Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-10-2010, 00:51
taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
taylan taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

İnsanın gerçek gücünün öğrendiklerini diğer nesillere aktarabilmesi ve diğer nesillerin bu bilgileri yorumlayarak kullanıp artırabilmesi olduğunu ne zaman anlayacaksınız?

Bilgi öğrenilir ama bilgiyi kalıcı kılan gözlemle sınanması ve doğrulanmasıdır. Ayrıca yine başka bir deneyle de yanlışlanabilmesidir. Nesilden nesile aktarılan her bilginin doğru olması söz konusu değil.

Bilgiyi kullanıp artırabilme özellikle kullanışlı hale getirebilmenin yolu laboratuvardan geçer. Özellikle ilgilendiğiniz alan için bu gereklidir. Önlüğünüzü giyin ve deney tüplerinizi elinize alın. Bundan kaçış yok. Sürekli önünüze DENEY konusu getireceğim. Hala daha tersinimi direk birinci elden gözledim dediğiniz bir deneyiniz yok. Bu süreç devam ettiği sürece başkalarının emeğinin üzerine oturan biri olarak hatırlanırsınız.

http://evrimteorisi.org
Hayat Değişimdir...
Alt 03-10-2010, 18:11
Hüdai ÇAKMAK Hüdai ÇAKMAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

uyar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar bu tersinimle ilgili 1-2 siteye girdim bakın nediyor (hayrettt)

"Her canlı türünün mükemmel var edilmiş bir arı ırkı vardır. Diğer tür ve çeşitler arı ırkın tersinimi sonucu oluşur. Buna göre maymunlar insanların tersinimi sonucu oluşabilir. Bu konuda gözlemlenmiş somut deliller vardır. Doğal seleksiyon canlıların savunma korunma mekanizmalarıyla var edilişlerindeki mükemmel yapılarını koruma ve nesillerini devam ettirme gayretlerinin sonucudur."

ben demiştim....

bu ehli kuran dostlarımız birşekilde evrimi kabul etmek zorundalar.. yoksa biyoloji çalışamazlar... demek olayı böyle tersden çözmeye çalışıyorlar o nedenle tersinim... çok ilginç doğrusu!!!!! bende nasıl olacak ta evrim doğal seçilim gibi gerçekleri içlerine sindirecekler diyordum....

neyse....

demek ki çözümü başlangıçta ideal yaratıliş ama sonra bozulma olarak açıklıyorlar... öyle olsun (bu değişimi kabuletme de bir gelişme)..

bir sonuç daha : demekki ilk yaratılanlar da mükemmel değil !!! acaba onları yaratan allahları da mı mükemmel değil... belki tersinime göre o allah da bozuluyordur zamanla!!!

ilginç sorunsallar yumağı!!!!!

gerçek şu ki bu dindar arkadaşlarda bilim yapabilmek için bir arayış içinde..... Bu da iyi birşey desteklenmeli... yüreklendirilmeli...
.................................

Tersinim teorisi yapılmış ve yapılacak tüm bilimsel gözlemleri, deneyleri, bunların sonuçlarını dikkate aldığını, yanlışlıklar varsa düzeltildiğini, bu nedenle devamlı mükemmele doğru geliştiğini daha önce yazmıştım. Yukarıda arkadaşımın yazdığı Buna göre maymunlar insanların tersinimi sonucu oluşabilir yazım doğrudur.Sağ olsunlar bir kaç arkadaşımız bu kanuda ikaz ettiler. Mübalağaya kaçtığımı; maymunların başka, insanların başka filumlara ait olduklarını, nasıl ki maymunlar insanlara evrimleşemez ise insanların da tersinim sonucu maymunlara dönüşemeyeceğini bildirdiler. Bende bu büyük hatamı düzelttim ve bir özür yazısıyla ilan ettim. Belki arkadaşımız görmemiş olabilir. Varsa yanlışlarımızı her zaman kabul eder ve düzeltiriz. Bu tutumumuzda hiç bir zaman taassuba kaçmadığımızı, bilim aradığımızı ve istediğimizi gösterir. Aynı olgunluğu sizlerinde göstermenizi, evrim denen akıl ve bilim dışı teori taraftarlığından bir önce kurtulmanızı temenni ederim.
Saygılar....
Alt 03-10-2010, 18:15
Üye

taylan74´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsanın gerçek gücünün öğrendiklerini diğer nesillere aktarabilmesi ve diğer nesillerin bu bilgileri yorumlayarak kullanıp artırabilmesi olduğunu ne zaman anlayacaksınız?

Bilgi öğrenilir ama bilgiyi kalıcı kılan gözlemle sınanması ve doğrulanmasıdır. Ayrıca yine başka bir deneyle de yanlışlanabilmesidir. Nesilden nesile aktarılan her bilginin doğru olması söz konusu değil.

Bilgiyi kullanıp artırabilme özellikle kullanışlı hale getirebilmenin yolu laboratuvardan geçer. Özellikle ilgilendiğiniz alan için bu gereklidir. Önlüğünüzü giyin ve deney tüplerinizi elinize alın. Bundan kaçış yok. Sürekli önünüze DENEY konusu getireceğim. Hala daha tersinimi direk birinci elden gözledim dediğiniz bir deneyiniz yok. Bu süreç devam ettiği sürece başkalarının emeğinin üzerine oturan biri olarak hatırlanırsınız.
............................
Aklınızı laboratuarlara hapsetmiş iseniz ben ne yapayım? Gerçekleri bakış açımızın dar ve şaşı olduğunu ne zaman fark edeceksiniz? Algılama sınırlarımızın dışında gerçeklerin olduğunu ne zaman öğreneceksiniz??
Alt 03-10-2010, 18:22
Üye

2 soru sevgili hüdai.

1- bu "tersinim" teorinizin ingilizce kelime karşılığı nedir?

2- neden papaz?? neden hoca değil??
..............................
Zannederim bu konuda bir yazım hatası yaptım. Siz Darwin Dininin papazı değil zapapı olmalısınız. Düzeltirim..
Tersinim kelimesini internette arayın, ingilizcesini göreceksiniz.
saygılar.....
Alt 03-10-2010, 18:27
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Hüdai Çakmak ;

Hangi bilimsel kanun ve veri sizi "Ol Dedik Oldu" ya götürebilir ki? Siz en başından bir varsayım yapmış, teorinizi ona göre kurgulamışsınız. Bizim bilimimiz, sizin biliminiz diye bir şey yoktur. Bilinen gerçek herkese eşit gerçekliktir.

Kaldı ki niye korkalım, anlatında öğrenelim. Ama sakın toplam kütle değişmez diyen kütlenin korunumu bizi bir bütüne götürür demeyin. O kanun sadece toplam kütlenin değişmeyeceğini ifade eder, götürüp-getirdiği bir/birden çok büyüklükten bahsetmez.

Size kolay gelsin
...............
Teşekkür ederim, sizinde yolunuz açık olsun...Bir daha yazışmamak dileğiyle
Alt 03-10-2010, 18:34
Üye

bir şey daha!!!

"Darwin Dini" diye Dini aşağılamaları ne kadar ilginç değil mi???

islam da bir din değil mi???

SİZDE BİZDENSİNİZ demek istiyor sanırım
.............................
Darwin Dini derken bir şeyi yada kimilerini aşağıladığım filan yok. Sadece bir tarif ve benzetme yaptım. Bu bir genellemedir. Herhalde din kelimesinin anlamını bilmiyor olmalısınız.
saygılar.....
Alt 03-10-2010, 19:20
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hüdai ÇAKMAK´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Teşekkür ederim, sizinde yolunuz açık olsun...Bir daha yazışmamak dileğiyle
Kusura bakmayın ama tekrar yazışmamak elde değil. Akıl dışı tebligat yapılabilir...Kimsenin aklını sorgulayamam. Ama bilim adı altında bilim dışı tebligat yapmak pek hoş olmasa gerek. Bunu sorgularım.

Makalelerinizde bu noktaya değinen bir şey görürsem, elbetteki soracağım. Verdiğiniz cevaplar yeni yeni soruları doğuruyor ise, elbetteki bunlarıda soracağım.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 03-10-2010, 20:10
taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
taylan taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

evrim denen akıl ve bilim dışı teori taraftarlığından bir önce kurtulmanızı temenni ederim.

Trilobitler bölümünde beni sadece öküz altında buzağı aramakla itham etmekten başka hiç bir şey söyleyemediniz çünkü elinizde deney ve gözlem yok. Trilobitlerin evrimsel gelişimini çürütecek hiç bir deney yok elinizde. Evrimin de çürütüldüğü hiç bir deney yoktur. Evrim karşıtı tüm iddialar lafzidir. İçeriği boş ve modelsizdir.

Hala algı sınırlarımız dışındaki gerçeklerin ne olduğunu söylemediniz. Nedir bunlar? Madem gerçek o zaman niye algı dışında? Algı dışında demek algılayamadığım demektir o zaman nasıl gerçek oluyor?

Aklımı tabi ki laboratuvara hapsederim. Çünkü tüm kullanışlı veriler ordan çıkar. laboratuvara endekslenmiş ve sürekli gözlem yapan bir zihin kullanışlı veri üretir ve kanıtını birinci elden gözler. Ben deney yapmıyorum çünkü branşım değil. Bir teori kurgulama gibi büyük bir uğraş içinde değilim. Evrim kuramının doğru olduğunu düşünüyorum. Konu ile ilgim akademik düzeyin dışında. Ama evrensel olarak bildiğim tek bir doğru vardır o da laboratuvar dışında bilim yapılmaz. Hele ki biyoloji ve evrim gibi konularda. Madem uğraşınız akademik bir düzeyi de kapsıyor o zaman doğru deney tüplerinin başına. Tabi bunların hiç birini yapacak kapasiteniz olmadığının farkındayım çünkü imana esir olmuş bir zihnin deneyle alakası, malum canlının hoşafla olan alakası kadardır.

Derleme bilgi ile kuram oluşturamazsınız. Bu kadar iddialı bir uğraşınız varsa laboratuvara girin. Belki şu algı dışındaki gerçekleri de orada bulursunuz.

http://evrimteorisi.org
Hayat Değişimdir...
Alt 04-10-2010, 13:59
Üye

taylan74´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
evrim denen akıl ve bilim dışı teori taraftarlığından bir önce kurtulmanızı temenni ederim.

Trilobitler bölümünde beni sadece öküz altında buzağı aramakla itham etmekten başka hiç bir şey söyleyemediniz çünkü elinizde deney ve gözlem yok. Trilobitlerin evrimsel gelişimini çürütecek hiç bir deney yok elinizde. Evrimin de çürütüldüğü hiç bir deney yoktur. Evrim karşıtı tüm iddialar lafzidir. İçeriği boş ve modelsizdir.

Hala algı sınırlarımız dışındaki gerçeklerin ne olduğunu söylemediniz. Nedir bunlar? Madem gerçek o zaman niye algı dışında? Algı dışında demek algılayamadığım demektir o zaman nasıl gerçek oluyor?

Aklımı tabi ki laboratuvara hapsederim. Çünkü tüm kullanışlı veriler ordan çıkar. laboratuvara endekslenmiş ve sürekli gözlem yapan bir zihin kullanışlı veri üretir ve kanıtını birinci elden gözler. Ben deney yapmıyorum çünkü branşım değil. Bir teori kurgulama gibi büyük bir uğraş içinde değilim. Evrim kuramının doğru olduğunu düşünüyorum. Konu ile ilgim akademik düzeyin dışında. Ama evrensel olarak bildiğim tek bir doğru vardır o da laboratuvar dışında bilim yapılmaz. Hele ki biyoloji ve evrim gibi konularda. Madem uğraşınız akademik bir düzeyi de kapsıyor o zaman doğru deney tüplerinin başına. Tabi bunların hiç birini yapacak kapasiteniz olmadığının farkındayım çünkü imana esir olmuş bir zihnin deneyle alakası, malum canlının hoşafla olan alakası kadardır.

Derleme bilgi ile kuram oluşturamazsınız. Bu kadar iddialı bir uğraşınız varsa laboratuvara girin. Belki şu algı dışındaki gerçekleri de orada bulursunuz.
................................
Artık pozitifizmin ortaya koyduğu kurallar gerçek bilime yetmiyor. Aklımız sonsuz denebilecek kadar büyük bir kapasaiteye sahiptir ama algılamalarımız sınırlı olduğundan aklımızda sınırlanır. Görüp hissetmediklerim gerçek değildir, bu nedenle inanmam derseniz aklınızı algılamalarınızla sınırlamış olursunuz.
Ben gözlem ve deneylerin önemini inkar etmiyorum Sadece yetersiz olabileceğini söylemeye çalışıyorum. Gözlem ve deneylerimizi elbette yapalım. Çünkü gözlem ve deneyler doğa denen büyük bilginin derslerine girmek gibi bir şey olmalı. Doğadan çok şey öğrendik, öğrenmeye de devam ededeğiz. Duyu organlarımız biraz daha geniş ve derin; bir kaç tanede fazla olsaydı bilimde ulaştığımız menzil çok daha yukarılarda olabilirdi.
Trilobitlerin gözü konusunu gelince.... Kambriyen dönemi canlı patlamasının izah edemeyen evrim teorisinin konuyu başka yöne çekme ya da konuyu basitleştirme operasyonundan başka bir şey değildir.
Sizde çok iyi biliyorsunuz ki göz gibi bir organ asla ve asla evrim mekanizmalarıyla ortaya çıkamaz. Çıksada diğer sistemler tam ve mükemmel var olup çalışmadıkça bir işe yaramaz.
Kambriyen dönemi canlılarıyla ilgili bir makale yazdım.. Okumanızı tavsiye ederim.. Saygılar..
Alt 04-10-2010, 14:11
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kusura bakmayın ama tekrar yazışmamak elde değil. Akıl dışı tebligat yapılabilir...Kimsenin aklını sorgulayamam. Ama bilim adı altında bilim dışı tebligat yapmak pek hoş olmasa gerek. Bunu sorgularım.

Makalelerinizde bu noktaya değinen bir şey görürsem, elbetteki soracağım. Verdiğiniz cevaplar yeni yeni soruları doğuruyor ise, elbetteki bunlarıda soracağım.
................................
Yergi ve sövgü edebiyatına girmeden her türlü tartışmaya hazırım. Hatalarımı yanlışlarımı bildiren kardeşlerme minnetler duyarım. Eğer yergi ve sövgü edebiyatına girerseniz ben yokum ...Saygılar...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil