Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-07-2015, 09:07
dembaba3444 dembaba3444 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart hz muhammed ile ilgili 3 soru

1. onun sehvetinden dolayi cok evlilik yaptigi soyleniyor ama nikahina aldigi kadinlarin yasinin 50 den fazla olmasi celiski degil mi?

2. eger zehirlendi ise neden kimisi aise ve hafsa derken kimisi de safiye diyor. hangisi gercek? sizce hangisi daha tutarli?

Sunan Abu Dawud 4489: "Muhammed, onun ölümüne neden olan sancı hakkında şöyle dedi: "Khaibar'da yediğim bir lokmadan sonra sancılarım başladı. Bu andan beri şahdamarım kesildi".

Sahih El Buhari 4428: Ölümüne neden olan hastalığı sırasında Allah'ın elçisi Ayşe'ye, 'ya Ayşe! Khaibar'da yediğim o lokma yüzünden hala ağrım var. Bu zehirin şahdamarımı kestiğimi görüyorum.

ve ayet : “Eğer siz ikiniz (Peygamber eşleri) Allah’a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber’e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, Salih mü’minler de (onun yardımcılarıdır). Bunlardan başka melekler de ona arka çıkarlar.”
ayet ve hadisler de birbiriyle celiskili

3. eger kisirsa fatima kimin kizi ? nerden cikti ? bi de diger olen cocuklari varmis.

bu konular hakkinda bilgi sahipleri beni kaynagiyla beraber aydinlatirsa sevinirim
Alt 04-07-2015, 09:24
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Cok dogru bir noktaya dikkat cekmissin sevgili Felasife.. Antik evlilikler kapsamli icerik olarak, hos gunumuzde de benzer bir kismi ile.
Teşekkür ederim, geçmiş yaşamlarının bu yönleri hep ilgimi çekti, insanlık bu günlere hiç kolay gelmemiş, onca zorluk içinden seçtikleri yollar hiç rast gele değil, hep bir amacı mantığı var, saygı duyuyorum bu yönlerine.

Günümüzde aile olayı bence zayıfladı ama devletler güçlü oldu bu seferde, geçmişte böyle olmadığı için, aileler her zaman güçlü olmak zorundaydı, buna mecburdular, yoksa yok olurlarmış.

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 04-07-2015, 10:15
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

C.1. 2 mesajda yazdıgın bayan isimlerinin hepsi subyan.çıtır Ne 50 si muhammedin eşleri diye her yere yaz çıkar..bi tane 50 lik gerisi subyan

C2 . Ebubekirin kızı ve ömerin kızları daha tutarlı muhammed ölürse yönetim babalarina kalacak

C3 . Bu fatima ile alakali konuyu alibey yazdı. Başlık zeyd ile alakalı.oradan bulunuz okuyunuz.
Alt 04-07-2015, 10:32
Asinus Orientalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Asinus Orientalis Asinus Orientalis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dembaba3444´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1. onun sehvetinden dolayi cok evlilik yaptigi soyleniyor ama nikahina aldigi kadinlarin yasinin 50 den fazla olmasi celiski degil mi?

2. eger zehirlendi ise neden kimisi aise ve hafsa derken kimisi de safiye diyor. hangisi gercek? sizce hangisi daha tutarli?

Sunan Abu Dawud 4489: "Muhammed, onun ölümüne neden olan sancı hakkında şöyle dedi: "Khaibar'da yediğim bir lokmadan sonra sancılarım başladı. Bu andan beri şahdamarım kesildi".

Sahih El Buhari 4428: Ölümüne neden olan hastalığı sırasında Allah'ın elçisi Ayşe'ye, 'ya Ayşe! Khaibar'da yediğim o lokma yüzünden hala ağrım var. Bu zehirin şahdamarımı kestiğimi görüyorum.

ve ayet : "Eğer siz ikiniz (Peygamber eşleri) Allah'a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber'e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, Salih mü'minler de (onun yardımcılarıdır). Bunlardan başka melekler de ona arka çıkarlar."
ayet ve hadisler de birbiriyle celiskili

3. eger kisirsa fatima kimin kizi ? nerden cikti ? bi de diger olen cocuklari varmis.

bu konular hakkinda bilgi sahipleri beni kaynagiyla beraber aydinlatirsa sevinirim
Sayin dembaba, bu baslik sayisiz kere islendi. Mesajlariniza bakinca once okumak yerine once sormayi tercih ediyorsunuz. Sorularinizin onemli bir kismini yukaridaki arastir butonunda bulabilirsiniz. Benim kisisel taktigim siradisi buldugum konularda baslik acmaktir, bu kismen tekrari onledigi gibi forumda gereksiz heyecanin da onune gecer.

Yeni bir basliga geldigimizde acaba yeni ne ogrenecegiz diye geliyoruz. Ama yeni bir kullanicinin okumamak icin bir kac bin defa islenmis bir konuyu herkesin ilgisini (yersiz ) cektigini gorunce bir hayal kirikligina uyaniyoruz. Sayin dembaba daha cok okumalisiniz, daha ilginc konulari da basliga cevirmelisiniz. Bu konular zaten islendigi ve basliklar mevcut oldugundan oradan devam edebilirsiniz, saygilar.

Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. M. Kemal ATATÜRK
Alt 04-07-2015, 10:46
dembaba3444 dembaba3444 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Asinus Orientalis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin dembaba, bu baslik sayisiz kere islendi. Mesajlariniza bakinca once okumak yerine once sormayi tercih ediyorsunuz. Sorularinizin onemli bir kismini yukaridaki arastir butonunda bulabilirsiniz. Benim kisisel taktigim siradisi buldugum konularda baslik acmaktir, bu kismen tekrari onledigi gibi forumda gereksiz heyecanin da onune gecer.

Yeni bir basliga geldigimizde acaba yeni ne ogrenecegiz diye geliyoruz. Ama yeni bir kullanicinin okumamak icin bir kac bin defa islenmis bir konuyu herkesin ilgisini (yersiz ) cektigini gorunce bir hayal kirikligina uyaniyoruz. Sayin dembaba daha cok okumalisiniz, daha ilginc konulari da basliga cevirmelisiniz. Bu konular zaten islendigi ve basliklar mevcut oldugundan oradan devam edebilirsiniz, saygilar.
zaten ben bu 3 soruyu da burada okudugum basliklar uzerine sordum cunku farkli seyler okuyunca kafam karisti. size ilginc gelicek bir baslik ariyorsaniz simdi onu paylasiyorum , yeni konuma gelin http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=37443

Konu dembaba3444 tarafından (04-07-2015 Saat 11:07 ) değiştirilmiştir.
Alt 04-07-2015, 15:15
Alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alibey Alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dembaba3444´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
zaten ben bu 3 soruyu da burada okudugum basliklar uzerine sordum cunku farkli seyler okuyunca kafam karisti. size ilginc gelicek bir baslik ariyorsaniz simdi onu paylasiyorum , yeni konuma gelin http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=37443
Muhammed in yaşlı karısı yoktur ilişki kurduğu.
İlk eşi hatice ölünce sevde isimli bakıcı olarak aldı. Mağdur olmadın diye nikah kıydı. Fakat hiç beraber olmadı o yatma sırasını hep aişeye verdi. Gerisi hep 30 altında idi. Bak turan dursun sitesi muhammet kısrmıydı bölümü. Orada eşleri hakkında geniş bilgi var.

Safiye ye gelince muhammedi zehirleyen safiye berre değil onunla gelen bakıcı kadındır. O olay çok öncedir hayber baskında da dır. Muhammedin ölümünden çok öncedir. O hadis şapka bir hadis . Zehirli et yersinde 5 yıl sonramı etki eder.

Aklı başında hiçbir insan kendi özgür aklını bir dine ya da ideolojiye teslim etmez
Alt 29-08-2015, 04:10
Alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alibey Alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Muhammedin cenazesini kaç kişi kaldırdı. Ölünce herkes islamı terk ettimi. Cenazeyi 3 gün kaldıran olmayınca arabİstan sıcağında koktumu.
Şimdi acıdım adama.

Aklı başında hiçbir insan kendi özgür aklını bir dine ya da ideolojiye teslim etmez
Alt 21-11-2017, 02:56
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alibey´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
OSayın mustafa sarp
Dediğiniz gibi birde kısır olmasaydı muhammed ardında 20 erkek evlat.gör sen cümbüşü. Evet allah acımışta kısır yapmış muhammedi.
Gelelim öldürülme sahnesine.

Muhammed'i Aişe ve Hafsa öldürmüştür ama bu cinayetin tek sebebi Muhammed'in eşlerine bakış açısı değildir.

Kasım ve Zeynep kimdir o zaman ? Muhammed'in çocukları değil mi ?

Suikast gerçekten olduysa, odada Muhammed uzanmış yatıyor, karşısında 3 kişi var.
Biz hadisleri nereden alıyoruz, bu 3 kişinin anlatımlarından değil mi ?
Doğruluk payı nedir ve madem suikast yapıldı Muhammed'in etrafında curcuna çıkaracak birileri yok muydu. Sonuçta sürekli kazanan ve etrafında binlerce müridi bulunan bir liderdi.
Alt 28-08-2021, 15:07
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

MILLIYETCILIK COCUKLUK HASTALIGIDIR. INSANLIGIN DA KIZAMIGIDIR. EINSTEIN.
ADOLF HITLER VE MUSSOLINI GIBI IRKCILARIN USTASI, ATATURK`TUR
Alt 15-12-2023, 22:19
Cemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cemal Cemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: şirrinmişirrin egemino canlıuzurlu bi sayilgassabasının şirim bi beldesimden tefrişediyom sitteye.

Güzel açıklamalardı.. Emmecik gerçek payları ne kadar olabilir..

'Biri senin hakkında kötü bir şey söylerse
sakın kızma ama şöyle karşılık ver:
Hakkımda bunu söyleyen hiç şüphesiz başka kusurlarımı bilmiyormuş.
Bilseydi, sadece bunu söylemekle kalmazdı!
'

Önerilen Siteler

Etiket
cocuklari, karilari, muhammed, zehirlenme