Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-01-2008, 20:01
spartan-troy spartan-troy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Ne yapmalı?

ozgur beyin ne ilgisi var be dostum....yaa ben diyorum ki...neye gore dogru...sen diyorsun ki...12400 rakamı ne alaka be dostum...yani tamam gırgır gecceksek adabından bende gırgır gecerim...ama seni tanıyorum yani...saka yapıyorsun biliyorum ama...işte bazen saka oldugunu sezdirmiyorsun karsındakine...yoksa vallahi...bir gunahım yok...sadece bildiklerimi yazıyorum...sizinkileride okuyorum...olay bu...ama dedigim gibi...oyle bir yazıyorsun ki...saka oldugunu anlayamıyorum...ama anlarım artık sagol hatırlattıgın icin

Onları bırak yesinler, içsinler, zevk alsınlar; arzu onları oyalasın ilerde bileceklerdir.(hicr-3)
Alt 20-01-2008, 20:01
gematria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gematria gematria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Arkadaşlar bir agnostik olarak ben ne tanrının varlığını kanıtlayabilirim nede yokluğunu ...ikiside olası(dinlerin bAHSETTİĞİ ALLAH KAVRAMI OLASI DEĞİL O HARİÇ)...mantıksal çıkarımlar tahminden öteye geçemez ama yinede mantığımızı dinlemek ve bu sorunun cevabını aramama yolunu seçmek daha doğru olur sanırım...cevap zamanın içinde saklı henüz okadar ilerlemedik gelecek nesillerimiz gerçeğe ulaşacak büyük olasılıkla...ama bunu unutmayınki ister olsun ister olmasın hiç bişeyi değiştirmez...

"Gerçek, inanmayı bıraktığında, çekip gitmeyendir."
Alt 20-01-2008, 20:03
Üye

gematria";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar bir agnostik olarak ben ne tanrının varlığını kanıtlayabilirim nede yokluğunu ...ikiside olası(dinlerin bAHSETTİĞİ ALLAH KAVRAMI OLASI DEĞİL O HARİÇ)...mantıksal çıkarımlar tahminden öteye geçemez ama yinede mantığımızı dinlemek ve bu sorunun cevabını aramama yolunu seçmek daha doğru olur sanırım...cevap zamanın içinde saklı henüz okadar ilerlemedik gelecek nesillerimiz gerçeğe ulaşacak büyük olasılıkla...ama bunu unutmayınki ister olsun ister olmasın hiç bişeyi değiştirmez...

agnostik paganist,sokulist inanmayist...ateist deist koteist canverist...faşist komunist...
pöfffff....

Onları bırak yesinler, içsinler, zevk alsınlar; arzu onları oyalasın ilerde bileceklerdir.(hicr-3)
Alt 20-01-2008, 20:17
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bazilarimizin beyin yapisinin ozgur dusunceye kilitli oldugu ornegiyle ortada, asagidaki imzami bos yere yazmadim.....

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 20-01-2008, 20:21
Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Titan Titan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

agnostik paganist,sokulist inanmayist...ateist deist koteist canverist...faşist komunist...
pöfffff....

Nurcu, nakşibendi, adnan hocacı, ahmet hocacı, süleymancı, sallamacı, dallamacı.....devam!
Alt 20-01-2008, 20:27
Üye

Titan";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
pöfffff....

Nurcu, nakşibendi, adnan hocacı, ahmet hocacı, süleymancı, sallamacı, dallamacı.....devam!

hiçbirinden değilim....hiç bir tarikata baglı degilim...sadece muslumanım....vatanı icin calısan bir musluman....tek öcü gibi gordugunuz isi yapıyorum....evrenin yaratıcısına inanıyorum...hz.muhammed benim peygamberimdir....

saygı duymaktan baska hiç bir şey gelmez elinizden...o yuzden ettigimiz laflara dikkat edelim...sallamacı dallamacı kelimesini göstererek...

Alt 20-01-2008, 20:45
Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Titan Titan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

saygı duymaktan baska hiç bir şey gelmez elinizden...o yuzden ettigimiz laflara dikkat edelim...sallamacı dallamacı kelimesini göstererek...

Spartan-troy
Bu yazdıklarım seni bağlamayabilir, ancak bu yazdıklarım (sallama, dallama) sadece islamı kullanan işgüzarlaradır. Hem sonra neden bu tarikatların müritleri, tarikatlara bağlı olmayan müslümalardan daha fazla? Ayrıca islamda tarikat var mıdır?
Alt 20-01-2008, 20:53
Üye

yoktur kardeşim...ben bilmemde oyle şeyleri...beni baglamazda...bilgim de yok...
onu bilene sormak lazım....ulkenin basına bela örmüş her sacma sapan kavramın karsısındayım
ben sadece hz.muhammed in getirdiği saf dine bağlı bir insanım...

Alt 21-01-2008, 00:06
gematria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gematria gematria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

troy cevabın anlamsızca bir dalga geçiş... ben okadar senin için düşüncelerimi açıklıyım sen gel böyle bi karşılık yaz bu şekilde kendi yarattığın mağaranda sonsuza kadar yaşayıp ölürsün yazık olur...davanın mantıksal açıklamaları olmalı saygıyla dinleriz ama böyle devam edersen hesaba alınmayan adam olursun..kimse düsüncesini senle paylaşmaz seninkinide dinlemez ...

"Gerçek, inanmayı bıraktığında, çekip gitmeyendir."
Alt 21-01-2008, 03:15
zincari zincari isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aslında insanlar düşünmekten korkar.Neden düşünmekten korkar bilmiyorum ama korkarlar, korkarız. Ama bazıları bir hayvandan, bir nesneden, bir durumdan, tanrıdan, insandan... Örnekleri çoğaltmak mümkün *. Ama bazı insanlar da korkulara düşmekten korkar. Kimdir bunlar? Bunlar inandıklarının yanlış olduğunu öğrenen insanlardır. Çünkü inanadıkları her yerlerini kaplamıştır ellerini, gözlerini, dişlerini, cinsel organalarını, saçlarının tellerini, dilini, aklını...
İnsanlar doğar doğmaz bir din içinde bulurlar kendilerini çünkü anneleri babaları hep bir dine mensuptur "agu" demeden kulağına dualar okunan bir çocuğun büyüdüğünde her yanını bir dinin kaplaması doğaldır. Artık değişmesi mümkün olmayan bir düşüncenin içinde olduğunu kendisi de kabul eder ve asla düşünmek istemez. Peki bunu engelleyebilir mi? -Hayır. Bu site böyle insanlarla doludur. İnancından şüphe duymayan insan bu isteye girmez bile. Burda ki ateistleri değiştirme çabası değildir bu. Birşeyler öğrenebilme çabasıdır. Neden mi öğrenmek isterler çünkü bir inancın doğru kabul etmek için buna karşı çıkanların olması gerekir. Kendileri tatmin edebilmek için dinsizleri seçerler. Onları inançlarının düşmanı olarak görmelerine rağmen asıl aradıkları savaşmak değil, tatmindir. Bu yüzden inanç masturbasyondan öteye geçemez...

Peki ne yapmalı? Tanrıyı arayanlar ateistlerdir. İnananlar zaten cevabı zaten bulmuştur kendilerince. Ateistler tanrıyı uzun zaman aradılar ve buldukları tek şey koskocaman bir HİÇ. Bunu kendilerine söyleyenler özgür, söyleyemeyenlerde dindar oldu. Demek istediğim aslında düşünen her insan inançsızdır kendine yalan söylemeyi başaran dindar olur, dürüst insan ise ateist...

Onu ancak varolmamış olması affettirebilir.. A.Einstein

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil