Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-09-2007, 17:43
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: Tanrı Var mı? - İnanmak İçin Sebepler

arkadasalar ben b u siteye henüz üye oldum fakat dikkat ettim ki kimse orjinal degil.su copy paste yöntemini birakip biraz özgün olsaniz.uzun uzun hitabet tarzinda yazilarinizi okuyorum evet gayet güzel ama fazla antipatik.
Çok iddialı bir söz *kimse orijinal değil.
Kanıt ve örneklerin var mı?
Alt 27-09-2007, 17:43
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Sevgili cemre, yeni bir uye icin cok cabuk bir karara varmissin.. Ben iki senedir uyeyim boyle bir sonuca henuz varmadim. Evet aramizda kendi fikirlerini uretmeyenler var fakat bunun cok kucuk bir azinlik olduguna seni temin ederim.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 27-09-2007, 18:08
cemre cemre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

cemre - MSN üzeri Mesaj gönder

Ben, bir haftadir üyeyim.Elbette ,sizin yaninizda çok acemi kalabilirim. Fakat *yazacaklarim ,bir baskasi tarafindan yazilmissa ,onu aynen alip yazmam,yazamam.Eger gerekmiyorsa,.mesela tanri var mi? İnanmak için sebeplerbasligina, bir baskasinin inandigi sebepleri alip koyamam.Yazarsam, baskasinin düsüncesine ayna görevi yaparim ki aslim varken buna gerek yok. Bir örnek...
,Benim adima, birinin ilahi kararlar almasi, benim için güzel.Üstelik, bir anne bile, yeri geldiginde evlatlari arasinda ayrim yaparken ,birinin kimseyi ayirmamasi ve ''ne ekersen onu biçersin'' mantigi *,gayet adil geliyo.Tabi varsa.Düsündügümde ,tanri nin varligi ,ya da yoklugu hakkinda, öyle kesin bir delil olsun ki terddüt etmeden kabulleneyim.Bu da biraz zor galiba.Kendime sordugumda, iki durumda da verilecek cevaplarim oluyo .Hemde hepsi ikna edici.Neyse ,en azindan bunlar benim fikirlerim...
Alt 27-09-2007, 19:00
adrio adrio isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ozgur_beyin";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
müslüman derken ANLATMAK İSTEDİĞİM İSLAMİ KESİM TARAFINDAN YAPILAN bir çalışma olması...bende de bir tane büyük eseri var...sanırım öğretim kurumlarına dağıtılmış dev bir *kitap..ve altlarında AMERİKAN KAYNAĞI olduğunuda gösteriyor..ben o bilgileri HARUN YAHYA (adnan oktar) buldu demiyorum...sadece MÜSLÜMANLARIn elinden çıkma bir eser HARUN YAHYA VAR demek istiyorum...

yahu benmi zor anlaşılyorum siz mi ANLAMAK İSTEMİYORSNUZ? * *adrio
XXXXXXXXXX

Adrio, yazdıklarındaki çelişkilere bir bakmanı isterim.

''ANLATMAK İSTEDİĞİM İSLAMİ KESİM TARAFINDAN YAPILAN bir çalışma olması''

..''.sanırım öğretim kurumlarına dağıtılmış dev bir *kitap..ve altlarında AMERİKAN KAYNAĞI olduğunuda gösteriyor..''

Adrio yukardaki ifadeler senin . Hem Amerikan menşeli, hemde islami kesimin çalışması nasıl oluyor ? izah etmen mümkün mü?
Sen her ''islami kesim''in her şeyi yüzde yüz doğrudur, zehabından kendini kurtar.
Kendince, birileriyle dalga geçtiğini düşünme. Çünkü bunu cevab verecek birikimin olmadığın zaman, bunu yaptığını anlıyor ve biliyoruz. Bu yollara tevessül etme .Bir daha ''riya'' örtüsünün altına sığınarak kendini gizlemeye çalışma.
Artık üniversitede okuyan , ayakları yere basan biri ol ve birey olmaya çalış. Şimdiye kadar yazdıkların da bir
fikir birikimi yok. İlla olsun demiyoruz ama, şu çok bilmiş havalarından vazgeç. Böyle yaparsan *saygıya hak kazanırsın.Senin zannettiğin gibi, bizim derdimiz senin müslümanlığınla değil. Söyleyiş biçiminle .Bu hitap şeklinle
ateistte olsan insani saygıyı göremezsin. Eğer bu yazdıklarımda senin düşünce koridorlarında bir değişiklik yapmayacaksa boşuna nefes tüketmiş olacağım. Tercih senin
yahu gene anlatamadım....ya şimdi bu amerika yapımı ya.. heh işte bizimkilerde bunu evirip çevirip kendi çalışması oolarak yansıtıyorya.. yani BİZ MÜSLÜMANLAR da onlardan alıntı vs olarak alıyoruz bunları nyani bizde YARATANIN olduğunu müslüman kesim olarak söylüyoruz...gene mi anlatamadım..

hii lara sende amma komiksin...boş cevap yazma sana gardaş..o değil boşuna YER KAPLIYORSUN....

Kara Cahilim anlamam anladığımıda anlatamam hele birde zehrimi kimseyle paylaşamam....

....................

ceza dan alıntıdır bana kızmayın
Alt 27-09-2007, 20:59
Üye Değil

Sevgili adrio, inan su nacizane dunyamizda yer kaplamak ve oksijen tuketmek konusunda sizlerin uzerine kimse yoktur. O adamlar musrik, ha ben (ateist) ha hristiyan bir farki yok. Sende almissin yaziyi tanrinin ispati diye asiyorsun adamlar Isa'nin aslinda tanri oldugunu ispatliyorlar. Sanki bir yaradanla is bitiyor, musrikler ve muminler bir olup ateistlere karsi birlik oluyorlar. Hadi bosver musrik ve ateistleri, Muhammed'in sefaat etme ihtimali bulunan kimselerden bahsedelim, yani muslumanlardan. Kelime-i sehadet getirmekle de bitmiyor is, hangi mezhebe inanicaz ne yapicaz belli degil. Hepsi birbirine kafir diyor, hepsi kendini asil oz hakiki musluman olarak goruyor. Hak denilen mezheplerde bile inanilmaz farklar soz konusu. Muslumanlikta insanlar bir yaradana inansin diye birsey yokki, insanlar dogru tanriya dogru sekilde inansin diye birsey var. Harun Yahya musluman entellektueli dedin, diger muslumanlar H.Y. yi kafirlikle sucluyor. Sen bile neyin icinde oldugunun farkinda degilsin. Sorularin ve kuskularin icin geliyorsun buraya ama kendine bile itiraf edemiyorsun. Yillardir sirtini dayadigin agacin yikilmasindan korkuyorsun.
Alt 27-09-2007, 23:19
zafir zafir isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

bir sual...
ben müslümanın ve ebedi hayata inanıyorum.dolayısıyla rabbimin emrettiği ibadetleri yapmaya çalışıyorum.
sualim şu,
diyelimki ebedi hayat yok...hesap günü yok...ben inandığım için,ibadetlerimi yapmaya çalıştığım için bir şey kaybedermiyim?
ya ebedi hayat varsa ...
ateistler ne kaybettiklerini hesapladılar mı?

bu dünya hayatı yalnızca bir oyun ve oyalanmadan ibarettir.ahiret hayatına gelince işte asıl hayat odur.keşke bilmiş olsalardı...(ankebut,64)
Alt 28-09-2007, 00:05
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

zafir yanlış hatırlamıyorsam sizin açtıgınız tanışalım başlıgında size ateistler ne istiyor başlıgına bir göz gezdirmenizi rica etmiştim. Şayet lütfedip baksaydınız bu sorunun onlarca kez soruldugunu görürdünüz. Yahu sizin hiç başka argümanınız yok mu.

* * Konu mu açacaksın aç kardeşim, Muhammed den itibaren İslam devletlerinin ekonomi politikalarını, sana da faydası olsun bize de , tartışalım.

* * *Bu sorularla kendinizi komik duruma düşürdügünüzün farkında degilmisiniz. Herhalde sizi yeni yetiştirdiler ve git TD sitesini imana getir dediler, siz de sanki çok önemli bir açık yakalamış gibi bu saçma soruları bilmem kaç bininci kes bu site ahalisine soruyorsunuz.

* * *Şu kadarını söyleyeyim biz inanç meselelerine bir kayıp kazanç olarak bakmıyoruz, ticari bakamıyoruz. Öyle olsa buraya verdigimiz zamanı kazanç için bireysel çıkarımız için harcamaya çalışırdık.

* * * Sizden ricam sakın bundan sonra da sanatçı diye karşımıza gelmeyin.

* * * saygılarımla
Alt 28-09-2007, 01:21
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili zafir ebedi hayata inanmakla iyi yapıyorsun. Bak yüce rabbimiz ne diyor *bir ayette

Nisâ *69 * *Kim Allah'a ve Resul'e itaat ederse işte onlar, Allah'ın kendilerine lütuflarda bulunduğu peygamberler, sıddikler, şehidler ve salih kişilerle beraberdir. Bunlar ne güzel arkadaştır!

hesap günü olmazmı? imza günü olurda hesap günü olmazmı? bak ne diyor? kuranı azimuşşan biz sıratılmustakimde olanlara *
Nebe’ *27 * *Çünkü onlar hesap gününü (geleceğini) ummazlardı. *

BIRAK BU ÜÇ GÜNLÜK KEPAZE DÜNYA ONLARIN OLSUN bak biz bu dünyada sürünsekte bizi nasıl bir ebedi hayat bekliyor.

Bakara *25 * *İman edip iyi davranışlarda bulunanlara, içinden ırmaklar akan cennetler olduğunu müjdele! O cennetlerdeki bir meyveden kendilerine rızık olarak yedirildikçe: Bundan önce dünyada bize verilenlerdendir bu, derler. Bu rızıklar onlara (bazı yönlerden dünyadakine) benzer olarak verilmiştir. Onlar için cennette tertemiz eşler de vardır. Ve onlar orada ebedi kalıcılardır. *

Bu ateistler sayesinde cehennemde yakıt parası azalacak çünkü bunlar cehennemin ''meşe kütükleri ''olacaktır.

inna yuselune turan dursun. kale nebiyyül murtezaaliyyül mücteba * imma layağbudune lakin *kafirul
ecmain.

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 28-09-2007, 06:07
ludingirra ludingirra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

arkadaşlar tanrının olup olmadığını kafanıza bu kadar takmanıza gerek yok; varsa vardır yoksa yoktur)) .. da, yaşadığı döneme göre muhammed amca acaip zeki bi çöl tilkisiymiş. kuran üzerine and içerim...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil