Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Etik, Estetik, Sanat, Politika, Bilim & Eğitim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-07-2018, 13:16
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Sosyal medya ve sokagin dayanismasi basarili oldu.
Alt 15-07-2018, 13:38
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sosyal medya ve sokagin dayanismasi basarili oldu.
Başarılı olan ne Neva ?

Sapık dinci faşist pislikler her yerde ürüyorlar.

Kocaeli'de mini etekli yolcuya tepki gösterdi, otobüsü karakola çektirdi
https://www.google.com.tr/amp/s/m.my...guncel-4267910
Alt 15-07-2018, 13:48
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Fabula´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Başarılı olan ne Neva ?

Sapık dinci faşist pislikler her yerde ürüyorlar.

Kocaeli'de mini etekli yolcuya tepki gösterdi, otobüsü karakola çektirdi
https://www.google.com.tr/amp/s/m.my...guncel-4267910
Sule Cet olayina iliskin soyledim, iyi ya iste madem ki cogaliyorlar, gerek sosyal medya, gerekse sokak dayanismasi, hukukun zorlanarak isletilmesi bile en azindan, toplum acisindan faydalidir. Aklibasinda ve sosyal sorumlulugu olan her insanin da bu tip dayanismalara destek vermesi gerekiyor.
Alt 15-07-2018, 15:37
Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Leonardo Leonardo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

- İşte izin vermeyeceksin, hafife de almayacaksın.

İlk bakışta absürd gibi geliyor. Ama pratikte Avrupa'nın faşisti neyse, bizde de bunlar öyle bir şey. Bir yerden sonra toplum içinde de, çoğunluktan ayrı düşmemek için millet bunlara katılmayı zorunlu görmeye başlıyor. Önemli olan absürd olması zaten. Saçma olana destek vererek, kitleye "ben de sizdenim" mesajı veriyorsun. Hatta ne kadar absürd davranırsan, o kadar itibar kazanıyorsun (Afganistan'da filan öyleydi).

Onun için tepki göstereceksin.

Asıl üzücü olan: Cumhuriyet'in 100'üncü yılına yaklaşıyoruz. halkın yarısının bilinç düzeyine bak.
Alt 15-07-2018, 16:39
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şule Çet gecenin bir yarısı bir kaç genç erkekle neden bir rezidans dairesine yada ofisine çıkıyor. Bu rahatlık nereden geliyor anlamıyorum. Ortada bir cinayet olduğu artık aşikar, bir cinayet ve tecavüz girişimi. Peki bu kız neden böyle rahat davranabilmiş. Erkeği tavlamaya mı gitmiş... İnanın anlam veremiyorum.

Sen anlamasan da olur turdur.

Benim kac arkadasim var, ben ve diger erkek arkadaslarla takilan, gelen, icen, yiyen, sonra evine biraktigimiz dostumuz. Mini etek giymis o halde baskalarini bastan cikarmak istiyor deyip, kendinde bir hak gorenlerin mantigindan ne farkin kaldi simdi senin? Boyle dar ve bagnaz olma. Isteyen, istedigi arkadaslariyla zaman gecirir.

He ne olursa olsun, tecavuzun hakli bir sebebi olmaz.

Senin yukaridaki mesajin cok anlamsiz ve igrenc geldi.
Alt 15-07-2018, 16:58
Üyeliğini Sonlandırmış

Tabi İnternet ortamında demiyorum. Ama yüz yüze konuşurken bu tür kişileri düzeltmek aslında çok zor da değildir.

Birkaç sene önce parkta biramı içerken öyle bir adam denk gelmişti. Konu nereden açıldı hatırlamıyorum. Ama başladı "filan üniversitenin kızları şöyle, bu üniversitede çalışan uzak akrabam şunlara / şunlara tanık olmuş vs. bilmem ne."

Zor bir şey değil. açıklayacaksın: "böyle böyle" dedim. "onlar arkadaşımızdır, insanımızdır, tanımadığın kişiler hakkında böyle olumsuz söylenti üretmemelisin" filan. açıkladım. Tabi İstanbul'u bilemem. Da buradakiler, anlattığın zaman anlıyorlar, ya da bana öylesi denk geliyor
Alt 15-07-2018, 17:25
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sen anlamasan da olur turdur.

Benim kac arkadasim var, ben ve diger erkek arkadaslarla takilan, gelen, icen, yiyen, sonra evine biraktigimiz dostumuz. Mini etek giymis o halde baskalarini bastan cikarmak istiyor deyip, kendinde bir hak gorenlerin mantigindan ne farkin kaldi simdi senin? Boyle dar ve bagnaz olma. Isteyen, istedigi arkadaslariyla zaman gecirir.

He ne olursa olsun, tecavuzun hakli bir sebebi olmaz.

Senin yukaridaki mesajin cok anlamsiz ve igrenc geldi.

Beni bağnazlıkla suçlamak yerine gerçeklikten kopmamaya çalış, çünkü insanlar alemi hala vahşi bir alem.
O kız ile o adamın arkadaş olup olmadığı çok açık ortada. Onlar arkadaş değiller. Daha yazmayayım yoksa daha çok suçlayacaksın. Özgürlük ayrı bir şey gerçeklik ve menfaat ayrı şeyler.
Alt 15-07-2018, 17:39
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evli adam 40 yıllık eşini kesip doğruyor. Burada arkadaşlık , dostluk , yarenlik ne arasan var ama doğruyor işte.

Bu tip olaylar , erkek denilen ve içine CİN değil DİN kaçan insansıların DEVLET dediğimiz mekanizmanın önlem almak İSTEMEMESİNDEN kaynaklanıyor.

Devlet istese bu tip olayların önünü öyle bir keserki !! İdam , ağır hapis şartlarına gerek dahi duymaz ama yapmıyor işte.
Alt 15-07-2018, 20:27
Üyeliğini Sonlandırmış

- Tek başına yetmez. Kocaeli eklentisini düşün.

Kızın elbisesinde ben bir şey göremedim. Bu sıcakta eskimo gibi mi giyinecekti hala anlamadım.
+ Kızı yaşında.

Psikiyatride buna obsesyon derler. Adam kadın bedenini takıntı haline getirmiş.

Avrupa'da (Hatta ABD'de) okullarda "cinsel eğitim" dersi vardır. Biyoloji dersine dahil. Erkek ve Kadın cinsel organlarını şekillerle / tibbi resimlerle / kesitlerle gösterirler. Çeşitli hayvanların embriyo süreçlerini / doğum süreçlerini izletirler. Hatta aids gibi hastalıklar hakkında bilgilendirme yapıp prezervatif takmayı uygulamalı olarak (yapay penislerle) gösterirler.

- İnsan bedeni konusunda takıntılı olmak normal değildir. Tabi cinsel tercihin seni ilgilendirir. Ama işin içine saplantı giriyorsa bu hastalıktır. Dediğiniz adamı belli bir yaştan sonra tedavi de edemezsin. tek çözüm: Bu tür saplantıların başlamasına engel olmak. Pratikte bu psikolojinin bir takım psikopat filmlerindeki sapık katillerden çok fazla bir farkı yok. AYnı prensipler iş başında.
Alt 15-07-2018, 21:54
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şule Çet gecenin bir yarısı bir kaç genç erkekle neden bir rezidans dairesine yada ofisine çıkıyor. Bu rahatlık nereden geliyor anlamıyorum. Ortada bir cinayet olduğu artık aşikar, bir cinayet ve tecavüz girişimi. Peki bu kız neden böyle rahat davranabilmiş. Erkeği tavlamaya mı gitmiş... İnanın anlam veremiyorum.
Bu Anadolu insanı kafasıdır ve bu kafayı değiştiremezsiniz..Bu insanlar değişime dirençlidir..Değişmeleri çok zordur..
''Orada ne işi var'' denilip,mevzu kapatılıyor işte..Hepsi bu..Tüm suç kızın..

Gezi'de de böyle oldu..Sokağa ekmek almaya çıkan çocuğa terörist dediler..Dediler ki;''sokakta ne işi vardı?''

Bir kızın gece yarısı,bir erkekle bir yere gitmesi normal bir şey ama bunu Türk insanının %95'i doğru kabul edemez..Burada hatalı olan kızdır..Erkeğe hiç bir şey denilmez..Erkek her b.ku yer çünkü..Kafa,ataerkil kafa..Bu kafa için ümit beslenemez..

Turdur'un şu mesajına şaşırmıyorum/kızmıyorum..Çünkü adam sıradan bir müslüman..Bu konuda başka bir şey düşünmesine ihtimal yok..

Erkek kızı şey etmiş mi?Etmiş..Sonra öldürmüş mü?Öldürmüş..Ne deniyor?
''Kızın orada ne işi vardı?''
Erkek kızı niye şey etti denmiyor veya niye kızı öldürdü denmiyor..Sadece kız konuşuluyor..Buradan yola çıkıp,kızın anasına/babasına da laf edilir..Belki öğretmenlerine de..
Burada aslında kızları eve hapsetme zihniyetinin bir göstergesi ile karşı karşıyayız..Orada ne işin var,burada ne işi var filan denilerek;kızların aslında tıpkı kuranda da denildiği gibi eve hapsedilmesi isteniyor..Buna da ''toplumsal baskı'' deniyor işte..

Yazdıklarımı teyit eden bugünden bir haber;
https://odatv.com/burasi-turkiye-cum...-15071859.html

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil