Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-01-2008, 00:04
vgm.1 vgm.1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Muhammed Kuran'dan Şüphe mi ediyordu?

Aspendos, teist değil, deist.

Sen beni güldürdün, Allah'da seni güldürsün.

a.r.o.k.
Alt 24-01-2008, 00:08
spartan-troy spartan-troy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

gercekisim";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
A’râf 2 (Bu), kendisiyle insanları uyarman, inananlara öğüt vermen için sana indirilen bir kitaptır. Artık bu hususta kalbinde bir şüphe olmasın.

Bu ayete bakınca demek ki Muhammed Kuran dediği bu ayetlerin Al-Lah'tan olduğu konusunda şüphe içinde ve kendisi şüpheleri nedeniyle "bu kitap kendisiyle insanları uyarman, inananlara öğüt vermen için sana indirilen bir kitaptır.Artık bu hususta kalbinde bir şüphe olmasın." )şeklinde uyarılıyor bu nasıl birşey ?

sna gelen gercegin ta kendisidir...artık hiç bir şeyden suphe duyma...dosdogru bir şekilde bu kitaba gore git...

Onları bırak yesinler, içsinler, zevk alsınlar; arzu onları oyalasın ilerde bileceklerdir.(hicr-3)
Alt 24-01-2008, 00:09
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

sen gel benim zayıf ve kimsesiz inanan müslümanlara eziyet et evinden yurdundan çıkar sana savaş açsınlar sen de güzellikle tebliğ et !!

* * sayın aspendos

* * hadi Muhammed zamanına kadarı anladık, bir devlet kurmak gerekiyordu, hadi Ebubekiri<de geçelim. Peki Ömer zamanından itibaren kim hangi Müslümana eziyet etmiş ki İslam orduları tüm dünyaya yaılmış. Acaba o zamanda Arap yarımadasına dogru bir tane bile gayrimüslüm akını var mıymış.

* * Müslümanlar Horasan da Gazne de , Hazar devletinde ne arıyorlarmış. Şu tebligatı anlatırsanız mutlu olurum.

* * *saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 24-01-2008, 00:32
gercekisim gercekisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyelikten Ayrılanlar

aspendos ve diğer müslüman arkadaşların bazılarında gördüğüm bir özelliği belirtmeden geçemeyeceğim. Yazılanı okumadan,düşünmeden yorum yazmak için yazıyorlar.Yazılanı da doğru okusalar bari...

aspendos benim düşündüğüm tarzda bir soruyu sn.Dilaver sormuş zaten ben de sormayayım.

spartan sen de aynı peygamberin gibi insanları kandırmaya yönelik,tiyatro yapar gibi konuşmalar yapıyorsun,boşuna yazı kirliliği oluyor diye düşünüyorum.Konuya dair birşeyler yazsanız.

değrli walla sizin verdiğiniz o başlığı son mesajınızı eklediğiniz anda okudum.Teşekkürler.Ben de aynı şeyleri düşünmüştüm hatta felsefe-psikoloji bölümünde bahsi geçen rahatsızlıkların iki tanesinde görülen özellikleri anlatan iki mesaj yazmıştım ama tabi birileri hakaret olarak algılamasın ve siteye yönelik bir suç delili (öyle olmasa da)olarak gösterilmeye kalkışılmasın diye Muhammed ile ilintisini kurmamıştım.Siz benden çok önce net şekilde yazmışınız zaten.
Alt 24-01-2008, 00:43
spartan-troy spartan-troy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

spartan sen de aynı peygamberin gibi insanları kandırmaya yönelik,tiyatro yapar gibi konuşmalar yapıyorsun,boşuna yazı kirliliği oluyor diye düşünüyorum.Konuya dair birşeyler yazsanız.

sen ne yapıyorsun sorması ayıptır gercekisim....sen dogrusun ben yalancıyım oyle mi?
sen napıyorsun yani onu sorayım sana bir

Onları bırak yesinler, içsinler, zevk alsınlar; arzu onları oyalasın ilerde bileceklerdir.(hicr-3)
Alt 24-01-2008, 01:10
Üyelikten Ayrılanlar

Ben bir çelişkiyi ortaya koyuyorum sen ise inandığın peygamberinin başka sözlerini (yalanlarını) bana tekrar edip duruyorsun.Kendi sözlerinle birşeyler söylemeyi denesen dedim.
Alt 24-01-2008, 04:20
zincari zincari isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

müslümanların yaptığı budur kendi cümlelerini görmek çok zor. ben diyorum ki tanrıya inanmıyorum kurana inanmıyorum. ama o getirip kuranı burnuma sokuyor. hayır okumamış olsam tamam dicem de okudum da hatta hatim bile ettim

kendi cümlelerinizle ayet falan karıştırmadan birşeyler yazarsanız daha güzel bir fikir paylaşımı olur. diğer türlü bir yol kat edemeyiz...
ben hayaletlerin olmadığını biliyorum ama sen bana bak hayalet ne demiş diyosun biraz garip bir durum oluyor sanki???

(teşbihte hata olmaz)

Onu ancak varolmamış olması affettirebilir.. A.Einstein
Alt 24-01-2008, 08:20
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Ya farkinda degiller, ya da sorulanlari dusunmekten gunaha girecegiz diye kacinmalarindan. Cevaplayamadiklarinda, bu yonteme basvuruyorlar. Kitaplarin allah tarafindan yazdirildigini gormus gibi eminler, hele kuran, muhammed ve sozde allah arasinda ozel iletiler, sahitsiz ve celiskili. Ne yaptigini cok iyi bilen tanri bile nedense yanilmis bazi ayetlerde ve duzeltmeler yollamis muhammed'in *keyfine gore..Muhammed uydurmus olabilir mi? hasa olamaz, sahidi allah,
allah gercek mi? tabi ki sahidi muhammed.
Hatta oyle bir sahit ki, kainati muhammedin yuzu suyu hurmetine yaratmis diyecek kadar ileri gitmis. Eee, o kadar emindiysen adamindan, neden Adem yerine muhammedi yaratmadin once? Yasak meyveyi bastan yemez, butun bu tantanalara da gerek kalmazdi.
*Tanri korkusu olmadigini dusunuyorum muhammed'in, Bir insan icinde tanri korkusu varsa, allahi kendi sozcusu durumuna sokamaz, tabi ki eger akli basindaysa.
*Simdi dusunuyorum da nasil bir kilif uydururdum inancli olsaydim; Ha geldi aklima, hersey duzgun gitseydi dunya sinav merkezi olmazdi. Olmazsa insanlarin cektigi acilara katlanmalari diye bir sey olmayacakti, bu da seytan ve allahin oyununun baslamadan bitmesi demekti, demek ki Adem'i secmesinin vardi bir hikmeti. Tuh! seytan girdi galiba icime, tevbe allahim tevbe,,

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 24-01-2008, 08:35
gematria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gematria gematria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

arkadaşlar çeviride bi hata var orda doğabilecek sıkıntılardan bahsediyo ama asıl ilginç olan nokta ise şu...bu kitabı muhammedin allahı bizi uyarmak ve öğüt vermek için indirmişken nedense içinde muhammedin cinsel hayatından tutunda savaşlarına kadar bütün yaşamı var maşşallah...

"Gerçek, inanmayı bıraktığında, çekip gitmeyendir."
Alt 24-01-2008, 10:36
Üyelikten Ayrılanlar

gematria:
hadi diyelim ki yani VELEV Kİ yanlış çeviri olsun...bu nebiçim bir kitaptır ki bir türlü doğru çevrilemiyor,değil mi?

başka bir mealden alalım bakalım.

Diyanet Vakfı meali aynen şöyle:

A’râf 2 * (Bu), kendisiyle insanları uyarman, inananlara öğüt vermen için sana indirilen bir kitaptır. Artık bu hususta kalbinde bir şüphe olmasın.

A’râf 3 * Rabbinizden size indirilene (Kur'an'a) uyun. O'nu bırakıp da başka dostların peşlerinden gitmeyin. Ne kadar da az öğüt alıyorsunuz!

A’râf 4 * Nice memleketler var ki biz onları helak ettik. Azabımız onlara geceleyin yahut gündüz istirahat ederlerken geldi. *
*
A’râf 5 * Azabımız onlara geldiğinde çağırışları, "Biz gerçekten zalim kişilermişiz" demelerinden başka bir şey olmadı.

A’râf 6 * Elbette kendilerine peygamber gönderilen kimseleri de, gönderilen peygamberleri de mutlaka sorguya çekeceğiz! *

A’râf 7 * Ve onlara (olup bitenleri) tam bir bilgi ile mutlaka anlatacağız. Biz, onlardan uzak değiliz.

aşağıdaki de genellikle kelime klime,pek te yoruma girmeden meal yaptığını düşündüğüm Abdülbaki GÖLPINARLI'ya ait.

A’râf 2 * Bu bir kitaptır ki insanları onunla korkutman, inananlara da öğüt vermen için sana indirildi; bu yüzden yüreğinde bir sıkıntı, göğsünde bir darlık hasıl olmasın.

A’râf 3 * Rabbinizden size ne indirildiyse ona uyun, ondan başkalarını dost edinip onlara uymayın, fakat ne kadar da azınız öğüt tutmada.

A’râf 4 * Biz nice şehirler helak etmişiz ki azabımız gelip çattığı zaman ya geceydi; halk, uykuya dalmıştı, yahut da gündüzdü, öğle uykusundaydı, dinlenmedeydi.

A’râf 5 * Azabımız geldiği zaman ancak, biz zulmetmiştik diye niyaz edebildiler.

A’râf 6 * Kendilerine peygamber gönderdiklerimizi de mutlaka sorguya çekeceğiz, peygamber olarak gönderdiklerimizi de sorumlu tutacağız.

A’râf 7 * Onlara, tam bir bilgiyle her şeyi nakledeceğiz, bizim bulunmadığımız bir zaman, kaybolduğumuz bir vakit yoktu ki.

Anlaşılan o ki: MUhammed'in etrafında bulunanlar O'na inanmıyorlar ve bu yüzden Muhammed *sıkıntıa.
Tabi ne yapacak hemen yukardaki sözleri söylüyor bak bu kitap sizi korkutmam,inanalara da öğüt vermem içindir,benim bir kabahatim yok zaten Al-Lah beni de sorumlu tutuyor,size de sorguya çeker ha!
Bak daha önce de aynı şeyler olmuş,ona göre iyi düşünün,onlar da sizin gibi inanmamış ve helak edilmişler,ayağınızı denk alın! yoksa sizin de başınıza bu gelir! son pişmanlık fayda etmez.Siz inananlar bakın siz de sakın gidip te benden başkasına uymayın ona göre!

Anlaşılan budur. Bir defa iki meal arasında bile dünya kadar fark var.Birisnde şüphe duymak diğerinde sıkıntı halini alıyor. Madem Al-Lah'tan geldi o zaman neden söylemekte sıkıntı duyuyorsun?

etrafındakilerden de şüphe mi duyuyorsun ki ikidebir "gidip te başkalarına uymayın" diyerek arkasından tehditler savuruyorsun?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil