Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-03-2010, 21:33
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=17031

Yanlız videonun sonu güzelmiş.

Kaynak
Kur'an ve Hadisler,

Ben videodaki yazılarda bir tane hadis veya ayet göremedim.

Kendi içeriğini yalanlayan bir kaynağa sahip bir çalışma.

Saygılarımla

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 29-03-2010, 22:14
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ne güzel anlattın Cin üstadım, derlemene sağlık.

Evet, islam put perest bir dindir, Putu da allahtır, bu putu dünyadaki diğer herşeyden üstün kılan yegane etmen "görünmez" olmasıdır. Allah görünmez bir puttur, insanın yenemediği (deprem , ölüm, felaket vs) bilinmezleri yenmesi için, kendi yarattığı daha güçlü bir bilinmeyendir.

Ayrıca M.K. Atatürk olmasa bu gün sadece annemiz aynı olurdu da babamız ve dininiz başka, emeğe saygı :rofl:

Bakın burada daha net bir video var dinlerin tamamıyla alakalı :

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.

Konu ulpian tarafından (29-03-2010 Saat 22:30 ) değiştirilmiştir. Sebep: link düzenlendi
Alt 29-03-2010, 22:32
andora andora isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kabe yapıldıktan sonra içine putları yerleştirdiklerinde Allah olanları izliyordu. Dönem putperestlik dönemi olduğu için Allah onlara ses çıkarmadı. "Benim evimde, benim mekanında putlar haaa!" demedi. Muhammed gibi kızıp onları yerle bir etmedi.

Buradan anlıyoruz ki Allah her şeyi bilen, en şefkatli olandır. Allah hoşgörülüymüş ama siz bilmiyorsunuz.
Alt 29-03-2010, 23:27
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

barudi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Türklerin putu da M.Kemal putu diyebiliriz kanaatimce, her yere kelle kısmını dikmeler, karşısında saygı duruşu durmalar, iş yerlerinde en gözde yerlere asmalar vs. vs....

demek ki dünya putperest bir dünya...

yani demem o ki sende bir putperestsin
Sayın barudi,Türklerin putu demenizi hangi yöne çekmeliyim.Sizin Türk olmayışınızamı(türksünüz zannediyorum),Mustafa Kemale olan önyargınızamı?

İkincisi daha doğru bir tespit sanırım.Peki bu ülkeyi zorbalıktan,aydınlığa taşıyan,ülkeyi sömürge olmaktan alıkoyan,araplaşmasını engelleyen ve bugün hala müslüman olmamızı sağlayan ATATÜRK'e neden bu şekilde yaklaşıyorsunuz.

Bu gün ATATÜRK'e tapıyor olan bir insan varmı,türkiyede,yoksa bu yapılanlar saygımı?

Tüm ülkelerde devlet büyüklerine saygı vardır.Paralarında onların resimler vardır,kongrelerinde onalrın adını taşıyan kürsüler ve onların sözleri asılıdır.

Heykelleride vardır bir çoğunun.George Washington,Abraham Lincoln,Rus Çarı Petrov,Napolyon Bonaparte ve daha nice nice insanların resimleri yada büstleri vardır.Bunlar o kişiye olan saygıdandır ve unutulmadığının göstergesidir,biz ATATÜRK'e tapmıyoruz,minnet duyuyoruz.

Bu ince çizgiye dikkat ediniz...

Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!

Konu nogada tarafından (29-03-2010 Saat 23:35 ) değiştirilmiştir.
Alt 29-03-2010, 23:39
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger nogada;

Insanoglu neyin ve neden heykelini diker?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 29-03-2010, 23:43
Kıdemli Üye

Bizim için değerli olduğunu belli etmek için,tapmak için değil sayın evrensel-hocam.

Yalova'ya Mehmet Okur'un heykelini diktiler(Mili basketbolcumuz ve Türk NBA oyuncusu)

Şimdi değerli yalovalılar,Mehmet Okuramı tapıyorlar.

Bunumu demeliyiz şimdi bu durumda?

Bunun gibi binlerce örnek var.

Son yıllarda Türk ulusunun yetiştirdiği en büyük şahsiyet Mustafa Kemal Atatürk'tür ve biz ona minnet borçluyuz,herşeyimiz saygıdandır ve sevgiden.

Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 29-03-2010, 23:47
Kıdemli Üye

Saygideger Nogada;

Benim sorum, olumsuz degil, olumlu bir soruydu. Yani, ne icin dikmediklerini degil, neden diktiklerini sordum.

Ben sana bir ip ucu vereyim, her sanat dalinda oldugu gibi, heykel dikiminde de bir "olumsuzlestirme" vardir. Eger dusunce olumsuzlugu (olmek) nesillere tasiyabiliyorsa, neden bir de bunun objesine gerek duyulur?

Ustelik, M.Okur'u bazi basketbol fanatiklerinin "putlastirmadigi" ne malum.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 29-03-2010, 23:58
Kıdemli Üye

Evrensel Hocam aslında bir bakıma haklısınız.Ama benim demeye çalıştığım bunun putlaştırma ile alakası olmadığıdır.Atatürk bu ülkenin ortak manevi değeridir,tabiki bunun abartılmasına gerek yok,ama birileri onun büstlerine yada anısına bu şekilde yaklaşınca bunu hoş karşılayamazdım.

Fakat bu gibi heykelle örnekleri gerek tarihi insanlar,gerek sporcu gerek sanatçı gerekse sıradan insanlarda dahil olmak üzere vardır ve bunalrın hiçbirinin sebebi mabutluk(tapmak amaçlı)değil,anmak,saygı ve sevgidendir.

Bu gün Türkiyede Atatürk'ü mabut olarak gören insanlar varmıki,böyle saçma bir karşılaştırmaya maruz kalınsın.

Birilerinin bu ülkenin temeli ve en önemli şahsiyeti için söylediği bu sözleri,ben pek iyi niyetli görmüyorum.

Daha öncede Atatürk ATEİST'ti dendi.

Bu önemli değil.ATEİST olsada benim için ülkemin kurtarıcısı ATATÜRK'tür,ne olursa olsun.

O bizim ortak değerimizdir.Ve saygıyı sonuna kadar hak etmektedir.

Keşke onun gibi bir çoklarıda bu ülkeye gelse ve bir nebze dahi hizmette bulunsa.

Saygılarımla...

Alt 30-03-2010, 00:17
Kıdemli Üye

Saygideger nogada;

Sence "putlastirma" ne demektir ve nasil gerceklesir. Buna paralel olarak "putlasan" nedir ve neden putlasir? Ataturk uzerinden degil de; genel cevap vermeye calis.

Sonucta Ataturk'un ne oldugu; ona verilen icerik ve anlam temelinde algi kazanir. Buna, Ataturk'u putlastirma da, dahildir.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Alt 30-03-2010, 00:44
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Konu farklı bir yöne kayıyor. İyice başlığın konusu olan video görüntülerinden uzaklaşmadan bir düzeltme yapma ihtiyacı duyuyorum.

Görüntülerde bir kaç kez geçen ve sanırım finalde de kullanılan, Allah ve kızları olduğu iddia edilen kabartmalar Allah ve el-lat, el-uzza ve el-menat inancıyla doğrudan alakalı değildir. Bu kabartmalarda tasvir edilen bir ay rahibi ve ona sunumda bulunan kadınları betimleyen bir sumer silindir mührüdür. (Ezbere yazdığım için yanlışım olabilir, gerekirse bakar düzeltirim)

Bu yanlışlık biraz da bizden kaynaklanıyor. Mühür bir dönem ana sayfamızda bu şekliyle yer aldı. Yanlışlığımızı fark edince ana sayfadan kaldırdık.

İnsani olan her şey kabûlüm.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil