Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-09-2014, 01:54
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

gordion´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
budizmin "ben son dinim" şeklindeki bir iddiası var mı? varsa nerede?

Budizme başlamadan önce, siz hristiyanlıktaki alıntıları okuyunuz isterseniz; o konu tamamlansın önce.

Siz istediniz ve insanlar emek-zaman harcayıp size sundular. 3-4 mesaj geriye gitmek zor olmasa gerek.

Neyse, bakılmaması ihtimaline karşın yine de ekleyelim: http://www.turandursun.com/forumlar/...t=35602&page=6

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 04-09-2014, 01:56
Thelogical Facts Thelogical Facts isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bakın ben size ayet ile geliyorum, Ahzap 40 da Hz. Muhammed son peygamberdir yazıyor.

hırısitaynlıkta hangi incilin neresinde yazıyor gösterir misiniz?
Ben İncil üstünde çalışan kafa patlatan biriyim İsa bizzat alfa ve omega benim tek kurtuluş ebnim diyor diyorum ve bunu ayet olarak söyleme gereği duymuyorum çünkü elinizin altında internet var İncili açıp bulabilirsiniz.
Alt 04-09-2014, 01:58
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Kuran'a ya da topluma yon verdigini iddia eden, herhangibir rehberi "tarafsizca degerlendirmek" demek, onu yazara iman ederek ve inanarak okumak ve uygulamak degil; onda yazanin "bu rehber, insanoglunun insanligina, bilimine, bilincine, yasam ve iliskisine ne katiyor?" diye degerlendirmektir.

Yani burada algi temelli taraf "insanoglu ve ona ne kazandirdiklari ve nasil bilinc verdigi" dir.

Bunun icin de sadece bugun islam dini temelindeki ulke ve toplumlara bakarak; islam dininin ve rehberi oldugu iddia edilen Kuran'in ne "sagladigi" ortadadir.

Eger bu ortada olanin adini, bir beyin "insanlik, bilimsellik, bilinclenme, saygili hosgorulu her firkin digger farki kabullendigi ve onun yasam ve iliski degerlerine saygi duydugu" olarak degerlendiren varsa; bu degerlendirmeyi nasil ve neye dayanarak yaptigini da aciklarsa; biz de ogreniriz.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 04-09-2014, 01:59
gordion gordion isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Deist_tr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili gordion,

Benim yapabileceğimi, hatta sizin de, milyonlarca kişinin de yapabileceğini gayet iyi biliyorsunuzdur.

Sevgiler
islamı gerçek dışı göstermek uğruna ne kadar saçmaladığının farkındasın herhalde,
farkında değilsen de farkında olmanı öneririm.

madem hala iddia ediyrosun hadi bir kitap yaz ve peygamberliğini ilan et, tüm insanlık seni bekliyor mr. Deist_tr
Alt 04-09-2014, 02:02
Yasaklandı

Nova´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Budizme başlamadan önce, siz hristiyanlıktaki alıntıları okuyunuz isterseniz; o konu tamamlansın önce.

Siz istediniz ve insanlar emek-zaman harcayıp size sundular. 3-4 mesaj geriye gitmek zor olmasa gerek.

Neyse, bakılmaması ihtimaline karşın yine de ekleyelim: http://www.turandursun.com/forumlar/...t=35602&page=6
gördüm teşekkürler,

fakat orada son peygamber şeklinde HİÇBİR ibare yok.
Alt 04-09-2014, 02:02
Üye

islamı gerçek dışı göstermek uğruna ne kadar saçmaladığının farkındasın herhalde,
farkında değilsen de farkında olmanı öneririm.

madem hala iddia ediyrosun hadi bir kitap yaz ve peygamberliğini ilan et, tüm insanlık seni bekliyor mr. Deist_tr
Arkadaş 1400 yıl önceki insanlara kitap yazsa inanırlardı şimdi de inanırlar da eskisi gibi olmaz .
Alt 04-09-2014, 02:03
Üye

gördüm teşekkürler,

fakat orada son peygamber şeklinde HİÇBİR ibare yok.
İsa kendisini son peygamber olarak görmez ki Tanrının oğlu olarak görür mesih son peygamberden çok daha öte siz galiba yazdıklarımızı okumuyorsunuz?
Alt 04-09-2014, 02:07
Yasaklandı

Thelogical Facts´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben İncil üstünde çalışan kafa patlatan biriyim İsa bizzat alfa ve omega benim tek kurtuluş ebnim diyor diyorum ve bunu ayet olarak söyleme gereği duymuyorum çünkü elinizin altında internet var İncili açıp bulabilirsiniz.
incil için kafa patlatmanıza sevindim, incil'e kafa patlattıysanız neden birden çok incil'in olduğunu, hangi incil'i refer alacağımızı ve bu inciller seçilirken sallanana masanın ayağının kırık olmama ihtimallerini falan da düşünmemiz gerekir öyle değil mi.

konuya gelirsek;
tek kurtuluş demesi ayrı bir şey, ben son peygamberim veya "seni son peygamber olarak gönderdik" denmesi ayrı bir şey.

biz burada "son peygamber" ve son din kavramlarını tartışyıoruz, tek kurtuluş benim diyen bieçok inanç ve dinler bulabiliriz, ateist kişi bil ben tek kurtuluş diyebilir mesela, onu da mı kaale alacağız şimdi
Alt 04-09-2014, 02:08
Yasaklandı

Thelogical Facts´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İsa kendisini son peygamber olarak görmez ki Tanrının oğlu olarak görür mesih son peygamberden çok daha öte siz galiba yazdıklarımızı okumuyorsunuz?
hangi incilden, kaçıncı incil'den bahsediyrosunuz, ben TEK bir Kuran'dan örnek veriyorum.
Alt 04-09-2014, 02:11
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

3 İsa, Zeytin Dağında otururken öğrencileri yalnız olarak yanına geldiler. "Söyle bize" dediler, "Bu dediklerin ne zaman olacak, senin gelişini ve çağın bitimini gösteren belirti ne olacak?"
4 İsa onlara şu karşılığı verdi: "Sakın kimse sizi saptırmasın!
5 Birçokları, 'Mesih benim' diyerek benim adımla gelip birçok kişiyi aldatacaklar.

4 Oysa her iman edenin aklanması için Mesih, Kutsal Yasanın sonudur.
Çünkü hiç kimse atılan temelden, yani İsa Mesihten başka bir temel atamaz.
Sen okuduğunu gerçekten anlayabiliyormusun ?

Sorduğun cevaba karşılık sana istediğin cevaplar verilmiş tekrar oku. Uykuların kaçabilir gece, sinirlenebilir kızabilirsin bu gayet normal. Çünkü, yıllar boyunca sana doğru budur d,ye dayatılan şeylerin yanlış olduğunu görmek ciddi anlamda yıkar insanı. Peki sen bu yıkıma hazırmısın yada hazırlıklımısın?

Hayır değilsin, işte bu yüzden seni köleleştiren zincirlere bu kadar sıkı sarılmaktasın.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil