Turan Dursun Sitesi Forumları
Alt 13-11-2017, 16:59
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart İlahi Adaletin Olmadığını Anladığımda

Başımdan geçen kötü olaylar ve buna sebep olan insanların hayatlarını gayet güzel yaşadıklarını ve bende ki efendiliğin, iyi niyetin hiç bir işe yaramadığını kafamda sorgulamaya başladığım an inanışlar konusun da aydınlanma sürecine ilk adımı atmış olduğumun hiç farkında değildim.

4 yıl önce sorgulamaya başladım, 2 yılı aşkın süredir dinlere inanmıyorum.

Topluma baktığım zaman sinsilerin, çakalların ve arsızların, boyundan büyük yalan atan serserilerin her zaman her yerde kazandığını gördüm. Bunlara rağmen kazanamayan insanların karşısında ki güçlerin daha büyük zorbalar ve çakallar olduğuna şahit oldum.

Neden bu insanlara ilahi adalet eninde yada sonunda yaptıklarının cezasını vermiyor diye düşündüm.
Araştırdıkça inanışların kökenleri ve evrim makaleleri karşıma çıktı. İlahi adalet döngüsünün yada inancının boş bir inanış ve bizden önce ki insanların bizlere aktardıkları geleneklerden ibaret olduğuna kanaat getirdim.

Kabullenememe ve bunalım dönemlerim oldu.
4 yılın ardından artık tamamdır dedim ve aranıza üye olarak katıldım.

İlk günler ve geceler okuduklarım çok zoruma gidiyordu, travma yaşıyordum adeta. Tam bir şok.

Her canım acıdığında artık dualar yakarışlar yok hayatımda.

Dine inanan insanların verdikleri cevapların ne kadar yetersiz olduğuna ve kısır döngüye girdiklerini gördüm.

Korkmadan ve bunalım geçirmeden ateist yazıları okuyabiliyor, ateist söyleşileri dinleyebiliyorum.
Alt 13-11-2017, 20:24
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Genel olarak 'kötülük problemi'. Teizmi terk etmek için yeterli ve rasyonel bir gerekçe.

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Korkmadan ve bunalım geçirmeden ateist yazıları okuyabiliyor, ateist söyleşileri dinleyebiliyorum.
Sizi birileri teist yapmasaydı, doğal halinizle zaten ateizmden rahatsız olmayacaktınız.
Çocukken zihnimize işlenen kurgular, masallar
Alt 12-02-2018, 09:37
Gercegedogru Gercegedogru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

İnsanoğlu rasyonel bir şekilde dünya hayatını incelese Tanrı varsa bile onun başta belli bir düzen oluşturup daha sonra olan bitene anbean müdahale etmeden izlediğini görür.Sorgulamaya açık tüm beyinler gibi sen de görebilmişsin.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil