Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-04-2018, 10:11
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

site:felsefe.net e uzun bir aradan sonra yeniden kısa bir giriş-çıkış ve kısa bir uğrama oldu..
ve sanki Giyojen mi konuştu?

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 12-04-2018, 12:25
Mileena Mileena isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şöyle diyeyim. Bilinç kapanıyor ve belki de ölüme en yakın an. Zaman kavramı yok. Sadece karanlık. Mutluluk, sevinç, acı, keder hiçbir his yok. Hiçbir şey yok. Sadece hiçlik ve boşluk. Hiçliğin bu kadar güzel olabileceğini hiç düşünmemiştim.
Alt 12-04-2018, 12:57
Üye

metin münir de öyle diyor ve bu linkteki diğerleri de...

Ölüyor olmak olağanüstü bir şeydi. Benliğimi o ana kadar duymadığım bir huzur, hafiflik, mutluluk ve şenlik duygusu kapladı.
Ölmek kelimelerle tarif edilmesi mümkün olmayan bir zevki tatmaktı...
Yaşadığım bir mucizeydi

http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/o...duler-23206020
ölüme en yakın an bilincin en açık ve saflaşmış olduğu an mı olmalı? bilmiyorum..
yaşam denilen zor bir şey onu biliyorum...

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 12-04-2018, 21:25
Barlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Barlas Barlas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alt 12-04-2018, 21:57
ereninthenature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ereninthenature ereninthenature isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Mileena´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şöyle diyeyim. Bilinç kapanıyor ve belki de ölüme en yakın an. Zaman kavramı yok. Sadece karanlık. Mutluluk, sevinç, acı, keder hiçbir his yok. Hiçbir şey yok. Sadece hiçlik ve boşluk. Hiçliğin bu kadar güzel olabileceğini hiç düşünmemiştim.
Nirvana'nin anlami bosluktur. Gercekten cok mukemmel bir tecrubedir. Bir sekilde yasamasi lazim her insanin.

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 13-04-2018, 00:49
Üye

ereninthenature´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nirvana'nin anlami bosluktur. Gercekten cok mukemmel bir tecrubedir. Bir sekilde yasamasi lazim her insanin.
Kesinlikle. Bu yüzden genel anesteziyi her insanın muhakkak yaşaması gerekiyor. Bana ilginç gelen hiçliğin hiçbir duyguya yer vermemesi. Yani hiçliğin güzel olduğunu dahi ancak kendime gelince kavrayabildim. Duyguların da insanı engellediğini o zaman anladım.
Alt 13-04-2018, 17:57
Üye

ay değil de sanki dünya ikiye yarılmış gibi

Alt 13-04-2018, 18:22
Üye

Hayırlı Cumalar, hayırlı Kandiller
Alt 15-04-2018, 20:47
Barlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Barlas Barlas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şu esnaflık kadar adi bir meslek var mı?

Sürekli yalan söylemek zorundasın, mecbursun gemiyi yürütebilmek için.

Misal, dükkana türbanlı ya da çarşaflı kadın müşteri geliyor. Normalde yüzüne tükürmeye tenezzül etmeyeceğim, nefret duyduğum tipler. Ama onlara güleryüzle "buyrun ablacığım", "buyrun yengeciğim" diye hitap ederek başlıyorsun, malı satabilmek için o uyuz karıların bir kıçını öpmediğin kalıyor.

Lanet meslek, ama ekmek teknesi işte.
Alt 17-04-2018, 23:26
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

yazarken, konuşurken tam olarak neyi anlatmak istediğimi nasıl bilebilirsiniz ki.
kelimelere yüklediğim anlamı veya kelimelerin bana yüklenmiş anlamını siz nasıl bilebilirsiniz ki?

benim nesnelerle, kavramlarla, kelimelerle geçirdiğim deneyimler farklı, sizinkiler farklı.
deneyimsel farklılıkları biyolojik ortaklıklarla dengeliyoruz sanırım. yoksa hayatta kalamazdık.

acaba ben kendimin ne anlatmak istediğini bilebilir miyim? bilinç ile bilinç dışı ayrımı bununla ilişkili olabilir.

Önerilen Siteler