdi.
VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Doğduktan iki gün sonra bebeğin vücudunda yazıların ortaya çıkmaya başladığını söyleyen anne ve babası ortaya çıkışında bebeğe oldukça acı veren yazıların kendilerini şok ettiğini açıkladı.
Genellikle Pazartesi ve Cuma günleri farklı yazıların ortaya çıktığı belirtilen bebekte son çıkan yazıda ise; "İşaretlerimi insanlara gösteriniz" yazdığı tespit edildi. Doktorlar durumun görülmemiş bir vaka olduğunu belirtirken, bilimsel bir açıklamasının da bulunmadığını söylediler.

http://haber.mynet.com/detay/dunya/b...i-bebek/475264
olmayan birşeyi varmış gibi gösterme çabası demekki yeni doğmuş bir bebeğin vücudunu dağlayacak kadar acımasız..

yazık

kızmıyorum, sinirlenmiyorum;

acıyorum sadece...
Alt 29-10-2009, 19:08
TomSawyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
TomSawyer TomSawyer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Cool

taabbud´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
BÇünkü bizim haşa Allah olmasada kaybedeceğimiz bişey yok

bunun meâli:

"o kadar pragmatistim ki tanrı varsa; gelsin huriler gelsin eğlence şarap ama yoksa da birşey kaybetmem her türlü siz ateistler zarardasınız!"
Alt 29-10-2009, 21:37
kompLeks kompLeks isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

allah varlığını ispatlamak için niye bu kadar dolambaçlı yola giriyor ki.gerçekten varlığını ispatlamak istiyorsa çıksın herkese kendini göstersin olsun bitsin.

*' * * * * * * * κadeяiмi değişтiяeвilmeκ вeиiм кadeяiмdiя ! * *
Alt 29-10-2009, 22:32
kompLeks kompLeks isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

TomSawyer´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bunun meâli:

"o kadar pragmatistim ki tanrı varsa; gelsin huriler gelsin eğlence şarap ama yoksa da birşey kaybetmem her türlü siz ateistler zarardasınız!"
kaybedeceğiniz çok şey var.
-hayatınızın sonuna kadar gereksiz bir korku içinde yaşıyacaksınız.
-olmayan bir yere gitmek için zamanınızı boşa harcayacaksınız.belki de bu harcadığınız zaman hayatınızın en değerli en kritik zamanıdır.
-hiç kimseye bir zararınız olmadığı halde sevgilinizle el ele tutuşup sokakta dolaşamayacaksınız.ona sarılamayacaksınız ve hiç kimseye bir zararınız olmadığı halde var olan güzellikleri yaşamayı olmayan güzelliklerin hayaliyle değişeceksiniz.
-gereksiz yere bazı insanları zengin edeceksiniz(bu gereksiz yere zengin olacak insan sizseniz işte o zaman kaybedecek bi şeyiniz yok demektir.zaten ''kaybedecek bi şeyizmiz yok'' diyen insanlar genelde bu yolla insanların sırtından para kazanan insanlar olur.)
-millet uzaya çıkarken siz 14oo yıl önceki kurallarla yaşamaya devam edeceksiniz.(ki dünya uzaya taşındıktan sonra güneşin batmadığı bir yerde iftar ve sahur saatlerini,namaza kalkış saatlerini neye göre ayarlayacaksınız kabenin yönünü nasıl bulacaksınız o da ayrı bir muamma.)
ayrıca bu cümleyi kurduğunuza sevindim.bu cümle sorgulamaya başladığınızı ve sizin de aslında inanmadığınızı gösteriyor.bu sadece korkunuzdan inandığınızın bir göstergesi.sizin bu durumunuz aynı bir çocuğun öcüye inanması gibi....çocuklar da korkularından olmayan bi şeye inanıyorlar.onların da kaybedecek bi şeyleri yok ''ya varsa'' diye inanıyorlar.
''ya varsa'' diye inananları da anlamış değilim.''allahım, yoksun biliyorum ama belki varsındır diye göstermelik bir iki namaz kılıyorum,göstermelik bir oruç tutuyorum idare et artık'' mı diyorsunuz bir türlü anlamış değilim.yani beyninizden geçen düşünceler inanmadığınızı söylese de namaz kılınca oruç tutunca inanmış mı oluyorsunuz.herkese inanıyorum diye yalan söyleyebilirsiniz ama kendinize nasıl yalan söyleyeceksiniz.bu düşünce eminim ki sizi içten içe kemiriyordur.
''ya varsa'' diye inananların ya da inandıranların tek bir amacı olabilir.kısaca buna hilafet ordusu diyelim...bu uğurda gidenler de ancak maşa olabilir.

*' * * * * * * * κadeяiмi değişтiяeвilmeκ вeиiм кadeяiмdiя ! * *

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil