Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Fizik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-04-2010, 23:36
orhandiken orhandiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Belli basli bazi aciklamalar okudum. Kafan almiyorsa gülebilirsin diyeni, aliyorsa daha gercekci kaynaklardan yararlanilmasi gerceklerini savunan diyenler olmus.. Bence yinede biraz daha dikkatli olunmali... Her canimiz SIKILDIGINDA ve kafamiz almadiginda oraya bir kücük komik yazi birakip gecmek pek iyi olmasa gerek... Yani el verildiginde kol kaptirilmasi gibi olaya dönecektir bu...
Evet Cetin Bal in yazdiklari biraz fantastiktir ama eger dogruysa neden fantastik olsunki?? Bakin bazi insanlar bir gün biryerlerde ufo diye tabir edilen cisimler görür ve eger mantikli biriyse kimseye anlatmazlar dalga gecilmesin diye... Ama eger mantigi fazla yoksa yakinlarina anlatir onlarin o anlik tepkilerini görür ve biter... Eger mantiksizsa zaten anlatilanlar gercekte olsa kimse pek ciddiye almaz...
Bunu nedenmi anlatiyorum?? Ben kendimde hayatimin belli bir evresinde böyle bir durumla karsilastigim icin.. Ne oldugunu hala bilemedigim bir isik kütlesi müthis bir hizla önümde bir ücgen cizdi. Bu bir günes isigi veya venüs degildi... Bariz bir sekilde o ücgen alan icindeki bölümü taradi ve yine gitti.. Ömrümde o ani asla unutamam... o neydi cooook merak ettim durdum.. Halende bilinmezligin merakini icimde tasiyorum.. Bu böyle anlatilanlar gibi bir uzay gemisi degildi. Sadece kontrollü bir isik kütlesiydi. zaten icinde hep bir yesil yaratik olan kücük gemiler bana hep komik gelmistir.
Iste böylece benimde merakim basladi ve Cetin Bal da dahil olmak üzere bir cok kesilerin yazilarini okudum. bu isik kütlesi sonralari benim kafamda yer edinmeye basladi.. Yani demir veya benzeri bir kütlenin tasinmasi ve uzaklara yollanmasi hep zor bir yöntem gelmistir bana. Isik hizina nasil ulasiriz, nasil ulasiriz gibi sorular sorduk durduk kendimize... Iste bence isik hizina ulasabilmemiz icin isigin kendisini kullanmamiz en mantiklisi degilmi?? Ama bu isik öyle bir sekilde kontrol edilmeliki bize yarari olsun...
Neyse arkadaslar belki bunlar fantastik gelebilir size.. Ben sadece demek istedimki hernekadar fantastik olsada dogruya giden yollardan biri veya ön ayagi olabilir...
Yukarida ki duyarliliginiz icin Tesekkürler...
Alt 23-06-2020, 18:14
DreiMalAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DreiMalAli DreiMalAli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Olur efem, başüstüne!

Gözümün içine baka baka yalan söyleyenlerle bir daha dalga geçmem ve alay etmem. Haklısın! Bu yalancılar narin ve duygusal insanlardır, çabuk incinirler, kalpleri çabuk kırılır, çok üzülürler, çabucak psikolojik bunalıma girerler.

Bir dahaki sefere, dalga geçme yerine, ne kadar yalancı olduğunu yüzüne karşı söylerim.
Anlaştık mı?

Sevgiler

Bir müslüman yalan söylemezse, rahat edemez. Bu bir doğa kanunudur, hiç şaşmaz.
Bak: İslam'ın birinci şartı olan Kelime-i Şehadet = Yalancı şahitlik.
Alt 20-09-2020, 21:47
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hadi biz beşeriz. Zamanda ileri geri hareket edemeyiz.
Tanrının herşeye gücü yeter ya?
Tanrı zamanda ileri geri hareket edebilirmi?

Yok öyle tanrı zamandan mekandan münezzehdir savunmaları kabul etmiyorum.

Edermi edemezmi.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil