Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Anket Sonucuna Bak: HDP'ye oy vermeyi düşünür müsünüz?
Evet 19 61,29%
Hayır 12 38,71%
Katılımcı sayısı: 31. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-08-2015, 00:30
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Dine mine ne, benim görüşüm ise, musallat olma be kardeşim. demi ama, bende bunu diyorum, ama sizin görüşünüz bile yok ki. Tek bildiğiniz ona buna yafta yapıştırıp kendi kendinizle, kendi yaftalarınızla laf edip durmak. Olmaz, böyle olmaz. Ben sana AKP piyonu desem, islamcı terörist desem olacak iş mi? Sebep AKP politikasını savundun diye. Politikayı mı tartışacağız yoksa senin veya bir başkasının ne olduğunu mu?

Bu benim görüşüm mü? HADİ ORADAN zır CAHİL!
https://tr.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem
kalıplaşmış bir Latince deyimdir. Bir reaksiyonun, belirli bir kişinin herhangi bir konudaki duruşu yerine şahsına yöneltilmesidir.[1] Örneğin bir argümana cevap verirken, argümanı eleştirmekten ziyade, argümanı ortaya atan kişinin alakasız bir özelliğini gündeme getirerek fikirlerini çürütmeye çalışmaktır. Önerme yerine, önerme yapan kişi tartışma konusu edilerek iddialara karşı çıkmak suretiyle yapılır. Ad hominem, mantıksal bir safsata kabul edilir.

OKUMAN VAR MI? SAFSATAnıza mı yanalım, bizlere o kadar rahat ithamlarda bulunmanıza mı, cehaletiniz karşısında kifayetsizliğimize mi, politikaları savunmak veya eleştirmek, değerlendirmek yerine sidik yarışı yapmanıza forumu kirletmenize mi yanalım, uyarılara, güzelce tane, tane açıklamaları anlayamayacak o kalın cidarlı kafanıza mı yanalım, şaşırdık yahu(defalardır bak doğru değil bu tarz diyorum, geri aynı tarzla dönüyorsun). Granit kafanıza 100 kere de girmiyorsa senin sorunun, lakin bu benim görüşüm değil, tanımı yapılan sizin davranışınız!

Ben bu kirli savaşa karşıyım arkadaş, anladın mı? Bu beni terörist mi yapıyor senin cahl gözünde, PKKlımı yapıyor, ne yapıyorsa yapsın yahu, ciddiye almıyorum, alınacak bir tarafında yok.

Savaş size ne kazandıracak, orada birileri semirecek diye, daha Ortadoğu dibinizde, gözleriniz kör mü? Oralarda böyle alevlendi, hep sizin gibi cahil topluluklar sayesinde, yine de biz azmedene değil, ettirene, feyz edene bakmaya çalışıyoruz. Bundan ne gibi çıkarlaı, yararı var diye düşünüyoruz. İkide bir maydonoz oluyorsunuz. Sizlerin bu coğrafyanın parça, bölük yapılmasında, insanların kamplaştırılmasında ne gibi bir çıkarınız var, size ne yararı var yahu?

bak İhsan Eliaçık'da müslüman birisi ne demiş;
http://www.adilmedya.com/tek-derdi-i...s-h48889.haber
Ben ne dedim ne zaman RTE cahil tabana mesaj yollasa bir şeyler oluyor, kimi hedef gösterirse bir şeyler oluyor. Bahçelievlerde daha yeni alevilerin kapıları işaretlendi... Bu işler böyle yürüyor, konu 1 değil ki, politika bütün, bir bütün halinde yolu yol değil, politikası politika değil!

Acı, zulüm, ayak oyunları, savaş, bu topraklara, bu topluma zarar verecek, yoksa kapitalizmin kirli dünyası hiç umrumda değil, böyle, böyle nasılsa kapitalizm(işte sermaye ve o bireysel çıakrlar yok mu! semirme sistemi!) kendi sonunu hızlandırıyor. Yine de kapitalizm zarar görecek diye aman olsun diyemeyiz, insan canı her şeyin üstünde bizim için ve insan canı sudan ucuz demek istemiyoruz...

Senin bizlere küfreder derecede savunduğun ağababalrına bak, çocukları çürük raporludur, şudur, budur, 3-5 gün askerlik yapmıştır kimisi, çoğu torpillidir. Kendi çocuklarını daha askere yollamayanların, 3-5 semirisi ve çıkarı, sömürüsü uğruna bir ülkeyi kan ve kaosa sürüklenmesinde, yoksulu savaşa yollamak için can atmasında başı çekmesini ben eleştiririm arkadaş. Benim görüşüm mü, o halde bırak bana kalsın, ikide bir iki kişi konuşurken üçüncü olma...

Bana musallat olma.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 03-08-2015, 01:35
siparisci siparisci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Olası bir erken seçimde yeniden HDP diyeceğim.
Alt 03-08-2015, 01:41
dine mine ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dine mine ne dine mine ne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

senin bu kirli savas dedigin hangi yilda basladi spartacus ?
http://www.haber7.com/partiler/haber...nonscusu-cikti

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 03-08-2015, 01:52
Üye

sapik spartacüs

devlete saldiracaksan böyle saldir

30 yılda teröre harcanan para dudak uçuklattı!

Türk Hava Kurumu (THK)Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, son 30 yılda terörle mücadelede harcanan kaynaklarla, 16 Sinop Nükleer Santrali, 11 GAP, 87 Atatürk Barajı, 70 Marmaray ve 100 Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapılabileceğini bildirdi.

gelelim pkk,ya

pkk daglarda 30yil nasil kaldi bunlarin gideri ne kadar ?
silahindan logistigine kadar nasil ayakta dura biliyor ?

abd yok dis güc yok mu ???????????????????????????
kürt halkimi destekliyor sadece bunlari ???

pkk nin tüm kontolari bilindigi halde avrupada neden kapatilmiyor ???????

kim kapatird miyor bunlari

kardesim anla artik türkün kani kürtün kani akacak
bu istenmekte

sen nasil bu kirli savasa karsi cikiyorsun
hep tek tarafa sayip duruyorsun

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler

Konu dine mine ne tarafından (03-08-2015 Saat 02:13 ) değiştirilmiştir.
Alt 03-08-2015, 02:12
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

dine mine ne´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sapik spartacüs
Hadi eskiden cahiller için "okuyamamş yazık" der, hoşgürülürdü. Bakıldı ki, kimilerini okumak da adam edemiyor; "mektep cehaleti alır, eşeklik baki kalır" denir oldu.

Hüloooğğ'dan başka ses çıkarabiliyorsan buyur yaz, yazamıyorsan dengin olan forumlara yaz.

Spartacus gibi bir üyeye "sapık" diyenin yetişkin biri olduğundan, beyin sahibi olduğundan, aklının başında olduğundan, insan olduğundan şüphe ederim ki, artık senden şüphe etmiyorum.

Tükettiğin oksijene yazık.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 03-08-2015, 02:15
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hadi eskiden cahiller için "okuyamamş yazık" der, hoşgürülürdü. Bakıldı ki, kimilerini okumak da adam edemiyor; "mektep cehaleti alır, eşeklik baki kalır" denir oldu.

Hüloooğğ'dan başka ses çıkarabiliyorsan buyur yaz, yazamıyorsan dengin olan forumlara yaz.

Spartacus gibi bir üyeye "sapık" diyenin yetişkin biri olduğundan, beyin sahibi olduğundan, aklının başında olduğundan, insan olduğundan şüphe ederim ki, artık senden şüphe etmiyorum.

Spartacus, kütüphane gibi adam. Onunla tartışmak zor olduğundan muhalifleri bir süre sonra kontrolden çıkmaya başlıyor
Alt 03-08-2015, 02:23
Üye

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

kardesim ne olmus yani sapik dediysek
oda zir cahil dedi ne olmus yani , olur böyle seyler tartismada

bir keresindede seni isiricam yazdim, ne olmus adami yedik mi
yam yam,mi olduk senin gözünde simdi???

Alt 03-08-2015, 02:47
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

dine mine ne´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sapik spartacüs

devlete saldiracaksan böyle saldir

30 yılda teröre harcanan para dudak uçuklattı!

Türk Hava Kurumu (THK)Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, son 30 yılda terörle mücadelede harcanan kaynaklarla, 16 Sinop Nükleer Santrali, 11 GAP, 87 Atatürk Barajı, 70 Marmaray ve 100 Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapılabileceğini bildirdi.
kaç kez daha dile getireyim? Kaç kere söyledim savaş ekonomisi diye, kaç kere söyledim içerde, dışarıda şiddet sonu kötü diye... Ancak konuyu neden tartışıyoruz, bir link verdim, haber ve bu haber MHP'nin HDP kapatılsın, Erdoğan'ında "dokunulmazlıkları kaldırılsın" üzerne idi...

Her konuya şahsıları hedef alıp, yaftalayıp dahil oluyorsunuz, kabulde konuyla alakasız. Sonra neden bu dönemde AKP'nin çok ama çok kısa sürelerde çark ettiğinin sırf konuyla ilgili analizini yazdım. Hepsi bu, neyi oturup tartışacağım, defalardır diyorum eleştirdiğim şu anda, analiz ettiğim, irdelediğim şu anda hükümetin, kirli çıkarlar uğruna girdiği oyundur. Terörist lafzını oyuncak edip, orada bekleyen PKK'yıda gel hadi savaşalım bana savaş lazım diye kışkırtıp, 3-5 oy alacağım diye, kişisel kaygı ve korkular nedeniyle ya da ülkeyi kaosa sürükleyip aradan sıyrılmalı mı?

Bilmediğiniz AKP ile değil, PKK AKP'den önce silah bıraktı, hem de 2 yıl. Ne zaman mı? 1998, 1999, 2000... 1999-2000 Yılalrı arasına bakın ve şehit haberi getirin bulursanız.

Hadi PKK, alevilerden, ateistlerden, Kürtlerden, soldan, aydınalrdan, eğitim sisteminden, geleceğini kararttığı gençlerden ne istiyor? Sırf oy alayım, ama durumum vahim, her türlü kirli çıkım açığa çıktı, piskolojik harp politikasına gireyim, savaş hükümeti(yani DARBE hükümeti) olayım ee sonu ne? Yetmedi mi bu ülkeyi kamplaştırdığı. Böyle etiketlerle çok rahat kamplaştırılan, bilinçsiz ve demokrasi kültürü olmayan toplumlarda kin, nefret söylemleri çok tehlikeli sularda yüzmektir, bir çok kişiye prim sağlar, kapı bucak açar, para getirir vs ama bu kismeler bir avucu geçmez. Bir avucun çıakrları uğruna her yönden zarar ve ziyana değmez, o nednele de böylesi dönemlerde bu tür hamleler ve oyunalr boşa çıakrtılmalı. Kimin üzerinden oynandığının önemi yok, sonuçta, size uzatılan piyon, ama alınacak olan vezirinizdir(aklınız, şimdiniz, yarınınız, geleceğiniz)....

Bu ülk siyaseti artık bu tarz yol, yöntem ve taktiklere yabancı değil ve sonu ise ortada. 1990 lar, enflasyonun doruğunda, bol sıfırlı günler, sebebi ne sanıyorsunuz, hep bir avucun çıakrları, sömürüsü, semirmesi uğruna?

Dünyada Türkiye kadar zengin bir coğrafya ve toprağa, iş ve üretim gücüne sahip ülkeleri mumla arasanız zor bulursunuz,
ama işte toplumun hayatı, yaşam standardı ortada. nereye gidiyor bunca zenginlik, kaynak, dünyanın en çok vergi ödeyen toplumu ama her şeyi de en pahalıya alan bir toplum, oturup bunun analizini, ülkeyi yönetenlerin çeteleşmesinin, semirmelerinin, soyguncu bir bürokrat sınıfının(nereden baksak binlerce) zararlarını ama buna rağmen toplumun neden, nasıl bu düzeyde bilinçsiz olup, sırtına semer vuranın peşinden koştuğunun analizini yapamayacaksak neden tartışalım seninle? Terörist der, PKk der, çapıulcu der, şu der bu der, bu toplumun sırtına bu cehalet hırkası ve semer böyle, böyle vurulur. Link verdim mi ad hominem diye, işte bu ülkede siyasetçiler ad hominmle oy avcılığı yapıyor, bu toplum ise buna müsait...

Neyse, bildiğini oku, başkasıda başka bildiğini, ama "terörist" şu bu diye yaftalama, çünkü ne sana ne de bir başkasına zerre yararı yok...

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 03-08-2015, 02:52
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

http://www.akademipolitik.com/siyase...azir-akp-liler

İşte o bedelli listesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun damadı Mehmet Talha Topçu
Eski Bakan Zafer Çağlayan’ın yeğeni Ahmet Bahadır Çağlayan
Eski Bakan Muammer Güler’in yeğeni Mahmut Hakan Güler
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yeğeni Osman Çavuşoğlu
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın oğlu İbrahim Can Avcı ve yeğeni Abdullah Emre Yönlüer
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in oğlu Enes Çelik
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin yeğeni Yusuf Peyami Şamlı
Gümrük Bakanı Nurettin Canikli’nin yeğenleri Yasin, Kerim Canikli ve Oğuzhan Mustafa Tarhan
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’in yeğeni Nedim Eker
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun oğlu Mehmed Eroğlu
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yeğeni Ömer Faruk Şimşek
TBMM Başkanı İsmet Yılmaz’ın yeğenleri İbrahim Can Yılmaz ve Tarık Eren Yılmaz
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın eniştesi Egemen Döven
Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ’ın damadı Sami Çebi, oğlu Muhammed Akdağ
Eski Bakan Hüseyin Çelik’in oğlu Ali Ekrem Çelik, yeğenleri Selim Çelik ve Öner Çelik
Eski Bakan Nihat Ergün’ün damadı Tolga Şahin, yeğeni Muhammet Yusuf Ergün
Aksaray eski milletvekili Ruhi Açıkgöz’ün çocukları İbrahim Serdar ve Ömer Ziya Açıkgöz
Amasya milletvekili Mehmet Naci Bostancı’nın oğlu Afşın Burak Bostancı
Ankara eski milletvekili Salih Kapusuz’un oğlu Ömer Selman Kapusuz
Ankara milletvekili Tülay Selamoğlu’nun yeğeni Ahmet Altuğ Demirdöğen
Ankara eski milletvekili Cevdet Erdöl’ün oğlu Fatih Erdöl yeğeni Ahmet Ali Erdöl
Ankara eski milletvekili Haluk İpek’in yeğeni Akın Gelen
Artvin milletvekili İsrafil Kışla’nın oğlu Muhammed Fatih Kışla
Batman milletvekili Ziver Özdemir’in kardeşi Hüseyin Özdemir
Bingöl eski milletvekili Eşref Taş’ın yeğenleri Mehmet Fatih Taş ve Halil İbrahim Taş
Bursa eski milletvekili Bedrettin Yıldırım’ın oğlu Mehmet Burak Yıldırım
Çankırı milletvekili Hüseyin Filiz’in çocukları Cengizhan Filiz ve Oğuzhan Filiz, yeğenleri Yavuz Filiz, Yahya Burak Atalay, Ömer Mete Atalay
Çorum milletvekili Salim Uslu’nun oğlu Mehmet Yasir Uslu
Çorum milletvekili Cahit Bağcı’nın yeğeni Bulut Bağcı
Denizli milletvekili Mehmet Yüksel’in yeğeni İsmail Emrah Perdecioğlu
Düzce eski milletvekili İbrahim Korkmaz’ın yeğenleri Muharrem ve Zeynel Karakullukçuoğlu
Erzurum eski milletvekili Muhyettin Aksak’ın damadı Burak Dönmez
Erzurum milletvekili Adnan Yılmaz’ın yeğeni Kadri Gökhan Yılmaz
Elazığ milletvekili Şuay Alpay’ın kardeşi Altan Alpay
Elazığ eski milletvekili Faruk Septioğlu’nun yeğeni Ali Rıza Septioğlu
Gümüşhane milletvekili Kemalettin Aydın’ın yeğeni Serkan Aydın
Isparta milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in yeğeni Kamil Hidayet Bilgiç
İstanbul eski milletvekili Ahmet Haldun Ertürk’ün damadı Mesut Alkan, oğlu Mehmet Selman Ertürk
İstanbul eski milletvekili Burhan Kuzu’nun yeğeni Muhsin Gülmüş
İstanbul eski milletvekili Türkan Dağoğlu’nun yeğeni Cem İbrahim Dölgen
İstanbul eski milletvekili Ünal Kacır’ın oğlu Mehmet Fatih Kacır
İzmir eski milletvekili Aydın Şengül’ün yeğeni Emrah Hisoğlu
İzmir eski milletvekili Mehmet Sayım Tekelioğlu’nun yeğeni Ali Burak Tekelioğlu
Kahramanmaraş eski milletvekili Nevzat Pakdil’in yeğeni Ahmet Enes Tekcan
Kars eski milletvekili Yunus Kılıç’ın yeğeni Ahmet Mesut Kılıç
Kırıkkale milletvekili Oğuz Kağan Köksal’ın yeğeni Mutlu Köksal
Kayseri eski milletvekili Ahmet Öksüzkaya’nın oğlu Süleyman Öksüzkaya
Konya eski milletvekili İlhan Yerlikaya’nın yeğeni Mustafa Yerlikaya
Konya eski milletvekili Hüseyin Üzülmez’in oğlu Ahmet Enes Üzülmez
Kütahya eski milletvekili Hasan Fehmi Kinay’ın yeğeni Süleyman Koyuncu
Malatya eski milletvekili Hüseyin Cemal Akın’ın damadı Ahmet Göktuğ Ertem
Manisa eski milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin oğlu Mustafa Furkan Tanrıverdi
Manisa milletvekili Recai Berber’in oğlu Hasan Selim Berber
Mersin eski milletvekili Ahmet Tevfik Uzun’un yeğeni İbrahim Melih Ulusoy
Mersin eski milletvekili Çiğdem Münevver Ökten’in oğlu Emin Ökten ve Ertürk Ökten
Muş eski milletvekili Faruk Işık’ın yeğeni Muhammet İkbal Işık
Ordu eski milletvekili Fatih Han Ünal’ın yeğeni Göktürk Boz
Ordu milletvekili İhsan Şener’in yeğeni Ali Tahir Şener
Osmaniye eski milletvekili Durdu Mehmet Kastal’ın yeğeni Muharrem Boztepe
Sakarya eski milletvekili Hasan Ali Çelik’in oğlu Emrullah Çelik
Sakarya eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün yeğeni Fatih Üstün
Sakarya eski milletvekili Şaban Dişli’nin damadı Fatih Danacı
Samsun eski milletvekili Mustafa Demir’in damadı Emre Aycan
Siirt eski milletvekili Osman Ören’in yeğeni Fatih Akkoyun
Siirt eski milletvekili Afif Demirkıran’ın yeğeni Bilal Aydın
Sinop eski milletvekili Mehmet Ersoy’un oğlu Remzi Burak Ersoy
Şanlıurfa eski milletvekili Abdulkadir Emin Önen’in yeğeni Ahmet Fuat Aksoy
Şanlıurfa milletvekili Halil Özcan’ın yeğeni Kenan Cedan Zeynepli
Şanlıurfa eski milletvekili Mehmet Akyürek’in oğlu İbrahim Halil Akyürek
Şanlıurfa milletvekili Seyit Eyyüpoğlu’nun oğlu Mehmet Eyyüpoğlu, torunları İbrahim Eyyüpoğlu ve Bedrettin Eyyüpoğlu
Şırnak eski milletvekili Mehmet Emin Dindar’ın yeğeni Muhammed Dindar
Zonguldak eski milletvekili Köksal Toptan’ın yeğeni Talat Toptan

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
------
Alt 03-08-2015, 05:49
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Terörist lafzını oyuncak edip, orada bekleyen PKK'yıda gel hadi savaşalım bana savaş lazım diye kışkırtıp, 3-5 oy alacağım diye, kişisel kaygı ve korkular nedeniyle ya da ülkeyi kaosa sürükleyip aradan sıyrılmalı mı?
bizde yazmadikmi buraya erdogan efendinin bunu olasi bir secimde oy toplamak icin yapdigini

Bilmediğiniz AKP ile değil, PKK AKP'den önce silah bıraktı, hem de 2 yıl. Ne zaman mı? 1998, 1999, 2000... 1999-2000 Yılalrı arasına bakın ve şehit haberi getirin bulursanız.
bunlari buldum
1999 öncesi ise felaket. 1999'da 236, 1998'de 383, 1997'de 518, 1996'da 608, 1995'te 772 personelimizi(asker/polis) şehit verdik.

Hadi PKK, alevilerden, ateistlerden, Kürtlerden, soldan, aydınalrdan, eğitim sisteminden, geleceğini kararttığı gençlerden ne istiyor? Sırf oy alayım, ama durumum vahim, her türlü kirli çıkım açığa çıktı, piskolojik harp politikasına gireyim, savaş hükümeti(yani DARBE hükümeti) olayım ee sonu ne?
piskopot harp bilmem ne yahu spartacus neyapiyorsun

dedik ya sözüm ona millietcilik dalindan biraz erik toplamak adamin niyeti be kardesim , sana yalan mi dedik ?

Yetmedi mi bu ülkeyi kamplaştırdığı. Böyle etiketlerle çok rahat kamplaştırılan, bilinçsiz ve demokrasi kültürü olmayan toplumlarda kin, nefret söylemleri çok tehlikeli sularda yüzmektir, bir çok kişiye prim sağlar, kapı bucak açar, para getirir vs ama bu kismeler bir avucu geçmez. Bir avucun çıakrları uğruna her yönden zarar ve ziyana değmez, o nednele de böylesi dönemlerde bu tür hamleler ve oyunalr boşa çıakrtılmalı. Kimin üzerinden oynandığının önemi yok, sonuçta, size uzatılan piyon, ama alınacak olan vezirinizdir(aklınız, şimdiniz, yarınınız, geleceğiniz)..
..

bu konuyu biraz daha acik ele ala bilirsen sevinirim

Bu ülk siyaseti artık bu tarz yol, yöntem ve taktiklere yabancı değil ve sonu ise ortada. 1990 lar, enflasyonun doruğunda, bol sıfırlı günler, sebebi ne sanıyorsunuz, hep bir avucun çıakrları, sömürüsü, semirmesi uğruna?

o zaman erdoganda sömürmüs ama biraz birakip hizmet,te etmis anladim ben simdi ,dogru mu ????
yoksa oda,mi full sömürü yapmis ?
hizmet nasil yapmis bu **** ???
yoksa parmagindaki bali mi yalamis
iste bende burada dedigim yalasin **** doyana kadar
ne olmus yalayan yaladi memleketi bir sikim de yapmadi
sende diyorsunki benim seyimi yalasin
kim gelirse gelsin hdp ,de yalayacak parmagini bunu unutma

Dünyada Türkiye kadar zengin bir coğrafya ve toprağa, iş ve üretim gücüne sahip ülkeleri mumla arasanız zor bulursunuz, ama işte toplumun hayatı, yaşam standardı ortada. nereye gidiyor bunca zenginlik, kaynak, dünyanın en çok vergi ödeyen toplumu ama her şeyi de en pahalıya alan bir toplum, oturup bunun analizini, ülkeyi yönetenlerin çeteleşmesinin, semirmelerinin, soyguncu bir bürokrat

sade türkiye mi zengin ve soyuldu kocum
neden dünyaya bir göz atmiyorsun güzel kardesim
üretimden bahs ediyorsun al almanyayi
bu ülkenin üretimi ortada ama memleket boagzina kadar borclu
en gelismis dedigin ülkeler en cok borcu olanlardir misal bak
su linke bir göz at lütfen

https://tr.wikipedia.org/wiki/D%C4%B...lkeler_listesi

misal dünyadaki su kaynaklari satin alma meselesine bir göz at
bir ülkenin su kaynaklarini satin alma olayi nasil olabilir ama oluyor iste bak arastir
adamlar gelmis dünya su kaynaklarini soyuyor sen gelmis türkiyeden bahs ediyorsun simdi benim sana gülmeye hakkim yokmu ?

yoksa bunlar dan bana ne mi diyorsun ????

http://www.handelsblatt.com/unterneh...a/3339560.html

İspanyol şirketleri Amerika Birleşik Devletleri'nde yatırımlar yapip firmalari devraliyor diyor alüüüüüü

ispanyanin Devralmalarindan bahs ediyor bunlar gayet normal kardesim ,türkiyede oldumu vatan satildi oluyor
akp globalesmenin önünü aciyor globalesmeye mi karsi cikiyorsun ne yapiyorsun anlamadim seni ????
o zaman globalesme konusunu tartisalim ama akp ,yi degil

globalesmeye karsi cikarsan yerinde sayarsin , yanlismiyim

erdoagan bunlari yaparken parmagini götünü yaliyorsa bana ne kardesim ????

sınıfının(nereden baksak binlerce) zararlarını ama buna rağmen toplumun neden, nasıl bu düzeyde bilinçsiz olup, sırtına semer vuranın peşinden koştuğunun analizini yapamayacaksak neden tartışalım seninle?
kardesim sen akp nin atomuna iniyorsun anladikta
isin icinde hic globalesme yok
tüm ülkelerle yapiliyor bunlar , sen hep tek tarafa yöneliyorsun ipini öbür tarafa cekmek istiyorum sadece
globalisime karsi insanlar neden karsi cikiyor ????
soyulduklari icin
sen aliyorsun ordakini gelip akp ,ye giydiriyorsun ehhe tamam,da hani arkasi gelmiyor isleri carpitmis oluyorsun benim gözümde

politik globalisimden neden hic bahsetmiyorsun
ha bu konulara akp ,yi sok o zaman bende senin arkanda olayim bak gör ozaman akp,ye nasil saldiriliyor

ama sen ordan alip buraya vuruyorsun olmuyor böyle

Neyse, bildiğini oku, başkasıda başka bildiğini, ama "terörist" şu bu diye yaftalama, çünkü ne sana ne de bir başkasına zerre yararı yok...
kardesim sen dünyanin sorunu,nu akp ,ye yüklersen ordan devam edib pkk nin siyasi koluna yol verirsen benim gözümde bir resim cizmis olursun
bana ne yarari olucak yazmadan önce sizlere saldirmak istemedigimi de bildirip yazmisitim
sen bana afyonlanmis cahiler desen ne olur

demek ,ki gözünde öyle görünüyorum hani her haberi yiyorsunuz gibisine asil gercekleri göemiyorsunuz
buna neden güceneyim kardesim

benim yillardir iki tane alevi olan kürt ögrencilerim vardi
ve bunlar amca cocuklari idi
dedesin den kuranina kürtlük den topragina süleymanindan
erdoganina kadar hergün konusurduk bastan onlarda cogu zaman tek tarafli konusurlardi ama zamanla onlar kendi tarafina bende hükümete saymaya basladik
iste kardeslik budur
ama sizler hep tek tarafli gidiyorsunuz ve isi yanlis yerde noktaliyorsunz
hic bir zaman olsun düsündünmü bu hdp liler anayasaya
el atiklari zaman ne tantanalar olucak diye ???

bunlari unutunmu

alinti
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anayasa''dan ''Türk'' kelimesinin çıkarılacağına yönelik iddiaların tamamen ''çarpıtma'' olduğunu söyledi. Anayasada kelimenin pek çok yerde geçtiğini söyleyen Bozdağ, ''vatandaşlık''ta etnisiteye göre tanım yapılmadığını söyledi

halk ve medya hemen hop hop ne oluyor arkadas dedi
bu adamlar neden bu islere girmislerki ???
erdogan bayagi kötümüs be kardesim ,öyle degilmi ?

yarin demirtas gibi adamlar istiklal marsindan basladigi
zaman bakalim bu savas dedigin olayi kim durdura bilecek

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil