Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-08-2007, 23:39
LAZIMOLAN LAZIMOLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart Sitedeki İslam düşmanlığı neden?

BU SİTEDEKİ İsLaM DÜŞMANLIĞINI BİR TÜRLÜ *çözemedim.ayrıca *islam bize muhtaç *değil biz islama muhtacız.asırlardır.islam düşmanları yaşamış fakat hiç bir zaman islama *zarar *verememişlerdir.eeee *peki ozaman *atalarınızdan *ibret almıcakmısınız.
Alt 20-08-2007, 00:04
beelzbb beelzbb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

beelzbb - MSN üzeri Mesaj gönder beelzbb - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Re: NEDENİN NE?

sorgulamak güzeldir karanlık yolada ışık olur insana...LAZIMOLAN aramıza hoş geldin umarım boş gelenlerden olmassın...

Maksat islama zarar vermek değil ki zaten bu mümkün değil...Maksat islamı sorgulamak ve yanlış uygulamalara yer verip, islamın özünde hiç olmayan şeyleri görebilmek...

Burda islam düşmanı çoook bu konuda haklısın.Sizden daha tecrübeli bir üye olarak bunu biliyorum.Lakin İslamı uygulayageliş olarak(politik) yapılan hataları ortaya koyan(belgeleriyle) ateist üyelerimizin paylaşımları bizim için değerli olandır yoksa gerisi boş gerisi hikaye...

tekrar hoşgeldiniz

SAYGILARIMLA
Alt 20-08-2007, 00:15
pervane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pervane pervane isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sn: lazımola bu site islama da, inanan insanlarada düşmanlık gütmüyor bu bir.
siz islama muhtaç olabilirsiniz bizlerin islama muhtaç olmak gibi bir gereksinimi yok bu iki
islama zarar vermek gibi bir çabamız da yok bu üç.
burda sadece yapılan islamda varolduğu iddia edilen konular hakkında insanların birbirleriyle özgürce fikir alışverişinde bulunmaları, siteyi önce inceleme gibi bir zahmete bulunsaydınız burda sadece islamın değil şimdiye kadar gelmiş geçmiş tüm dinler hakkında konuşulduğunu görebilirdiniz.
ama ne yazıkki çok ince halatlarla bağlanmış olduğunuz islam dini ki; sizlerde bu hassasiyetin farkındasınız *eleştirileri bile düşmanlık olarak algılayıp, ne kadar cephaneniz varsa forumlara serpiştiriyorsunuz.
ayrıca ibret alacağımız bir atamız varsa oda Turan Dursun gibi bir ışık kaynağının aydınlattığı yoldan gitmektir. *
ibret almak yalanların peşine takılıp hikayeler dinlemekse evet biz ibret almıyoruz.
Alt 20-08-2007, 07:54
Üye Değil

Lazımolan mı olmayan mı ?

Lazım
1 . * *Gerek, gerekli:
* * * "Yaşamak lâzım, iyi yaşamak lâzım, rahat yaşamak lâzım."- P. Safa.

Bak,bu söz *hem de kim tarafından söylenmiş ? Yetim-i sefa Peyami Safa.

Sabah evden çıkarken hanım dedi ki
-Deterjan bitti,tuz yok,süt,pirinç,meyve,sebze vb herşey bitti.Ayrıca ben t-shirt alacağım.Hatta sen unuttun ama elektrik,su,havagazı,telefon,adsl faturaları vb vb

" islam bize muhtaç *değil biz islama muhtacız."
Demişin sayın arkadaş şimdi ben lazımolanı saydım ve bunlar için gerekli paraya muhtacım.
Nerede bu İslam gideyim ihtiyacım için gerekli olanı alayım *:wink:

"eeee *peki o zaman *atalarınızdan *ibret almı(aya)cak mısınız (?)."Redakte etmekten de gına geldi.Arapça ana lisan olunca yazmakta zorlanıyorsunuz galiba ?

Aynı soruyu ben de hep sorarım,ama görüldüğü kadarı ile,gereksiz şey bir de lazımolan diye ortaya çıkar.

İbretsiz şeyler sizi...
Daha ne kadar süre lazım ibret alabilmeniz için *:idea:
Alt 20-08-2007, 09:46
bayraktaro1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bayraktaro1 bayraktaro1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Re: Sitedeki İslam düşmanlığı neden?

Sevgili Lazımolan;

Sitemize hoşgeldin. Daima kalıcı olman dileği ile;

Buradaki durumun islam düşmanlığı olmadığını zaten yukarıda arkadaşlarımız açıklamıştır. Ama, bizler de birer insanız bazen bizim de sınırlarımızı aşıyoruz. Bu konuda beelzzb'in haklı olduğunu biliyorum. Ancak; bizi bir nehre benzetirsen daha iyi anlarsın, nehrin suları gürül gürül aktı. Şimdi durulma zamanı. Merak etme bizde objektif durulma içerisindeyiz.

Şunu söyleyeyim. Burası bir müslüman bir devlet. Bize öğretilen din de müslümanlık. Bu yüzden, müslümanlığı eleştirmemiz bu kadar doğal değil mi sence? Ben bir mühendis olarak ellerimde sürekli teknik kitaplar ve kanunlar oluyor, sürekli onları okuyup eleştiriyorum. Ama bende bir sanat kitabını çok çok az görebilirsin. Bu ilgi alanı ile alakalı bir durum. O yüzden tabiki bildiğimiz en iyi şey olan islamı konuşacağız.

Bu arada sakın bilmiyor diye gülüp geçme, geçenlerde islami bir sitede "İslamı ne kadar biliyorsunuz?" diye bir test vardı. Her halde 50 sorudan oluşuyordu. Bu testi kendimde uyguladım ve bana, İslami siteden "Tebrikler, Başarı oranınız % 88" diye yanıt geldi....... Sakın buradaki arkadaşlarımızı küçümseme, senden benden islamı daha iyi biliyorlardır.

Bu arada senin savunduğun bu islami sitelerde ben de göz gezdirdim. Benzer sorular orada da var. Birebir olan sorular da var. Fakat İslamcılarımızın verdikleri yanıtları bir okuyun. Nerdeyse öyle soru sorulur mu? Demeye getirmişler. Sayfalarca dini öğen laf ebelikleri ve konuyu başka kenara çekip yağlayıp paklayıp bırakıyorlar.
Alt 20-08-2007, 10:53
degisim degisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bence bu sitedeki İslam karşıtlığından ziyade İslamın diğer dinlere olan saldırganlık nedenlerinin araştırılması lazım. 8)

''..halk kimden tiksinir? Serbest ruhtan, zincir düşmanından, tapmayan adamdan, ormanda yaşayandan...Nietzsche
Alt 20-08-2007, 11:04
D.E D.E isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Lazımolmayan aman olan abim hoşgeldin

*Yahu bizde diyorduk tam bize lazım olan bişey var ne olduğunu bilmiyoruz diye

*Hzır gibim geldin abim yahu..

*Abim bu sitede niye islam düşmanlığı olsun ki?

*Niye önem verelim ki islama düşman olacak kadar?

*Hem ayrıca kimse zarar veremedi demişsin..

*Bir bakıma haklısın,

*İslama en çok zararı veren inananlar olmuş hep..

*Yahu ateistler daha çok düşünüyor islamı, araştırıyor.

*İnananların yaptığına bak hele....

*Bari sen bi anlat bakalım islama niye muhtaçsın.

*Kaç yıldır ateistim inananlardan bir eksiğimi görmedim..

*Hatta bazı inananlara göre hem felsefi hem bilgi fazlam bilene var....

*Ne işe yararmış ki şu islam ben anlayamadım abim..

*Abim en azından (senin bile görebileceğin bişey)

*İslama inanıp gelişmiş 3 devlet say yahu.

*Gavurlar sizi geçti yaw.

*Yoksam islama değilde başka dinleremi muhtacız??

*Yoksam dinle bi alakası yokmu ?

*İbret ALMIYACAK MISIN abim daha??

*(psiko abim yazım hataları için özür dilerim arkadaş bu dilden anlıyor sanırsam )

Sen sofusun, hep dinden dem vurursun;
Banada sapık, dinsiz der durursun.
Peki, ben ne görünüyorsam oyum;
Ya sen? ne görünüyorsan o musun?
Alt 20-08-2007, 11:20
eylull eylull isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

LAZIMOLAN

siteye hosgeldiniz.sizin gibi dini butun (ben oyle anladim) sahsiyetlerin sitemize gelmesi cok memnunluk verici.Yoksa kendimiz calip kendimiz oynayalim,bunu istemiyoruz.Sizin forumdaki ikinci mesajiniz bu konu basligi olmus.Bir digeri (bir baska konuda selamun aleykum diyerek bizi selamlayan) anti_atheist rumuzlu arkadasin konusuna tesekkur etmeniz olmus.

Sunu demek istiyorum,islam (dusmanligi demeyelimde),din karsitligi neden diye sormadan once keske ana sayfada verilen bazi dosyalar,makalelerin linklerini tiklayip bi gezinseydiniz.Eminim sizinde bu konuyu acma zahmetine kalkmanizin gerek olmadigini anlardiniz..

saygilar
Alt 20-08-2007, 13:13
spartan-troy spartan-troy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

lazımolan bosver lazımolmayanların sitesinde lazımolan her şey *red ediliyor.
ufff ne konustum be...tekerleme gibi....
Alt 21-08-2007, 01:30
teotehuakan teotehuakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tipik bir müslüman refleksi nedense hiç yadırgamadım.

Şu site varya lazımolan, zemzemle yıkanmış bir sitedir.
Sen cennete gitsen de microsoft intel ortaklığı üstüne araptürktelekom adsl ile internete bağlansan karşına çıkacak 3-5 siteden biridir.
Bak bu sitede bir kere takiyye yok, herkes düşüncesini dürüstçe ifade ediyor.

Sizin sitelerdeki gibi mesnetsiz, kültürsüz, anlayışsız sözler yok denecek kadar az.
Hemen her yazı kaynakçalı, eğer konu islamsa kuran ve islam alimlerinin yazılarından atıflar var.
Eleştiriler olabildiğince objektif. Öznel yazıların bile temeli pozitif bilimlerden dem vuruyor.
Senin düşmanlık dediğin ise inandığının tutarsızlıkları, çiğlikleri, vs...
Onda da bizim suçumuz ne?

Sözün özü bu site senin alışageldiğin kendin çal kendin oyna sitelere benzemiyor. Biraz gezinmeni ve okumanı öneririm. Sitedekilerin en son istediği haksız eleştiri ve hakarettir. Ne de olsa biz de ondan muzdaribiz.

BEN Ateist değilim; Onlar Teist'tir.
BEN kendimi olmayan bir şey üzerinden tanımlayanlardan değilim.
BEN

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil