Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-01-2011, 00:39
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Standart Seyh Nazim bütün tarikatlari kapatmis!!

Bugün tesadüfen bir site ile karsilastim. Yeni Genc Osmanlilar - Rabbanispot adinda bir site. Ana sayfasinda müjdeli bir haber verilmis Acaba saka midir diye düsündüm ama en iyisi paylasayim da ortak bir akil yürütme olsun dedim.

Sitenin ana sayfasina konulan haber söyle:

Yeni ZAMAN girmiştir! MÜJDE! Şeyh Nazım el Rabbani hazretlerinden İlahi Müjde var! Dünyaya ilan ederiz.

Bu bütün insanlara ve inananlara olan Hitabtır! Zamanın ve mekanın Sahibi, Şerefli Nakşibendi Tarikatının Büyük Şeyhi, Sultan ul Evliya Şeyh Nazım el Rabbani Hazretleri Hicri 1431 senesi, 13-14 Zilkade gecesi ( 20. 10.2010) tarihinden itibaren bütün dünyada vuku bulacak büyük bir değişikliğin ilk müjdesini vermiştir. Yukarıda zikredilen tarihten itibaren gökyüzünden gelen İlahi Emir üzere tüm dünyada Nakşibendilik başta olmak üzere bütün 40 tarikatlar feshedilmiştir.

Onlarla beraber hristiyanlık, yahudilik ve 72 Fırka gibi bugüne kadar ki bütün dini ve inanci ayrılıklara olan İlahi Müsamahada son bulmuştur. Artık 20.10.2010 tarihinden itibaren dünyada gökyüzü tarafından kabul edilen ve izin verilen tek YOL vardır: RABBANİYE YOLU! Rabbaniye yolu Hadis i Şerifle sabit olan ve ahir zamanın müjdecisi ve kurtarıcısı olan MEHDİ AS Efendimizin getireceği ve yeryüzündeki insanlara izleteceği manevi yoldur.
Ben burdan bütün diger dinlerin Seyh Nazim tarafindan feshedildigini ve artik diger dinlere hicbir müsamahada bulunulmayacagini anladim. Bu ne demek? Benim bildigim ne Naksilikte böyle bir iddiada bulunulur ne de Islamiyette. Acayip abartili bir durum yani.

Bir baska sayfaya bakiyorum. Son uyari baslikli bir bölüm. Yukarda "Armageddon" yazisi cikiyor. Seyh Nazim'in bazi videolari verilmis. Videolarin üstünde söyle basliklar var.

Seyh Nazim: Bizim Ordumuz (T.S.K.) imanlidir
Topkapi daki Peygamber Sancagini çikarttiracagim. Pasalarimiza öptürtecegim. Hükümet Ergenekon Davasindan vazgeçsin.

Seyh Nazim Ordumuza Sahip Cikti

Ilker Basbug Pasa heybetlidir. Ve diger pasalarda heybetlidir. Onlari severim. Ordumuzun halkimizin müslümanligina bir sey dedigi yok

Seyh Nazim: Sultan Selim Gelecek
Seyh Nazim: Son bir Osmanli Sultani gelecek. Hilafeti Mehdi aleyhisselama teslim edecektir.

Seyh Nazim: Seytanin Saltanatini Yikacagim
Seytanin Saltanatini Yikacagim. Seytanida ayagimin altina alip ezecegim. Dünya baska türlü olacak. Girdigimiz bu asir Mehdi Asridir.
http://www.osmanli.de/htdoc/08_rabbanipost.html

Biraz daha incelemeye devam edince karsimiza kim cikiyor dersiniz? Tahmin edeceginiz gibi Adnan Oktar. Sadece bu site degil, benzer icerikle bircok site hazirlanmis. Bircogunda ayni yazilar, ayni videolar kullanilmis. Farkli yerlere konulmus, eklemeler yapilmis, bicimsel degisiklikler yapilmis. Kisacasi cok sayida kisinin degisik seylere ulasmis gibi hissetmesi saglanmaya calisilmis. Bunlarin bazilari ise alelacele hazirlanmis. Mesela bir yazida söyle bir cümle geciyor:
Bismillahirrahmanirrahim
İslam'ın son Peygamberi Hazreti Muhammed (Aleyhis-Selam)'ın gelecekle ilgili bildirmiş olduğu haberlere göre Kendisinden sonra kıyamete kadar yaşanacak devirler şöyle sıralanmaktadır (İmam Ahmed Bin Hanbel , 4.273):
http://osmanli.de/htdoc/03_yeni_osmanli_sohbetleri.html
Bundan sonra da Mehdi'nin ortaya cikip önce Istanbul'a giderek kutsal emanetleri almasi, sonra Sam'a gidip kutsal savasi baslatmasina dair bir öykü anlatiliyor. Bu arada Deccal de Kudüs'e karsi karsi cephesini kurar. Adeta Seyh Nazim Kibrisi anlatiliyor. O da Istanbul'da Kimya fakültesinde okumus, sonra bir ara Sam'a gitmis. Zaten Seyh Nazim'in Mehdi olduguna dair baska bircok ima da var. Kisacasi Adnan Oktar, Seyh Nazim'i mehdi yapmis, arkadan iteliyor. Bu arada kendi Türk-Islam sentezini de okurlara anlatmaya calisiyor.

Benim yorumum, Adnan Oktar'in Seyh Nazim'la oyuncak gibi oynadigi seklinde.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 22-01-2011, 02:48
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

sargon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bugün tesadüfen bir site ile karsilastim. Yeni Genc
Benim yorumum, Adnan Oktar'in Seyh Nazim'la oyuncak gibi oynadigi seklinde.
Orası öyle ama bence asıl derdi kendini mehdi gibi göstermek.

Risalei Nur'da ahir zaman Mehdisinden bahsedilir. Bazı Nurcular Said'in mehdi olduğunu, bazıları da Risalei Nur'un ve etrafında toplanan cemaatin şahsı manevisinin Mehdi olduğunu düşünür. Tabi gene harici bir Mehdi bekleyenleri de var.
Harun Yahya, bu konuda çok sayıda kitap yazarak bunlarda Mehdi'nin şahsı manevi falan değil kanlı canlı bir insan olduğunu söyleyip bunu hadis ve Said'in yazılarından alıntılayarak ispatlamaya çalışır. Yani Said'in de hadislerin de bahsettiği mehdinin kendisine işaret ettiğini açıktan olmasa da ispat derdindedir.

http://www.harunyahyakulliyati.com/kitaplar.php

Bazı kitapları:

Ahir Zaman'ı Bediüzzaman İle Anlamak
Ahir Zaman Sorularına Bediüzzaman Cevap Veriyor 2
Bediüzzaman Said Nursi Kendisinin Mehdi Olmadığını Açıklamıştır
Hz. İsa (a.s.) Ve Hz. Mehdi (a.s.) Bu Yüzyılda Gelecek
Risale-i Nur'da Batıni Tefsir Tehlikesi
Bediüzzaman Ahir Zaman'ı Anlatıyor

http://www.harunyahya.net/V2/Lang/tr...ale&FindIn=%25

Makale tarzı saçmalıklar:

-12.Bediüzzaman 'Mehdi' Değildir Çünkü Bediüzzaman, 'Hz. Mehdi (a.s.)'ın 'Kendisinden Sonraki Dönemde', Yani 'Ahir Zamanda' Geleceğini' Söylemiştir.

-Bediüzzaman 2010 Yılında Hz. Mehdi (a.s.)'ın Cemalinin Görüleceğini Bildirmiştir. Bediüzzaman'ın Risalelerdeki Sözlerinin Bir Harfinin Değişmesini Bile İstememiştir

-Üstad, Risalelerin Şahsı Manevisini ve Üstad'ı Bir Mehdi Olarak Görmenin Bir Yanlışlık ve Yanılma Olduğunu İfade Etmiştir.

-Bediüzzaman'ın Bildirdiği Hz. Mehdi (a.s.)'ın Üç Görevini Hz. Mehdi (a.s.) Tek Başına Yapacaktır, Bu 3 Görev 3 Ayrı Kişiye Bölünmeyecektir

-Hz. Mehdi Bir Şahs-ı Manevi Değildir
http://www.harunyahya.net/V2/Lang/tr...l/Number/13255

Peşine insan toplamak için o insanların tabi olduğu kişilerin de kendisine işaret ettiklerini dolaylı olarak anlatmaya çalışıyor. yaptıklarını toplayınca bunu amaçladığını anlamak zor değil. Muhtemelen başka cemaat liderlerini de aynı şekilde kullanıyordur.
Alt 22-01-2011, 02:57
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

Şeyh Nazım Zamanın kutbudur.
http://vimeo.com/channels/138476#14146316

Şu kısa videoyu sonuna kadar izlerseniz, Şeyh Nazım'ı aynı amaçla kullandığını görebilirsiniz.
Alt 22-01-2011, 03:20
Onur Üyesi

Adnan Oktar'in her söyledigine insallah diyorlar. Adam "Nazim Kibrisi sarigini, takkesini gönderdi, bir de haber gönderdi diyor", insallah hocam diyorlar. Komik

Mısırlı bir gösterici
Alt 22-01-2011, 05:56
postal postal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Kıbrıslı Rumlar 1950 li yıllarda bağımsızlık için İngiliz yönetimine karşı durduğunda,oradaki Türkleri yanlarında bulamadı.Sebebi ise yine bir İngiliz oyunu idi.Türklerin zaaflarını bildiklerinden,bu şeyh Kıbrısi gibi dinsel ajanlarla,Rumlar ile Türkler arasına ayrılık soktular.O yüzden ada Rumları hala Türkleri affetmedi,duydukları kinde bu yüzdendir.Yani,hem hürriyet savaşına katılma,hemde hürriyetin nimetlerinden faydalanmak iste.
Yukarıda bahsettiğim gibi Şeyh Kıbrısi bir İngiliz ajanıdır.Ajanlık görevi bittikten sonra bu şeyhliğin getirilerini pek sevdiğinden olayı sürdürmüştür.Kıbrısta pek kuvvetli müridi olmasada,bilhassa Alanya'da epey müridi vardır.Burada Süleymancılarla rekabet halindedirler.Daha verimli ortam olan Anadoluda güçlenmek için atılımlar içerisindedir.
"Aslında İngiliz Kraliyet ailesi müslümandır,fakat politika icabı saklıyorlar"
"İngiliz Kraliyet ailesinin tüm erkekleri allah'tan peygamber sünnetli doğarlar,bu yüzden sünnet merasimi yapmazlar"
"Prens Charles çok iyi bir müslümandır,sık sık bana akıl danışır",gibi sözleri geçmişte adada İngiliz sempatisi yaymak için etmiştir.Fakat günümüzde Anadoluda daha iyi koyun yetiştiğini anladığından,emellerini gerçekleştirmek için,siyasi skalada her tandansı okşamış,akışkan bir vaziyette,omurgasızca,güçlünün yanında bulunmaya özen göstermiştir,göstermektedir.Her yöne akmaya müsaittir.
Dini GÜÇ'tür, "GÜÇ" e tapar....

Saygılarımla.
Alt 22-01-2011, 11:57
Onur Üyesi

Mürtedd'in verdigi linklere bakinca Adnan Oktar'in Nurcularla bir meselesi oldugu anlasiliyor. Nurculara kiziyor. 2009'da söyle demis:

Mehdi’nin geleceğini Said Nursi açık açık söylüyor, zat olarak söylüyor fakat kendi talebelerinden bile, Bediüzzaman’ın halıhazırdaki talebelerinden bile birçok kişi bir Mehdi beklentisi içerisinde olmuyor, açıkça gelecek dediği halde onları ilgilendirmiyor.

http://www.harunyahya.net/V2/Lang/tr...l/Number/13255

Gercekten de kendisinin Mehdi olduguna sanki inanmis gibi yada etrafinda birileri de onu Mehdi olduguna inandirmis. O kadar ki Mehdi'nin fiziksel özelliklerini bile yazmislar. Bakin Mehdi nasil olacakmis.
Hz. Mehdi, Peygamberimiz (sav)’in soyundan olacak, Hz. Mehdi’nin omzunda “Nübüvvet, (Peygamberlik) mührü”nün bulunacak ve 40 yaşlarında olacaktır.

Hz. Mehdi’nin yüzünün güzel ve nurlu, saçlarının siyah, kaşlarının kavisli, gözlerinin iri, güzel burunlu, parlak dişli, alnının ise açık ve geniş olacağı da hadislerde bildirilmektedir. Ayrıca Hz. Mehdi’nin sakalı siyah, sık ve bol olacak, yanağında da bir ben bulunacaktır. Ten rengi Arabi (kırmızıyla karışık beyaz) olacaktır. Bütün bunların yanısıra hadislerde bildirildiğine göre Hz. Mehdi çok heybetli, orta boylu, iri gövdeli, karnı geniş, güzel yüzlü Beni İsrail görünümlü bir insan olacaktır.
http://www.harunyahya.net/V2/Lang/tr...l/Number/10232

Benim görüsüm, akli basinda milyonlarca kisi birakin Adnan Oktar'in Mehdi olduguna, dürüst olduguna bile cok zor inanacaktir. Adnan Oktar kendi sitelerinde asagidakilerine benzer röportajlari yapiyor, nasil ben Mehdi'yim diye ortaya cikacak ki. Bence makul olan, baska birini Mehdi ilan edip, ipleri elinde tutmaya calismasi.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/41986/

Mürtedd, bu arada verdigin bilgilerden cok yararlaniyorum. Cok tesekkür ederim.

Mısırlı bir gösterici

Konu sargon tarafından (22-01-2011 Saat 12:03 ) değiştirilmiştir.
Alt 22-01-2011, 13:00
naper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
naper naper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şeyh nazım bir mehdi değil, tam bir reformisttir.Fettullah Gülen gibi din üzerinden pirim yapanlara karşı, islamın çağımızla nasıl uyumlu olduğuna vurgu yapmaktadır.

bu denli hastalıklı bir topluma iyi eklemlenmiş olmak,sağlıklı olmanın bir ölçüsü olamaz
Alt 22-01-2011, 13:56
Onur Üyesi

Harun Yahya, Seyh Nazim üzerinden acik bir sekilde saltanat istedigini söylüyor. Ama bunu direk kendi söylemiyor. Seyh Nazim'in sohbetleri üzerinden yapiyor. Yani topun agzina Seyh Nazim'i koymus.

Ayni sitede "Neden Saltanat" baslikli yazida söyle deniliyor:

Saltanat Sistemi Mutlakiyeti esas alır yani Tek Adamın Idaresi söz konusudur. Tek adamın Otoritesi toplumun tek bir ses altında birleşmesine olanak sağlar. Ikinci bir ses millet içerisinde ikilik çıkaracak ve bölünmeye yol açacaktır. Islam ise müslümanların birbirlerinden ayrılmasını değil, müslümanların birleşmesini emreder.

http://www.osmanli.de/htdoc/08_neden_saltanat.html

Said Nursi ise saltanat ve halifelik üzerine nerdeyse hicbir sey yazmamistir. Ancak taraftarlari onun saltanat ve hilafet yanlisi olmadigini genel yaklasimlarindan cikariyorlar ve onun cumhuriyetci oldugunu iddia ediyorlar.

Ornekler:

Fehmi Koru'nun konu ile ilgili Yeni Safak'taki yorumu
Islamicevaplar sitesinin kisa yorumu

Buna karsin Kemalistler cok sert bicimde bunun yalan oldugunu, Said Nursi'nin saltanat yanlisi oldugunu göstermeye calisiyorlar. Bir örnek:
http://www.as-add.de/Dosya/rtca/fgd/...t.html?start=4

Bu konuda ortada aslinda acik bir metin yoktur. Ancak Said'in saltanat istedigi icin degil, islamiyeti zayiflattigi (ve tabii bir baski rejimi kurdugu) icin Kemalistlere cephe aldigini düsünüyorum.

Seyh Nazim ve Adnan Oktar ise acikca saltanat istediklerini söylemelerine karsin, sürekli bir Atatürk ve ordu övgüsü yapiyorlar. Ilginc bir durum degil mi? Benim degerlendirmem söyle. Adnan Oktar aslinda saltanattan cok bir diktatörlük istiyor. Bunu en kolay sekilde islami kesimlere kabul ettirme yolu olarak saltanati bulmus. Yoksa bir taraftan Atatürk ve ordu övgüsü bir taraftan saltanat övgüsü nasil birbiriyle bagdasir.

Mısırlı bir gösterici

Konu sargon tarafından (22-01-2011 Saat 14:10 ) değiştirilmiştir.
Alt 22-01-2011, 20:58
Sangre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sangre Sangre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sargon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hz. Mehdi, Peygamberimiz (sav)’in soyundan olacak, Hz. Mehdi’nin omzunda “Nübüvvet, (Peygamberlik) mührü”nün bulunacak ve 40 yaşlarında olacaktır.

Hz. Mehdi’nin yüzünün güzel ve nurlu, saçlarının siyah, kaşlarının kavisli, gözlerinin iri, güzel burunlu, parlak dişli, alnının ise açık ve geniş olacağı da hadislerde bildirilmektedir. Ayrıca Hz. Mehdi’nin sakalı siyah, sık ve bol olacak, yanağında da bir ben bulunacaktır. Ten rengi Arabi (kırmızıyla karışık beyaz) olacaktır. Bütün bunların yanısıra hadislerde bildirildiğine göre Hz. Mehdi çok heybetli, orta boylu, iri gövdeli, karnı geniş, güzel yüzlü Beni İsrail görünümlü bir insan olacaktır.
Benim görüsüm, akli basinda milyonlarca kisi birakin Adnan Oktar'in Mehdi olduguna, dürüst olduguna bile cok zor inanacaktir. Adnan Oktar kendi sitelerinde asagidakilerine benzer röportajlari yapiyor, nasil ben Mehdi'yim diye ortaya cikacak ki. Bence makul olan, baska birini Mehdi ilan edip, ipleri elinde tutmaya calismasi.
Ben tam tersini düşünüyorum.. Adnan Oktar'ın akıl sağlığı pek yerinde değil.. Bu yüzden kendisinden başkasını Mehdi ilan etmeyecektir.. 'Ben mehdiyim' demeden kendinin mehdi olduğuna inandırmaya çalışıyor çevresindeki insanları bence.

Şu linkte mehdilik konusunda yaptığı röportajları yayınlamış.. 'Ben mehdi değilim, ama mehdi olan kişi de 'Ben mehdiyim' demez zaten' diyor.. 'Evet mehdi geldi dünyaya, tasviri de bana uyuyor' diyor sonra da.
Alt 22-01-2011, 21:03
ulpian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ulpian ulpian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Şeyh Nazım'ı her kesim kendi doğrularını onaylatmak için kullanıyor olabilir mi acaba?

Şu videoda da Şeyh Nazım, Cübbeli Ahmet'e mehdi konusunu anlatıyor örneğin (gerçi Cübbeli'nin mehdilik iddiası kesinlikle yok ama... Bir İstanbul ve 'sizden' göndermesi var sohbette).

http://www.dailymotion.com/video/xec...ye-hz-meh_tech

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil