Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-09-2010, 19:44
üye001 üye001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sodomo--´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili Cem, "gidip-gelme" de gerçek, reenkarnasyon da gerçek, "öbür taraf" da. Benim asıl şüphem bu dünya ile ilgili
Bundan önceki mesajınızdaki kadar güzel ve acısız bir öbür dünyanın olduğuna inanıyorsanız sizi intihar etmekten alıkoyan nedir?Yoksa inanıyorum dediğiniz şeye inanmıyormusunuz gerçektende(:
Alt 20-09-2010, 20:23
lackof comprehension lackof comprehension isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bana islam en az ateistlik kadar, ateistlikte en az islam kadar saçma geliyor, bence çok daha büyük bir anlamı olmalı yaşamın.
eğer bir sınava sokulduysak, başarısız olmanın cezasının sonsuz işkence olacağını düşünmüyorum açıkçası.
kendi ürettiğim teorilerden birine göre başka bir boyutta yaşıyoruz ve bir oyun oynuyoruz, hayatın bir anlamı var ve bu anlamı bulanlarlar oyuna girdiğimiz boyuta ışınlanıyor yada çekiliyor. Bulamayan bizler ise yaşama devam ediyoruz, belki bir kardeşim vardı, hayatın anlamını buldu ve gerçek boyuta çekildi, bizlerinde hafızalarından silindi.
tabi bu sadece teorilerimden birisi ve nedense bunu yazmak istedim. ama inancım şudur ki hepimizin tahmin ettiğinin dışında bir şeyler olacak ve aklımızdaki cevapsız sorular birileri tarafından-bir şekilde cevaplanacak.

Umarım yanılmıyorumdur.
Alt 20-09-2010, 20:34
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

lackof comprehension´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bana islam en az ateistlik kadar, ateistlikte en az islam kadar saçma geliyor, bence çok daha büyük bir anlamı olmalı yaşamın.
eğer bir sınava sokulduysak, başarısız olmanın cezasının sonsuz işkence olacağını düşünmüyorum açıkçası.
kendi ürettiğim teorilerden birine göre başka bir boyutta yaşıyoruz ve bir oyun oynuyoruz, hayatın bir anlamı var ve bu anlamı bulanlarlar oyuna girdiğimiz boyuta ışınlanıyor yada çekiliyor. Bulamayan bizler ise yaşama devam ediyoruz, belki bir kardeşim vardı, hayatın anlamını buldu ve gerçek boyuta çekildi, bizlerinde hafızalarından silindi.
tabi bu sadece teorilerimden birisi ve nedense bunu yazmak istedim. ama inancım şudur ki hepimizin tahmin ettiğinin dışında bir şeyler olacak ve aklımızdaki cevapsız sorular birileri tarafından-bir şekilde cevaplanacak.

Umarım yanılmıyorumdur.
Sayın lackof comprehension;

Ateizm hayata bir anlam yüklemeye çalışmıyor ki daha büyük bir anlamı olsun yaşamın. Kendi yaşadığınız hayata, anlamı siz yüklersiniz. Ateizm doğaüstücülüğü reddeden bir düşüncedir, o kadar.

Hayat, doğum ile ölüm arasındaki mesafeye verilen isimdir ve hiç kimse o mesafeyi sizinle birlikte kat edemez. Bir hayatı iki kişi yaşamaz, kaldıki bir ölümü iki kişi paylaşmaz. Bu yüzden hayatın anlamı toplumsal değil, bireyseldir.

Hayatınızın bireysel anlamını bulmanızda size başarılar dilerim.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 20-09-2010, 21:42
lackof comprehension lackof comprehension isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın AerA;
Ateizm deki hayatın basitliği, doğ-yaşa-öl anlayışı bana uzak geliyor. Bilmiyorum belki de kabullenemiyorum bunu, inançlarım-düşüncelerim son zamanlarda bazen bir saatte 3-4 kere bile değişebiliyor ama şuan için ateizm in çok uzak geldiği kesin. Hayata anlam yüklememekte sonuçta hayatın bir anlamıdır ve yanlış anlamadıysam sizde bireysel olarak hayatımızın anlamının ateizmde dünya üzerinde aranıp bulunduğunu ve dünya üzerinde sonlanacağını anlatmışsınız.
Açıkçası doğa üstü yada düşünemediğimiz bir şeylerin olduğunu sanıyorum, belirttiğim gibi fikirlerim sürekli değişiyor ama doğaüstücülüğü reddeden bir anlayışı şimdiye kadar hiç benimsemedim, belkide buna henüz hazır değilim.
Alt 20-09-2010, 21:47
diamat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
diamat diamat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Umarım yanılmıyorumdur.
ne kullanıyorsun sevgili dostum.

bayaa hızlı bişi galiba.
boyutlararası takılmaya başlamışsın.
hayatın bir anlamı falan yok.
biz yükleriz o anlamı.
her kez kendi anlamını seçer ve yükler.

aynen senin de söylediğin gibi.
kabullenemiyor olman gerçeği bağlamaz.
ister kabullenirsin, ister de kendine kabullndiğin bir hayal seçer ve onu kendin için gerçek ilan edersin.
seçim senin.

ama hepimiz şunu biliyoruz aslında.
biz ölümlü olmayı farkeden ve bu yıkıcı bilgiyle varolmaya çalışan bir türüz.
sorun da burda.
bu duygu bizi savuruyor.
bazılarını din denen eski masalların kucağına savuruyor, bazılarını matrix savsatalarına.
boşver.

iç bade güzel sev.
Alt 20-09-2010, 21:48
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

................... doğ-yaşa-öl anlayışı bana uzak geliyor. ............................. belkide buna henüz hazır değilim.
sevgili arkadaşım.....

anlayış zorlanması içindesin ama bu da birşey inanın...
bazıları buraya kadar da gelemiyor....
gerçekten geçmişi dini bilgilerle ve dogmalarla yoğrulmuş sizler gibi bizler de zorlandık.. ama mesela ben gerçeği herne kadar "zor ve belki acı" da olsa kabullenmeyi hayallerle yaşamaya tercih ettim...

kolay bir yol değil.... umarım sizler de başarırsınız...

maalesef " doğ-yaşa-çoğal-öl " bir anlayış değil bir GERÇEK

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 20-09-2010, 21:52
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın AerA;
Ateizm deki hayatın basitliği, doğ-yaşa-öl anlayışı bana uzak geliyor. Bilmiyorum belki de kabullenemiyorum bunu, inançlarım-düşüncelerim son zamanlarda bazen bir saatte 3-4 kere bile değişebiliyor ama şuan için ateizm in çok uzak geldiği kesin. Hayata anlam yüklememekte sonuçta hayatın bir anlamıdır ve yanlış anlamadıysam sizde bireysel olarak hayatımızın anlamının ateizmde dünya üzerinde aranıp bulunduğunu ve dünya üzerinde sonlanacağını anlatmışsınız.
Açıkçası doğa üstü yada düşünemediğimiz bir şeylerin olduğunu sanıyorum, belirttiğim gibi fikirlerim sürekli değişiyor ama doğaüstücülüğü reddeden bir anlayışı şimdiye kadar hiç benimsemedim, belkide buna henüz hazır değilim.
Sayın lackof comprehension ;

"Doğ-yaşa-öl bana uzak geliyor" derken, dünya üzerindeki hiç bir ideoloji size daha farklı bir şey vaat etmiyor ki. Hayat doğumla başlar, yaşamla devam eder, ölümle son bulur. Yaşarken ölmek yada ölürken yaşamak gibi kaygılarınız varsa eğer cevap yeri Dünya olamaz, emin olun.

Hayat zaten herşekilde Dünya üzerinde başlayıp sonlanmakta iken koyu renk ile işaretlediğim cümleniz cidden bir tuhaf olmuş. Elbetteki bireysel olarak, kendi hayatınızın anlamını, yaşarken ve bu dünya üzerinde bulacaksınız. Öbür dünya düşüncelerinin, zaten yaşamın son bulması ile ortaya çıktığını hatırlayınız. Ateizm sadece doğaüstüyü reddeder. Hiç bir şeye anlam yüklemek gibi bir kaygısı yoktur. Hiç bir şeyden anlam kaybettirmek gibi bir kaygısıda.

Esen kalınız.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 20-09-2010, 22:12
breymin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
breymin breymin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

[QUOTE=abdozt;27692]Herkese iyi geceler diliyorum
Ateist yada deist (ikisini aynı kefeye koymuyorum tabiki yanlış anlaşılmasın) arkadaşlar acaba öldükten sonra ne olacağını düşünüyorlar.Yani bu konu hakkındaki düşünceleri ne?Amacım ortalığı karıştırmak yada kimsenin inancını kötülemek değil tam tersi bi nebzede olsa düşünceleriniz hakkında bilgi sahibi olmak
Teşekkür ediyorum.
---------------------------------------------------------------------------
Sayin abdozt siz bize hayvanlarin öldükden sonraki inancini aciklayin,biz ateist veya deistlerde size kendi inancimizi aciklayalim,,sizin anlayisiniza göre iki ayaginin üzerinde gezen herkes insan,dört ayaginin üzerinde gezenlerde hayvan.

Bir dinin tabii olmasi icin akla,fenne,bilime ve mantiga uygun olmasi lazimdir.
M.K.ATATÜRK
Yalan ne kadar büyükse inanani o kadar cok olur.
adolf hitler
Söylesem tesiri yok,sussam gönül razi deyil.Fuzuli
Alt 20-09-2010, 22:39
Üye

Sayın; Aera
koyu renkle işaretlediğiniz yerde ateizm düşüncesinde ölümden sonra bir yaşantının olmadığını belirtmeye çalışmıştım ve yazının geri kalanında da bunu kabul etmediğimi-edemediğimi belirttim. yani düşüncem doğ-yaşa-öl değil, doğ-yaşa-öl-doğ(aydınlan)

foruma bugün üye oldum gerçekten çok değerli insanlar var ama sanırım benim düşüncelerim bilimsel verilerden çok felsefeye kaydığı için tam olarak anlaşılamadım.
belki de doğru adreste değilim, tabi olabilirim de.

Aslında şu septiklik tam bana göre. sanırım en azından bir süre daha matrixvari mottolarla devam edeceğim.
Alt 20-09-2010, 22:40
AvniSinanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AvniSinanoglu AvniSinanoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

@breymin
Öldükten sonra ne olacagi konusunda ilmi arastirmalar mevcut, parapisyoloji daha da derinlere gitmistir. Fakat elimizdeki teknik yetersizlikler sonucu herhalde bu konu daha sonuc bekliyor. Insan enerjisini görünmiyen kismi mevcut bu enerji akimini Cin bilim adamlari örnegin akupuntur la tedavi yöntemleri gelistirmis, akupunktur sinirlerle alakasi olmiyan sadece enerji akimi denilen damar sistemine benzetilen görünmez bir vucut sistemi. Ayrica Aura denilen enerji mevcut bunu resimlerle kanitlmaya calisiyorlar. Sirf maddiyatci ve Darwinci olupta bilinmiyen seyleri ret etmek olmaz. Tahmin ediyorum daha insanoglu ruh biliminde (yani görünmiyen ikinci cismimiz) konusunda teori bazinda pratik olarak hic bir ispat yok. Ruh bilimi sonuca ulasirsa eger, o zaman öldükten sonra ne olacak konusunda calismalar daha detayli yapilabilir, bugün sadece tüm dinlerin inanmakla yetindigi konumdayiz.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil