Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-05-2018, 02:54
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart 15 Temmuz FETÖ mü RETÖ mü?

Bir süredir www.artigercek.com adresinden Ahmet Nesin'in 15 temmuz yazılarını okuyorum. İlginç şeylerden bahsediyor, ilginç sorular soruyor olmakla birlikte yine de bazı iddialarının boşlukta kaldığını düşünüyordum.

www.artigercek.com'un youtube'da Artı TV adlı bir de televizyonu var. Ahmet Nesin Artı TV'de konuyla ilgili program da yapmış. Konuğu 15 Temmuz olayından sonra ihraç edilen üst rütbeli bir subay. Mutlaka izlenmeli.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)

Konu Şüpheci Dinsiz tarafından (16-05-2018 Saat 06:10 ) değiştirilmiştir.
Alt 16-05-2018, 03:11
Kıdemli Üye

Youtube'da KRT Kültür TV adlı kanalda Çağlar Cilara adlı sunucunun 15 Temmuz konusu ile ilgili davet ettiği konuklardan birisi 15 Temmuz olayıyla ilgili olarak yargılanan tutukluların avukatlarından biri olan Kemal Uçar.

15 temmuz ile ilgili yapılan yargılamaları yalnızca AKP milletvekilleri izliyormuş. Basın ve muhalefet partileri izlemiyormuş. Demek ki tutuklu olanların 15 Temmuz olayının failleri olduklarına herkes inanmış, veya basın mensupları ve muhalefet milletvekilleri de dahil FETÖ'cülükle suçlanma korkusu ile duruşmalardan uzak duruyorlar.

Kemal Uçar yargılananların çoğunun 15 Temmuz olayıyla ilgili olmadıklarının kanıtlandığını söylüyor. Elbette başka ilginç şeyler de söylüyor, örneğin diyor ki, 249 kişinin çoğunun katili sivil tiplerdi, bulunan boş kovanlar devlete ait değildi, ancak soruşturma açılmadı.

Direkt duruşmada kayda geçen resmi kayıtlardan anlatıyor.

* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 16-05-2018, 09:49
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

15 temmus tarihe bir entrika olarak geçecektir. Darbenin yapılış biçimi hedefin ne ve kim olduğu amaç ın ne olduğu belirsiz bir darbe girişimi.

Daha çok bir tezgah a benziyor. Bu birini canlı canlı (1980)yaşadık. Birini de (1960) büyüklerimizden duyduğumuz darbe oldu. muhtıralar verildi hatta başarısız darbe girişimi (Telat aydemir A.Türkeş gurubu olayı -21 mayıs 1963-) oldu hepsinde bir hedef ve amaç vardı Ama 15 temmus ta bunu hiç göremedik.

Bir gün bu çözülecek gerçekler su yüzüne çıkacak ta. Bu darbe girişimi nedense dünyada ve ülkede iktidar dışında kimseyi ikna edemedi. Asıl darbe demokrasiye muhalefete ve halk a yapıldı OHAL le yönetme çok kolay ve ülkeyi yönetme biçimi haline dönüştü.
Alt 16-05-2018, 10:56
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Supheci,

Ahmet Nesin'i cok begeniyorum. Paylastigin icin tesekkur ederim cunku haberdar degildim. Simdi dinlemeye basladim bile.

Selam ve sevgilerimle
Alt 16-05-2018, 16:08
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Benim kafamda gitgide oturuyor.

Bence kendileri yaptılar.
Alt 16-05-2018, 19:19
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
15 temmus tarihe bir entrika olarak geçecektir. Darbenin yapılış biçimi hedefin ne ve kim olduğu amaç ın ne olduğu belirsiz bir darbe girişimi.

Daha çok bir tezgah a benziyor. Bu birini canlı canlı (1980)yaşadık. Birini de (1960) büyüklerimizden duyduğumuz darbe oldu. muhtıralar verildi hatta başarısız darbe girişimi (Telat aydemir A.Türkeş gurubu olayı -21 mayıs 1963-) oldu hepsinde bir hedef ve amaç vardı Ama 15 temmus ta bunu hiç göremedik.

Bir gün bu çözülecek gerçekler su yüzüne çıkacak ta. Bu darbe girişimi nedense dünyada ve ülkede iktidar dışında kimseyi ikna edemedi. Asıl darbe demokrasiye muhalefete ve halk a yapıldı OHAL le yönetme çok kolay ve ülkeyi yönetme biçimi haline dönüştü.
Çok önemli bir noktaya parmak basmışsın. Evet, 1960, 1963 ve 1980 darbelerinde bir ciddiyet ve hedef vardı. Oysa 15 Temmuz 2016'ya bakıyorsun, tamamen ciddiyetsizlik vardı. Bu pespayeliğe darbe derseniz, size normal olarak bakmazlar. Çünkü bu pespayelik içindeki bir hareketin başarıya ulaşamayacağını kendileri de çok iyi biliyordu. Geriye bu ciddiyetsiz harekete karşı yapılan harekette tiyatro oynamak kalıyordu!

Fakat asıl şok, med-cezir olayındaki gibi sular çekildikten sonra, yani darbe savuşturulduktan sonra, bu ciddiyetsiz hareket içindeki kişilerin Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay'ın zirvesine tırmanmış oldukları ortaya çıktı ve bu işe kendileri bile şaşırdı!!!

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 16-05-2018, 20:15
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

/ Ben Feto'nun Tayyibin düşmanı olduğuna da inanmıyorum. Biri İmam Biri sarıklı. Düşman olsalar bile Cumhuriyete düşman olmak açısından önce müttefik, sonra düşmanlar
Alt 03-06-2018, 23:11
Kıdemli Üye

Çok çok ilginç...

(Nazım Hikmet Ran)
Alt 03-06-2018, 23:40
Kıdemli Üye

Darbeyi sivil giyimli birileri başlatmış.

04:28'den itibaren.

(Nazım Hikmet Ran)
Alt 03-06-2018, 23:48
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Feto'nun kendi ağzından "Sayın başbakan Tayyip Erdoğan'a oy verin, Ekmeleddin Bey'e vermeyin. mezardakileri bile kaldırarak referandumda evet oyu kulandırmak lazım. mezardakiler kalksın oy kullansın. ben zannediyorum kalkarlar da"

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil