Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Ateizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-09-2012, 16:31
higs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
higs higs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yahu dağcı iki galaksinin çarpışması hangi düzenin kuralıdır. Bu sistemde iki durum oluşuyor bu durumlar şunlar. Galaksilerin Çarpışmasından önceki evren. Ve çarpıştıktan sonraki evren. Eğer çarpışma evrene düzen getirecek ise çarpışmadan önceki evren şekli düzensizdi. Yok evren şimdi düzenli ise bu çarpışmanın amacı nedir. Şimdi sen çarpışmayı düzen olarak sayarsın. bakalım neler olacak. Ama hala çarpışmanın düzen üzerindeki etkisini anlatmadın. Bizim galaksi neden dolayı çarpışıyor.
Alt 13-09-2012, 16:36
Cumayagittimgelicem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cumayagittimgelicem Cumayagittimgelicem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yergin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dağcı, higs, qlause, Olimpiyat

Bakalım neler olacak. Özellikle bunun takipçisi olacağım.
sanırım dağcının durduk yere sarf ettiği hakaretleri kaçırdınız. Bizim cevaplarımız gene yumuşak kalıyor. Benim takip edebildiğim kadarı ile müslüman arkadaşların verecek cevabı kalmayınca hemen hakarete başvurmaları.

İnsan insanın eğlencesi olur, alayda eder. Karşısındaki birşey bildiğini zannedip alay edilecek ortam yaratıyorsa kendi adına, alaycı bir tavırla cevap vermemiz çok doğal. Burada insan insanla alay eder mi/eğlenir mi ne ayıp gibi çıkarımlar çok saçma. Gene en azından kişisel hakaretlere daha hafif kelimelerle yani alay ile cevap veriyor arkadaşlar.
Alt 13-09-2012, 16:38
mustafakemallerolmez mustafakemallerolmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dağcı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
subuti641 önündeki bilgisayar kendiliğinden oluştu desem ne dersin bana? yada bütün insanlığın önünde bunu sana söylesem sen de bana desenki yahu olurmu öyle şey kendiliğinden oluşurmu bu desen bana, 7 milyar insan hangimize inanır? cvp verirmisin? sizin savunduğunuz şeylerle bunun arasında hiçbir fark yok.. bunu anlamayacak kadar.. neyse kalbinizi kırmak istemem.. ettiğim hakaretleri sizin bize ettiğiniz hakaretlere sayın ok!?
ben de sana diyorum ki insanlık tarih boyunca doğada olup bitenleri doğaüstü olayları açıklayabilmek için devamlı kendilerine birer tanrı edinmişlerdir. güneşe tapan mı ararsın çakan şimşeğe tapan mı yağmura suya ateşe hatta kendilerine hamurdan put yapıp ona taparken kıtlık zamanı tanrısını yiyen bile duydum ben. Bütün insanlık evrenin oluşumundan doğal afetlere kadar bütün bunları ilahi bir varlığa bağlamaya çalışmışlardır. Çünkü insanoğlu doğası gereği merak eder ve meraklarını bu şekilde gidermişlerdir. bugün de senin allahınla onların tanrıları arasında hiçbir fark yoktur. Gelecekte başka birileri o günün şartlarını anlatan ve insanları tatmin edecek dinler bulacak ve günümüz semavi dinlerine bugün bizim cahiliye dönemi dinlerine baktığımız anlayışla bakacak ve kıçlarıyla güleceklerdir.

Din, sıradan insanlar tarafından doğru, zeki insanlar tarafından sahte, liderler tarafından kullanışlı kabul edilir. – Seneca
Alt 13-09-2012, 16:40
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

dağcı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
subuti641 önündeki bilgisayar kendiliğinden oluştu desem ne dersin bana? yada bütün insanlığın önünde bunu sana söylesem sen de bana desenki yahu olurmu öyle şey kendiliğinden oluşurmu bu desen bana, 7 milyar insan hangimize inanır? cvp verirmisin? sizin savunduğunuz şeylerle bunun arasında hiçbir fark yok.. bunu anlamayacak kadar.. neyse kalbinizi kırmak istemem.. ettiğim hakaretleri sizin bize ettiğiniz hakaretlere sayın ok!?
Bu mazeret değildir dağcı. Bir müslüman için bu mazeret değildir. Lafını, düşünceni söylersin gerisine karışmazsın. Ama bu da hakaret içeren ifadeler olamaz. Hele ki, onlar etti, bende edeyim ödeşelim hiç değildir.

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 13-09-2012, 20:02
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Yergin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bakıyorum yine ortalık toz duman olmuş, o ona hakaret ediyor, o da ona.

En çokta sizin mesajınızı görünce üzüldüm. Eğleniyoruz işte demenize.

Bir insan için, bir insan eğlence olabiliyormuş demek ki. İster 10 yaşında olsun, ister 65.

Yöneticilerden talepte bulunun bence. Bir lunapark kursunlar size burada.
Haklısınız..
O kişiye uymamam gerekirdi.Aslında her defasında tahriklere kapılmayacağım diyorum ama dayanamıyorum..

Ama asıl sorun şu ki, fitili ateşleyen hep müslüman kardeşleriniz oluyor.

Yani , soru sorarken ya da cevap yazarken araya hakarette sıkıştırıyorlar. Gerçi onları da yöneticilere havale etmek gerek ama her zaman yöneticiler forumda olmayabiliyor, bunlar peşpeşe yazılarla seviyeyi düşürünce dayanmak zor oluyor.
Böyle saldırmalarının en önemli nedeni, bigi eksikliği. Onu da karşı tarafa hakaret ederek kapatmaya çalışıyorlar, biz de karşılık vereiliyoruz.

Aslında sayılar az da olsa bilgili ve üslubu düzgün müslümanlar var, onların teşriflerini bekliyorum.
O zaman forum daha seviyeli ve daha kaliteli tartışmalara tanık olacak.
Alt 13-09-2012, 20:11
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sevgili arkadaşlar gözlemliyoruz.

1. Konular provake ediliyor.
2. Sabote ediliyor.
3. Ortam oluşur, oluşmazda hakaret ediyorlar..

Son Disiplin Duyurularında görebilirsiniz ve o isimleri profillerinden mesajlarını aratın ve ilk mesajlarına nasıl başlamışlar bakın. Bir diğeride konularla zerre alakalı yazmadıklarını da görebilirsiniz.. Bu şu demektir, hakaret etmese bile konuları provake edenlere, sabote edenlere de izin verilmeyecektir. Tabi forum ortamında kestirip atmak kolay olmuyor, bir bakıyorsunuz konu saptırılmış, ardından da sapan yönde cevaplar verilmiş. kaldırsanız herkesin yazısını kaldırmak zorundasınız, o nedenle bir yere kadar gidiyor bu.

Arkadaşlar lütfen, kimse, kimsenin alçak seviyesine düşmesin, muhatap olmayın ve şikayet edin. Forum yönetimi gereğini yapar.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 01-03-2020, 21:57
123 123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaşlar ben bu konuyu açtığımda 14 15 yaşlarımda lise1 e yeni geçmiştim. Şimdi agnostiğim. Seneler sonra bu sitedeki tartışmalarımı hatırladım ve ne saçmalıklar yazdığımı okumak istedim. Hesabı buldum giriş yaptım. 123 diye nick mi olur ya
Alt 30-05-2020, 15:54
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

123´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
EVRENİ YOKTAN KİM VAR ETTİ?
Soruyu doğru sormak, doğru cevabı bulmak için bir önkoşul.

Evrenin yoktan var olduğu da nereden çıktı.
Evreni birinin var ettiği de nereden çıktı.

Sonbaharda ağaçların yaprakları yere düşüyor. Kim düşürdü diye soruyor muyuz? Dindarlar bile doğal sebeplerle düştüğünü anlayabiliyor.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil